Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   29-10-09 18:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   29-10-09 18:15

kompa, не че ги отричам наистина, а казвам че няма проблем да ги отрека, без да ми мигне окото. Аз всъщност симпатизирам на научните фикции на новото време, интересни четива, създават едно много приятно усещане за реалност. Навремето те са били блестящ пример за абстрактно мислене, за мисловен гигантизъм, но в момента са със статута на абсолютна истина, а то не е баш съвсем така.
Иначе за чукане и за психотропни вещества нищо не съм казъл..., но и тях мога да ги отрека. Хубавото при мен е че първо пробвам нещата, мисля ги, дедукция, индукция, чета и т.н. и тогава ги отричам с лека ръка:)))
Началото и края са измислени от нас, за д аможе да не носим отговорност за постъпките си. Ако възприемахме реалността като безброй стационарни, запечатани моменти, подобно на кадър, носещ в себе си абсолюта, то тогава за всеки кадър трябваше да отговаряме, защото той щеше да остава завинаги и практически да е вечен. Но ние- НЕ. Настоящето има начало и край, в началото е миналото, а в края е бъдещето. Направили сме времето като някаква река, за да може да измива след нас глупостите, които правим и да оставаме ненаказани за постъпките си.
Ето отрекохме времето, колко му беше:)))) Дори без психотропни вещества се справих :)))



Публикацията е редактирана (29-10-09 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   29-10-09 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   29-10-09 18:35

Време - Punk-o нЕма зайде! [ezik]
Пространство - всички телесни кухини! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   29-10-09 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 19:03


форумски, де

да не сте очаквали тук да пише новият Птоломей [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-09 19:08

Ще кажа така: настоящето е БЕЗКРАЙНО кратък период от време, миналото вече го НЯМА, бъдещето все още го НЯМА, т.е. всичко е пустота, няма го, илюзия е.

Другата гледна точка е: Няма минало, настояще и бъдеще, всичко съществува вечно и нявсякъде, при което положение се губи смисъла на тези понятия.

От абсолютна гледна точка и двете твърдения са верни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   29-10-09 19:48

Това, което съществува е частична подредба на събития, дефинирана чрез причинно-следствените връзки. "Време" е (съ-)поставянето на събитие в отношение преди/след с други събития, например "изгрев на слънцето" ("случи се преди два дена", "ще копаеш от тук до обяд"), или tick на (атомен) часовник ("работи се от 9 до 5").
Следва да се отбележи, че според физиката наблюдателят влияе на наблюдавания обект, в частност над устройствата условно наричани "часовници", което осигурява причинно-следствената връзка чрез фиксиране на вълновата функция.

Това е моето философско понятие за "време".

Крайно ли е времето?

Ще бъде крайно ако се достигне състояние, в което не съществуват причинно-следствени връзки произтичащи от събитията, в който случай може да наречем въпросните събития "последни". Но доколкото самият процес на наблюдение е причина за събитие, следва, че при допускане за крайност на времето не съществуват наблюдатели въобще, което по отношение на наблюдателите е еквивалентно на безкрайно, защото те ще изчезнат преди "последните" събития и няма да има значение "много" или "малко" на брой събития ще последват, доколкото въпросните събития не въвличат наблюдаталите.

Така че, отговорът е Mu.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 22:35


всъщност отговорите на тези въпроси биха задоволили предимно любопитството на хората

какво, ако знаехте дали времето и пространството са крайни или безкрайни [smilie11]

нищо

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-10-09 22:42

Luxor [smilie24]

Писах същото в темата, в която хората питаха в колко часа минаваме от лятно към зимно часово време.

А именно - не могат да променят нищо.

Не зная дори искат ли го.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-09 22:56

По-скоро да си със свръхмаса, за да предизвикаш дупка. И после трябва да си вътре в дупката, за да ти спре времето, щото ако си отвън, времето в дупката тече още по-бързо... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-09 22:58

Luxor- ходи чети китайски философи на по 3000 години, по-голяма файда има, отколкото квантовата теория на суперструните кво е казала. Поне още два века тия познания са неизползваеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 23:24


кажи ти в твойта книга кво пишеш



пп сешам се за една мисъл на Гьоте: глупавите хора задават въпроси, на които мъдрите хора преди хилядолетия са отговорили [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-09 11:23

Lalinda: За ivodam пък да напомня, че това, което изскача при разцепването на струните, е свързано, донякъде парадоксално, със секса...

За мен няма нищо парадоксално, отдавна знам, че сексуалната игра е портал към тайните на Вселената, защото съм го изживял. [smile] [cool]

Обаче малко ме стряскате с това цепене на струни, тва да не са цепеници за кюмбето бре? Нали идеята е струните да са най-дребната тухличка, така да се каже, която изгражда материята, как така ше я цепите? Ми ако се освободи енергия при тва цепене, аа? Ше искате да правите струнни бомби ([smilie23]) и струнно Белене май-май, аааа
([smilie24]).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   30-10-09 18:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dtv   
Дата:   30-10-09 18:33

еж:))))
всичко ще отричаме, всичко сме способни да отречем [smile] колко му е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dtv   
Дата:   30-10-09 19:05

Луксоре, цитат [smilie5] [smilie18]
за крайното и безкрайното във времето и пространството
зачетох се пак в онези двамата, така любимите Ортега и Гасет:)) :

„Невярна е всяка перспектива която се представя като единствено възможна. Големите системи на философията също не са всеобщовалидни картини на света, а очертават индивидуалният хоризонт на своя създател. Само ако сме в състояние едновременно да обхванем тези единични перспективи бихме могли да се доближим до абсолютната истина в безкрайното и многообразие - така както я притежава Бог.“

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   30-10-09 19:18


ами, двама!

трима са, И е китаец [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   30-10-09 19:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dtv   
Дата:   30-10-09 19:40

хахах, подозирах го аз, много е подозрителен [smilie18] [smilie18] пардон, много са подозрителни [smilie18] [smilie18]

за китайците беше сериозно, сериозни хора са :))

но едва ли и те ще са в състояние да обхванат всички единични перспективи и да се доближат до абсолютната истина [smile] поне имат повече шанс с предимството източна мъдрост [smile]



Публикацията е редактирана (30-10-09 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   30-10-09 19:50

компа,най-добре си свърши сам работата,като вълка...купи си жива патка и преди да я сготвиш с кисело зеле вземи и маста...до колкото съм чувал,намазаните с такава мас зимни обувки - не пропускат вода,освен дето ще имаш мас за други цели...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   30-10-09 19:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   30-10-09 21:39

Компов - посоката която възприемаме като движение на времето - от минало към бъдеще - е всъщност е посока на ентропийни процеси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   30-10-09 21:47

Иво, цепят ги, и то как - с помощта на фотографията!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kompa   
Дата:   30-10-09 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.