Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: itilien   
Дата:   29-04-09 10:34

Наскоро една двойка (Французин и Американка), която от 2 години обикалят с колела Африка минаха през България и ето как я описват:

Bulgaria wasn't what we expected. It now being a member of the EU we were awaiting pristine highways and modern towns. Bustling cities full of young professionals rushing off to important meetings or relaxing in trendy cafes. In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa than Western Europe. Piles of rotting liter lined the highways and as we passed the Roma settlements (Gypsies for the non politically correct) dirty-faced kids demanded money and welcomed us with a few low-flying stones when no handouts were forthcoming. Villages appeared deserted and factories lay empty, their windows broken or boarded up. The cafes were filled with tired-looking men with deeply lined faces and bulbous red noses leaning over a beer and puffing away on cigarettes. The cities were ringed with gray tower blocks and vacant buildings in business districts told of tough economic times. Low clouds and drizzle added to the depressing ambiance.

Ето и какво казват за Сърбия

Serbia struck as a clean, orderly place with picturesque villages where old Ladas and Zastavas from communist times ply the cobbled streets. Older people spoke of the 'good old days' when Yugoslavia was a nation more prosperous than Germany (East or West? I never had the courage to ask.) Others complained of travel restrictions and the humiliation of neighboring Bulgaria--a country they once looked down upon for being so backwards--being admitted to the EU.

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: Amigo   
Дата:   29-04-09 10:38

да минат и през банановите републики и ще видят, че и на тях приличаме [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: Todd   
Дата:   29-04-09 10:39

България не беше това, което ние очаквахме,. То сега е чисти магистрали и съвременни градове член на европейския съюз, който ние изчаквах,. Оживените градове пълни за млади професионалисти, които изчезват пред важни срещи или се отпускат в модни кафенета,. В действителност българия изглеждаше да бъде по-нататък номинал със африка от западна европа. Куповете при разяждане на литър подшиха магистралите и както ние преминахме циганина колониите (циганите за не-политически правилния) се цапат- гледаните деца искаха пари и ни приветстваха с няколко малък летящи камъни Когато никакви брошури не бяха предстоящи. Селата изглеждаха изоставени и фабриките лежаха празни, техните прозорци счупени или покрити. Кафенетата бяха запълнени понеже уморени гледащи хора с дълбоко набръчкани лица и луковични червени носове се поддадоха на бира и пуфтене далеч на цигари. Градовете бяха сгодни в сиви небостъргачи и свободни сгради като съобщени от центрове за тежки икономически времена. Ниските облаци и ръмежът прибавиха към подтискащия ambiance.



Сърбия, която е ударена, като чист, подреден поставя в живописни села това къде старите лади и Zastavas от комунистически времена използват павираните улици. По-старите хора говориха за 'добрите стари дни' когато югославия беше страна, по-благополучна от германия, ( East или Уест ? Аз нямах никога смелостта за да питам. ) Другите, които са протестиран, отиват Ограниченията и унижението на съседната България - - Страна, заради която те презряните веднъж, е назад-- всъщност приета в европейския съюз.

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: captainme   
Дата:   29-04-09 10:40

да го духат....:)
сърбия е чиста и по мои впечатления,но България не е единствено това което въпросната двойка е видяла.
аз колко пъти си промених впечатленията за Тайланд не е истина[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: slivenski   
Дата:   29-04-09 10:46

Ндааа... Не, че България е това, което трябва да бъде една държава от ЕС... Ама, американец да ми казва, че градовете ни НЕ БИЛИ "full of young professionals rushing off to important meetings or relaxing in trendy cafes"... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аре, молим, драги зрители! Бих го посъветвал да си покара колелото из Чикаго Саут Сайд или из добрия стар Бруклин, или дори в северната част на Манхатан, или в Ийст Ел Ей, или в някое затънтено градче в Средния Запад, пълно с реднеци...
И тогава, ако все още е цял, да ми говори за "young professionals"... [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: ejko   
Дата:   29-04-09 10:47

колкото хора, толкова и впечатления. Вярно, че в Сърбия няма толкова цигани и цигански махали, но също е вярно, че те си избиват циганите навремето, така че всеки си преценява. То по външни впечатления и на мен Мюнхен ми се видя голяма дупка, та сега само като чуя за Европа и не ми се ходи, но това не означава, че мнението ми е меродавано..., примерно:)))

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: ejko   
Дата:   29-04-09 10:56

И сега ще кажа нещо, което е много важно и не бях сигурен дали да го казвам, защото може да обиди някого, а е много сериозно, но говорих с едни приятели на скоро. Те бяха слушали от един познат, че като обикалял света с кораб и му се видяло, че общо взето между Ню Йорк, Рио и Истанбул, разликата била много малка... Навсякъде кораби и моряци, все тая къде си. Така че....

