Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re:
Автор: todim   
Дата:   30-10-09 17:24

към krist, в подкрепа на Мигу: Аз имам синове близнаци, родени с разлика 10 минути и са коренно различни - както визуално, така и по харектер

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 17:31

недраг, какви две минути бълнуваш сега?

тодим: дефинирай "коренно различни".. за визуално не съм казал нищо между другото..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: todim   
Дата:   30-10-09 17:36

"отворен"/притеснителен, щедър/стиснат, мирилюбец/побойник, разсеян/целенасочен....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 17:42

кога и къде са родени и с каква точност знаеш часа?

Отговори на това съобщение
 Re: ЗОДИИ
Автор: todim   
Дата:   30-10-09 17:57

krist имаш ЛС.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   30-10-09 18:52

Хаха, пак съм разбирал от всичко [smilie5]

Неддрааааг, неддраг [smilie5]

Така се излагаш, ама никога няма да го разбереш... Ясни били законите... Те най-големите физици на планетата обратно казваш, с тях спори, не с мен... Аз не ги разбирам нещата...

"законите за електрото и магнита казват КАКВО, а не ЗАЩО се случва.. Това е глупост драги, те казват КАКВО ще се случи, защото знаят ЗАЩО точно това нещо ще се случи"

Абсолютно не е вярно. Законите на физиката не показват причините, а зависимостите и накои механизми, първопричините са далеч извън това, което можем да разберем.

Това не е отговор към теб, понеже досатъчно с теб сме, хм, спорили, даже не помня за какво, за да съм видял, че си безкрайно твърдоглав - може да си много добър професионалист, но като теоретик си безкрайно късоглед. Но и други пора ни четат все пак.

Бог е частица.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-10-09 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 19:06

Може ли да видим един астрологичен закон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 19:09

да, когато кажете точно какво представлява магнитното поле[smilie5] - въпрос, който ви беше зададен преди доста постинги и няма още отговор.. също, ако кажете и какво точно е гравитацията[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 19:23

Да приемем за момент, че физиката не е наука и не можем да приведем никакви физични закони.

Може ли да видим един астрологичен закон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 19:28

не, не можем да приемем такива неща[smile] щом обявяваме нещо, че не е наука, трябва да го съотнесем с нещо, което е прието за наука, а физиката определено е уж такава.. допускането ти е некоректно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 20:23

Не, кое е наука не се дефинира чрез съпоставка.

"Наука" е систематична система от знания, способна на прогнози.

Например, IR = V е едно такова знание, позволяващо ако знаем съпротивлението и големината на тока да прогнозираме резултата от измерването на напрежението или дори да си спестим измерването на напрежението.

Това е пример за физичен закон.

Би следвало по същия начин да можеш да дадеш пример за астрологичен закон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   30-10-09 21:12

As we’ve already stated, astrology is the study of the cycles of the planets. Astrology does not claim that the planets have any direct impact on individuals in any way, shape, or form. Where the planet Jupiter is today in the sky has absolutely no effect on our existence. So why does astrology work? It works because the same force that moves the planets, also moves us. We are all part of the universe, and we all follow the same cycles and patterns. It’s difficult, however, to discover the patterns in our lives directly; but by observing the regular cycles of the planets, we can understand the nature of the cycles, and learn how we, too, are a part of those universal cycles. This is a demonstration of the Law of Correspondences, which states:

As above, so below.
As within, so without.
As the universe, so the soul.

The Law of Correspondences is one of the foundations of astrology, and one of the reasons why astrology works.

Astrology also follows the Law of Alchemy, which states that all the energies are inside of us: if we suppress or deny them, however, they will manifest outside of us. Ultimately, this means that we can choose how we learn our life lessons (much of the time, at least). If we choose to take personal responsibility for our actions, and make a conscious and spiritual effort to let go of our fears, then we have the ability to experience harmony and balance in our lives, both inside and out. Any lessons that we don’t approach on a conscious level, however, will manifest in our lives as external forces that are far more difficult to ignore. The more we try to ignore or repress these energies, the larger the disruptions become.

One thing to remember about the Law of Alchemy and astrology is that just because we have a certain amount of influence as to where we experience certain life lessons, we can never avoid them entirely (much as we might like to). Some lessons we will simply have to experience both inside and outside. We must also ultimately accept that we experience challenges and lessons in certain areas of our lives because on some level we choose to experience that lesson in that particular arena. Eventually, we have to pick a corner, stand our ground, and accept our life lessons in whatever form they come.

