Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 13:25

те тук са скъпи енергоспестяващите, по света не са толкова скъпи. Около 4-5 пъти по скъпи са някъде..., тук не знам как е. Аз мойте ги взех много евтино, но май беше някаква промоция...

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 13:29

последните ги взех на скандално ниска цена. половин паунд за парче.

иначе верно екологията е голям бизнес.

благотворителността също [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: loveforever   
Дата:   17-06-09 13:33

Ами не знам как точно са цените в момента, но преди година това бяха сметките поне за нашия случей. Много зависи и колко се ползват крушките. При смяна на 60W обикновена крушка с енергоспестяваща 11W от 9 лв и цена на тока от 0,18лв/kWh - ako крушката свети 5 часа се получава:

5h х (60-11)W х 30d х 8m = 58800
58,8 kWh х 0,18лв/kWh = 10,58 лв

Всеки може сам да си сметне как е при него в зависимост от това колко и какви крушки ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 13:38

То ясно че е бизнес, но и без нея се прави бизнес, така че по добре с нея. Все пак екологията да стане правило, а тогава и цените на нещата ще се наладят, защото всичко ще е в един сегмент и нормалните закони на конкуренцията ще заработят...
Другото е да не ни пука. По добре да се самозалъгваме, че правим нещо, отколкото със сигурност да не правим нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-09 13:46

абе аз малко подвеждащо се изказах, но екологията да стане правило е като математиката физиката, химията и т.н. да ни станат правила[smilie3] сещаш се за кво говоря

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: vuzhy   
Дата:   17-06-09 13:49

Като зачекнахте екологията, има ли информация от производителите колко се усложнява процеса по производство на енергийно ефективните уреди? А колко повече енергия е необходима за тяхното производство и т.н. Скоро гледах предаване за хибридните двигатели на Тойота. Оказа се че се изразходват огромни количества енергия за производството и транспорта на акумулаторите, че крайният ефект върху околната среда на хибридния автомобил е по-негативен от обикновения. Но тези сметки производителите ги спестяват на потребителя и гръмко твърдят че се борят за екология [beer]. А хладилника е важно да има ледогенератрор за твърдото гориво [smilie21] и нулева камера за бирата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 13:55

нулева камера за бирата...., не се бях замислял за това...! Сега вече не мога да живея без него..., сериозно!

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: didesignbg   
Дата:   17-06-09 14:00

Добре де, понеже зачекнахме темата.
Не можах и да намеря точна дефиниция за тези нива. Че някои ги сертифицира ок. Въпросът е какво значи едно ниво? от А до В, толкова колкото от F до G ли е? Едно ниво 5% ли е? 10? 20? Четох на едно място 20% но ми се струва нереално.

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 14:10

Ми аз като купувах хладилник последния път и гледах числата, че тея класове са малко неразбираеми. То хубаво клас "А", но едно е клас "А" на двукрилен гигантски хладилник и друго на малко гладилниче с горна камера:))) Така че за да не се натоварвам, направо гледах годишния разход и то по скоро от интерес, отколкото като решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 14:13

Energy saving bulbs still use energy, so remember to keep them switched off when not in use.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 14:16

Replacing your fridge and/or freezers with a modern energy efficient model could save you £35 a year running the freezer and £20 a year with an energy efficient refrigerator. A combined fridge-freezer that displays the Energy Saving Recommended logo could save you up to £45 a year and help to prevent climate change.

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-09 14:19

An energy saving recommended light bulb will cost you £3-£4 compared to about 50p for a normal bulb, but will put money back into your pocket by saving you around £9 on your annual electricity bill and up to £100 over its lifetime!

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: r_popov   
Дата:   17-06-09 17:14

Ре: "Крушки за осветление - подменихме обикновените с нажежаема жичка с енерго спестяващи на Филипс, които имат същата полезна мощност но консумират 5 пъти по малко ток. Лесно може да се изчисли колко би била икономията - за 8 месеца от по-ниската консумация на ток се изплаща стойността на новата крушка и от там нататък е "печалба".

