Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 За прозрачност в енергетиката
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 13:24

Вчера беше официалното представяне на новия ни сайт в ресторант България. Той е новинарски сайт в областта на енергетиката. Ежедневно в него се публикуват горещи новини, интервюта, събития и анализи.

Моля, заповядайте на http://www.bulenergynews.org/


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   17-06-09 13:26

Добре изглежда сайта...[smilie24]
Веднага ще се включа, тука са едни от най-големите крадци .....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 13:37

Едни от най-големите крадци и едни от най-богатите хора в България. Ако има интерес за реклама в сайта на скъпа техника не се срамете да пишете, там имат пари и купуват!

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: alsash   
Дата:   17-06-09 13:42

...а за скъпа фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: Pulsar   
Дата:   17-06-09 13:53

Като ви гледам заглавието и направо почвам да се страхувам, то не са гръмки думи, то не са шрифтове... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 13:57

бе сайта не изглежда правен 2009-та, ама все пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 13:57

като гледам в БГ има сериозен проблем с лого дизайна:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 13:59

махни "лого" от изречението и си 6+ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 14:01

имате още работа по дизайна[smile]
съдържанието не мога да коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 14:03

За прозрачност в енергетиката [smilie18] [smilie18] [smilie18] сори[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 14:05

exile виж логотата на рекламите и ще видиш защо го казвам:)))



Публикацията е редактирана (17-06-09 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 14:07

е нищо ново [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: djogata   
Дата:   17-06-09 14:22

Прозрачност в енергетиката... Успех [smilie21]

Ще викам за вас, щото сме колеги в бранша

[beer] [beer] [beer]

Читсуйо, това за богатите в енергетиката - хубаво де, ама нас къде ни слагаш [smilie5]

Аз като съм в енергетиката, и ти като си в енергетиката, нещо не сме я прокопсали толкоз много [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 14:28

вие не сте в енергетиката а работите за нея[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 14:50

То и за да си богат трябва да знаеш как да крадеш, а някой трябва да те научи. Там нивата са други, Насо го е казал правилно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: equinox   
Дата:   17-06-09 15:03

Тая енергетика е тъмна Индия.

Айде, една разпускаща енергетична игричка: http://www.candystand.com/play/electric-box [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 15:10

exile написа:

> махни "лого" от изречението и си 6+ [smile]


Абе не всички сайтове трябва да са с тежък флаш. Освен дизайн, сайта трябва да има и фунционалност. Много често флаша не добавя функционалност, а само тежест на сайта. Много ми е интересно да дадеш пример за сайт, правен 2009.



Публикацията е редактирана (17-06-09 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 15:17

за прИзрачността в енергетиката [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 15:20

мнооо мъ кефи призрачен флаш[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 15:33

NeDDRaG, говориш наизуст.


Няма никаква връзка между това дали един сайт изглежда добре и дали е тежък или не, дали е правем на флаш или не и прочее.

Примери мога да ти давам безкрайни.

Смисъл?

Нулев. [smile]

И не съм правил дизайн на нито един флаш сайт през живота си между другото, но със сайтове, проектирани за 6 и 7 цифрени регистрирани потребители опит имам.

Бе май точно ти ме критикуваше по едно време, че съм бил разбирач по всичко и съм се обаждал по всяка възможна тема.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (17-06-09 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 15:40

я покажи да видим какво си правил. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 15:42

само на евентуални бъдещи работодатели [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 16:08

exile написа:

> NeDDRaG, говориш наизуст.
>
>
> Няма никаква връзка между това дали един сайт изглежда добре и
> дали е тежък или не, дали е правем на флаш или не и прочее.
>
> Примери мога да ти давам безкрайни.
>
> Смисъл?
>
> Нулев. [smile]
>
> И не съм правил дизайн на нито един флаш сайт през живота си
> между другото, но със сайтове, проектирани за 6 и 7 цифрени
> регистрирани потребители опит имам.
>
> Бе май точно ти ме критикуваше по едно време, че съм бил
> разбирач по всичко и съм се обаждал по всяка възможна тема.
>
> [smilie21]
>

>
> Публикацията е редактирана (17-06-09 15:35)

Да, и пак ще го повторя. Не е твоето мнение най-меродавно, та дори и за дизайн да става дума. Със сигурност не си най-добрия дизайнер в света, за да се изказваш толкова категорично:

exile написа:

> махни "лого" от изречението и си 6+


Второ:
> Примери мога да ти давам безкрайни.
>
> Смисъл?
>
> Нулев. [smile]

Не е нулев. Но прости или си се изказал неподготвен, или пък и ти не знаеш какво да покдажеш.
Трето:
> И не съм правил дизайн на нито един флаш сайт през живота си
> между другото, но със сайтове, проектирани за 6 и 7 цифрени
> регистрирани потребители опит имам.