Finally, astrology also operates based on the Law of Beginnings, which states that the beginning point of a thing contains the potential that will be fulfilled during the life cycle and beyond. In this book, the beginnings that we will be focusing on are the beginnings of our lives, as we learn how to work with an individual’s natal chart and discover how this map of the positions of the planets is also a map of each individual’s life path.

(Kevin Burk)


Отговори на това съобщение
 Re: ЗОДИИ
Автор: krist   
Дата:   22-11-09 18:48

Мтакааа, бях обещал, че темата няма да приключи дотук, но тъй като бях твърде зает напоследък, изчаквах удобен момент, в който да мога да напиша километричния пост, който се заформя.

Първо да се оправим с елементарния материализъм на chill: приятелю, когато първият ти пост в една тема, се състои само от обиди към участниците в нея, чиито възгледи не споделяш, е признак на липса на елементарна култура и определена простотия! С такива хора не си заслужава въобще да се спори, но ще ти отговоря: да твърдиш, че една система от знания е наука само, когато в нея има закони във вид на формули, е абсолютно елементарно.. По тоя начин според теб излиза, че голяма част от хуманитарните и естествени науки не са науки, щото няма формули.. Горката биология! Горките филологии! Горката география! и т.н.[smilie18] Ми всички те с глупости се занимават явно[smilie10] Една наука, приятелю, е преди всичко система от знания, които могат да бъдат проверени.. Астрологията е доказала, че нейните знания са такива в продължение на хиляди години.. По-горе дадох линкове за статистически доказателства, направени в наши дни, които обаче вие не искате да видите 'щото не ви изнася и по това приличате на едни щрауси, които са си заровили главите в земята, за да не видят това, което не искат да видят, а д..та са ви изложени на всеки който ги пожелае[smilie3]

Да се върнем обаче на Астрологията и "компрометиращата" я според вас тема за близнаците.. Първо, ще призная, че въпреки стотиците хороскопи, които съм правил, до сега съм имал само един случай на близнаци и то до толкова приличащи си, че въобще не съм се замислял покрай тях.. Ето обаче няколко теории относно близнаците, които според мен звучат доста добре, а накрая ще кажем и за близнаците на todim някоя и друга приказка в светлината на тия теории:

1. Първо, когато гледаме, че има НЯКОИ близнаци, главно разнояйчни, които се различават по характер, защо се фокусираме само върху това? Тоя начин на мислене е абсолютно манипулативен.. Защо примерно не погледнем пък колко от тях си приличат макар и не на 100%? Това не е ли именно доказателство за това, че Астрологията работи? Когато казвам "си приличат", имам пред вид по характер, защото не е задължително да са еднакви и визуално. Освен това, защо считаната за наука биология, не може да обясни как от едни и същи гени при майката и при бащата се раждат братя и сестри не-близнаци, които се различават толкова много? Защо гледаме как Астрологията не може да обясни някакъв съвсем малък частен случай, а пропускаме как официално обявени "науки" не могат да обяснят неща, обхващащи много повече хора? Това научен подход ли е или е просто сляпа вяра?

2. Статистиката показва, че през 70-те години на м.в., когато масово започват да се употребяват хапчета, спомагащи забременяването, а също и инвитрото, броят на родените близнаци нараства с 50%, а тоя на тризнаци, четиризнаци и т.н. с 400%!!! В повечето случаи говорим точно за разнояйчни близнаци, които именно се различават по характер. Логичният въпрос за мен е: тия хапчета и инвитрото не са ли намеса в работата на природата и съответно в начина, по който работи и Астрологията, чупейки техните закони? Тогава на близнаците въобще може да гледаме с вече голяма доза подозрение дали биха могли да бъдат включени в представителната извадка на статистиката..

Въпреки тоя последен обезпокоителен факт, да приемем обаче, че остава един макар и не толкова голям процент нормално заченати близнаци, и че гледаме само техните хороскопи.

3. Като се върнем основно на чисто астрологични обяснения, първо:
В астрологията съществува така нареченото понятие "интерсептация": това е когато една планета се намира в знак, в който не попада връх на астрологичен дом, а домът обхваща изцяло знака. Човек, който има интерсептирана планета, може да е много различен по характер от такъв, при когото същата планета не е интерсептирана. Интерсептацията може да се случи, когато астрономическото време се промени само с няколко минути, така че е напълно нормално да се случи при близнаци. Все пак такива хора могат да си приличат по някои характеристики от другите планети, но е важно доколко в живота си те ще успеят първо да се справят с енергията на интерсептираната планета, която ги прави по-различни от другите хора..

