Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: vuzhy   
Дата:   03-08-12 23:07

хахахахаха, чудесен довод! честно! Нещо конкретно ще кажеш ли в защита на тази идиотия, в България да караме целогодишно на фарове? Нещо към вносителите на автомобили няма ли да има? Например да не могат да продават автомобили без дневни светлини, или всички автомобили да са с непрекъснато включени фарове? Едва ли, всичко от данъкоплатеца. Аз предлагам, да накарат всички да си боядисаме колите червени, знайш ли как се вижда?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 23:13

Обяснявам ти го в прав текст и искам така да го приемеш: Когато Ти си с включени фарове Аз те виждам по-добре. Така е и с повечето водачи. Ако не ти пука за това си търси оправдание в МВР, правителството, малоумната държава или атмосферното налягане,


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: batonga   
Дата:   04-08-12 02:57

Asahi, като стана дума за тестове, би ли погледнал това: http://www.michaelbach.de/ot/mot_mib/index.html
Насочи погледа си и го задръж в точката в центъра. С периферното си зрение ще забележиш как някои от страничните точки се губят на моменти. Всъщност не се губят, там са си.

"Дразнители, като светлини на фарове, изострят това явление и правят по-възможно обекти в зрителното поле да изчезнат напълно за кратък период от време. Както д-р Хайлих отбелязва, това е най-вероятната причина участници в инциденти след това да казват, че не са видели другия – не понеже като цяло са били невнимателни, а заради физиологичния ефект на „кратковременна визуална памет”."

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: IPB7   
Дата:   04-08-12 14:29

Не мога да си представя в 40 градусовата жега в задръстването в София придвижвайки се с 10 км/ч да блестя с фарове във врата на колегата пред мен, пълно безумие!
Виж за извън градско става, винаги на дълъг път карам на фарове.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 14:39

Ако са ти регукирани фаровете не му блестиш.

Батонга, пред д-р Хайлих предпочитам моя опит, натрупан в продължение на 20 години и почти милион километра.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: kaiser.soze   
Дата:   04-08-12 15:53

в зората на автомобилостроенето човек с пряпорец е вървял отпред и пак е имало инциденти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: IPB7   
Дата:   04-08-12 16:01

Направо им правя вратовете червени, колата ми е такава, висока и голяма ;) Това е някаква недомислица, в градовете през лято на фарове. Само допринасяме за глобалното затопяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   04-08-12 16:17

Асахи, твоя "опит" няма нищо общо с науката и фактите, не разсъждавай толкова субективно.

Между виждането на автомобил с включени фарове и заслепяването от такъв разликата е доста тънка не мислиш ли?

Някога в твоя "почти милион километра опит" имал ли си случай да ти проверят нивото на светене на фарове на пътя.(знам че не ти се е случвало но все пак питам и говоря за проверка с уред а не "на око" от чичко полицай. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 16:44

Да си чул да отричам науката? Не си, няма и да чуеш, освен ако не чуваш гласове.
Разликата м/у виждане и заслепяване я правя. Ти с колко километра опит си, та ме питаш такива работи?
Няма стандарт, няма и процедура за проверка на нивото на светене на фаровете. То и такъв параметър няма. Има яркост и осветеност, както и диаграма н анасочване. Последната се проверява в сервиз при регулиране на фаровете. Ако пътният полицай смята, че нещо не е наред, ти спира временно автомобилът от движение до проверка и отстраняване на недостатъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   04-08-12 16:57

На пътния полицай работата му не е да "смята" дали нещо не е наред а да спазва законите, защото ако почнат да "смятат" не сме добре.
След регулаж на фаровете в сервиз издават ли ти документ че въпросните са регулирани и в норма? А относно отричането на науката останах с впечатление че не си съгласен с оптичната илюзия и предпочиташ своя опит, извини ме ако съм те разбрал погрешно.

ПП Идея си нямам колко километра съм минал, но и не виждам какво удовлетворение ще ми донесе тази информация, или за да те попитам нещо трябва да отговарям на някакви твои критерии свързани с километрите.



Публикацията е редактирана (04-08-12 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 17:06

Има много случаи, в които пътния полицай преценява намясто дали и какво е нарушението, както и дали и как да те санкционира. Не ги подценявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   04-08-12 17:08

изместваш темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: vuzhy   
Дата:   05-08-12 22:38

Арогантно и покровителствено поведени, не че не си личи още от заглавието на темата. Бих ти казал направо, че ако Ти имаш проблем да ме виждаш, вместо да ме караш Аз да си включвам фаровете, Ти вземи мерки, но няма да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   05-08-12 22:58

Темата е от 02-03-09. Останалото вече го пише в закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Han_Solo   
Дата:   05-08-12 23:08

