Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 00:47


мартинов, това съзнание, за да може да съществува в настоящия си вид, трябва да бъде ограничено и да се издигне в самосъзнание

в подсъзнанието си човек може да е по-близо до "отвъд доброто и злото", но то играе друга функция сега

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 02:32

Автор: Императорът.
Дата: 28-10-09 23:04

Пате - силно се съмнявам дали времето съществува извън съзнанието ни. Извън него, в битието-в-себе-си има само причинност и движение


как въобще може да има движение, след като няма време [smilie11]

все едно да искате да вкарате кръг в равностранен (примерно) триъгълник, макар и радиусът на кръга да е равен на не-знам-си-там-как-се-наричаше правата на триъгълника (от центъра до ъгъла)

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   29-10-09 03:45

възможно е да са крайни (времето и пространството) но без граница [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: pmartinov   
Дата:   29-10-09 08:38

Времето е само едно низшо състояние на ума...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   29-10-09 09:48

Луксоров - движението си е движение, времето - само метод на възприемането му.

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: тьма   
Дата:   29-10-09 10:03

безкраят е краят на безкрая - замислете се и ще се убедите, че е точно така


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   29-10-09 10:12

Зенон бил запитан веднъж от своите ученици:
- Учителю, ти имаш знания несравнимо по-големи от нашите. Защо тогава се отнасяш със съмнение към отговорите ни?
Философът очертал два различни по големина кръга върху пясъка и като ги посочил, казал:
- Големият кръг представлява площта на моите знания, а малкият на вашите. Но и двете площи са ограничени: извън кръговете има много неизвестни - и на мене, и на вас. Обиколката на голямата окръжност, т.е. моите знания, е по-голяма от тази на малката - следователно и границата на моите знания с неизвестното е по-голяма от вашата. Всъщност, именно от тук идва и съмнението ми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 11:24


цаде, без граница между самите тях ли?

императорът, как може времето да е метод?

времето е измерение [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: pmartinov   
Дата:   29-10-09 11:27

Времето е измерение на ограничения ум.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   29-10-09 11:35

Ако Вселената, пише Аристотел,1 не беше нещо единно и неделимо, а, както казват Демокрит и Левкип, е разделена от пустотата, то нейните части би трябвало необходимо да се намират в единно движение. Античните атомисти обосновават необходимостта от съществуването на пустота с помощта на четири типа аргументи:

1. Ако нямаше пустота, не би имало пространствено движение, т.е. преместване, увеличаване и намаляване на телата.

2. Съществуването на пустотата следва от строго установения емпиричен факт, че някои тела се сгъстяват и разширяват при определени условия, без да губят масата си.

3. Следователно трябва да бъде постулирано наличието на определен метафизически елемент, който да прави възможни подобни изменения, и това е пустотата.

4. Опитното потвърждение на пустотата се доказва освен това и посредством факта, че пепелта от огнището поема толкова вода, колкото и празният съд.2


някъде от нета [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   29-10-09 11:40


И все пак е измерение.

Въпросът за илюзорния характер на вселената надхвърля изследването на темата

както казва Амиго: всичко е Майя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   29-10-09 11:46

Илюзията е истинската Майя

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   29-10-09 12:02

Автор: mayflowerbg
Дата: 28-10-09 22:30

Ivanoff


Ще се разширяваме, докато се появят множество черни дупки, които ще засмучат веществото обратно и ще се свиваме, свиваме, докато се получи пак едно космическо яйце, то пак ще се взриви, ще започнем да се разширяваме, ще се появят черни дупки ... дрън, дрън.

Всъщност това не е много сигурно, тъй като Вселената се разширява с все по-голяма скорост, от което следва, че е по-логично да изстине и да се разпадне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   29-10-09 13:39

Luxor,

не, всяко за себе си. това разбира се са теории но съществуват пространства, които по дефиниция могат да са крайни но без граница. прост пример е земята (или сфера в общия случай). ако се приеме че нейната повърхност е пространството, което разглеждаме, то е крайно но няма граница. може да обикаляш колкото си искаш без да намериш "край" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   29-10-09 13:59

Време и пространство
Безкрайни ли са?

- Все е тая.
аз като си живея на село,
все ми е тая дали земята е кръгла,
след като селския мегдан е квдратен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   29-10-09 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-09 14:18

да бе, вместо да седнат да прочетат нещо - спамят.

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-10-09 14:19

Времето и пространството безкрайни ли са?

Според мен и да и не.
Не е лесно да обясня какво имам предвид.
Първо приемаме, че нашето мислене не може да възприеме идеята за безкрайност на пространството. Всеки би казал - вселената е голяма, а кокво има зад нея ..., а зад него ...
Затова приемаме, че пространството има край някъде, който се обръща в началото, точно както баба ви е обръщала свинските чревца когато ги мие ...
За времето е по лесно да се приеме, че няма край ... то си върви, върви, и защо да спира ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   29-10-09 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: ejko   
Дата:   29-10-09 14:33

континуум май се пишеше..., ама не съм сигурен.
Иначе аз имам твърди и необорими доказателства, че време и пространство не съществуват. Също имам данни, че космологията е измислена от японски селянин на име Ка Ла Би Яу, свирещ на цитра:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-10-09 16:21

Континуум, браво на Ежко!

***

Темата обаче не върви... Щото е интелектуална.

Друго си е да пуснеш тема срещу нещо или някого и да мразиш до самозабрава...

Луксоре, давай го по-истерично!
[smilie24]



Публикацията е редактирана (29-10-09 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Време и пространство
Автор: overlay   
Дата:   29-10-09 16:23

Lalinda: Бих искал да знам защо по въпроси относно секса се обръща внимание само и специално на иводам? Освен че разбира от фотография, зоология, история на изкуствата и политика, сега и като секс-гуру ли се изживява? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-10-09 16:33

малко скучна и безумна тая струнна теория ми се вижда все пак [smilie8] [smilie25] [smilie5] [smilie5] а що се отнася до различните измерения отдавна се знае за тях [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-09 16:36

pmarinov - теб може да ти се иска да няма време, но простата истина е, че то е тук, за да покаже как Nikon не могат да догонят Canon по fps!!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   29-10-09 16:40

Лельо [smilie24]

При изследване на времето се получава парадокс. И се стига до извода, че нищо не съществува. Обаче вселената си е проявена. Това не може да се отрече.

В този ред на мисли, можем да заключим, че нещата си съществуват, но по начин който не можем да разберем сега.

Ако можехме да съществуваме навсякъде и по всяко време, нямаше да има никакви проблеми [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.