4. В рамките на 10-15 минути разлика в раждането, което е нормално за близнаци - примерно тия на todim са родени с 15 минути разлика, може да се случи някои важни аспекти на Луната към планетите или на планетите към върховете на домовете да се променят.. Това може да не промени напълно характера, но може да даде някои ключови различия, към които ако се фокусираме основно, да изглежда сякаш двамата са напълно различни – въпрос доколко ще е манипулирано съзнанието ни да гледаме именно само тия различия.

До тук всички обяснения могат частично да обяснят различията или поне да ни накарат да се замислим. Следните три обаче за мен са категорични в подкрепа на Астрологията и две от тях тя заема от психологията, с която вървят ръка за ръка и не случайно някои от най-известните психолози като Юнг са ползвали Астрологията в работата си с пациентите си.

5. Възможно е в рамките дори само на няколко минути планета, която е била доминанта в хороскопа и по тоя начин, определяща кардинално характера, да не е вече доминанта и друга планета да стане доминанта. Тогава имаме доста голяма разлика в характерите на двамата.

6. В аналитичната психология съществува т.н. "сянка" - понятие, въведено от Юнг, което означава всичко, което не сме, качествата, които не владеем, страховете ни, тъмните ни страни и всичко, което не бихме искали да признаем нито пред себе си нито пред другите. Сянката е свързана и с понятието „проекция” – нещата, които сянката символизира, обикновено нямаме смелостта и силата да видим у себе си, но ги виждаме много добре в другите – проектираме собствените си негативни страни върху близки, приятели, колеги, шефове, правителството, световният ред и т.н и сме склонни изключително яростно да обвиняваме другите точно за тия конкретни неща, тъй като нямаме смелостта да обвиним самите себе си. Склонни сме вместо да си признаем собствените грешки, да ги приписваме на някой друг..
В тоя контекст, е възможно, когато се родят близнаци, единият да изживява повече „светлата” страна на хороскопа, с който са се родили, а другия повече „тъмната” страна или „сянката” и за това на пръв поглед да изглеждат много различни, но в същност да изразяват двете страни на едно и също нещо.

7. Пак от психологията можем да взаимстваме това, че е възможно близнаците да заемат позицията на антиподи един на друг, защото всеки човек иска да бъде уникален и да заяви своя Аз по уникален начин.. Когато има някой, който е толкова близък до нас и прилича на нас, е притеснително, защото се загубваме покрай него, не сме уникални.. Тогава единият от близнаците започва да показва повече едни черти от характера, свързан с хороскопа, на който са се родили, а другият близнак – други черти.. Ако го свържем и с описаното в предишната точка за сянката, нещата си идват още по- на място – единят близнак, за да е различен, проявява сянката, а другият – по-приемливите за обществото черти, символизирани от техния общ хороскоп..

След цялата тая подготовка, стигнахме до близанците на todim. Той ми написа датата, часът и мястото на раждане на лично съобщение. Не знам какви са му мотивите да не ги показва публично и има ли въобще такива, но за мен би било по-честно да ги покажем публично, ако ще ги коментираме.. Все пак, за сега ще ги премълча.. Ще кажа само, че са родени с 15 минути разлика, което е съществено.
Във връзка с това, искам първо да вметна, че освен хороскоп на близнаците, направих и хороскоп на часа, в който todim постави въпроса за тях. Според въпросния хороскоп, има нещо не съвсем наред или в начина, по който той пита – т.е. некоректно поставен въпрос, с уловка или в най-лошия случай, може данните, които ми е дал да не са верни въобще.. Така или иначе ето моето тълкувание за часа, който ми е дал в светлината на изложеното по-горе и в предишните ми постове по темата. Това тълкуване е по принцип за двама хипотетични близнаци, родени на тоя час, независимо, дали todim наистина има близнаци и дали те са родени точно на тая дата и час и наистина са така различни, както той ги описва:

