Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 19:07

Покрай казуса с Георги се почувствах, че имам моралното задължение да споделя опита си на човек, който с години е врял и кипял в битката срещу депресията.

Искам веднага да кажа, че тази тема и статията, която спретнах по случая, разбира се, не са предназначени за хората, на които не им пука особено. Който си е съвсем ОК – чудесно, да продължава в същия дух! ;)

Но бих посъветвал онези, при които ножът вече е опрял до кокала или нещата са тръгнали в такава посока, както и техните близки, приятели и познати да хвърлят едно око, най-малкото поне колкото да видят по-съществените моменти и от личния ми опит от съвсем баш първа ръка, и да разберат за фактите, на които наблягат специалистите. В статията ми се преплитат и комбинират точно тези два елемента, защото това е начинът да се види максимално пълно истинската жива картинка -


Антидепресантите спасиха моя живот!



Искам да благодаря на naik, който в другата тема сподели линк към статията на един психолог, на когото и аз често се позовавам!
И да поздравя тези съфорумци, които се постараха да напомнят, че светът не е черно-бял!

Би трябвало да е ясно, че към темата си заслужава да се подхожда максимално сериозно, т.е. не просто си заслужава, а ТРЯБВА такова да бъде отношението.
Защото не става въпрос за лека настинка и съответно за краткото и ясно “ами, пий аспирин и витамин C”, а за ЧОВЕШКИ ЖИВОТ и за качеството на този живот!

Затова се надявам, че форумците ще проявят достатъчно адекватно уважение към сериозността на темата и ще се постараят да се въздържат от елементарни изказвания, а също и да не го раздават в стил дяволът чете Евангелието.
Ако на някого му идва само от заглавието на статията ми да си вади изводи, то това би било толкова уместно, колкото само на базата на заглавието на някоя снимка да оценява фотографската й стойност, без дори да я е видял.

Както казва споменатият и по-горе, и на много места в статията ми психолог,

депресията “отнема не просто живота, а смисъла на съществуването ни.”

Аз искам да споделя как си ги спечелих обратно.



Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 19:10

...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-09 19:12





Публикацията е редактирана (30-04-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 19:31

Ще цитирам нещо от статията ми:

Надявам се, че има хора, които знаят какво представлява желанието, а понякога дори и необходимостта по някакъв начин да се отплатиш за полученото. Много пъти съм си изказвал благодарността към приятелката ми за нейната помощ и съм си признавал, че се чувствам малко кофти, защото не се сещам как бих могъл да й се реванширам. Отделно от факта, че е един изключително невероятно добър и безкористен човек, тя споделя и концепцията за съществуването на глобалното добро в света. В този смисъл ми направи много готинко сравнение с онази игра от училище – “предай без да връщаш!”И ми каза, че няма нужда да връщам лично на нея, а това, което мога да направя, е някога наистина да допринеса за глобалното добро - просто като предам нататък и по този начин да направя разликата, ако ще да е дори и само за един човек... подобни мисли понякога ме подсещат за оназ песньовка на Богдана Карадочева за доброто същество, до което ако застане и още едно... Въпреки може би по-силно изразения при мен скептицизъм в някои отношения, в крайна сметка всъщност няма как да отричам ефективността на тази система, след като благодарение и на нея човечеството успява да умножава постиженията си и да прави нещата по-добри.




Но иначе вероятно действително точно моята тема е дълбоко ненужна, само като хвърля един поглед на другите теми виждам колко адски по-важни неща има.

Какво значение имат разни подробности, че вероятно поне всеки пети човек в някакъв момент от живота си се разболява от депресия, а 15 % от депресираните извършват опит за самоубийство...

Но какво ли ценно би могло да има във възможността да спасиш дори и един човешки живот, след като можеш да си уплътниш времето с всички тези адски необходими на хората неща, за които става въпрос наоколо...

Всъщност има нещо вярно в съмнението ти - ако така мислеше и моята приятелка, много вероятно сега нямаше да развалям идиличната картинка тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-09 19:47





Публикацията е редактирана (30-04-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 20:08

Принципно бих си спестил сарказма, ако не бях видял толкова откровено циничните въпроси "мислиш ли, че е нужна тази тема? Какво си мислиш, че ще промениш с нея?"

При това не става въпрос за някой форум, в който се обсъждат примерно рак, инфаркти, малария... а във форум, в който по никакъв начин не се поставя под въпрос смисълът на съществуването на теми за Мишо Шамара, Лили Иванова, Богомил Бонев...

На мен не ми е проблем да си пиша в някакви лековатички неща с клипчета на смешни котаци и какво ли не, но тези въпроси относно смислеността точно на тази тема... не знам де, то май си е видно, че явно по-скоро в мен нещо не е на правилното спрямо контекста място... едва ли контекстът може да е сбъркан.


А иначе, когато става въпрос за 1/5 от населението все би трябвало да има поне едно изключение от "правилото", че "Тези неща са толкова лични и индивидуални, че никой не би могъл да използва ползотворно твоя опит"... абе, уотевър невърмайнд...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-09 20:13





Публикацията е редактирана (30-04-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-04-09 20:19

Таня, психиатърът няма да те накара да повярваш в нещо ами ще те натъпче с таблетки.[ezik]

N.O.H.A. ще идват в България през лятото, морско турне [ezik]

за повече инф0 - страницата им в майспейс

[beer] [beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-09 20:22





Публикацията е редактирана (30-04-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   24-04-09 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Нели   
Дата:   24-04-09 20:25

Таня, може болният да не знае, че това е болест [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: тьма   
Дата:   24-04-09 20:33

Коинси, темата има място във форума. Справил си се повече от чудесно. Благодаря!

