Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да напуснем работа?
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-05-09 09:20

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-05-09 09:21

По най-безболезнения начин, като си запазим максимално интереса и правата.

Притесняваме че от момента в който си подам молбата ще ми бъде спряно изплащането на работната заплата 1/2 за м. Април цялата за м. Май

Като благодарност за всеотдайната работа към фирмата получавам:

1. Възлагане на нови задължения от програмист и ИТ Мениджър ми се наложи отгоре Мениджър на електро проекти и временно изпълняващ длъжността Главен енергетик, без промяна на длъжостна характеристика и т.н..

2. Гонят се невъзможни срокове с минимален брой хора.

3. Сумата на която ме осигуряват е намалена 4 пъти без предоговаряне и т.н..

4. За изпълнението на новите длъжности ми намалиха заплатата с 20%

5. За месец Април от зададени 160часа съм изработил 240

6. Извънреден труд не се заплаща разбира се

Но зеха съвсем да ме правят на магаре, но аз съм си виновен.

Решен съм да си търся правата до край.



Публикацията е редактирана (26-05-09 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: feliz   
Дата:   26-05-09 09:35

зависи от фирмата и шефовете...
аз напускам от 30-05-09г по всички правила, с едномесечно предизвестие, без никакви спънки и проблеми.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: didko13   
Дата:   26-05-09 09:38

Мила родна картинка. Не се предавай PeterPAN, търси си правата по всички възможни начини...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   26-05-09 09:41

И не забравяй да кажеш на подъл шеф, че е негодник и сръпско копеле. [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: eskarina   
Дата:   26-05-09 09:44

В предната фирма като напусках подадох едномесечно предизвестие. Шефовете обаче ми оформиха документите като за напускане по взаимно съгласие от същата дата и два дни по-късно си получих заплатите и всичко. друг е въпросът, че ми удържаха пари за служебно облекло, но това е дълга история и по принцип нямха право...
Та мисълта ми е - подаваш си предизвестието и това е. Има Инспекция по труда, която може да ти защити интересите при необходимост. На една приятелка й съдействаха да си вземе трудовата книжка от работодател, който не искаше да й я върне, дигнаха се чак до Варна за това.
Успех [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: lipostok   
Дата:   26-05-09 09:45

Шефовете са боклуци, един свестен не съм видял досега, властта и парите развалят непоправимо човека. Моичкият гушка по 20 бона на месец, а му се свиди 1000 заплата на подчинените.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: asahi   
Дата:   26-05-09 09:47

Говори с шефа,че условията на труд не те удоволетворяват. Веднага след разговора ако не си доволен от него подай заявление за прекратяване на трудовото взаимоотношение с едномесечно предизвестие. Не се надявай да получиш повече от това, което е записано в трудовия ти договор. Ако имаш отпуски - вземи си ги в срока на предизвестие.
При подаване на такова заявление работния ти ден автоматично се намалява с един час за да можеш да си търсиш нова работа. От настоящия шеф поискай препоръки, каквито и да са те.

И въобще напусни работата колегиално и професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: Todd   
Дата:   26-05-09 09:48

Автор: lipostok
Дата: 26-05-09 09:45

Шефовете са боклуци, един свестен не съм видял досега, властта и парите развалят непоправимо човека. Моичкият гушка по 20 бона на месец, а му се свиди 1000 заплата на подчинените.



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Мила родна картинка !!! Да гледаш на другия в чинията !!!

Ако някой ден станеш шеф и за теб така ще казват !!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   26-05-09 09:49

Асахи дава добър съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: lipostok   
Дата:   26-05-09 09:52

@Todd: Разбира се че ще гледам, нещо повече, доходите трябва да са публично достояние. Малко ли са примерите шефове да съсипват и ограбват собствените си предприятия.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: anatas   
Дата:   26-05-09 09:52

Напускай ги тия мизерници - изобщо не е справедливо това което ти се случва. Каквото и да стане ще се почувстваш като новороден. А такива фирми тарикати са се запътили към небитието... Като напуснах предната си работа и аз си давах здравето и ме болеше глава от напрежение, а шефа се дуеше... 6 месеца след като напуснах (напуснаха и повечето други колеги), фалираха нещастниците. Дай им да разберат![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: boni   
Дата:   26-05-09 10:09

Два пъти съм напускал сериозни и големи фирми, но никога импулсивно, въпреки че много пъти ми се е искало. Винаги съм напускал след като добре съм обмислял алтернативите и след като съм подготвял прецизно нещата си за следващата работа.
Преди 5 години беше последното ми напускане и от тогава работя за себе си. Тогава напуснах с 3 месечно предизвестие, защото бях на висока длъжност. Въреки доста високото заплащане реших да напусна, защото вече не се чувствах добре психически и физически от стреса.
Бях обмислил всичко внимателно и си бях осигурил доходи за в бъдеще. С предишните ми работодатели съм в отлични отношения в момента, което ми е само в плюс и сега оценявам правилността на постъпката си да напусна възможно най-коректно и без конфликти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: Todd   
Дата:   26-05-09 10:12

При мене пък винаги като напусках някога шефовете си отдъхваха !!!!

Толкоз съм проклет !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   26-05-09 10:14

feliz написа:

> зависи от фирмата и шефовете...
> аз напускам от 30-05-09г по всички правила, с едномесечно
> предизвестие, без никакви спънки и проблеми.[smilie8]
>

Айде да пием кафе на 01-06-09

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: slivenski   
Дата:   26-05-09 10:16

Кажи му "Гъз голям си, шефе!" и напускай... [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-05-09 10:20

Притеснява ме единствено да си зема дължимите заплати и да не почне да ми варти разни номера което е практика от това което виждам.

