Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   19-06-09 16:27

Слушам сега някаква компилация, за която се спекулира че ще е албума, излизащ на 23 юни https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonHarp.gif https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonHarp.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0064.gif

Интересни ветрове са ги продухали - по мое мнение са втвърдили леко стила [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 16:28

е, тва вече стара новина, даже успях да видя някво промо, в което говорят за масони, зидари, нов световен ред и все такива хубави неща?!?!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 16:36

Ето за това говоря, тези определено са се сдухали тотално към ЗЛЕ, а не е като да не съм ги слушал от 15 и повече години насам...

http://www.youtube.com/watch?v=mscgEIjlFeA

Тва си е пълна гавра с феновете...


Lyrics:
This is the new world order
Played upon our fears
Spreading accusations
Of radical ideas

The brotherhood of wisdom
Strength and dignity
Its rituals and secrets
Remain a mystery

Beneath the ever watchful eye
The angels of the temple fly

Turn the key walk, through the gate
The great ascent to reach a higher state
A rite of passage

The final stage, a sacred home
Unlock the door and lay the corner stone
A rite of passage

Men of wealth and power
Influence and fame
Philosphers and leaders
Are members of the trade

Bound by oath and honor
Like the rose and cross
An enigmatic union
Of esoteric thought

Beneath the ever watchful eye
The angels of the temple fly

Turn the key, walk through the gate
The great ascent to reach a higher state
A rite of passage

The final stage, a sacred home
Unlock the door and lay the corner stone
A rite of passage

Turn the key, walk through the gate
The great ascent to reach a higher state
A rite of passage

The seven stars, the rising sun
A perfect world, a new life has begun
A rite of passage

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 16:36

еми време им е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   19-06-09 16:50

Ако са се подхлъзнали да четат оня, Дан Браун ли се казва(май така беше[smilie8]).
Малко остана и ще разберем дали билета за концерта си струва. Писнало ми е от комерс вече[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 16:53

е те от октавиум насам си тръгнаха на зле, спокойно.

според мен си тръгнаха на зле още с настоящия вокалист, ама както и да е.

(антипатията ми към прасчо никога не съм я криел... ако в 90% от песните им не се обаждаше, щяха да са ми в топ 5 групи, а не в топ 20...)

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 16:57

exile/

ХАХАХАХАХАХАХАХ

Добре, че СПРЯХ да им слушам "развитието" след 97-ма, че после става мазало пълно...



Публикацията е редактирана (19-06-09 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 16:58

бе парчето става от 3:57 до 4:44 [smilie18]
ма пак ми е прекалено...

...равноделно [smilie18]

И рудес не се обажда достатъчно.

Бе мани.

Ще си слушаме 6 degrees of inner turbulence и scenes from a memory, те поне нямат омръзване и дори онова пискало не е успяло да ги развали [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 17:02

Муш поздрав http://www.youtube.com/watch?v=2LxaZCUiiGU&feature=PlayList&p=8E58179B45DB3324&playnext=1&playnext_from=PL&index=3

А гледката как свинчото прави кавър на comfortably numb и още повече ЗВУКЪТ в резултат на това музикално изпразване му заслужиха изнасилване от 30 космати шимейли уйкита...

Просто гаврата е прекалено голяма, за да мога да я подмина и прекалено незензурна по своята същност, изкривява пространствено-времевия континуум с тоталното си осиране, за да бъда мек към проявата.

Ужас.

Няма да им го простя.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 18:18

добрутро, аз албума го слушам от колко станаха вече... май 3 седмици. Даже вече взе да ми омръзва. Не мога да кажа нищо особено за него, по-добър е от предния, който не ставаше за слушане почти, но все пак не ме грабва особено. Има една песен която е почти като медли от поредицата тематично свързани песни започваща от глас призън. Октавариума обаче определено ме кефи повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 18:48

Тука, все още ги уважавах... Имаше идеи, саунд, разчупване малко, това-онова...

Тогава си и останах с тези впечатления, не искам да си ги оплесквам повече. Поради същата причина няма да отида никога повече на Металика след първия им концерт в България, ако ще и да са в предизборната кампания на Бойко Борисов като концерти хахахахахах [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18]

Dream Theater: Falling Into Infinity: Track 1: New Millennium

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 18:55

Между другото втория концерт на металиката кривеше джанти и къртеше фаянс много.
Ората разправяха, че бил по-убав от първия.
Аз не знам, на първия бях заблудено дете невръстно и слушах пред стадиона само [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 19:31

Айде малко спам [smilie18] [smilie18] Едно от любимите:

Lines in the Sand - Dream Theater - да се слуша след 4:18 има невероятно соло с убийствен соло барабан... направо човек може една душевна... снимка да си направи !!!!



Публикацията е редактирана (19-06-09 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 19:36

за мен най-добрият албум без да се замислям е Scenes from a memory. Най-различния е 6 degrees. Най-бавно поех falling into infinity и все още ми е един странен, макар и да имам някои любими песни от там. Най-скапан е предния, на който дори в момента не се сещам името.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 19:46

AWAKE и Images and Words си остават върха на тяхното творчество, AWAKE го имам на мега изродско оригинално копие с адска обложка.
96-та година групата ми заби "Caught in a Web"
пред 4000 човека на Античния в Пловдив... Аз се поизложих малко, но милият ми барабанист успя да ми разкаже играта с по-бързо темпо, та едвам дишах на бързите фрази....

Тогава сме сваляли нота по нота и сме записвали нашите си парчета на основа на саунда на AWAKE, който беше почти на равно с албумите на ТОТО и Металика'91 като ниво на перфекционизъм в звукозаписните студия. До ден днешен малко албуми могат да ме впечатлят със саунд, защото имам професионално изкривен слух и стотици часове работа с професионална студийна апаратура и все намирам разни кусури, за които да се хвана... [smilie5] Falling into Infinity е един от тези, които е прекрасно записан.