В хороскопа на децата има голямо количество небесни тела в Телец – Слънце, Луна, и Венера, а също и точката MC – точката на зенита, най-високата точка от небето в момента на раждане. За такъв човек може категорично да кажем, че ще изявава силно качествата на знака Телец, защото той доминира в случая над целия останал хороскоп, тъй като три от личностно-определящите планети плюс една важна точка се намират именно там.. В допълнение, имаме Марс в Дева, който също е земен знак и подкрепя енергията на Телеца.. НО!!!! Голямо НО – Асцендентът е Лъв.. Както, надявам се, повечето от вас знаят – Телецът и Лъвът са знаци, които определено не са в хармония един с друг. Както вече писах в един от предишните си постове, ако слънчевият ти знак (в случая – Телец) и знакът на асцендента (в случая – Лъв) са в дисхармония, тогава ти е много трудно да изразиш истинската си същност навън.. В конкретния случай, освен Слънцето, на двете деца им е трудно да изразят навън и Луната и Венерата си, защото те всички са в дисхармония с Асцендента. Според мен по логиката на сянката и антиподите, за която споменах по-горе, едното от децата, за да не бъде еднакво с другото, заема повече позицията на Асцендента им – на Лъва, като по логиката на сянката проявява повече отрицателните страни на Лъва, макар че има и от положителните – голямо Его, самоувереност, лесно влиза в конфликти, буен е, но пък е щедър, смел и т.н. Другото дете успява по-лесно да изяви чертите на Телеца и заема неговата позиция повече в положителна светлина, макар че може да прояви и от отрицателната му страна – то е кротко, не обича да влиза в конфликти, по-концентрирано и упорито, но пък може да бъде стиснато понякога, трудно да се решава да прави промени и т.н.
Интерсептирани планети няма в нито един от хороскопите, но това е единственият от изброените по-горе признаци за разлика между двата хороскопа, който липсва.
От друга страна обаче някои ключови аспекти и положения на планети се променят: откриваме, че в рамките на тия 15 минути, Луната в по-ранния хороскоп е най-високо разположената планета (най-близо до MC), което я прави абсолютна доминанта на хороскопа, показвайки, че по-рано роденият близнак определено ще проявява много повече лунни качества. Във втория хороскоп обаче, макар и със съвсем малка разлика, Слънцето става най-високо разположена планета (най-близо до MC) и тогава неговите качества стават най-важни за характера на втория близнак..
По този начин разликата в доминантната планета за мен е ключова, ако търсим чисто астрологическо обяснение. По-рано роденият близнак ще проявява много повече Лунните качества – според мен именно той ще е по-притеснителен и миролюбив, но от друга страна и по-разсеян и стиснат, докато по-късно роденият ще е по-отворен, щедър и целенасочен, но пък ще е побойник. Първият ще е способен много по-добре да се поставя на мястото на другите, ще има силна интуиция, ще е по-грижовен, уязвим и с променливо настроение. Вторият ще е по-самоуверен, по-борбен и по-Азово ориентиран.
Бихме могли да търсим и други разлики, но за мен изброените до момента са достатъчни в комбинация с чисто психологичните предпоставки.
Все пак мисля, че ако човек се вгледа достатъчно, ще открие и доста прилики между двете деца, зависи доколко е наблюдателен.. Първо, с толкова планети в Телец, и двамата ще са много упорити в отрицателния смисъл и ще имат постоянството като положотелна черта, няма да обичат да правят промени, ще обичат много природата, животните, добрата храна, спокойствието. И двамата ще държат много на всичко материално – дори и единият да е по-щедър, генерално ще си държи на своите неща. Според мен дори и по-буйният като характер е по-буен може би сравнен с брат си, но сравнен с други хора, е по-скоро от по-миролюбивите. Заради наличието на Луната в Телец и двамата много ще обичат да се запасяват и даже презапасяват с продукти и вещи. Венера в Телец пък показва, че и двамата имат силно усещане за лукс и красота, а в любовта или въобще в междуличностните взаимоотношения умеят да завладяват другия като го отрупват с качествено обслужване и комфорт. Заради наличието на Марс в Дева например, и двамата, когато правят нещо, могат да бъдат много прецизни и с голямо внимание към детайла, независимо от останалите си качества.. Най-вероятно и двамата държат на реда и чистотата пак независимо от останалите качества.. Наличието на Меркурий в Овен пък показва, че имат бърз ум и остър език, макар че същият тоя Меркурий е ретрограден и в двата хороскопа, което може да даде трудност при вербалното изразяване и на двамата и да им отнеме години докато се научат да се изразяват.
В хороскопа и на двамата има хармоничен аспект между Марс и Венера. Това обикновено помага на човек да умее да прави нещата с финес и красота и помага за всякакви видове изкуство, но особено много за танцуване. Такива хора обикновено заради излъчването си се харесват много на противоположния пол.

