Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Vinsent   
Дата:   07-06-09 06:57

Табуле

Някои да знае добра и истинска рецепта за табуле. Много го обичам, в ливанския ресторант винаги си го поръчвам, някак си се опитвам да го правя, но не става като в ресторанта.

Та, ако някой знае точната рецепта, ще му бъда благодарен ако я даде тук! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: тьма   
Дата:   07-06-09 09:17

Някой да знае как да нахраня всички гладни в България[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: plamen77   
Дата:   07-06-09 10:51

pyrwо и задължително условие промяна на управляващото мнозинство!!

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: tan4o   
Дата:   07-06-09 10:54

Табулето,което аз правя е със пресни зеленчуци.
Купуваш си табуле( вид кус-кус, има го вече по магазините), нарязваш пресен домат, краставица, чушка (всичко на ситно) и подправяш със балсамико.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Ruth   
Дата:   07-06-09 14:23

Танчо, пробвай и сиренето да бухнеш в тиганя малко да се "поопържи" и то, а не да го наръсваш и после ила ми са обади да ми кажеш квото имаш да ми казваш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Ruth   
Дата:   07-06-09 14:23

за миш-маша говоря

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: tan4o   
Дата:   07-06-09 14:34

слушам, Рутх[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Vinsent   
Дата:   07-06-09 16:37

tan4o, табуле е арабска салата със страшно много магданоз.

Аз слагам домат, краставица, нарязани на малки кубчета без семките, булгур (задължително влиза в рецептата),лук и много магданоз на ситно и сол, зехтин и лимон. Може и скилидка чесън.

Оказа се, че има вариации в рецептата - мароканците слагали повече булгур, а арабите - повече магданоз.

Ако някога ти е на път, отбий се в ливанския ресторант в Зона Б5 в Сф. Там табулето е добро, а можеш и чаша арак да удариш с него... [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: tan4o   
Дата:   07-06-09 17:20

Vinsent,знам какво е табуле, това е моя вариант, и който се продава по магазините в Париж, има различни разновидности, ориенталския има стафиди и е особено вкусен.Това табуле обаче е различно от другото, което предлагат в мароканските ресторанти.
[beer]



Публикацията е редактирана (07-06-09 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: ejel   
Дата:   07-06-09 17:41

Табулето, което съм пробвала, пак в София, беше основно от магданоз, с добавени на малки кубчета кисели краставички и пресни домати. Вместо булгур бяха сложили орехи, което много ми хареса.

Сигурно и с булгур е добре, но той се киснел предварително и т.н., а аз не обичам сложни процедури.

В т.нар. оригинални рецепти пише, че се слага мента(джоджен)- предполагам, че това още повече го освежава...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Roo   
Дата:   08-06-09 00:03

ох храна...всичко обичам, направо ми е като хоби да ям[smilie5]
мечтата ми е да имам като Алф 7 стомаха, за да побирам всичко вкусно, до което се докосна и опитам и разбира се да не напълнявам, че иначе лошо[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: carl_cox   
Дата:   08-06-09 00:25

ето пресни кадри от днес [smile]

за феновете на мисото [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/eobe5827.JPG
http://img34.imageshack.us/img34/9035/misod700.jpg



и все пак, да не забравяме любителите на зеленчуците

https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/yqmu5801.JPG
http://img34.imageshack.us/img34/6630/zelenchicid700.jpg


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: юнга   
Дата:   08-06-09 00:42

Bulgur Salad/Tabbouleh
Bulgur is one of the most popular foods in Lebanon. This refreshing, flavorful salad is very
typical of Lebanese cuisine.
2 c. bulgur 1 onion, peeled and finely chopped 4 large tomatoes, chopped 2 bunches scallions, finely chopped
(about 1 c.) 2 small cucumbers, peeled and
chopped ¥ c. olive oil juice of 2 lemons (about 6 tbsp.) 1 tsp. salt ø tsp. pepper 6 tbsp. chopped fresh parsley 3 tbsp. chopped fresh mint, or
1 tbsp. dried mint
1.
Place bulgur in a colander and rinse under cold running water. Press bulgur between your hands to remove excess water. Return bulgur to the colander and let it drain over a bowl for 1 hour. Discard the drained water.
2.
In a large mixing bowl, combine bulgur with all remaining ingredients.
3.
Place mixture in a large serving bowl. Chill before serving.
Preparation time: 1ø hours (plus several hours chilling time) Serves 6 to 8

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   08-06-09 01:10

Пиле със зеленчуци

Продукти: пилешко месо, зелени чушки (от светлите), моркови, лук, зеле, краставици (може и царевица, настъргани орехи и гъби), мазнина (маргарина ухае много подходящо) и задължително магданоз и къри (или Пикантина за месо).
Пилешкото се нарязва на ленти. Пържи се без да се вари предварително. Слага се и кърито. Чушките се нарязват на кубчета, морковите на тънки лентички, лука на едри люспи. Слагат се при пилето и се задушават малко. Зелето се накъсва на парчета с големината на люспите от лука и се слага малко преди да свалим ястието от котлона. Краставиците се нарязват също на малки лентички, както морковите и се слагат като свалим от огъня, както и магданоза.

Това е оригиналната рецепта.