Ми покажи го да ги видим да ги оценим и ние. Иначе пак - не хваща декиш. И оправданието с бъдещите работодадели въобще не работи тук, щото кой знае, може някой да те хареса и да ти възложи задача. Щото иначе звучиш като шефа на Фадата - аз съм правил големи проекти... А единствения му проект тогава беше в ДЗИ и той се провали.

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 16:21

ами тогава си балон. пълен. с въздух.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 16:23

абе човек, никъде в темата не съм отварял дума за флаш преди твоето

"Абе не всички сайтове трябва да са с тежък флаш. Освен дизайн, сайта трябва да има и фунционалност. Много често флаша не добавя функционалност, а само тежест на сайта. Много ми е интересно да дадеш пример за сайт, правен 2009."

От тук нататък смисълът да говоря с теб по темата е нулев. Откъде го измисли тоя флаш и как реши, че съм го харесал не рзабрах.


И с глупостите на тема "що да те слушам като не те знам" приличате на симпатягите в основния форум, които решават чие мнение е меродавно по това колко снимки имат в профила си.


А ми е най-смешно как целия народ инженер, лекари, прависти и какви ли не в тоя форум като обеля дума за дизайн почват да ми мрънкат "ама ти да не си най-великия дизайнер да се обаждаш"...

Тази сметки си ги дръжте на децата вкъщи, на мен не ми минават.

Ако трябваше само най-добрите инженери да се врат по темите и да си дават мнението повечето тука трябваше да ви разстрелват още на влизане във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 16:25

кайзере, аз и твои неща не съм виждал май май.

искате пишките ли да си мерим?

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 16:26

кайзере, пишките ли ще си мерим?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 16:26

ми надувките ти ми приличат на дете от 4 клас.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 16:28

а сега надувки станаха.

бе я... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-06-09 16:37

Дизайна си е приятен и функционален - НЕ знам за съдържанието - не ме интересува, но в Английската версия на сайта (не знам защо в нея ми се заради първоначално) доста смешни грешки има [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-06-09 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-06-09 16:47

ANALYSIS


Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: tan4o   
Дата:   17-06-09 16:58

Простете невежеството ми, но защо срещу инглиш стои американското знаме?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 17:01

Долу пише:

© 2009 BEF. This study/publication/ audio/ visual other information/ media product BEF is made possible by the generous support of the American people through the United States Agency for International Development (USAID). The contents are the responsibility of the BEF and do not necessarily reflect the views of USAID or the United States Government. This study /publication / audio / visual other information / media product BEF is also made possible with support from the German Marshall Fund of the United States (GMF), and content does not necessarily reflect the views of GMF or the Balkan Trust for Democracy.



Публикацията е редактирана (17-06-09 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: Todd   
Дата:   17-06-09 17:02

Аз ще организирам едно "Прозрачноста като форма за смукане на мангизи "

и

" Мътилката в организациите борещи за за прозрачност " !!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:09

Дизайна е нещо много по всеобхватно от сайт на флаш. Аз например като видя сайт и не му гледам флашовете, а гледам шрифтове (серифен/безсерифен), отстояния, полета, светлосенки и т.н. То дизайн като се каже и вие си представяте програмист, а то не е точно така...
Поне според мен де...

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 17:14

Автор: BirdOfPray
Дата: 17-06-09 16:47

ANALYSIS

Мале, мале! Имат си преводачи да се оправят [smilie10]



Публикацията е редактирана (17-06-09 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 17:15

а не знам, мен ме обявиха за неквалифициран.

много сложни неща... серифи, отстояния...

не са за мен очевидно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:19

подигравай се ти, ама всеки си гледа каквото работи :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: _alice_   
Дата:   17-06-09 17:23

само да вметна, че analyses е множественото число - анализи, по смисъл може и да е правилно [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: asahi   
Дата:   17-06-09 18:56

Тъй ами[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 21:45

Автор: kaiser.soze
Дата: 17-06-09 16:26

ми надувките ти ми приличат на дете от 4 клас.