Смятам, че написах достатъчно по темата, въпреки, че може още да се говори за приликите между двамата..

Очаквам обаче все още от господа материалистите да ми обяснат каква е природата на магнетизма, а не как се проявява..
Защото, може Астологията да не е обяснила все още всичките си наблюдения, но както показах, това важи в голяма степен и за т.н. „точни” науки, сред които физиката за пример.. Излиза, че в същност, ние на всяка една наука в голяма степен и се доверяваме за неща, които тя обяснява само с догадки.. Това не прави ли от самите науки нещо много близко до религията и не прави ли от хората толкова придържащи се само за науките, едни „обикновени вярващи” фенове на науките?

Отговори на това съобщение
 Re: ЗОДИИ
Автор: mayflowerbg   
Дата:   22-11-09 19:08

Автор: Amigo
Дата: 29-10-09 18:06

Как се сваля жената според зодията [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Любовта с ДЕВАТА укрепва здравето и разширява кръгозора. Жените от този знак са много интересни. Те много добре знаят правилата. А също така, много добре знаят и как да ги нарушават. Съкровените желания казвайте на Девата не с влюбен поглед и тънки намеци, а в прав текст. След някакъв размисъл вие ще получите обоснован отговор - може би положителен, а може би и нецензурен.Не трябва да се лъжете от непорочно-наперчената външност на Девите. Понякога става така, че младите Деви се срамуват от своята неопитност. За това пак зрелите Деви нямат никакви комплекси и от нищо не се срамуват. Те най-добре от всички владеят различни сексуални техники.



[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   22-11-09 19:14


Излиза, че в същност, ние на всяка една наука в голяма степен и се доверяваме за неща, които тя обяснява само с догадки.. Това не прави ли от самите науки нещо много близко до религията и не прави ли от хората толкова придържащи се само за науките, едни „обикновени вярващи” фенове на науките?

a taka [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   22-11-09 23:12

Едва ли.

Суеверието върви ръка за ръка с невежеството и няма нищо общо с науката и знанието.

То у нас хората дори религиозни не са, а само суеверни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   22-11-09 23:41


Суеверието върви ръка за ръка с невежеството и няма нищо общо с науката и знанието.

i w naukatha ima dostatutschno newezhestwo [smilie18]

ne se surdethe w BAN

prosto taka stoyath neshtatha [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 10:45

Въобще не става въпрос за суеверие тук, а за някои нещица, за които няма обяснение и се приемат като аксиоми.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-11-09 11:07

Една наука, приятелю, е преди всичко система от знания, които могат да бъдат проверени.. Астрологията е доказала, че нейните знания са такива в продължение на хиляди години..


Бе то и на алхимията векове наред са и вярвали, ама на, сега я няма. Астрологията може да е всичко друго, но не и наука. Явно само астролозите си мислите така. В коя академия на науките има астрология? В кой престижен университет се изучава? Как ще обясниш, че двама човека, родени много близо един след друг, майките са живели в един и същи град, единия няколко минути преди полунощ, другия малко след полунощ са съвсем, ама съвсем различни? Как може да се нарече наука, нещо, което се базира на взимане по подразбиране на невярни данни, каквито са часа на раждане? За тебе Крист е ясно, че ще я защитаваш, вероятно това носи част от приходите ти. А иначе "Въобще не става въпрос за суеверие тук, а за някои нещица, за които няма обяснение и се приемат като аксиоми." си звучи точно антинаучно. Защото в науката всичко има обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 11:30