Да де, само че през тези 8 месеца ако се случи да изгори новата енергоспестяваща крушка и почваш пак от начало... да изплащаш нова за още 8 месеца [smilie18] всичко е вятър... реклами разни за да те накарат да си купуваш нови техники... при месечна сметка от 30-40-50 лв. за ток хич не ми дреме дали ще спестя 10, 20 или дори 30 % - тва са ст'инки за едно-две кафета [ezik]
Виж, ако новият хладилник е по-функционален - тогава да, но през последните 10-15 години не съм видял някаква иновация в бялата техника, която да ме накара да сменя работеща такава с нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:18

Е те горят много по малко от другите. Не знам как се рекламира, но от личен опит имам впечатление, че енерго-спестяващите имат по дълъг живот. Може и да се лъжа де, но така ми се струва!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   17-06-09 17:21

Ежко, и на мен така ми се струва. С енергоспестяващи съм в една стая и работят вече 3-4 година, а в това време на кухнята осветлението гръмна 4-5 пъти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хладилно-рекламно
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-09 17:21

didesignbg, за период от около два месеца смених всички крушки с енергоспестяващи такива, старият настолен компютър с лаптоп и добрия стар мраз с нов комбиниран хладилник с фризер. Мога смело да заявя, че сметката ми за електроенергия намаля с около 35%.

Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: r_popov   
Дата:   17-06-09 17:25

Имат, наистина /по-дълъг живот/, но имат и по-дълга цена [smilie19] Качествена енергоспестяваща на Филипс, която консумира 25 В а по осветеност е приравнена на 100 В с нажежаема жичка е от порядъка на 13-15 лв. За да сменя всички в къщи ще ми трябват около 15 такива, като в половината от осветителните тела няма да мога да ги монтирам [smilie18] и трябва да сменя и тях.... абе то излиза че трябва да си продам джипа за да се обзаведа с нови енергоспестяващи крушки, които ще ми се изплатят след около ....година [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:27

r_popov аз същата Филипс приравнена на 100В взех за 7.80. Не че е малко, но не е и петнайсе....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: r_popov   
Дата:   17-06-09 17:28

Дани Коев, и аз направих почти същото - миналото лято смених цялата бяла техника поради ремонт на кухнята... и сложих климатик. Сега плащам сметки х2 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:29

Е сега климатикът не може да не харчи, нали се сещаш..., освен ако не делите атома у вас...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-09 17:39

Има го и определено този момент, споменат по горе... До скоро беше нормално (говоря не само за България, а въобще за целия т. нар. "цивилизован свят") хладилника да се сменя през около 10 години. Сега с тези еколого-маркетингови мушингии хората си купуват хладилник през 2 - 3 години, което увеличава в пъти производството на хладилници, което пък от своя страна и сами се сещате, увеличава вредата върху природата многократно.

Според мен реален положителен ЕКОЛОГИЧЕН ефект имат единствено крушките. Всичко останало е бош лаф екология и 100% инструмент за увеличаване на печалбите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 17:45

Хладилник не се сменя до дупка. Работи ли, значи всичко е наред. Икономични уреди се взимат, когато старите се развалят..., всичко друго е извратено потребителско мислене.
Дори и за крушките не виждам защо да изхвърлите работещите крушки! Когато изгори някоя, тогава взимате енергоспестяваща, иначе много се качва потреблението.
Аз за вещите в къщи винаги съм бил така, но по едно време почнах непрекъснато да си купувам кецове:))) В един момент имах около 4 чисто нови, неносени кецове и осъзнах, че пректически нося само едни. Все още ги износвам! Така че хиперпотреблението е нещо, което ни лови всички в един момент, но е важно да не му се даваме:))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-06-09 18:09

Най-икономичния 90л хладилник, дето съм срещал, гълташе 15 киловатчаса месечно.
Старият 120л фризер Снайге гълташе малко над 30 киловатчаса месечно.

Зависи от околната температура, циркулацията на въздух отзад, колко време се държи отворен и колко енергия ще иска храната да се охлади. Това пък зависи от топлинния и капацитет, разликата в температурите и килограмите.

Топлотехниката е една много шибана наука, защото повечето неща не се виждат, а и се мерят трудно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   17-06-09 18:19

Ако сте голямо семейство, непрекъснато ще отваряте хладилника, ще бъркате да взимате нещо. Храната ще свършва бързо, ще се купуват големи количества на веднъж, които ще изискват повече електроенергия, за да се изстудят и т.н.
Аз не знам като казват колко харчат хладилниците дали се осреднява по някакъв начин всичко това..., както е при разхода на колата. Или пък го мерят за един час затворен и празен и после умножават по 8760..., примерно:)))



Публикацията е редактирана (17-06-09 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-06-09 18:39

Всяка фирма си има стандартизиран тест. Какъв е точно - не знам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.