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: itilien   
Дата:   29-04-09 10:57

не, те осъзнават, че не са видяли всичко, защото са минали бързо. Това е останалата част от текста

Thankfully, the locals, albeit a bit gruff at first, were kind-hearted and helpful. On more than one occasion we were allowed to pitch the tent on the grounds of a village church. One Sunday morning we were still slurping our porridge and relishing the last sip of coffee when the parishioners began to arrive. Eighty must have been the average age, most were women and they were all dressed in black, many carrying spring flowers with which to decorate the church. They eyed us a bit suspiciously, but broke into smiles when we greeted them with a cheery, 'Dobar Den'.
We don't want to make any enemies here, and in all fairness riding along the busy main highway, we didn't see the best side of Bulgaria. We did enjoy Plovdiv's Old Town which rivals that of any Western European city in terms of beauty and atmosphere and, more importantly, the ice cream in Bulgaria is really quite tasty. Our last image of Bulgaria was of a backyard butcher carving up cows, dogs howling and salivating in the distance.

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: Lalinda   
Дата:   29-04-09 11:08

Преди двайсетина години пътувахме доста из Франция по подспътникови експерименти и често преминавахме покрай участъци с каравани по тях... Питах дали това са цигани, а колегите ми оглушително мълчаха...

В други случаи, когато пък по някое радио започваха да обсъждат защо циганите не могат да гласуват (нямат постоянна регистрация), аз се оживявах и се заслушвах (като парче наблюдател по изборите), но шофьорът винаги сменяше станцията...

Преди няколко години пък бяхме някъде из Финистер (тоест на края на света, според римляните) и домакините ни една вечер ни заведоха в парка покрай реката... Оказа се, че зелените площи са били току-що напуснати от цигани и навсякъде се стелеха отпадъци... Домакините ни много се притесниха, а аз им казах да не го правят, тъй като и у нас циганите, пък и не само, не пазят чисто, което пък изобщо не можеха да повярват.

В Сърбия ми правеше впечатление, че дори нощно време селата са осветени...

Когато похваля тук обаче някоя страна, веднага скача някой, за да ми каже и докаже, че и там е мръсно... Хехе...

Дори в медината на Фес, където няма достъп на коли и дори каруци, изнасят боклука в дисаги, на мулета и магарета...
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

У нас, честно казано, предпочитам да пътувам по магистрали, които не минават през населени места. От магистралите все още страната изглежда красива и зелена...

Писала съм често нещо, което чух от румънци: "Румъния е красива страна, жалко, че е населена!"

Едно време, като пътувах от Франция за Германия, Италия или Испания, веднага се усещаше кога си преминал границата (не в полза на Германия, Италия и Испания, естествено). Помня как в един крайпътен ресторант в Германия (Западна) точно в средата на залата, с огромни букви на висящ от тавана постер пишеше WC и стрелка...
[smilie18] Много изискано, няма що, затова пък, предполагам, полезно?

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-04-09 11:09

Ежко, ми принципно голяма разлика няма. Единствените големи градове, които по мои впечатления коренно се различават това са японските - няма гета, няма мръсотия, няма всякакви отрепки...

А иначе Ню Йорк, Истамбул, Банкок и който и да е друг град все тая - гета, мръсотия и криминалета в задния двор колкото и да е лъскав предния.

Пък тия французин и американка не , че не са видяли реалните неща от бг задния двор, но да ми говорят, че са очаквали само юпита да се разхождат аре моля ти се. С тия пропаднали негра в америка и арабели по френско... Лично на мен Париж ми се видя с доста мароканско алжирска атмосфера - кряскащи арабели навред. Лондон пък например за мен е всичко друго, но не и английски. Лудница, мръсничък център и пакистанци и индийци навред.
Но пък наред с реалността има и друг фактор - индивидуалните възприятия.

Моите впечатления например от Кампала са само положителни независимо от мръсотията и вапиющата бедност. На мен екзотиката на всички гледки ме кара да го виждам в приятна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: ejko   
Дата:   29-04-09 11:22

Преди време си говорих с един французин за един не много нов френски филм, който разобличава етническите проблеми във френското общество. Аз бях доста захласнат по филма и го изказах вербално. Французинът ми каза, че филмът е хубав, но французите имали навика да избягват от проблемите, точно като ги естетизират. В смисъл че това че изкуството по някакъв начин разобличава нещо, не означава, че обществото почва да се справя с него, а по скоро, че се капсулова в света на изкуството и все едно вече проблемът е решен.
Някак си поста на Лалинда ме подсети за това...! Все едно само това исках да споделя..., не е много общо с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: slivenski   
Дата:   29-04-09 11:25

Лондон пък например за мен е всичко друго, но не и английски. Лудница, мръсничък център и пакистанци и индийци навред.

Ако искате да видите английски градове, разходете се в Шотландия... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   29-04-09 11:32

slivenski написа:

> Лондон пък например за мен е всичко друго, но не и
> английски. Лудница, мръсничък център и пакистанци и индийци
> навред.

