Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Шофьорски курсове в БГ
Автор: shama   
Дата:   08-06-09 18:22

Абе хора кво стана с тази държава явно хората доста са забодатяли. Шофьорските курсове всичко ти излизат към 1000лв и 2 месеца време. Тва в България е нещо мноо сложно и скъпо да си шофьор. Правителството се е погрижило само професионалисти да са на пътя.

...нищо че може да се разминеш с взимане на книжка докато караш пиян с 100лв да не кажа по-малко.Само за сравнение шоф книжката в САЩ е около 30$ и след тестче на правилника ти дават разрешително да караш с придружител веднага, а след 2 седмици ако минеш изпита взимаш и книжка веднага

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: dreamer   
Дата:   08-06-09 18:31

Ами иди там ги карай де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: algaivel   
Дата:   08-06-09 18:40

shama, аз от утре ги почвам[smilie8]
Така че, пазете се шофИори ... ида[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-09 18:41

.Само за сравнение шоф книжката в САЩ е около 30$ и след тестче на правилника ти дават разрешително да караш с придружител веднага, а след 2 седмици ако минеш изпита взимаш и книжка веднага

Е, там и условията са други - огромни пътища, бавни и тромави коли, сигурно има хора дето не знаят как се включва задна. [smilie18]
А в Европа е друго - тесни пътища - бързи коли. Даже по какво си приличаме с Германците - и в 2-те държави колите се движат с 200 на магистралата. Е да, само дето има разлика в броя на жертвите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: danbi   
Дата:   08-06-09 18:44

И в магистралите има малка разлика, между Германия и България... като се замислиш.

Инак и те и ние имаме магистрали, нали? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: PuertoVaras   
Дата:   08-06-09 18:59

До сега курсовете бяха твърде фиктивни
с лошо качество.
Хората си получаваха книжките само щото са дали 200лв.

Мисля че е абсолютно нормално цената да е 1000лв за курса
дано и качеството му да е по-добро и броя часове да са повече.

1000лв даже може и да са недостатъчни за един качествен учебен процес.
Нали после този шофьор ще се качи на кола дето струва поне 5000 и ще може да помели например автобус дето струва 500,000 пълен с хора дето нищо не струват.

Аз искам и е правилно
обучението да е на стойност 5000 лева
и да се извършва задължително и безплатно в средните училища с оценка в дипломата.



Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: slivenski   
Дата:   08-06-09 19:10

В България системата отново е порочна...

В САЩ няма шофьорски курсове... Учиш правилника. Явяваш се на тест. Издържаш го. Дават ти сертификат. Някой роднина/приятел/гадже/познат те учи да караш. Явяваш се на тест по кормуване. Издържаш го. Получаваш книжка.

Тука курсове, мурсове, изпити, КАТ, МАТ, не знам какво... Частните фирмички лапат парички... И накрая 1500 души годишно си отиват по пътищата... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: slivenski   
Дата:   08-06-09 19:14

А да... Забравих... В САЩ да караш може да те учат Сульо и Пульо, но те изпитва щатът, демек държавата... А тука и изпитите искат да прехвърлят към частни фирми, че да лапат и те... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Rand   
Дата:   08-06-09 19:26

А какви автомобили ползват в САЩ при обучението на новите шофьори, имат ли допълнителни педали отдясно за да може в случай на нужда инструктора да се намеси или ползват за спирачка колата отпред?

Системата не ни е лоша като замисъл. А във Финландия книжката е в пъти по-скъпа и времето за изкарване на напълно валидна постоянна книжка е пак в пъти повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: slivenski   
Дата:   08-06-09 19:28

В САЩ се явяваш на изпит със собствения си автомобил, или с взет назаем от някой познат... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: asahi   
Дата:   08-06-09 21:22

В Европа (ЕС) къде най-лесно се изкарва книжка?