Значи, това аз го правя без морковите и магданоза по следния начин:

Пилешки пържоли от гърди - 700-800г (една опаковка), 4-5 зелени чушки, една малка зелка (15-20см диаметър), 3-4 малки глави кромид, 2-3 краставици.
Режеш пилешкото на малки парчета и го слагаш в по-голямшка тенджера + един пръст олио. Слагаш на котлона, пускаш го на 3 и го оставяш да се пържи, като разбъркваш от време на време. През това време изчистваш и измиваш чушките, режеш ги на парченца колкото метално левче, нарязваш и кромида първо на две, а после по дължина няколко пъти ( в смисъл - по на едро, не на ситно ). Докато режеш, разбъркваш месото, за да не загори и да се опържи равномерно. При мен се получава така, че като нарежа чушките и кромида, пилето вече е готово. Пускам 3-4 щипки къри, бъркам минута и слагам при него нарязаните зеленчуци, сипвам и вода на 2/3 от микса вътре. Захлупвам и оставям да се задушава, отново на 3. Докато чакаш, нарязваш зелето пак на парчета колкото левче, белиш краставиците и ги нарязваш на тънки лентички. Разбъркваш през това време чушките и пилето, за да омекнат равномерно. Когато чушките омекнат, слагаш и зелето вътре и разбъркваш 2-3 минути, докато и то омекне, но не да се свари, защото ще се получи пиле с пресно зеле, което не е целта на занятието. w00t Сваляш от котлона, сипваш и краставиците и си готов. Можеш да го посолиш на вкус, но можеш да сложиш по-малко сол, а когато го ядеш да го гарнираш със соев сос, става великолепно! :beer



Домати, пълнени с кълцани пилешки гърди

Тук е оригиналната рецептата, на руски.

Продукти:
5 средно големи домата
1 опаковка замразени пилешки гърди (около 500-600г)
две щипки девисил, щипка мащерка, щипка риган, сол на вкус
майонеза
кашкавал

Пилешките гърди се изплакват с вода и докато са още замръзнали се нарязват на малки кубчета.
Запържват се до златисто в тиган, заедно с подправките. Солта се слага накрая.
Доматите се измиват, отгоре се изрязва по-тясната част. Сърцевината се изважда с малка лъжица. Отцедените, запържени кубчета се слагат в доматите. Слага се дебел слой майонеза, а отгоре се настъргва дебел пласт кашкавал.
Редят се върху станиол в тавичка (за да няма после трудности при измиването).
Запичат се в предварително загрята фурна (240-260°) 15тина минути или докато кашкавалът хване кафеникава коричка.

Ето моя резултат:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/rqpo3272.JPG
http://tsvetkov.be/upld/files/1/Razni/domati%20s%20kalcano%20pileshko.jpg

(другите два домата са пълнени с кърначе, не стигнаха гърдите)

Ако някой го пробва, нека пише колко е гадно на вкус.


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: NeDDRaG   
Дата:   08-06-09 08:26

tan4o написа:

> миш-маш[smilie5]
>
> 1.лук
> 2.чушки
> 3.домат
> 4.магданоз
> 5.сирене
>
> Първо се запържва лука, до омекване, след това се прибавят
> чушките (може да са пресни или печени, и предварително
> обелени), след това се прибавя домата.Ако е много кисело, една
> лъжичка, чаена захар ще свърши работа.Когато стане готово,
> махаме от огъня, натрошаваме сирене, разбъкваме и поръсваме с
> магданоз.
> Ако решим да добавим яйце, манджата се връща за няколко минути
> на огъня!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] Обожавам го. С яйце. И да не е много гъсто.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Todd   
Дата:   08-06-09 10:20

И начи ко ??? Тва табуле се прай от булгур ???? Требе да питам кака - тя му знае цаката на булгура - аз само го ям !!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: юнга   
Дата:   08-06-09 10:24

Автор: Todd
Дата: 08-06-09 10:20

И начи ко ??? Тва табуле се прай от булгур ???? Требе да питам кака - тя му знае цаката на булгура - аз само го ям !!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Извадих го от книжката си с ливанска кухня Тоде.
В интерес на истината, в махленската кръчма винаги му слагат по малко булгур, но не го овкусяват и става едно нищо. Хватката е да престои с лимоновия сок и ментата 6 часа в хладилника.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: Todd   
Дата:   08-06-09 10:35

Абе понеже съм дърт и нещо холестерола ми е ала бала....та кака ми прави едни магий с булгури , пилешки меса , оня черният императорски ориз ,секви зеленчуци и не знам какви още буламачи които са много вкусни .
Гаранция че тя никога не е чувала думата табуле ......но се фащам на бас че ще си олижат гъза арабите ако пробват нейните произведения !!!


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: юнга   
Дата:   08-06-09 10:48

Автор: Todd
Дата: 08-06-09 10:35

Абе понеже съм дърт и нещо холестерола ми е ала бала....та кака ми прави едни магий с булгури , пилешки меса , оня черният императорски ориз ,секви зеленчуци и не знам какви още буламачи които са много вкусни .
Гаранция че тя никога не е чувала думата табуле ......но се фащам на бас че ще си олижат гъза арабите ако пробват нейните произведения !!!


Не се и съмнявам в това което казваш.
А холестерола вече не бил такъв враг казаха.
И въпреки това, риба, заек, морски дарове, стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими ястия и рецепти
Автор: pileshtar   
Дата:   08-06-09 11:21

Любимото ми ястие е сухи чушки пълнени с боб...особено, ако са леко люти чушките...ммммм...всяка година по Коледа преяждам с тях:)

За съжаление не мога да готвя, не, че нямам желание, напротив редовно правя опити, но винаги все нещо не се получава или е безвкусно...или пресолено или сурово и т.н..., иначе щях да си правя такива всяка седмица [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-06-09 11:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.