Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: black_swans   
Дата:   03-03-09 13:43

В интервюто си Цветков не споменава нищо за споразумението от Райхщат (1876) между Горчаков и Андраши, с което Руската и Авсрийска империи се споразумяват как ще се разпределят завладените от Османската империя територии. Една от най-важните точки е да не се допусне по никакъв начин създаването на "голяма славянска държава на Балканите".
Сан-стефанския предварителен договор е една голяма измама - руснаците са знаели много доборе, че никой няма да допусне създаването на тази така мечтана България; най-малкото самите те, само преди година и половина, са дали съгласие за това.

Колкото до стихотворението на дядо Вазов - колкото и да ми е любим, и колкото и да му дължим, все пак не може да не се признае, че той е автор на едни от най-устойчивите митове в най-новата ни история.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 13:52

превърти напред,

моите аргументи са че на след толкова години е много лесно да се каже всичко за всеки. и всяко нещо да бъде разглеждано от момента в който се намираме.
най малкото колко хора са умрели в името на една идея - свобода. кръвта им е попила в тази земя която сега газим. незачитайки делото им, незачитаме живота си. който малко или много е свързан с тяхното отричане на Аз-а в името на една обща цел.

оттогава много се изродила нацията ни, мисленето ни не е на нивото на което би трябвало да бъде, поука не сме си взели.

затова сега сме жертва на самите нас и никой отникъде няма и неможе да ни помогне да намерим себе си. не е проблема в чалгата, комунягите и децата им, в ЕС и федералния резерв. проблема е в нас. ние сме си изиграли картите вече по няй-глупавия начин, заради силния ни Аз.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   03-03-09 14:04

Има един интересен исторически факт: след така нареченото "Освобождение" над 200 000 души ЕТНИЧЕСКИ БЪЛГАРИ бягат от новоосвободената държажава обратно в пределите на Османската империя.

От какво бягат? Луди ли са били тия близо 1/10 от тогавашното население? Да изоставят дом, роднини, ниви, къщи и така мечтаната свобода и доброволно да търсят спасение при довчерашния поробител?

Имат ли русофилите отговор на тоя въпрос? Защото историята има категоричен отговор защо се е случило това.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boink   
Дата:   03-03-09 14:10

разкажи откакво бягат или къде да се прочете.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   03-03-09 15:22

Бягат от руския административен произвол, злоупотребата с власт и безчинствата на руските окупационни части. От тоталния хаос, беззаконие, разбойничество в държавата на всички нива, нактъпили в резултат от промените: турската държава е отстъпила от тия земи, българска още няма, няма и подготвени хора, а руската администрация пет пари не дава за българските интереси, в повечето случаи работи против тях.
Нещата се оправят донякъде чак по времето на Стамболов.

Няма кой да ти систематизира и подреди всичките описани случаи, ако се поинтересуваш ще намериш достатъчно писано по въпроса и при Захари Стоянов, Вазов, Константин Величков, Стоян Михайловски, Симеон Радев и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: explorer   
Дата:   03-03-09 16:02

Не си спомням някъде Захари Стоянов или Вазов да са описвали 200 хиляди българи бягащи от "руския произвол". Днес е много модерно да се плюе по всичко, ей така, нихилизъм за спорта. Един вид, на мен ми е зле, ама и без това всички сме боклуци, защо ни е било изобщо да се освобождаваме от турците, я колко хубаво ни е било тогава и т.н. И най-важното - лошите руснаци са виновни за всичко, комунягите му с комуняги, ако не бяха те, аз днес щях да съм един Рокфелер в Швейцарията на Балканите, ама на... пусти късмет.


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 18:08

модерни сме значи.....

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 19:00

много сме...млади сме....


https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/rwnh0782.JPG
http://212.36.3.59/site_pics/112/p_1104310134_p2.jpg

поздрав за ....explorer



Публикацията е редактирана (03-03-09 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 19:02

прости голи необразовани ....и много щастливи....нещастници...

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 19:11

............е...докато продължава да се празнува .. тази празнична тема...така ще е

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Lalinda   
Дата:   03-03-09 19:18

P.-S.:
Днес непрекъснато повтарят за някакви национални ценности... Знаете ли кои са те?

Като минавах из квартала и гледах как младежта, от най-невръстната, до тази, на която предстои да й опадат зъбите, люпи семки, реших, че това ще да е една от тези национални ценности - люпенето на семки на обществено място...

Сетих се и как някои се опасяваха, че приобщаването ни към Европейския съюз щяло да доведе до "обезличаването ни като нация и загубване на собствения ни облик".

Ще ми се, в този дух, да позагубим малко "собствения си облик" и да се поуниверсализираме (не казвам европеизираме, тъй като и по останалите континенти е по-чисто отколкото у нас...). Как мислите, има ли надежда?