Много е важно да споделиш опита си, имайки предвид, че по въпроса за депресията много са малко тези, които биха си признали,че са изпаднали в това състояние.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-09 20:37

По мои наблюдения, най-добре дори тук се котират статиите, засягащи някакъв здравен проблем.

Направо се шашнах, когато видях миналата година колко души се бяха включили в темата за сенната хрема и подобните алергии...

Може пък наистина да има поколения, които са по-податливи на разни заболявания - сред моето не бях чувала за оплаквания нито от сенна хрема, нито дори от депресия...

Общувайте повече, вярно е, че се иска усилие, но ще трябва да го направите.
[smilie24]

Май ви писах как преди три години участвахме в изложението по парапсихология в Париж и, тъй като денят бе твърде дълъг, се забавлявах да присъствам на показните "лечения" - с карти или пък гадателства без носител...

Та, въпросите винаги бяха три, независимо от питащия:
- ЩЕ НАМЕРЯ ЛИ ПОЛОВИНКАТА СИ В ЖИВОТА?
- ЩЕ СМЕНЯ ЛИ ЖИЛИЩЕТО СИ?
- ЩЕ СМЕНЯ ЛИ РАБОТАТА СИ?

Гадателките, като им задаваха такива въпроси, обикновено веднага парираха:
- А ТЪРСИТЕ ЛИ ПОЛОВИНКАТА В ЖИВОТА СИ?
- ЖЕЛАЕТЕ ЛИ ДА СМЕНИТЕ ЖИЛИЩЕТО СИ?
- ЖЕЛАЕТЕ ЛИ ДА СМЕНИТЕ РАБОТАТА СИ?

Оказваше се, че никой не търси, а просто си седи у дома и ЧАКА НЯКОЙ ДА ГО ПОКАНИ, ДА ГО ЗАВЕДЕ НЯКЪДЕ, ДА МУ ПРЕДЛОЖИ НОВО ЖИЛИЩЕ, НОВА РАБОТА... и се депресира. Имаше посетители, които в продължение на цялото изложение - около 10 дни - сновяха всеки ден нагоре-надолу, за да се срещнат с всички гадателки, и определено бяха депресирани...

Че гадателките са отлични психолози (не чак психиатри) ставаше ясно още от първите им реакции на въпросите на питащите...

Та, стигам до другото - четох някъде, като дете, че никой психолог не може да ти предложи по-добър лек от този, който ще намериш сам за себе си, тъй като няма да е в състояние да вникне в проблема ти - че нали ти си го огледал отвсъкъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tnt   
Дата:   24-04-09 20:39





Публикацията е редактирана (30-04-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-04-09 20:41

Coincidentia, не за да споря с тебе, имам малко по различно мнение. Наблюдавах хора, на които антидепресантите "разказаха играта" и ги оставиха с трайни мозъчни и психологически увреждания, мисли за самоубийство и адикшън. Антидепресантите сигурно помагат в разни тежки форми, но трябва много внимателно да ги използва добър лекар, в ограничени количества. Иначе докторът само дава бизнес на фармацевтичните компании за сметка на човека...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-04-09 21:00

най-готино е да отидеш в манастир[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-04-09 21:05

за манастира си много прав [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: lumix   
Дата:   24-04-09 21:24

....и манастира да е за другия пол ...[smilie5]! Освен ако не си обратен де ...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Piazzolla   
Дата:   24-04-09 21:52

Природата се е погрижила...https://photo-forum.net/joro/emoticons/020.gif[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   24-04-09 22:13

Лалинда, все по-неподготвена се изказваш, проблеми ли имаш?

Струва ми се, че когато някой не е преживял нещо, най-добре е да си спести съветите и изказванията.
Молете се само да не се срещнете никога с тази болест.


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-09 22:55

Това рекламна кампания на антидепресанти ли е?! [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: stormfx   
Дата:   24-04-09 23:08

Аз пак да кажа, че към антидепресантите се развива и психологическа зависимост.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   24-04-09 23:15

Развива се, но това е единственият начин, поне засега, да излезеш от депресивния епизод


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за депресията и антидепресантите!
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 23:17

Coinsi, темата ти е полезна и е по много сериозен въпрос. Полезна е най-малко, защото може да предизвика някаква дискусия, което пък да бъде от помощ на някого да се ориентира. Освен това никак не е лесно да се пише в първо лице за това в какъвто и да е форум.
Прочетох и статията в блога ти.
Мисля, че е много важно това, за което форумци намекват по-нагоре- трябва непременно да се знае, че твоят начин за справяне с проблема е бил само твой и че за някого другиго може също да сработи, но може и да е много различно, както и че антидепресантите не са панацея, а в немалко случаи могат повече да навредят отколкото да помогнат. Може на друг страдащ човек такъв подход (като твоя) също да помогне, но може да и да е неподходящ или ненужен. Мисълта ми е... да се знае, да не вземе сега народът да се продруса с антидепресанти без адекватна преценка [smile]
Иначе и аз те поздравявам за почина "Предай нататък" и желанието да помогнеш! [beer]
За мен най-ценното е, че ти заявяваш, че си се справил с много тежко страдание и че е напълно възможно да се справят и други.
И че споделяш своя начин.
[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   24-04-09 23:31

tonyf , когато става въпрос за истинска депресия, а не някакво размекване моментно, антидепресантите, за жалост, са единствената панацея.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.