NeDDRaG, за твое съжаление ВСИЧКИТЕ ми приходи идват само от основната ми професия на software developer & consultant[smilie3] Мисля, че като завършил софийския технически университет, знам достатъчно какво е наука и какво не.. Също така за твое учудване, алхимията далеч не е мъртва и далеч не е това, за което си мислиш, и което тя показва на повърхостта - въобще не иде реч за търсене на истинско метално злато, а за търсене на вътрешното злато у всеки един от нас - на истинската ни вътрешна цялост и в тоя смисъл Алхимията е един вид вътрешна психологична и духовна работа и не случайно пак същият Юнг я изследва толкова много. Алхимията обаче е боравела с един символен език, съвсем разбираемо защо - за да не могат такива непосветени като теб да се врат където не са дорасли и за да не бъдат гонени от инквизицията.
Ти обаче пак пропускаш отговора за електрото.. Пропускаш и това защо биологията не може да обясни как двама родители с едни и същи гени раждат две или повече коренно различни деца, когато не става въпрос за близнаци. Пропускаш и това, че има много близанци, които си приличат страшно и външно и "вътрешно" - просто гледаш само това, което ти е удобно - това НЕ Е научен метод, а е стъкмистика.. Относно тия двама души, за които говориш, аз показах в предишния ми, дългия пост как може дори и при 15 минути разлика да има голяма разлика в характера, и въпреки това, ако се загледаш да има и общи черти.. Трябва обаче да наблюдаваш добре и двамата, за които говориш и да знаеш какво търсиш, а ти първо не знам дали въобще ги познаваш, второ съмнявам се, че си имал възможността да ги наблюдаваш достатъчно и целенасочено и трето - сигурен съм, че НЕ ЗНАЕШ какво търсиш! Ще ти го кажа за последен път: говориш за нещо, което ама хич не познаваш.. Такъв човек се нарича според мен "дървен философ"!

Астрологията е наука дотолкова доколкото и другите науки са науки, защото борави със система от знания, която е доказана статистически.. Това, че някой си не иска да го приеме и казва, че "не е избрана представителна извадка" с нищо не променя нещата! Кой си ти да кажеш, че не е представителна извадката? Те "учени"-скептици по целия свят са млъкнали, след като са видели изследванията на Гоклен, а някакъв си тук NeDDraG, си мисли, че като пише софтуер, е последна инстанция! Е, да DraG-и, ама и други пишем софтуер и не се фукаме по разни темички как сме решили задачи по програмиране, които се дават на олимпиади в 7-ми клас![smilie18][smilie23]



Публикацията е редактирана (23-11-09 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: ЗОДИИ
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-11-09 17:33

Крист, само едно ми кажи, в кой университет се изучава товята "наука" и в коя академия на науките се изследва. Колкото до статистиката - ми и там си има начин за определяне не представителна извадка. Не аз съм го определил. А колкото до другите науки - поовечето техни знания се доказват но най-малкото това е статистически.Доказват се математически, опитно, по метода на синтеза и анализа. Ощо повече, в науките имаш възможност и за обратните заключения - виждайки да кажем метала да кажеш как е получен, измервайки тока и напрежението, да кажеш какво е съпротивлението... По всички зададени от теб въпроси си има специални науки - генетика, да кажем, теория на електромагнитното поле, която дисциплина явно си пропуснал, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 18:05

Ще ти отговоря разбира се, когато ми покажеш къде пише, че нещо за да е наука трябва да се изучава в университет. Що се отнася до академиите на науките - то се вижда по другите теми с какво се занимават - търсене на НЛО[smilie18] На конкретните ми въпроси отговаряш пак с общи приказки, което показва, че не знаеш какво да отговоришш. На мен спорът вече ама хич не ми е интересен.. Аз си ползвам Астрологията, за мен и за повечето хора, на които съм правил хороскопи работи, независимо как ще я наречем - на мен това ми е достатъчно.. Който каквото иска да казва..

Отговори на това съобщение
 Re: ЗОДИИ
Автор: todim   
Дата:   24-11-09 15:36

[smilie24] Браво krist! Впечатлен съм.
За четящите форума и теб, бих искал да уточня, че близнаците съвсем не са хипотетични, а напълно реални и от 6.05.1997 (времето на Виденовата криза, ако помните) две ревящи момченца се настаниха под покрива на нашето тричленно, дотогава, семейство. Не са заченати инвитро, а по познатия от дълбока древност способ.
Krist, не съм целял с некоректно представени данни да те дискредитирам. Та аз не те познавам, а те са напълно реални, уверявам те.
В крайна сметка наистина съм впечатлен от описанието на момчетата. То съвпада почти напълно с техния характер и поведение.
Браво!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   24-11-09 15:56

Браво, крист! Впечатляваща обосновка. Единствената ти грешка е, че се опитваш да оборваш с логически аргументи едно неверие, което не се основава на аргументи и рационална преценка, а на афект. За да го обориш, трябва да повлияеш афективно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 15:57

На мен асцедента ми е Търтей

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.