>
> Ако искате да видите английски градове, разходете се в
> Шотландия... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]
> [smilie21]
>

ako искате да видите още по английски, разходете се в Уелс!

https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/axrh1094.JPG
http://lh6.ggpht.com/_6NvwPxG2nQA/SfGOKdiTKEI/AAAAAAAAF_I/-8s-UWx6YW0/s720/wa3.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/lnod7523.JPG
http://lh4.ggpht.com/_6NvwPxG2nQA/SfGObXR9JOI/AAAAAAAAGAA/2QZALBK8DZA/s720/wa10.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-04-09 11:35

Автор: slivenski
Дата: 29-04-09 11:25

Лондон пък например за мен е всичко друго, но не и английски. Лудница, мръсничък център и пакистанци и индийци навред.

Ако искате да видите английски градове, разходете се в Шотландия.
...........................................

Сливенски, от 12-ти заминавам точно там.[smilie18] Като се върна ще споделя впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: equinox   
Дата:   29-04-09 11:35

Как така по-английски? Може би по-британски, ама по-английски в Уелс... може да има обидени хора. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: slivenski   
Дата:   29-04-09 11:41

Добре де... По-британски... То и в Северна Англия сигурно е хубаво... [smilie24] [smilie25] [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-04-09 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   29-04-09 11:42

IvoZafirov, в Шотландия има да се гледа много . ти къде точно ще ходиш

https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/rzsw5716.JPG
http://lh4.ggpht.com/_6NvwPxG2nQA/Se7kKFX9NBI/AAAAAAAAFzI/c74kNG2khks/s720/sk20.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/lvgg4660.JPG
http://lh6.ggpht.com/_6NvwPxG2nQA/Se7kT74wydI/AAAAAAAAF0g/kcrOW-TyFKE/s512/sk31.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: slivenski   
Дата:   29-04-09 11:47

IvoZafirov, да снимаш шотландския Golden Gate - Forth Road Bridge до Единбург... Ако ходиш там де...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/rmgg5851.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Forth_Road_Bridge01_2002-04-07.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: equinox   
Дата:   29-04-09 11:48

Aз съм доста разочарован от Атина, не съм очаквал в центъра на града да има гето. Навсякъде купища боклуци, навсякъде опикано, пълно с изпечени мошенници и крадци. Много по-зле от София. Сигурно има и хубави места, но мойте впечатления от Атина са лоши. Така де, общо взето няма напълно обективно мнение. Може би трябва да поживееш на дадено място, а не просто да минеш от там. Мнения за България съм чел всякакви.

Ако минеш през България зимата и няма сняг е доста мрачно и неприветливо. Зеленината през пролетта скрива повечето боклуци и порутени сгради.


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: ukk   
Дата:   29-04-09 11:55

за темата като цяло: изказал се някой, и сега типично - ще генерализираме и ще почнем да мрънкаме, като в една песничка на Щурците - "думи, думи, думи, да говорим, да не спим" [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: PuertoVaras   
Дата:   29-04-09 12:35

Може би разказа на тези двамата е по-краен и тенденциозен от колкото би ни се искало,
но истината е, че разказа им си има основание.

По-добрата наша реакция е да се възмутим от себе си, вместо да се обиждаме,
щото възмутени от себе си може и да решим да поставим красиви саксии цветя на балкона си.

Хленченето, че и други мръсни места имало по света, не ни върши добра услуга, напротив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TNT   
Дата:   29-04-09 12:37

олиииииииииииии Дзафееееееее! Да пийш един истински Гинес и за мен [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: PuertoVaras   
Дата:   29-04-09 12:47

Няма ли линк към тази статия?
Защо ми я поднасяте на хапки?

Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: captainme   
Дата:   29-04-09 12:47

Puerto Varas,
аз имам саксии с цветя на балкона си,но то не е защото искам да направя впечатление на чужденците или които и да е минаващ под балкона ми.За мен наличието на "конвенционална красота" в ежедневието ми е супер необходима.Прави ме по-добра,по-малко злобна и реакциите ми към непознатите не са като към врагове;) Разбирай,че тази красота ни прави по-малко агресивни.
Факт е,че градовете и селата ни са грозни..


Отговори на това съобщение
 Re: In reality Bulgaria appeared to be more on par with Africa...
Автор: PuertoVaras   
Дата:   29-04-09 12:52

captainme написа:

> аз имам саксии с цветя на балкона си
> ... За мен наличието на "конвенционална красота" в
> ежедневието ми е супер необходима.Прави ме по-добра ...
> Факт е,че градовете и селата ни са грозни..


Ние като хора сме грозни.
Иначе всеки от нас би имал собствената си нужда от красота и би я отстоявал.

Не се раждаме грозни, но по някаква причина заживяваме грозно.

Дано да пожелаем красота някога :)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.