Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: sashky   
Дата:   16-06-09 23:27

Евалата Abyser, но не съм толкова на вътре в нещата !
но по случая намерих това http://www.vbox7.com/play:5b947ecb
И успях да го подкарам скайпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: abyser   
Дата:   16-06-09 23:38

All's good that ends good
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: gbdesign   
Дата:   16-06-09 23:48

Скайпа по подразбиране може да се свърже и през 80-ти порт. Ако вашият администратор е намерил начин да блокира Скайп, може да изкара милиони от опитващите се да пробутват АйПи телефония. Или проблема ти е в Скайпа или в Бузата, но до сега не е открит начин за блокиране /ефективно/ на Скайп.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-06-09 09:50

Еех, да ви имам проблемите... Какво да кажем ние с гайдите - при нас за Интернет се минава през два сървъра - локалния в службата, а след това и през сървъра на Head Office (централното управление). И двата сървъра са с блокировки на Скайп, ICQ и т.н. Липсата на чатове и скайпове мен хич не ме вълнува[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: evelinster   
Дата:   17-06-09 10:46

скапанияй скайп ме дразни много :) за истинско блокиране се иска хардуер който да проверява пакетите които са криптирани. Иначе на воплите на колегите че ползвали скайп за работа им беше върнат любезен мейл от шефа че затова им плаща служебните телефони, да не се занимават със скайпове ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: krasimira   
Дата:   17-06-09 10:57

Във фирмата трябва да се работи!!!
Скайп не ти трябва!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: Luxor   
Дата:   17-06-09 10:57


то затва е направен чата в гмейл [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: promis   
Дата:   17-06-09 11:34

Авторитетни научни издания, на които не им помня имената, публикуваха важно проучване на тема, на която не й помня заглавието, в която всепризнати академици (на които не им помня...) доказват, че чатенето в скайп и правенето на тестове във фейсбук намалява стреса на работното място и повишават производителността на труда. [smilie24] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: riddick   
Дата:   17-06-09 11:53

Хаха, Абюзър [smilie24],
точно това, което описа за ремоут достъпа е много удобно в много ситуации. Ползвам го от години. Има си ограничения, но пък има и платена версия [smilie5]

Обаче няма да призная как се казва, щото се притесних от нивото на юзерите тук - някой може да си изпати, а целта не е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: d256h   
Дата:   17-06-09 11:56

Хм, пък в нашата фирма да се ползва Скайп и МСН е фирмена политика и задължително се прави. Ефекта е обратен - никой не иска да ползва месинджърите сега.... Нищо ново под слънцето!

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: Marillion   
Дата:   17-06-09 12:50

Ремоут достъпа си е вградена опция при уиндоус. Лично аз го ползвам на ХП и съм мега доволен. Не ти трябва да инсталираш какъвто и да е софтуер.

Ако някой се интересува мога да му обесня какво да направи.

Най-голямото удобство е, че може да се логваш дори и когато някой работи на ПЦ-то без изобщо да разбере. Това се прави като се логваш в отделен акаунт.

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: d256h   
Дата:   17-06-09 13:01

Да ама админа може да забрани Ремута, или да забрани сървиса на ремута дори без да сяда на машината, а по мрежата...или дори още с логването в някой сървър на фирмата..

В зависимост от мрежовия хардуер на фирмата, админа може да направи по-тънка врътня... примерно..

Преглежда логовете, вижда кои портове се ползват за скайп и ги лимитира по скорост с някаква безумно ниска скорост, примерно 1к. Тогава кънекция ще си има със скайп сървъра, но реален разговор няма да може да се води..

В същност едно решение върху което никой админ не може да въздейства е служителите да си купят един 3G интернет акаунт от мобилните доставчици на телефония, да си направят един гейт и въобще да не ползват интернета на Админа..

За кратко време става и през телефона, ако не е SIP, а обикновен PBX аналогов..

Все пак или обичайте Админа или го катастрофирайте със служебна кола!



Публикацията е редактирана (17-06-09 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: n1x0n   
Дата:   17-06-09 13:13

Баси, тва на българския офисен служител как отчаяно не му се работи - потресаващо е.

Особено в държавната администрация - дето ги храним с парите си - Скайпове, чатове, Фейсбуци... нон-стоп!
Онзи ден една такава миекаща държавна служителка ми обяснява колко била "заиьета" и не можела да говори с мен, пък чувам звуците от Скайп И от ICQ от компютъра й.

У-вол-не-ни-еееее!!!! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-06-09 13:20

d256h надявам се, не мислиш, че си открил топлата вода [smilie5]

продават се заглушители. на най-различни честоти. масовата ширпотреба са за всички GSM честоти и всички WLAN честоти. и не са скъпи.
не са решили от фирмата, не са си купили....
(последиците -- за домашно)

ако този 'администратор' си разбира от работата, нямаш никакъв шанс да ползваш скайп или каквото и да е друго приложение, не одобрено за ползване в мрежата ви.

кавичките са за масовия случай на практикуващите тази професия, за които по-горния параграф не се отнася, ама никак...

А за IE вероятно са ви инсталирали плъгин. Ако имаш администраторски достъп до компютъра може просто да си го забраниш. Ако не.. малко по-сложно е [smilie5]

ПП: ако нещо се случи на админа, рискувате да се сдобиете с някой дето наистина си разбира от работата... а част от работата му е да не му се случват инциденти. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: evelinster   
Дата:   17-06-09 13:36

По-добре не се закачайте с админите, злопаметни са яко [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: Pulsar   
Дата:   17-06-09 13:56

n1x0n /

Да де, ама да не стане накрая като в оня виц: Не ние, не ние, не ние не ние...[smilie18] [smilie18]

sashky /

Ти да не си в МФ, че там имам един приятел, все мрънка, че всичкото кеф им взели, нихната админска мама. [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-06-09 15:18

Мисля, че работеше през порт 80. Има обаче еднин друг проблем - блокиране по .EXE. Така в старата фирма бяха блокирали ICQ-то. Но QIP работеше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   17-06-09 15:37

danbi, нали ако някой пусне заглушител в офиса, цялата сграда (от другите фирми) ще му се изсипе на главата и ще го резне без да разбере кой го е направил...

Нали ще спрат всички служебни гейтове за GSM да работят и т.н. Не можеш да заглушиш така лесно офис, само мутрите го правят щото не им пука от властите... но ако го направи някой собственик на фирма и се пусне оплакване, че прави такива неща има да плаща и по много...

Това е сигурно, гобите са солени! Това не е решение за него..

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: BOriSoFF   
Дата:   17-06-09 17:03

abyser, hamachi?!

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-09 17:59

BirdOfPray, да не си с Kaspersky?

Отговори на това съобщение
 Re: Администратора Блокира Скайп :(
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-06-09 18:24

Пробвах https://imo.im/.
Работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-06-09 18:49

НЕ - не съм с касперски ... ИМАМ McAfee дето ми дойде с лап-топа ама му изтече срока преди доса време и ся писка, че не му били актуални дефинициите и иска да го ъпдейтна само за незнам си колко долара...



Публикацията е редактирана (17-06-09 19:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.