Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: canonio   
Дата:   09-06-09 13:59

Народът не е толкова неграмотен, ами никой не му ги обяснява тези неща нагледно... И то е нарочно....

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-06-09 14:09

tnt написа:

> Канонио, питам по закон как е. Останала бях с впечатление, че
> негласувалите се разпределят пропорционално...

Не, не се разпределят. Негласувялите са негласували. Взимат се действителните гласове и на тяхна база се разпределят мандатите. Писивът да се гасува би трябвало да е гласуваите с действителни гласове. Защото само действителния глас се брои. И само с гласуване може да се промени нещо. Макар, че празния плик, невалидните гласове, негласуването също са израз на позиция. Но нашите политици, нито сини, нито червени, нито зелени, нито пембени или лилави не им изнася тази позиция да се отчита. Защо примерно не направят долна граница за валидност на изборите - да кажем изборна активност 75 процента? Или по-висок? Или поне да печелят толкова проценти, колкото са гласували за тях, но не от общия брой гласували, а от броя имащи право да гласуват. Тогава ще лъсне истината за политическия ни "елит".

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: tnt   
Дата:   09-06-09 14:19

ми или трябва да се сведе избирателната активност до 2% само и тогава, този вид позиция ще се признае за такава [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: stzz   
Дата:   09-06-09 14:20

Най-честото мотивировката е-всички са маскари и няма да гласувам.[smilie7]
Вярно и не вярно е това и ще обясня.
Ако някой си мисли, че ценостната(Ц) му система(С) е съвършена, това означава че тя не е била подложена на достатъчно силно изпитание.
Изкушенията пред власт имащите, са по-силни от съпротивителните сили на Ц им С.

За щастие, мнозинството не е подложено на подобно изпитание и това му дава възможност да изпълнява ролята на коректив.
Как???
Като осъзнае и заяви готовноста си за активно поведение, а не с отказ от това.

п.п.Не съм много добър в обясненията, особено кратките и по сложни въпроси.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   09-06-09 14:21

е как процент от имащите право да гласуват, а не от гласувалите? с тия 30% активност парламента празен ще седи

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-06-09 14:30

stzz написа:


> За щастие, мнозинството не е подложено на подобно изпитание и
> това му дава възможност да изпълнява ролята на коректив.
> Как???
> Като осъзнае и заяви готовноста си за активно поведение, а не с
> отказ от това.
>

Коректив казваш. И активно поведение. Да. Но какво се получава при нас? Днес в СДС. Утре в БСП. Днес в СДС. Оакал се, гонят го. Или не го рпавят лидер - веднага нова партия, на която е лидер. Па те такива лидери, колкото искаш. Е какво да коригираш с активното си поведение? Нека не казваме маскари, малко се злоупотребява с Алеко. Ама поне всичките сме ги виждали тук или там в управленето. Ама то не е довело до нещо позитивно в по-дългосрочен план. И тук примери бол. Та да коригираме. Какво? Със стари курви нов бардак няма как да стане. Нали се сещаш, че курвата си е стара с нейните си номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: stzz   
Дата:   09-06-09 14:45

NeDDRaG,
ами и аз казвам че от политиците не можем да очакваме повече, дори и да се появят нови много бързо ще научат номерата на старите.
Въпросът е, е ли обществото готово за активно поведение и отказа от елементарното усилие да се гласува дава отговорът - НЕ.
При този отговор комфорта на политиците е 100% усигрен.

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-06-09 15:02

NeDDRaG каза:

"Защо примерно не направят долна граница за валидност на изборите - да кажем изборна активност 75 процента? Или по-висок? Или поне да печелят толкова проценти, колкото са гласували за тях, но не от общия брой гласували, а от броя имащи право да гласуват. Тогава ще лъсне истината за политическия ни "елит"."

Защото живеем в демокрация, а не при бай Тошо, както беше избирателна активност 99%.
И второ, не може да имаш актуални данни за общият брой имащи право да гласуват, защото едни умират, други навлизат в пълнолетие и няма точна статистика.

ТО В СОФИЯ НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКО ХОРА ЖИВЕЯТ, А ТИ ТОЧНИ ДАННИ ЗА БРОЙ ИМАЩИ ПРАВО ДА ГЛАСУВАТ ИСКАШ. НЕВЪЗМОЖНО Е!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-06-09 15:12

stzz написа:

> NeDDRaG,
> ами и аз казвам че от политиците не можем да очакваме повече,
> дори и да се появят нови много бързо ще научат номерата на
> старите.
> Въпросът е, е ли обществото готово за активно поведение и
> отказа от елементарното усилие да се гласува дава отговорът -
> НЕ.
> При този отговор комфорта на политиците е 100% усигрен.
>
> [smilie9]

Абе, stzz, ами добре, гласува и какво от това? Пак същите политици, със или без гласуване. Той комфорта им е Осигурен от избирателните закони. Активно поведение казваш? В този случай активното поведение прилича повече на пикане срещу вятъра, отколкото на нещо, което да ти е от полза. Та казваш не гласува едни политици, гласува - пак същите, ама имал народа активна позиция, активно поведение. И какво от това? Имаш ли право да отзовеш неработещия политик? Не. Има ли значение той дали е избран при 35% активност или при 95? Не. Е и? Тогава за какво му е активното поведение на избирателя? Да успокоява собтствената си съвест може би. Да, ама и за това не става, щото си галувал за някое говедо после то направи проститии, тогава активното поведение изисква да си посипеш главата с пепел, че си го избрал. И съвестта ти пак не е чиста. Та я пак кажи за активното поведение, че нещо не схващам акак влияе върху комфорта на политиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: boink   
Дата:   09-06-09 15:15

сега вече някой съскащи съсели от зона клуб на фф, могат да прочетат моя мега мега изчерпателен анализ:

1) всичко това което изсъскват тука може и да е вярно, но със сигурност на масата от сънародници не им дреме за това.

