Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   01-03-09 14:33

Стани да седна, че да видя и аз хонорар.
Тоя е сбъркал Лили и Кеца, като обекти за обосновка на тезата си, какво иска от развлекателите, да се върнат към патоса на песните на протеста, толкова поощрявани през соца ли? Лили и Васко винаги са презирали тия изпълнения.



Публикацията е редактирана (01-03-09 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: Lalinda   
Дата:   02-03-09 00:31

Най-доброто, което може да се каже за "18 % сиво" на З. Караб., е че това е една адски тъпа книга (съжалявам за клишето). С ударение и на адски, и на тъпа, не на книга.

Не се заблуждавайте.

Изчетох я (по същото време като хаха, Билбо Б. на дедо Толкин), понеже се изненадах, че е попаднала в Стотицата на любимите романи на българина, ОБРАЗОВАЩ СЕ ПО ИНТЕРНЕТ. Пък и не малко наши емигранти я хвалят. Чалгата, обаче, "не ви/ги прави щастливи".
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Пък и е вече с четири издания... Може и повече да са станали.

Ще ми се и някой от вас да си ПРИЗНАЕ, че я е чел. Защо.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Иначе споделям мнението на william[smilie24] , че статията на студентчето по журналистика е силно боклучава.

Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: Lalinda   
Дата:   02-03-09 00:33

P.-S.: "Соц-журналистиката - роди се и не иска да умре".

[smilie19] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: Coincidentia   
Дата:   02-03-09 01:18

Я, що не казвате за тази темичка бре, тя си плаче да се върже с моята за

Чалгата не ви прави щастливи – зарежете я! [smilie8]

А тук – във форума – пуснах и нарочна темичка по случая.



Та, в написаното от този юнак за мен си има някои аспекти, вижданията за които в много огромна степен подкрепям [smilie24]

Примерно:

“Затова, когато днес говорим за „морална деградация“ и „разпад на културата“, сме хем прави, хем не. Разпад и деградация има, но не от 89-а година насам, както ни убеждават Лили Иванова и Недялко Йорданов, а от 44-та. Прави са и когато казват, че „българската култура днес е в ужасно състояние“, но пропускат да уточнят, че това състояние е ужасно, защото наглед е почти същото както преди 30 години.”

Също и:

“забравата на миналото, което масово се пропагандира днес (дори в учебниците по история), води до всеобща обществена шизофрения…”

За съжаление така стоят нещицата, та до голяма степен 6traka4a & Петър Добрев (макар и да има нещица, които или почти не ме вълнуват и съответно не съм и много информиран, или не бих казал, че споделям напълно, но като цяло) [smilie24]

И нещо по случай онези коментари, които връзват чалгата с “демокрацията”:

Абе, за вас ако това в България сега е Демокрация, бая ниски са ви изискванията към нея. [smilie10] [smilie11] [smilie23]

По-скоро съвсем може да се заимства едно определение, което в случая да се изрази като "Криворазбраната Демокрация"... май хич не е по-далече от твърденията на баща ми, че сега си живеем в олигархия от постсъветски путински тип [smilie23]

Проблемът хич не ви е това, което пресилено наричате “демокрация”, другаде е ключът от палатката...
Може би най-адекватно и свързано с разискването по тези въпроси е написаното на няколко местенца в темичката ми за чалгата от fonnayden – прочетете го какво ви споделя там човекът [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: ivodam   
Дата:   02-03-09 02:15

Смешки... смешно и жалко... това момченце явно не е чело нищо на автори като Радичков или Павел Вежинов, не е слушало нищо в изпълнение на Гяуров и Гюзелев... очевидно и не е гледал филми като "Осъдени души"... има ли смисъл изобщо да се опитвам на такъв човек да му обяснявам какво значи да се направи интеграл на симфониите на Малер, какъвто направи Софийската филхармония с Табака в първата половина на 80-те години... жалко и самонадеяно невежество, гарнирано с идеологическа конскапакщина

...неотдавна гледах въпросния Дзифт - признавам, че филмът много ме изкефи. Опасявах се, че може да е поредната идеологическа помия тип "Сезонът на канарчетата" и определено много ме радва, че не е. Щото ми е писнало както от червени, така и от сини бабички. [smilie23]
Та слушах наскоро по Дарик някаква синя бабичка, точно това не й харесало в Дзифт - не се показвали добре комунистическите репресии и било подигравка със загиналите герои в борбата за демокрация [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: Todd   
Дата:   02-03-09 10:10

Баба, която дълги години е живяла с привилегиите на номенклатура, пяла е на Тодор Живков и Пенчо Кубадински, разхождала се е в чужбина и т.н., и т.н. По същото време в Европа масовата култура се е борила срещу войни, сваляла е правителства, протестирала е срещу цели икономически системи, проповядвала е нови ценности, стилове и мода.

Ха ха - тоя автор е бах ти и превъзбуденият пич !!!
Сигурно жена му не му пуска а любовницата му е избягала с друга жена !!![smilie5]

Масовата култура в Европа се борила срещу войни - КЪДЕ БРЕ БАЙНОВОТО ???

Масовата култура сваляла правителства - де се е случило това ???? [smilie19]

И той е поредният дето само лае а той лично не може да си върже гащите дори .
Винаги въпросът ми към такива като него е :

- Ти какво направи та лаеш сега ?????Кри се миша дупка !!! Скатавка в някоя чиновническа службица ? А сега лаеш ?


Такива тъпаци ни е пълна държавата !!!!!

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: "Соц-културата - роди се и не иска да умре"
Автор: asahi   
Дата:   02-03-09 11:20

Аз прочетох "18% сиво" на Захари Карабашлиев. Щях да я прочета на един дъх, обаче я четяхме двама и не ставаше.
Напомни ми за "Две димящи дула" на Г.Ричи и "По пътя" на Керуак, но в български прочит.

Не е върха, но за моите критерии е добра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.