Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: captainme   
Дата:   19-08-09 17:33

http://lev.bg/view_article.php?article_id=26489


"в западна европа това е 1 до 2 евро...."...

посмали манго,посмали.......[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-09 17:43

Ако банкоматът е със скимер/скимър, може и по-скъпичко да ти излезе...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   19-08-09 17:59

....на Райфайзен таксата е 3лв....на Пощенска е 5лв![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-08-09 18:03

сигурно няма ПО ТЪПИ БАНКИ ОТ БЪЛГАРСКИТЕ. в европа, тегленето от който и да е банкомат с дебитна карта е безплатно. разплащането в магазин също. магазинът плаща НЯКАКВА МИНИМАЛНА ТАКСА на банката за паричния превод.

такси има когато се тегли кеш с кредитна карта, но това е отделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   19-08-09 18:04

луди ли сте бе, как ще са 3 и 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   19-08-09 18:08

Когато теглиш кеш в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   19-08-09 18:09

....ми толкова пише в извадката, която ми пращат ....става въпрос за "чужд" на банката автомат!....а и става въпрос за кредитни карти!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-08-09 18:09

а за писмата да не говорим. получавам писма от банката за щяло и нещяло.
ако тукашните банки изпитваха финансови затруднения с изпращането на писма до клиентите, то те не биха съществували.

не знам къде е вината. може би трябва изцяло да се сменят управленията на банките.

пс. а онлайн банкирането? и то ли се заплаща??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-08-09 18:10

а и става въпрос за кредитни карти!


много хора не правят разлика между дебитна и кредитна карта...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   19-08-09 18:11

Кога тегля от гръцко вземат 10 лв.[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   19-08-09 18:11

"магазинът плаща НЯКАКВА МИНИМАЛНА ТАКСА на банката за паричния превод."

Тука не знам каква е таксата, но си спомням че от ФотоПавилиона бяха казали че не слагат ПОС терминал, понеже продавали на много ниски цени и при покупка с карта вече им ставало неизгодно[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MiTaka   
Дата:   19-08-09 18:12

Преди години като си взех кредитна карта от Булбанк разплащането в магазини и терленето от банкомати на Булбанк беше безплатно.Сега всичко е минимум пенч лева![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   19-08-09 18:12

kaiser.soze [smilie24]

...наистина какви фермани пращат[smilie23], що хартия и разходи....ама нали ние ги плащаме накрая, какво им пука!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   19-08-09 18:13

Тодд-е, то ако теглиш и у нас кеш от кредитна карта е към 6-9 лева.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-09 18:23

Мда, дебитните карти са по-непознати на, както му вика Кайзерът, "Запад", а кредитните - по-непознати тук...
[smilie7]

Тук няма не искам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   19-08-09 18:32

Такса за теглене в брой с дебитна карта Мастеркарт, издадена от Райфайзен банк е 0,70 лв, плащане с карта - 0,20 лв. В началото не беше така. Поне онлайн достъпа е безплатен.

Кредитна Виза от Булбанк - там дори справка да си направиш за транзакциите или състоянето на картата, пак се плаща [smilie2] Ако искаш да имаш достъп до информацията по интеренет - и това се плаща [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   19-08-09 18:41

бойкотирайте ги!!!! оплачете се на еврокомисаря!!

ако не знаете как, питайте!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: holden   
Дата:   19-08-09 18:48

В западна европа не помня как беше, но в Щатско не е така.

От банкоматите на банката винаги е безплатно да се тегли (с дебитна карта).

В магазина не струва нищо допълнително при заплащане с кредитна или дебитна карта.

Някои банкомати цакат $2-$5 за теглене ако не си клиент на банката. Някои банки възвръщат тези такси на клиентите си, така че на клиента му е все тая от кой банкомат ще си тегли парите.

Хамериканците, понеже са много глупави, са сметнали че за да теглиш пари от жив касиер в банка от тухли и хоросан струва $7-$8, като сметнеш заплатата му, тока, охраната, поддръжка на сградата и т.н. На тях им е много по-ефтино да теглиш от банкомата, затова няма никаква полза да слагат каквито и да е такси.

На магазина му е винаги по-ефтино ако плащаш с дебитна карта. Таксата е $0.30 на транзакция. С кредитна карта има допълнителни 2%-3% от сумата на транзакцията като такса.