- колкото ни е зле, все пак се стараем да не ни стане по-зле

2) броя на темите преди изборите за изборите бе по-голям от тези за изборите след изборите

- болшинството от съселите или са били членове на ДС, или са, или са много натоварено стресирани и незадоволени или са просто злостъри.

- излезте от депресията, никога нищо няма да се оправи (освен ако такива съсели като вас просто не се гръмнат)

3) тука е ФФ и следователно не е форума на някоя съсеслска страница за новини където мега мега много съсели да си съскат по цял ден.

- хората приемат повечето неща на майтап или като жълта информация и на тях не им пука, гледат те и хората около тях да са добре, а не да решават проблемите на останалите (съселите и мишките)



аз не съм гласувал, нямаше ме, не ми се и гласуваше де, при положение, че евродепутатите просто са връзката в една по-така, европейска мега корупционна схема, изобщо не ми пука за тях. те са "посредниците" в мега схемата между държавата, не са ли?

дразни ме и че при такива големи заплати не дават нищо на разни домове за малки изоставени хора - дават ли? или пак разчитат на някой да се пречупи и да научи минчо да снима или да занесе старите си дрехи. не са хуманни, егоисти са май.

туй то.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: boink   
Дата:   09-06-09 15:18

пропуснах.

да добавя


аман от празнодумство и пишкомерене, аман



(аман е столицата на йордания)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: riddick   
Дата:   09-06-09 16:14

Точно за това "пикаене срещу вятъра" се опитвам да си намеря изход.

Интересни неща има за мен в темата. Изясних си някой позиции[smilie24]

И вече не знам какъв въпрос да си задавам, защото неминуемо стигам до задънена улица, добре затрупана от нашите политици[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: kaspar   
Дата:   09-06-09 18:36

Нямат страх гадовете, затова правят каквото си искат.Не обвинявайте никой, вината си е само в нас.........НЕ СМЕ ЕДИННИ, НЕ СМЕ ЗАДРУЖНИ това е положението.И за аланкишията да гласувате не сме ли заедно сме загубена кауза.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: fonnayden   
Дата:   09-06-09 18:45

Аз гласувах и смятам че младите трябва да направят същото. На 5 Юли трябва да покажем че сме свободни европейски граждани. Така както Гърците се борят за правата си ( давам го като пример). Ако не покажем че сме свободни Тройната клоака ще ни вкара отново в техния капан. Те разчитат на нискообразованите и манипулирани хора в България. Трябва да ги спрем. Така мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: stzz   
Дата:   09-06-09 21:19

Уффф, намразвам се когато започна някакви политически разсаждения но за последно, защото няма за кого да се гласува е манипулация, която работи твърде дълго.
Защо манипулация?
Ами защото някой има полза от това.
Кой?
Ами вижте резултатите от последните избори и според тях преценете мнозинството,което би се сформирало.[smilie23]
........................
..................
Тооочно така, браво!!![smilie9]

[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

Край!


[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: riddick   
Дата:   09-06-09 21:27

То не е лошо да се наливаме с бира, ама компа ми(старичък е) вече леко издиша с толкова емотикони [smilie18]

А по повод "спекулацията" - няма за кого да се гласува, мога само да кажа: Ми за кого да гласувам, след като всички си пропиляха мандатите и нямам вяра никому! https://photo-forum.net/joro/emoticons/furious3.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: riddick   
Дата:   09-06-09 21:33

Надежда 'сяква в БГ оставете
И един студен душ си 'земете

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonThinking.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: sofianec   
Дата:   09-06-09 23:44

само идиотите гласуват

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-06-09 23:53

БСП не се страхуват да спечелят пореден мандат, защото могат да извадят много кинти от откраднатото. Факт е, че вече няма кръгове от фирми, а кръгове от партии [smilie8] Бях малко в клуба на СДС досега и послушах с интерес. Всичко е обяснимо. И кошлуков също - гадина [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: riddick   
Дата:   10-06-09 05:56

Кога, така като ги заклеймяваме "всички са маскари", ще излезе онзи, за който ще си струва да се гласува, тъй като трябва да е изключението от правилото[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: uli   
Дата:   10-06-09 19:58

Аз съм идиот и гласувах. Направих каквото зависи от мен. Знам, че този за когото си дадох гласа няма да дойде на власт, но не позволих да бъда приравнен към онези липсващи гласове, които ще си разпределят новите стари властници.[smilie9]

До тези, които отидоха за риба:
Сер-ГЕЙ Стани-ШЕФ обади ли ви се да ви благодари, че НЕ гласувахте? И да не ви се е обадил, знайте - благодарен ви е МНОГО.[smilie23]

.....И един друг субект ви е благодарен...


Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: princess_Lia   
Дата:   10-06-09 23:16

Във Франция активността беше около 30% гласували.
38% даже е много.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: riddick   
Дата:   11-06-09 20:39

Е на какво основание се взима мнението на 1/3-та от глас-имащите и се прави избор, тука схемата е много голяма[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде ни е избирателната активност - гласувайте де!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   11-06-09 21:17

ми айде де, дайте по едно злато за снимките ми [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.