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Matheya   
Дата:   08-06-09 22:31

На мен ми излезе кьм 1500 лв. цялата история и много нерви, които са безценни.
Цената не е ниска, часовете са малко ( 31 )
Щели да ги увеличават на 50 часа, но пак няма да са достатъчни- никога не са, това се учи с практика. На курса те учат да си вземеш изпита и няма как да е друго.
Отделен е вьпроса от кой пьт ще вземеш книжка и защо кьсат.
Според мен всички завьршили курс еднакво не могат да карат. Въпросьт е как ще се дьржиш на пьтя после, как ще се дьржат другите и т.н.
Но това , което ми казаха , когато запшочвах курса се оказа вярно- цената на курса я умножаваш по 2 и това е реалната цена наистина.



Публикацията е редактирана (08-06-09 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: neuromancer   
Дата:   08-06-09 22:43

най-добре се уцхи на 16-18г, тогава и нерви няма много, и по-лесно се възприема. Станеш ли на 30 е мноооого късно

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Matheya   
Дата:   08-06-09 22:52

аха, усетих аз- тая чалга в колата, викане , разкази как се колят зайци ... мани, едва изтраях [smilie18]
А отделно никой не ме научи да се паркирам- само 3 пьти успоредно и тва беше. [smilie11] [smilie5] Смятааайй....

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: imitev   
Дата:   08-06-09 23:01


Не мога да разбера какъв е точно проблема - научаваш се да караш едва когато останеш САМ ЗАД ВОЛАНА.

1 месец кормуване през ден е абс. достатъчен да се научиш да манипулираш с лостовете за управление. От там нататък всичко е практика и рутина.

Майка ми като е карала 6 месеца курс навремето не е карала като света никога. Винаги със страх и притеснения.

Проблемите идват не от малкото часове кормуване, а от празните глави на шофьорите.

И в Щатите големи и тромави коли има само по старите филми. Всичко кара среден клас за Европа над 120 коня. Само дето а си прекрачил закона и те обрусват мъжката.

Шамари трябват и в България, не рушвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: riddick   
Дата:   08-06-09 23:19

Да, и моята майка като седне зад волана често често й напомням, че има и по-висока предавка [smilie2], и кара впила ръце във волана и изпъната в поза "мирно"[smilie11]
Не знам на какво са ги учили едно време, май само са им взели страха, нищо че са карали и в сняг и в дъжд, че и полигон са имали тогава.

Шофьора се определя не от курса, а то начина на мислене и възприемане на околните. Когато си зад волана, но главата ти е някъде другаде нищо не ни спасява[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: riddick   
Дата:   08-06-09 23:25

И да си призная, в най-сериозното ми ПТП жертвите бяха само стъклата на земята, както и леко огъната ламаринка. Проблема ми беше, че се предоверих на шофьора пред мен, а той решил да спре да се огледа долу-горе на средата на кръстовището[smilie10] Добре, че не карам кола вече, много нерви и пари се хабят, а не виждам възвращаемост.
Сега само обувки изтърквам[smilie5] и забелязвам много повече неща наоколо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: portradamus   
Дата:   08-06-09 23:26

"но те изпитва щатът, демек държавата"

Много американци не биха се съгласили ще щат=държава. Но иначе системата е много проста. Даже ако не знаеш Английски, тестовете можеш да ги вземеш на Испански или Виетнамски (при нас в Тексас). Има само 5-6 знака (стоп, дай предимство, ограничение на скоростта, работници на шосето), всичко останало е с думички, че да не се бърка американецо. Проверка на зрението, документи за самоличност, и книжката пристига по пощата след 2-3 седмици. Обновява се през Интернет, освен ако нямаш запор или сериозни нарушения.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: slivenski   
Дата:   08-06-09 23:31

Автор: portradamus
Дата: 08-06-09 23:26

"но те изпитва щатът, демек държавата"

Много американци не биха се съгласили ще щат=държава.