Българският модел, както винаги, е пълен с недоразумения.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   19-08-09 18:52

бягайте от Райфайзен - веднъж изтеглих 10 кинта, взеха ми 5 комисион !!! [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Аз си тегля от бамкоматите на бамките издали дебитни карти - Булбамк, ЦКБ, Прокредит... не ме дерат така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   19-08-09 18:55

Освен ЦКБ, има ли друга българска !?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   19-08-09 19:05

В Западна Европа ситуацията с таксите е следната:

- Теглиш пари от банкомат на твойта банка: 0
- Теглиш пари от банкомат на друга банка в същата държава: или 0, или около левче, зависи от условията на договора, виждал съм и двата варианта
- Теглиш пари от банкомат в чужбина: 7-8 лева
- Плащане в магазин: 0
- Плащане в магазин в чужбина: 0

Затова като съм в друга държава предпочитам да плащам с карта - иначе при всяко теглене на сухо ми дърпат почти 10 лева, а никога не успявам да предвидя точно колко кеш ще ми трябва, и все се налага да тегля по няколко пъти, ако не мога да плащам с карта

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   19-08-09 19:06

В Япония не ми струва нищо ;) 0 йени! колкото пъти си искам в денонощието, и колкото пари искам, дори съм теглил 2000$ наведнъж от сметката си! :))) [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: грегари   
Дата:   19-08-09 19:13

хампарцумян дано от банки разбира повече отколкото от таксита.
мой приятел кара 20тина год такси в н.й. и ми е казвал, че там цената се определя от кметство+едри такси-собственици+защита на потребителя+....на няколко години веднъж и е една и задължителна за абс.всички.
тая слободия я има само у булгаристан[smilie23]

иначе,
прокредитбанк взема 25ст. на теглене от нейн банкомат (от дебитна)и безпл. си следиш, онлайн, движението по сметката.

20 ст. за извършено плащане към: нек,вик,бтк......

1.50лв еднократно/мес. за обслужване

и това е всичко....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-08-09 19:23

Тегля пари от банкомат, който не е на моята банка само в екстремни ситуации и си спестявам всякакви такси [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   19-08-09 19:23

ГЖрегари,
Отиди с тази карта някъде в чужбинско и изтегли от банкомат кеш и глей кво стаа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-08-09 20:10

Имам сметка в ДСК. Тегля изключително от нейни банкомати.
При плащане с карта магазинът не получава цялата сума, а с 2-3% по-малко. Затова някои магазини не желаят да имат терминали за картово разплащане или обявяват отстъпка за плащане в брой.
В чужбина е леле майкоу!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bt   
Дата:   19-08-09 20:10

60 ст. за теглене от чужд на банката банкомат, 15 ст. за плащане през ипей.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   19-08-09 20:23

В Швайц пък ти ДАВАТ 0,70 сантима като си от УБС автомат...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   19-08-09 20:35

В Япония освен че тегленето е безплатно, често се налага да вадя пари от едната си сметка, и да ги депозирам в другата, което също е безплатно. Мога да вкарвам и изкарвам пари от сметката си колкото си искам! Плаща се минимална така единствено ако тегля след полунощ, но това рядко се налага! Има банкомати във всеки един магазин така че винаги имаш достъп до парите си! :) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   19-08-09 21:02

И лихвите по депозитите в Япония са мноо яки.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: fundamental   
Дата:   19-08-09 21:07

Кредитна карта към Пощенска баМка - 10 лева. Ако щеш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: SLR   
Дата:   19-08-09 21:12

dimi2007, колко са лихвите по депозити в Япония???

Доколкото знам само в Румъния има по високи лихви по депозитите от нашите/9% годишно на ПИБ/[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   19-08-09 21:14

0,2% - 0,3 % за 1 година........[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   19-08-09 21:18

мда, нещо такова май беше ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   19-08-09 21:20

Японците са гадни капиталисти[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   19-08-09 21:34

[smile] [smilie25] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aquarius   
Дата:   20-08-09 10:24

Първото и най-важно нещо което трябва да се случи, че трябва да се научим да правим разлика между Кредитна и Дебитна карта. Това с дебитните карти е феномен само по нашите географски ширини. Един вид компенсация за това, че пропуснахме ерата на чековите разплащания в опитите си да построим светлото бъдеще [smilie5] . Основно правило е, кредитните карти не трябва да се ползват за теглене на пари в брой. За това са и такива таксите, но на БГ индивида трудно му увира главата за това. Относно разплащанията на ПОС са 100% без такса за картодържателя, независимо дали се плаща с дебитна или кредитна карта. В такива случаи таксите се плащат от търговеца, и ако някъде ви взимат допълнителен процент за това че плащате с карта, бъдете сигурни че това е по инициатива на търговеца и в нарушение на договорните отношения с банката поставила ПОСа. Както казват от VISA - cash is the enemy [smilie7] , а това защо е тема на друг разговор. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   20-08-09 10:57

Аз пък като си местя парите от единият джоб в другият нищо си не плащам !!!!

Требе да ударя неква такса..... не може !!!Ша зема да фалирам ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-08-09 11:02

Правиш си дупкя на джеба и ластик на крачола. Стотинките се отчисляват пр всяка транзакция.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   20-08-09 11:16

Ами в Японията туй с дебитните и кредитните се прелива малко :) Като си изкарвам дебитна и слагам опция да имам и кредитна, т.е. картата която ползвам на практика е една, освем това нямам никакви годишни такси нито за функцията дебитна карта нито за кредитната! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-08-09 11:18

Това с дебитните карти е феномен само по нашите географски ширини.
---------

Не може да бъде !?!? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   20-08-09 11:21

най-добре е кредитните карти да се използват през първоначалния безлихвен период, който е 6,9,или 12 месеца. след това е препоръчително да се унищожат или да се ползваТ в краен случай.
безлихв. период е САМО за покупки. за кеш си дерат подобаващо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   20-08-09 11:32

Ама верно тук не се прави разлика м/у кредитни и дебитни карти. При дебитните таксата е стотинки или нищо, ако е от банкомат на банката. При кредитните при теглене в брой -такса 3 до 5%, ама не по малко от 3-5 кинта. От ПОС-терминали /при покупки/ май всичко е метър. [beer]



Публикацията е редактирана (20-08-09 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-09 11:44

Чудя се, защо си ги измисляте тия, "тука е така, ама там е иначе"?