Кайзере! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

exile, ами не си споменавал флаша, ама такава е тенденцията на последък. и разни Java бози и склриптове, поне за графичното оформяне. А найитина изказванията са ти много каттегорични, като на диктуващ модата в световен мащаб. А всъюност до сега нищо твое не сме видяли. Та прав е кайзера, като ти казва, че си балон. А аз горе ти писах за Ливе - шефа на Фадата. Това първо.
Второ: Нека вземем този сайт -- фотофорум. Дизайна му също е доста зле. Лошото е, че и функционалността взе да куца. Но един сай има няколко аспекта. Дизайн, функционалност и скорост на зарежддане. Ако дисайна е перфектен, ама трябва да засери N на брой картинки, анимирани гифчета и какво ли още не, има М броя Java скрипта и L на брой малки рекламни флашчета, което започва да тормози машината ти, ако въпреки перфектния дизайн трябва да го гледаш само на екран с определена разделителна способност или да ползваш щрифтове, които са различни от стандартните... Освен това, типа сайт диктува и дизайна. както и бюджета. Между другото доста от най-посещаваните сайтове същщо не са с кой знае какъв дизайн. Та за този сайт - дизайна е семпъл, но и сайта е новинарски и това му подхожда. Но другото, което е зза този сайт - той е функционален. В такива сайтове обикновено ходиш да четеш новините.
А колкто до компетентността - ми не съм казал, че си некомпетентен, а че предполагам, че не си най-компетентния в света. Но пък отказа ти да покажеш твои неща, които има 6 и 7 цифрени регистрирани потребители, т.е. за които ти е платено вече, тези десетки и стотици хиляди потребители го ввиждат, така, че няма как някой да ти открадне идеята наистина кара хората да си мислят, че само се надуваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-09 21:58

...изглежда прилично, моя бъдеща министърке на енергетиката. [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 22:16

неддраг, огромната ти грешка е, че ти си мислиш, че се надувам като казвам, че съм бачкал по сайтове с много потребители.

а аз го приемам като нещо нормално, защото стотици, може би хиляди хора го правят всеки ден.

и ти не си един от тях.

изглежда обаче това много те впечатлява, както и скромната ми личност.

само един съвет от гледната точка на моите скромни години и твоя далеч по-богат житейски опит - недей вади заключения какъв съм и как се държа преди да ти е ясна цялата картинка.

и да ми дрънкаш какъв съм бил надменен, а после да ми правиш критичен обзор на последните тенденции в уеб дизайна и фото форум - при това смешен, извинявай - е epic fail.

ама epic.

функционален бил...

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: djogata   
Дата:   17-06-09 22:20

Абе темата е за енергетика ве хора, стига с тези уеб дизайни [smilie7]


Я сега кажете според вас кой метод на производство на енергия е най-добър? (в смисъл, кой метод за производство на енергия осигурява най-добре устойчивото развитие на страната и обществото, без да нарушава екологичното равновесие)? [smilie7]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-09 22:23

АЕЦ, то се знай. А от финансова гледна точка - МЕЦ. [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: djogata   
Дата:   17-06-09 22:27

Императорът, АЕЦ не ни спасява от енергийна зависимост от Русия, и освен това горивото ще има тенденция към сериозно поскъпване в близките години, защото лесно използваемите ресурси се изчерпват горе-долу със същите темпове като петрола. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-09 22:31

Имаме си уранови мини - ще ги отворим и ще копаме. Има и кой да копа - всички сегашни шефове на НЗОК, министри, почти всички дупетати, футболните садии, продажните нефутболни садии - цялата тая измет ще бъде натикана там да копа уранчец.

Ако имах власт, щях да ги натикам - 10% от добитият и прочистен и обогатен уранчец - мой личен резерв... [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (17-06-09 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 22:34

exilе, фото форум напоследък не е добре нито като дизайн, а и финционалността му е перфектна. А колкото до твоята работа - ами ти се хвалиш, че си работил а не искаш д го покажеш. Причини - ми не знам. за няколко се сещам. Ноо ното една не е в твоя полза. А колкто за моя опит - ами аз мога доста неща да ти изброя, по които съм работил - точно и конкретно, а не, че с това съм спестил около 5 милиона долара на фирмата, някои от тях продължават да работят от доста години и хората не искат да ги сменят, точно зашото им вършат работа.