моя опит от къде 20 и нагоре години каране на кола пък ми показва това: кола с фарове се вижда по-добре - факт... обаче когато колата насреща блестят /което дори при перфрктно регулирани фарове се случва когато има баирче или завойче/ е доста по ртудно да се прецени дистанцията до колата насреща. Когато колата обаче е на габарити дистанцията се преценява много добре - човек знае че фаровете на колата се намират на около 1,5 - 1,7метра един от друг и преценява дистанцията доста точно.... когато светят фарове това не работи... има и друго нещо, всеки може да го провери - колата ми отчита моментен разход на гориво, когато съм без фарове при спряла кола разхода е 0,5 литра на час, когато включа фарове се променя на 0,6, 0,7 на час. Ще кажете малко, ама колко коли се движат, аз като отивам на работа масово гледам сам човек в колата да отива нанякъде.
Въобще ми е трудно да повярвам че в държава на сравнително южна географска ширина и с голям процент на слъчеви дни това е разумен ход, виж за есен зима и пролет когато има доста мрачни дни - да, ама посред лято [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-08-12 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: georgi969   
Дата:   05-08-12 23:13

дори и 100 грама да са на 100 км, сумарно се получава голямо количество и гориво, и изгорели газове.Факт. При спорни резултати относно ефективноста на фаровете през лятото.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: amplified   
Дата:   06-08-12 04:58

Който не ме вижда добре без фарове да ходи в оптиката или да си дава книжката да му я перфорират.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: boni   
Дата:   06-08-12 08:20

Това лято навъртях вече към 15 000км. Категорично - кола с включени фарове се вижда в пъти по добре. Особено в контражур, особено в жега и мараня и особено тъмни коли на фона на асфалта и особено при изпреварване. Няколко пъти при изпреварване според мен това беше критично.
Относно разхода... При консумация 200 вата и макс мощност на двигателя 100квт, това е 0,2% от мощността. Разбира се не караме на пълна мощност. Нека да е 0,5% от мощността.... Разходът не е никакви 100грама на 100км. Направете си сметка сами.
Един човешки живот да е спасен, пак си струва!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   06-08-12 09:34

Много сте интересни, надявам се тази тема да си остане в архива на форума и след година отново да сравним плюсовете и минусите на този закон.Убеден съм че процента на ПТП-та в България ще бъде по-голям или същия, защото не откриваме топлата вода... Тогава искам, отново Бони, Асахи и всички останали защитници на тази глупост да видя какво ще пишат, най-вероятно ще се обърнат срещу думите си, но времето ще покаже...

Пътищата са в дупки, знаците не са актуални, пешеходците не се санкционират, техническите тестове се минават по-другия начин, книжките се раздават като вестници, няма възрастов праг за водачи на автомобили, далтонисти стават водачи и така нататък. А вие си мислете че като си пуснете фаровете ще спасите живот. Аз мисля, че ще е точно обратното ще го отнемете. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: riddick   
Дата:   06-08-12 11:19

Батонга, не споря за това, че при определени условия зрителната измама може да предизвика нежелани ефекти, но в конретния пример, който си дал, за да изчезнат точките докато се дзверих в центъра ми трябваха повече от 5 секунди взиране в точката. Освен това ме заболяха очите - не мога да си представя как това се прилага на пътя, след като повече от 1-2 секунди рядко си задържам погледа в една точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 11:32

scarecrow, броят на загиналите при ПТП рязко намаля през последните години. Причините са комплексни, но всяка от тях е важна. Съвсем хипотетично мога да ги класифицирам така:
- Ползване на предпазни колани - спасени 50 човешки живота;
- Контрол над превишената скорост - спасени 150 човешки живота;
- Употреба на фарове в зимния период - спасени 50 човешки живота;
- Употреба на фарове от повечето водачи в летния период - спасени 30 човешки живота;
и т.н.

Ако употребата на фарове целогодишно спаси 20 човешки живота допълнително няма смислена причина да не си палим фаровете.


Мисля, че назря моментът да споделиш от колко време шофираш и горе-долу колко километра си изминал. Не че нещо лично, но е добре да се знае зад твоето мнение водач с какъв опит стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Todd   
Дата:   06-08-12 11:39

50 кинта са малко за незапалени фарове ... требе да са Х 5 поне .

Че е пълно със слепоци и в тъмното даже ....


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Han_Solo   
Дата:   06-08-12 12:01

Вчера се връщам от провинцията към София, час 18-18.30 време слънчево аз карам на запалени фарове. Тръгвам да изпреварвам един микробус който се движеше с 40-50 при ограничение 90км/ч Тъпунгера малко преди да се изравня с него реши да завива наляво, добре че реагирах бързо и спирачките ми бяха добри... а после се чудеше защо съм скочил върху клаксона. Нито запалените фарове нито факта че колата е бяла и се вижда добре не помогнаха.

Нищо няма значение, каквито и закони да има приети и колкото и строги да са те , докато КАТ не си седнат на задниците и не започнат да следят за спазването на правилника без значение кой каква кола кара и кой е той ще има идотизми по улиците.

Като стана дума за кат - и те докато не спазват законите и се държат като гамени по улиците също няма да се оправим - ще кажете полицията има право... да ама не, особено когато полицай отива или се връща от работа с частната си кола... или пък също пресен пример - на два светофара полицейска кола мина със сирени, след което ги загасяше, 300-400метра по-натам спряха пред едно кафене да си купуват нещо [smilie23] Жив пример за това как се спазват законите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: vinse   
Дата:   06-08-12 12:05

Е ако тоя пред теб не си гледа в огледалата и с кораб да тръгнеш да го изпреварваш пак няма да те види.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 12:06

Конкретно за твоя тъпунгер трябва катаджията да се вози до него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.