Мхм... Ясно... Разбирам... [smilie21]



Публикацията е редактирана (08-06-09 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Roo   
Дата:   08-06-09 23:38

и аз минавам през това в момента, в петък ми е изпитът-кормуване
...а да кажа колко бях потресена като се явявах на листовки...жената, която седеше пред мен предаде почти празна листовка и въпреки това беше взела изпита, ма няма изпитващ и квестор, двамата се редуваха да и посочват отговори, накрая са и попълнили листовката и тва е! Толкова бях ядосана, направо исках да я хвана за косата!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: riddick   
Дата:   08-06-09 23:45

Хехе, след абитюриенските балове - Добре дошли в реалността [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Roo   
Дата:   08-06-09 23:46

чакай, моя абитуриентски не е минал, догодина:))

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: asahi   
Дата:   08-06-09 23:59

Роо, приятелю, би ли повторил това пред прокурор? Само така можеш да предотвратиш тази вредна практика. Иначе утре "каката" ще те метне у канавката с джипката и дано са ти здрави ламарините.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Roo   
Дата:   09-06-09 00:06

Определено бих, това беше миналата седмица, точно след случая а автобуса в Ямболско, когато всички медии гърмаха пак по темата за платените шофьорски книжки и на тия хора нищо не им трепва, че точно тая същата утре може да убие някой!

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 00:13

Регистрирай се тук:
http://btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=2600
и разкажи новината.
Можеш да пуснеш и сигнал до прокуратурата паралелно.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: djogata   
Дата:   09-06-09 00:21

Един колега - евреин ме пита миналата седмица дали знам как може да си купи БГ шофьорска книжка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Причината - датската полиция признава шофьорски книжки само от ЕС, и той с неговата от Израел не можел да кара.

За да му дадат датска книжка, трябвало да кара приравнителни курсове, които са дълги, трудни и скъпи, и решил, че БГ книжката е по-бързо и лесно решение [smilie18] [smilie18]

Те това ни е имиджа [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

(В последствие се оказа обаче, че датските власти признават книжки от ЕС, само ако си живял поне 6 месеца в дадената страна от ЕС, от която ти е книжката. То сигурно в БГ и за това може да си извадиш документ де [smilie18] [smilie21] [smilie21] [smilie21] )

Това ме наведжа да мисълта да задам един въпрос - трудно ли е да се поднови БГ шофьорска книжка? Моята изтича след 3 години, и вече предусещам приятните вълнения, които ще ме чакат при процедурата за подновяване [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 00:25

Медицинско, снимка, малка такса и чакане според зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 15:49

Абе като гледам как се кара и 5000 лв. е евтино за книжка, а периода трябва да е поне година. Като се замисля всичкото пубер като стане на 18 книжка изкарва, а тате купува някой таралясник. Не може така! Трябва да има ред, дисциплина и дискриминация. Иначе нема оправяне.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   09-06-09 15:53

jivkojj написа:


>
> Е, там и условията са други - огромни пътища, бавни и тромави
> коли, сигурно има хора дето не знаят как се включва задна.
> [smilie18]
> А в Европа е друго - тесни пътища - бързи коли. Даже по какво


Тромави коли [smilie8] [smilie8] [smilie8]
Мустанга и Камарото - тромави, дето всекой тинеджър ги кара уау[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   09-06-09 15:58

Matheya, мани си баш права. Моят брат е инструктор. Никога преди това не бях карал и се записах при друг, не при брат ми!
Така или иначе от тогава до сега 14 години нямам никакво произшествие и всеки ден карам!
За всеки си е различно![ezik] Не съм кормувал допълнителни или някой друг ме е учил, какво ме научиха на курса - това.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 16:03

Кристинеле не се фали така за произшествията, че не зависи само от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   09-06-09 16:06

не се хваля, обяснявам, давам пример до момента, утре никой не знае квко ще стане, ясно ми е, не съм малоумен [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 17:13

Е не съм казал, че си малоумен.

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: IvoYoo   
Дата:   09-06-09 17:30

аз изкарах курса и преди седмица взеих изпита. Много съм доволен от фирмата и от инструктура ми, всичко беше много професионално и полезно. Целия масраф излезе около 800 лв. не бих казал, ше е умопомрачително много, все пак всеки втори петокласник има по-скъп телефон...
но сега дойде ужасът с подаването на документи в КАТ. Сайтът естествено не казжа нищо, дори и работното време или поне цените....

Отговори на това съобщение
 Re: Шофьорски курсове в БГ
Автор: Todd   
Дата:   09-06-09 18:29

А в Турция ?????

Всичко на всичко 3 знака :

ДУР - Спри !
ЯВАШ - Кроткооо...
А БАКЛЪМ - Аре ти си ся...

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.