Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За любителите на операта
Автор: Lalinda   
Дата:   16-05-09 22:21

Търсих нещо из youtube от Галантните Индии и попаднах на нещо различно (Офенбах, Хофманови разкази, Патрисия Петибон)...

http://www.youtube.com/watch?v=Dt-1eWQEg0o
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: MarinY   
Дата:   17-05-09 06:28

Tantris, това дето си му дал линк, по мое мнение е подигравка.
Може да съм традиционалист, ретрограден, олд фешън и там каквото още измислите, но
Всеки вид изкуство, за съответното си време, има изразни средства и техники. Подмяната им не е "съвременно тълкуване" или вкарване на нови идеи, а скапване на авторската идея.

Опита да се вкарат млади зрители в залата, по този начин, е жалък. Ще се гледа мократа фланелка на Саломе и пишката на черния. Музиката ще е досаден фон, а идеята на постановката ..., кой си прави труд да мисли?

Да се пишат "съвременни опери" е ок, но да се натъкмява класика ...[smilie23]

Американският мюзикъл е опит в тази посока, но е по-скоро вързан с оперетата.

А истинските и качествени опити за завладяване на поколението, израсло с електронни инструменти, поне доколкото аз знам са на два-трийсе години - "Исус супер-стар" и "Стармания" на французите.

Ако има нещо по-стойностно и по-ново от това, аз не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: tantris   
Дата:   17-05-09 07:55

MarinY , и на мен постановката не ми хареса . Вокално и режисьорски. По принцип не е проблем пренасянето на действието в по-съвременна епоха и ровичкане в психологията на персонажите. Но 90% от "осъвременените" постановки издишат тотално, защото се опитват да изопачат първоначалния замисъл на авторите.
По времето на създаването си , доста от оперите са били жертва на цензурата или общественото мнение и един съвременен прочит би могъл да изкара на яве неща, които само са били загатнати.
А специялно за Саломе, в оригинала трябва да се съблече дибидюс гола. В накои по-"традиционни" постановки певиците го правят (Marie Ewing, Catherina Malfitano)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: nevi_ana   
Дата:   17-05-09 14:25

За Бургазлии:

КОПЕЛИЯ" Балет по музика на Лео Делиб
19 май вторник 12. 30 часа
Забележете часа, просто нямам думи!!! Имам късмет, че тогава почивам и ще мога да отида.
Аз лично предпочитам балета! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: MarinY   
Дата:   17-05-09 17:48

Tantris, напълно съм съгласен.
Може да е личен подход, но за мен тази музика е моето "бягство", минутка избавление от света, в който живеем. На нерви, на агресивност, на "груби звуци" (нищо, че някой от тях ми харесват [smilie3]).
Затова всеки опит, да се "омешат световете" ме кара да се чувствам измамен в очакванията си. И просто не го приемам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: Vinsent   
Дата:   17-05-09 18:19

Ееее, как забравих - "Jesus Christ Superstar" - любима!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

След като я излъчиха по БНТ платих яко да ми дадат копие от излъчването на касети VHS! [smile]

[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: muha-palamarka   
Дата:   17-05-09 18:57

и все пак firefox-а ще пребъде! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: tantris   
Дата:   07-06-09 00:21

Дамн, много яка Тоска даваха по 3Sat! Пак с Надя Михаел.

Отговори на това съобщение
 Re: За любителите на операта
Автор: tantris   
Дата:   07-06-09 10:47

Днес 07.06.2009 - "Хофманови разкази" по Мецо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.