Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   01-03-09 19:38

Здравейте! Дали някой може да ми помогне с един компютърен проблем? От скоро работя с Windows Vista и на повечето места кирилицата не ми излиза като хората. Например, свалих си winrar на български и всичко по него беше с йероглифи, същото става и когато сваля субтитри за филм и други текстови файлове. В същото време, ако аз пиша на кирилица всичко си ок, показва ми я нормално и в браузера на опера и тн. Всички възможни настройки в Regional and Language Options са си на Bulgarian, включително non-unicode programms, но въпреки това не мога да накарам кирилицата да бъде кирилица, а не само неразбираеми символи. [smilie2] Какво да правя?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: asahi   
Дата:   01-03-09 19:43

Виста? Бррррр.
Бичи на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: fonnayden   
Дата:   01-03-09 19:57

ще ти кажа какво да направиш след малко, ама гласувай за някоя моя снимка[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: fonnayden   
Дата:   01-03-09 20:03

аз имах проблем със субтитрите излизаха йероглифи.С XP съм. Влизаш в Контр панела. Оттам регионал ленгуидж опшън.Излиза иконка. Горе и Долу маркираш Bulgaria. на същата иконка горе влизаш в Advanced и пак bulgaria. OK и пробвай. ако са станали субтитрите гласувай за мен[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: explorer   
Дата:   01-03-09 20:07

Аз ще ти кажа как да го оправиш, ама ако обещаеш да не гласуваш за fonnayden.
[smilie18]

Освен кирилица (инсталиран бълг. език и клавиатура от регионалните настройки), в съответните програми (например видео плейъра) трябва да посочиш Character encoding: CP-1251 на шрифта, който е избран за субтитрите.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   01-03-09 21:01

fonnayden, това е най-логичното решение и първо него направих, затова го споменах в първия си пост, за да спестя на някой да го предложи [smilie3] ("Всички възможни настройки в Regional and Language Options са си на Bulgarian, включително non-unicode programms")

explorer, мерси много, ще пробвам! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   01-03-09 21:05

Честито! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: fonnayden   
Дата:   01-03-09 21:18

Е, кой е прав сега? провери ли в advanced да си на bg? за кой ще гласуваш, за мен или за explorer[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   01-03-09 22:15

fonnayden, направих всичко да е на бг още преди да питам тук за съвет, но за съжаление не свърши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: Tonidi   
Дата:   01-03-09 22:17

[smilie5] много се нервих и аз на този проблем,ето ти решението http://mihail.stoynov.com/blog/2007/08/29/PhoneticKeyboardForWindowsVista.aspx и да почерпиш


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   01-03-09 22:22

Не става дума за клавиатурата май или поне аз друго рабрах [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   01-03-09 22:25

Tonidi, благодаря ти, но не разбирам с какво ще ми помогне фонетична клавиатура, аз нямам проблем с това да пиша на кирилица, а само с показването на кирилица. Да разбирам ли, че твоята версия също и декодира кирилица?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: Tonidi   
Дата:   01-03-09 22:27

честно казано не си спомням ,но като сложих тази фонетика и всичко си дойде на място,...пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   01-03-09 22:34

Не, и това не помогна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: fonnayden   
Дата:   01-03-09 22:50

Има решение, не може да няма. Ако не успееш махай я тази Виста, много се оплакват, карай с XP. Но все пак пробвай, все някак трябва да става.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 22:54

1251[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: william   
Дата:   01-03-09 23:46

> свалих си winrar
> на български и всичко по него беше с йероглифи, същото става и
> когато сваля субтитри за филм и други текстови файлове. В
> същото време, ако аз пиша на кирилица всичко си ок, показва ми
> я нормално и в браузера на опера и тн.



Май системния локал не ти е кирилски.
Рестартира ли компа след като настрои Regional and Language Options?


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bobihot   
Дата:   01-03-09 23:51

Aз нямах проблеми с вистата, сега съм с 7 - също. нещо до тия настройки е

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: ivodam   
Дата:   02-03-09 02:19

Аз нямам такъм проблем с моята Виста, която е 64. Но си спомням, че още при започването на инсталацията, буквално на първата страница ме попита да задам регион и език. И на двете места задавам български и става. Мисля обаче че е важно и инсталирането на Офиса, той вкарва много шрифтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: krassimire   
Дата:   02-03-09 10:10

Трябва да се настрои Language for non-Unicode programs - не знам обаче как се казва във Виста, но сигурно ще е подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   02-03-09 11:41

Благодаря Ви за съветите, но за съжаление все още няма резултат.
Това CP-1251 къде точно трябва да го задам? За сега имам само Windows Media Player, но дори и да сваля друг player не мисля, че ще помогне, защото проблемът се появява още в текстовия файл.
william, рестартирам, не помага.
ivodam, и офиса не е проблем, в момента дори е оригинален (някакъв пробен вариант за 60 дни, но все пак си е цял и оригинален).


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: explorer   
Дата:   02-03-09 12:11

Ами те Майкрософт постоянно променят всичко, така че не съм много сигурен (после пак ми хвалете Уинбозата). Преди за да виждаш субтитри с Media Player трябваше един плъгин VOB Sub и някъде в неговите сетинги се нагласяше енкодинга. Сега в новия гледам има в основното меню (а то е на много скришно място, трябва да се кликне с десен бутон иконката в горния ляв ъгъл на прозореца на Media Player, и там има Tools / Play / Lyric, Captions and Subtitles / Options и там може да се избере език (не знам обаче дали върши някаква работа), защото езика и енкодинг на фонта са съвсем различни работи. Просто в момента нямам под ръка филм с български субтитри за да пробвам (обикновено гледам филмите без субтитри).

Вместо да се мъчиш с Майкрософт, свали си VLC player от тук:
http://www.videolan.org/vlc
С него от менюто File / Open File на Open избираш видео файла, маркираш Use a subtitles file, избираш файла със субтитрите, натискаш Advanced и там избираш за Subtitles text encoding: CP1251.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: gorbi   
Дата:   02-03-09 15:55

Свали си тази програмка Коригира ти езиковите настройки, слага ти лишсващи кирилски шрифтове, инсталира ти нормалната фонетична клавиатура и след това рестартира компютъра. Само на въпроса - да ти инсталирам ли тема на десктопа трябва да кликнеш - "не ща" Другото сама си го прави. Най-доброто помагало за БГ клавиатури и решаване на проблеми с йероглифи по кирилски програми. Пробвано стотици пъти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: ixus   
Дата:   02-03-09 16:40

Има една програма-vistalizator се казва[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: bc   
Дата:   03-03-09 09:56

еми не, пак не ще [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-03-09 15:57

написа:

Каква ти трябва? Правил съм фонетична (стандартната с която сме свикнали), работи, ако искаш, прати майл на лични, за да ти я пратя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-03-09 16:16

Кодовата ти таблица не съвпада. Може и да е прецакана от многобройните опити на разни програми да кирилизират. Пробвай един Repeare от системния диск и после пак с читава кирилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: viggen   
Дата:   05-03-09 19:25

всичкко за кирилица:

http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърен въпрос - Кирилица за Виста
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   05-03-09 20:02

Ем изтегли си друга Виста.
Аз по едно време бях инсталирал неква глиста от Замундата.Всичко си беше ок.Но за 1-2 седмици я държах и после пак ХРх64.
То 7-цата не е ли по-арна от вистата?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.