Таксите за теглене на пари от банкомат с кредитна карта навсякъде са еднакви. Не зависят от банката ВИ, а от издателя на кредитната ви карта. Дали има такива български че да спорите?

Таксите за теглене от дебитна карта са както мнозина вече споделиха -- 0 от собствените банкомати (някои банки нямат собствени банкомати обаче!) и стотинки от останалите заради външната междубанкова разплащателна система. В България се нарича БОРИКА. Там отиват парите, не във вашата банка.

Някои банки предлагат да ползвате дебитната си карта извън тяхната междубанкова разплащателна система като кредитна. Тогава си плащате като теглите от 'чуждестранен' банкомат.

Плащането на покупки с дебитна и кредитна карта е винаги без такси за картодържателя, но продавача винаги плаща нещо. Понякога фиксирана сума, понякога %. Случвало ми се е, в чужбина, да ми искат допълнителна сума за това, че плащам с кредитна карта малка сума.

Тези неща са си така по света от десетилетия. А че някои родни журналисти да се сдобили току що с карта.. ами... мила родна картинка [smilie5]

ПП: Удивлявал съм се, колко малко банкомати има в някои "европейски страни" (в Атина една вечер ходих чак до летището, щото само там имаше работещ "след работно време" дори! [smilie10] [smilie10] [smilie10] ) У нас са доста много.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-08-09 13:24

Таксите за теглене на пари от банкомат с кредитна карта навсякъде са еднакви.
---------

Не позна - варират около 3% - ценовата политика за различните страни не е еднаква...

Подобно е и с плащания зад граница при търговци, затова правят отстъпка в магазините при плащане в брой.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-09 13:28

Дими, кредитните карти които ползвам имат едни и същи такси за теглене в брой от банкомат, без значение дали тегля в Кайро, Лос Анджелис или Стокхолм.

Ако при теб е различно, може би трябва да се замислиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   20-08-09 13:31

Да - но с картите, издавани в други страни не е така - плаща се такса и при търговците зад граница /май изключение са казината/ както при дебитни, така и с кредитни, но с картите от България не е точно така...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   20-08-09 14:17

Нерде Ямбол, нерде Стамбул.

Из френските села си има банкомати.
[ezik]

"В САЩ дебитните транзакции в търговските пунктове станаха популярни едва през 90-те години на миналия век, но се разраснаха изключително бързо. За 20 години, до 2000 г., потребителските покупки, извършени чрез дебитни карти, нараснаха от почти нула до близо 12 процента от всички некешови потребителски транзакции. През същия период делът на транзакциите, извършени с кредитни карти, нарасна от 14 до 21 процента; делът на чековите плащания спадна от 86 до 59 процента."
(из Бюлетина на Федералния резерв, 2002, статия за чекови други некешови разплащателни инструменти в САЩ)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-08-09 14:41

Из френските села си има банкомати.
---------

Това да не са картомати, т.е. собственост са на издателите на кредитните карти !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко ни струва тегленето на пари чрез банкомат?
Автор: dimi2007   
Дата:   20-08-09 15:13

Лалинда, тряваше да допълниш, че дела на дебитните карти при Виза е по-голям от този на кредитните карти, а при Мастера е обратното, като сумарно са горе-доле кантар....и че в края на миналата година има един спад от 10% при кредитните....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   20-08-09 16:02

Аз си имам частен банкомат .

Като взема заплата "бах ти и думата - не съм я ползвал 20 години [smilie5]" я фърлям отзад и после отивам да си ги тегля отпред !!!

Голям кеф !!! И пиниз за копиране на кредитни карти съм си монтирал та да си тегля пари outlaw ...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И видеокамера - да се снимам как вземам пари !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-09 16:04

Тури си и една секси касиерка Тодд-е, да ти капе мед на душата като ти ги брои [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   20-08-09 17:37

Имам дебитна на една банка която не издава вече на частни лица и таксата ми за теглене от който и да е банкомат в БГ или друго разплащане е 0 [smile] Имам и една дебитна на ЦКБ Виза Електрон за разплащане в нета и на нея таксата ми е 0 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zed   
Дата:   20-08-09 17:48

На мен като търговец през ПОС-а ми взимат от 2,5% - 4% в зависимост от картата. Супер тъпо е, защото в много от случаите работим през 5-6% печалба[smilie23]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.