А все пак и имам да издавам доста неща като работа и т.н.. а не ми се ще да си загубя още един месец в нерви и то за без пари.

От препоръки нямам нужда за сега [smilie5]

Относно разговора за условия натруд няма какво да постигна повече, във фирмата съм от 8г. и ми е пределно ясно всичко, жалко че се разпадна добрия колектив [smilie23]



Публикацията е редактирана (26-05-09 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: pileshtar   
Дата:   26-05-09 10:23

lipostok написа:

> Шефовете са боклуци, един свестен не съм видял досега...


Моят шеф е свестен...като цяло един от най-свестните хора, които въобще познавам. Изключителен човек. Е в такъв случай как се напуска? Щото, ако е шефа ми е гъз...въобще няма да имам никакви скрупули, но когато е като моя, работата вече става тегава. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: c41   
Дата:   26-05-09 10:27


Първо жалба до инспекция по труда, после молбата и си готов...


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   26-05-09 10:28

PeterPAN написа:

> Притесняваме че от момента в който си подам молбата ще ми бъде
> спряно изплащането на работната заплата 1/2 за м. Април цялата
> за м. Май
>

Това е незаконно и не вярвам да го направят. Но могат да ти поискат предизвестие. Срок от 1 до 3 месеца. Ако не е споменато в трудовия договор, предизвестието беше 1 месец за безсрочен трудов договор и 2 и ли 3 месеца за някои длъжности.
Колкото до облеклото, дето се спомена, мисля, че имат някакво право. По принцип служебно (униформено или работно облекло се дава за определен срок. По-рано, ако работникът/служителят прекрати трудовото си правоотношение преди изтичането на този срок и облеклото не може да бъде ползвано от друг служител, работодателят има право да удържи сумата (или да иска от работника да заплати) облеклото, като цената се определя пропорционално на неспазения срок.

Та, за напускането - подаваш си заявление, като споменеш, че ако не стане по взаимно съгласие, да се счита за предизвестие, и чакаш. Трябва да ти изплатят заплатата и обезщетение за неползван платен отпуск, ако имаш такъв. Всички дължими плащания ще получиш на датата, на която се изплащат по принцип запшлатите, т.е. когато и другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-05-09 10:32

Просто колкото и звезди да ми свалят вече невярвам а и няма смисъл.

Иначе и аз мисля да почна да работя за себеси, жалко че момента не е от най подходящите но ще се справя това не ме притеснявя.

Притеснява ме единствено възможността да 'напускам' 2-3 месеца и през това време да не получавам заплата [smilie5]

Винаги съм бил коректен към фирмата и не виждам причини да не бъда такъв и при напускането, но искам да си прецизирам нещата за да смекча максимално процеса.

А както и не искам да поемам ОТГОВОРНОСТИ които са извън официалната ми длъжност и позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: feliz   
Дата:   26-05-09 10:33

Автор: PeterPAN
Дата: 26-05-09 10:20
Притеснява ме единствено да си зема дължимите заплати и да не почне да ми варти разни номера което е практика от това което виждам.

А все пак и имам да издавам доста неща като работа и т.н.. а не ми се ще да си загубя още един месец в нерви и то за без пари.
...................................

Съветвам те да бъдеш коректен като си подадеш предизвестието и изтърпиш този един месец, предавайки работата си на друг. Така ще са длъжни и те да бъдат коректни, иначе си има наказания по кодекса.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: livinginchaos   
Дата:   26-05-09 10:35

Бе по принцип бих напуснал при няколко положения - модерното - свит колектив и работиш като за трима плащат ти за половин човек! Колкото и да съм лоялен и да си харесвам работата, която работя - аз съм там за пари! Благодаря не ми плаща нито сметките, нито ме храни! То не е и за предпочитане добре да ти плащат пък никакво признание, на се ядва! Робовладелското отношение към персонала!


Колкото до това колко пари взима шефа - нека взима стига тия пари да ги вкарва обратно във фирмата, дори не като заплати, а като реиновиране! Тия дето си харчат парите по ку*ви и пиене не заслужават пари да взимат и хора да работят за тях! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: docenta   
Дата:   26-05-09 10:35

Аз напуснах преди време работа и шефката беше супер разбрана попита ме дали искам веднага да напусна или след един месец, че винаги мога да разчитам на помощ и препоръка от нейна страна. Много любезни всички документи и възнаграждения в срок.... Явно е до човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да напуснем работа?
Автор: c41   
Дата:   26-05-09 10:35

PeterPAN написа:

1. Възлагане на нови задължения от програмист и ИТ Мениджър ми се наложи отгоре Мениджър на електро проекти и временно изпълняващ длъжността Главен енергетик, без промяна на длъжостна характеристика и т.н..

2. Гонят се невъзможни срокове с минимален брой хора.

3. Сумата на която ме осигуряват е намалена 4 пъти без предоговаряне и т.н..

4. За изпълнението на новите длъжности ми намалиха заплатата с 20%

5. За месец Април от зададени 160часа съм изработил 240

6. Извънреден труд не се заплаща разбира се

Но зеха съвсем да ме правят на магаре, но аз съм си виновен.

Решен съм да си търся правата до край.

[smilie24]
Ако е доказуемо инспекцията по труда и си безгрижен, дори и шест месеца да напускаш...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.