Публикацията е редактирана (19-06-09 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 19:56

Scarred ми е любимата от Awake. Як албум е, но определено не ме кефи повече от метрополиса. Images and words ми звучи малко антично, от там любимата ми е Learning to live. A и там има песни които не ме кефят - another day, surrounded. Най-кофти в настоящия момент ми се струва че петручи не пише готини мелодични сола (в новия албум обаче има едно изключение)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 20:01

itilien /

Ако питаш мен, Петручи отдавна я кара през просото... Сега я карат само на задължителните бройки албуми спрямо продуцента и това е. Петручи за малко да ме изгони от концерта им в НДК, щото го снимах от 5 метра по време на свирнята[smilie19]... Но той има достатъчно акъл, за да си натиска парцалите там и да не дава много зор за нов саунд и посока на албумите, защото може да изгубят огромен пазар. След като статистиката казва, че ги харесват такива, това е! Не се пипа там дето ти е хляба, щото може Германия и Япония да са огромни пазари, но точно те са тези, които казват дали ги кефи един вид да се променят бандите или не... Всичко е бизнес от един момент нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 20:05

те петручи и портной са си сами продуценти. Гледах интервю на портной, който каза, че в новия албум са се стремили да балансират прищевките си като музиканти (да правят дълги песни с много ритми, сола, инструментали и ала бала) и като продуценти - тоест това което ще се продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 20:06

Еми ето ти... сам си отговаряш, значи... Явно не могат много да мърдат от схемата, щото иначе да няма после... децата болен, жената и той, братчето ми...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 20:08

другото тъпо е че албумите ги записват на конвейр почти. Поне след 6 дегрийс насам. Влизат в студиото без нищо, почват да измислят и за месец - два албума е готов, а след още 2-3 седмици е и записан. Това не ми се струва особено творчески подход.

Затова отдавна се кефя бая повече на Pain Of Salvation, където даниел мисли нещата мнооого дълго време, има идеи, има чувства, има емоции и въздействие.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   19-06-09 20:14

Е ми нали за това говоря и аз от одеве...

Dream Theater - Just Let Me Breathe

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 20:19

айде да черпя малко PoS

http://www.youtube.com/watch?v=dHaI0wxrl70&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 20:22

Awake е голяма работа!

А аз между другото Train Of Thought също ми е много любим, особено This Dying Soul... Слагам го малко по-високо от Awake в личната класация [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   19-06-09 20:28

http://www.youtube.com/watch?v=27dgfyiyMMI&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   19-06-09 23:03

Изобщо не подозирах, че може да се развие такава тема в този Форум[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Много готина и полезна, ако идвате към Варна черпя с [beer] с удоволствие(или кой каквото обича[smilie3])

Понеже ми стана интересно сега ще пусна още една тема[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   20-06-09 00:38

riddick /

Ти нас уважааш ли на? [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: ALBIREO   
Дата:   20-06-09 00:49

DT са номер едно вееее. [shtrak]
Любимата ми група са, ей! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   20-06-09 06:53

Pulsar,

това риторичен въпрос нали[smilie11] [smilie3]

Най хубаво се обсъжда на https://photo-forum.net/joro/emoticons/trink40.gif и https://photo-forum.net/joro/emoticons/trink40.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/trink30.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   20-06-09 06:56

ALBIREO,

Любима група са, да, ама както е казал оня - "що стаат такиа ся"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: ALBIREO   
Дата:   20-06-09 07:04

Ми... творци, ко да ги прайш. Другият вариант е винаги да правят едно и също, като много други... Променяйки се, печелят нови фенове и губят стари... Няма как. :)
Аз съм им от заклетите фенове, така че и чалга да просвирят - ще защракам с пръсти [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   20-06-09 07:25

Ама те се променят в някаква комерс посока[smilie9] Разбирам да си следват техен стил, а те все едно копират от съседите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: itilien   
Дата:   20-06-09 11:42

не не, проблема им е че не се променят. Дъвчат едно и също от Н албума насам, щото виждат, че това върви сред феновете.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Luxor   
Дата:   20-06-09 11:45


аз пък вадя таратора от хладилника [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   20-06-09 13:06

Мъдър ход[smilie24]
Отивам за краставици и кисело мляко[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   20-06-09 13:10

Бе, като гледам на моменти едни забеШки към едни моЙ лубимци, наречени ТУУЛ, и едни не-любимци като Пинк ФлойТ и тн и тн...

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: exile   
Дата:   20-06-09 13:29

искат им се забежки към пинк флойд на тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: riddick   
Дата:   20-06-09 13:36

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: autosvet   
Дата:   20-06-09 14:44

Абе на мен ми харесват напоследък даже си втърдяват саунда на пук на комерса. Все пак на 3-ти е музикалното събитие на годината ... А иначе хора дето мрънкат "какви групи имаше преди, сега само се лигавят" малко ми напомнят на Дими и гамута. А Дрийм никога не са крили, че са повлияни от розовият флуйд. Велика група и уникални музиканти от които много са си "крали" вдъхновение. Просто не очаквайте всеки албум да прави революции.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: ejko   
Дата:   20-06-09 15:14

Аз имам стоцици часове работа с таратор и съм доста капризен в това отношение...:))

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: Pulsar   
Дата:   20-06-09 15:29

ejko/

Ама той и тараторът иска внимание... Аз досега му обръщах такова... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater вадят нов албум?!?
Автор: dreamer   
Дата:   21-06-09 18:58

Чекайте и аз мушна поздрав :)
Universal Mind
Acid Rain

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.