Публикацията е редактирана (17-06-09 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   17-06-09 22:35

Императорът, а кой ще обогатява урана? Едва няколко държави в света могат да обогатяват уран, и България не е от тях

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 22:45

ама ти си уникален.

хвалел съм се бил.

не се хваля, ами с прости думи ти казах, че за разлика от теб аз имам опит в правенето на някви мащабни системи и просто общите приказки, дето ги говориш на тема уеб дизайн ги пробутвай на друг.

по същия начин по който като ми кажеш "аз съм инженер" аз млъквам и кимам като ми обясняваш за климатици.

примерно.

едни хора правят дизайн, други продават коли.

аз съм от първите.

ти що реши че си от тях?
м?

кой се прави на компетентен?

причината да не обяснявам на хората как да спестят 5 милиона кеш е същата, заради която не е добре ти да тръгнеш да обясняваш на хората как се правел уеб дизайн.

просто не можеш.

като искаш да знаеш по какви проекти съм работил отваряш tyxo.bg, гледаш първите 10 в топ 100 и ще видиш едно от проектчетата. Надолу има още.

защо не искам да ги показвам си е мой проблем, а защо не можеш да разбереш причините говори зле за теб, не за мен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-09 22:45

Ще се обогатява по методът на Мария Кюри... [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 23:01

Автор: exile
Дата: 17-06-09 22:45

ама ти си уникален.

хвалел съм се бил.

не се хваля, ами с прости думи ти казах, че за разлика от теб аз имам опит в правенето на някви мащабни системи и просто общите приказки, дето ги говориш на тема уеб дизайн ги пробутвай на друг.

Ми да, нямам абсолютно никакъв опит. Само дето няколко проекта, по които аз съм работил в Кумерио са спестили на фирмата над 10 милиона USD, дават няколко стотин хиляди икономически вфект всяко тримесечие, само дето проекта по който работя сега се движи вече по улиците на света... Да, нямам ниакъв опит...

Колкото за причините - ми говорят повече зле за теб, отколкото за мен. Аз не ти казвам дай сегашните проекти, казвам ти покажи тези големите, дето го виждат толкова хора...
Та тук се сещам за едно твое "авторитетно" изказване как лесно се качвал мак ОС на ПС. А пък в момента тече една доста общирна тема за проблеми при инсталацията, ама нейсе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   18-06-09 01:06

само едно ми отговори - на тея 10 милионни проекти уеб дизайна ли си им правил?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   18-06-09 01:47

Кво толкова се дърпате за тоя дизайн?!

То разбирам да беше някакъв, дето да има какво да му се дискутира, ми то на нищо не прилича... безумна цветова схема, преливчици, аутлайни, тук заоблено, там с остри ръбове, безличен хедър и за капак - лого като в час по трудово.

exile не го знам в какви други теми се обажда, ама е един от тримата човека в този форум, които изобщо някога са демонстрирали реални познания на ниво в графичния дизайн.

И моля ви, намерете някой с добър английски да го прегледа този сайт за грешки, че просто е срамота.

Колкото до сайта съдържание: нито става ясно за кого е предназначен, нито каква му е идеята, нито става ясно откъде идва тази прозрачност и кой я гарантира, при положение, че като гледам и спонсорите и банерите - все са хора със съвсем конкретни апетити към българската енегретика.

Поредното връзкарско муфтене на пари от USAID, ако трябва да съм пределно откровен в преценката си.

Съжалявам ако обиждам някой, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: tonyf   
Дата:   18-06-09 02:29

Добро е сайтчЕто.
Нали не е за изложба или за Бе точки [smilie5] [smilie25]

А и един сайт, като е информативен или работен, по-добре да не е много гъзарски.
Тъй разправят обикновените потребители.[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   18-06-09 10:13

Да, сайтът е направен за тесен кръг хора, повечето работещи в областта на енергетиката, ползва се от инвеститори, депутати, български предприемачи, министри, агенции и т.н. Идеята беше да се събира цялата информация във вид на новини и събития само за областта на енергетиката, за да може да се правят анализи и да се следят отблизо конфликтите, които възникват постоянно. Препоръчвам горещо Газови игри! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-06-09 13:06

Автор: exile
Дата: 18-06-09 01:06

само едно ми отговори - на тея 10 милионни проекти уеб дизайна ли си им правил?

Ами не уеб дизайн, ама просто да ти кажа, че и аз имам големи проекти, даже доста по-големи от твоите. А тези, дето ми каза да ги погледна, освен да си участвал в дизайна на някой от трите сайта за запознанства, дето бяха там, в друг не виждам в кой.

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: iVoZaFiRoV   
Дата:   18-06-09 13:15

Аз се интересувам живо от енергетиката....
Ето сега например си търся отоплително тяло... между 20-25 годишно...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   18-06-09 13:16

"Ами не уеб дизайн"

Благодаря.

Темата е приключена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   18-06-09 13:34

Джаф от всички страни чувам че тия от 30 нагоре имали по-голямо КПД

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-06-09 14:41

Привет на работещите за (в) енергетиката![beer]
По-нагоре в темата се разискваше коя енергия е най-чиста и безвредна. Моето мнение например е, че най-малка вреда на околната среда нанасят ВЕЦ-овете ( но при условие, че водохващанията и язовирите са грамотно проектирани и изпълнени и не водят до засушаване на прилежащите райони).
Иначе моята работа е такава, че се базира например на Наредбата за техническа експлоатация на електрическите централи и мрежи или на EN 60034-1, EN 60034-2 и EN 60034-4 например, както и на купища други наредби и стандарти[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   18-06-09 14:41

Иво, аз още съм в гаранция [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: n1x0n   
Дата:   18-06-09 15:25

А и един сайт, като е информативен или работен, по-добре да не е много гъзарски.

Да, сайтът е направен за тесен кръг хора, повечето работещи в областта на енергетиката, ползва се от инвеститори, депутати, български предприемачи, министри, агенции и т.н.

Функционалността само може да спечели от един добър дизайн - не "гъзарски", а професионално изпълнен.
Няма значение дали е за ограничен брой хора, дали е работен или безработен - добре изпълнения сайт винаги ще е по-красив и по-удобен от недоклатения. Нещо повече - няма да остави впечатление за работа свършена през пръсти в онези посетители, които имат критерии за тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: djogata   
Дата:   18-06-09 15:31

Мото на сайта:

За прозрачност в енергетиката

Описанието на целите на сайта започва със:

Да, сайтът е направен за тесен кръг хора



Тези две твърдения си противоречат. Не може да има прозрачност, ако дадена информация е предназначена само за тесен кръг хора

Отговори на това съобщение
 Re: За прозрачност в енергетиката
Автор: djogata   
Дата:   18-06-09 15:43

Абе, сега прочетох една статия за вятърната енергия - ми тя вятър и мъгла ве, я го давайте по-сериозно, кой ще ви вземе насериозно с такива статии [smilie8]

"Особено остро се посрещат заявените за присъединяване над 9000 МВт от вятърни електропроизводства, което според ръководителите на двете дружества ще създаде сериозни проблеми за енергийната система."

Кой ги е заявил тези 9000 мегавата ве, това е общото годишно производство на ветрогенератори на двата най-големи производителя, и е горе-долу равно на мощностите, които се инсталират в света за около 6 месеца.

Демек цялата световна ветроиндустрия трябва да работи за БГ пазара 6 месеца [smilie18] [smilie18]

Да бе да [smilie18]

Инсталираните мощности в Германия са към 11-12 гигавата доколкото си спомням - и ся к'во, ще стигаме 80-милионна Германия ли?

Ухаааа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   18-06-09 15:46

джога то в БГ никой не се занимава с това дето му раута и затова така.... Статиите за хранене и здравословен живот ги пишат разни фитнесинструктурчета, финансовите данни - статистици и т.н.


аз от темата разбрах, че докато нормалните ора си мерят пишките то програмистите - проектите[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   18-06-09 15:50

аз не видях един програмист в темата [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   18-06-09 15:51

НАСОО, ползвайки дедуктивните си способности и наблягайки на еклектическите си заложби, имам усещането, че току що каза, че програмистите нямат пишки...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   18-06-09 17:34

сайта верно е безумен

сложете му няква captcha, защото тоя wordpress ще му изкарат хастара руските ботове много скоро [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.