Като се сещам и за онази наша народна приказка "Сливи за смет", мисля, че няма... Стоенете на мръсно явно си е национална ценност, на която не смеем да посегнем...

***

Слушахте ли днес един репортаж от Борино? Ами местните казват, че никога не са празнували точно този националния празник... Имаше и други интересни репортерски попадения - Освобождението на България се изучавало в шести клас в един учебен час ("една учебна единица", както каза директорката на видно столично училище) и децата не му обръщали кой знае какво внимание между другото. Кое ли пък е другото, на което обръщат внимание? Виждала съм често учениците от точно това училище с бири в ръка през междучасието, по пейките в градинката пред едно съседно министерство...

Друга репортерка пък бе попаднала на деца с кънки около онзи паметник, които й се похвалиха, че току-що били писали по него с маркер, дори й показваха маркера. На въпроса защо са писали по паметника, децата простодушно отговаряха: "мииии, не знаем защо". Какво е станало на трети март? "Миии, не знаем, връзват се мартеници!"

Боже, кой ги роди, кой отгледа и кой възпита тези деца? Мииии, дали изобщо на някой му пука? Девойките пък се заливаха от смях, опитвайки се да отговарят на въпросите, и те не зная. Пенсионерите пък изобщо не ги вълнува - те си говореха за пенсиите и парното...

Националните ценности! Пенсиите? Парното?

Кефът?

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-09 19:59

Кой ги роди, кой ги възпита и отгледа ли - защо питаш - погледни няколко постинга нагоре и ще ти стане ясно - плюещите родината си - горчив плод от горчиво семе никне


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: alsash   
Дата:   03-03-09 20:57

тьма....думата е.... Г Е Н О Ц И Д....знаеш ли какво значи ?

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: explorer   
Дата:   03-03-09 21:06

alsash,
поздрав и за теб.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/wuip6556.JPG
http://www.dnes.bg/images/photos/0066/0000066831-article.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/nxwe3663.JPG
http://1.bp.blogspot.com/_5wyknom2Nnw/RZrvTAHg3LI/AAAAAAAAADE/jMVhbwlpB_g/s200/pic-plus-sign.gif

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/awpe1155.JPG
http://rubysdreamhome.files.wordpress.com/2008/06/vaseline.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: nvassilev   
Дата:   03-03-09 21:10

Тази вечер в БТВ новините от 19.30 говореха само за освобождението на България.Нито дума,че е освободена от турско робство.Кво стаа тук бре.Доган да не ги е купил?УУУУУУ![[smilie23]



Публикацията е редактирана (03-03-09 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Стефан   
Дата:   03-03-09 21:21

Всяка година на 3-ти март едно и също... Как не ви омръзва...[smilie8]
Впрочем не е съвсем едно и също. Прави ми впечатление, че от година на година комплексът "Русия - освободителката-поробителка" вместо да затихва, се развихря все повече. Очаквам до няколко години някои среди да излязат с искане към Русия да ни плати компенсации, задето ни е изтръгнала така брутално от топлите пазви на Османската империя.[smilie18] Затова трябва спешно да се вземат мерки, поне бъдещите поколения да бъдат излекувани от този малоумен комплекс и да престанат да залитат в такива крайности в отношението си към Русия като в учебниците и програмата по история на всички нива непрекъснато се набива в главите че сме се освободили с известна помощ от Русия, вместо че Русия ни е освободила (че и на два пъти както пропагандата по времето на социализма облъчваше доста поколения). Че Освобождението и новата ни държавност са плод преди всичко на собствените ни усилия като народ, макар и с решаващата помощ на Русия.[smilie8]
В отричането си на Освобождението някои стигат до там, да твърдят, че сме били добре под властта на Османската империя, и не ни е трябвало да се освобождаваме в онзи момент. Няма съмнение, че за някои слоеве от българското общество, това е било точно така, нищо сензационно няма в това твърдение. Всеки има право на избор, дали държи на идентичността си, или му е все едно какъв ще е. Въпросът е, щеше ли сега да я има България и ако да каква би била тя, ако се бяхме още офлянквали. Аз не съм противник на историческата фантастика, напротив, привърженик съм на такива интерполации какво би било ако.[smilie8] Стига да са подкрепени с факти. Нека да видим какво би било ако се бяхме позабавили още с възстановяване на държавността ни.[smilie8]
Както знаем от историята, след Руско турската война следващата ситуация подходяща за промяна на статуквото на Балканите идва чак при Балканските войни 1912г. Обаче възниква проблем - ако България я нямаше каква ти Балканска война - Сърбия и Гърция сами нямаше да могат и да си помислят за нещо такова, евентуално Румъния трябваше да викат, като за Румъния тогава щеше да е не само цяла Добруджа, ами и повечето Мизия... За Тракия и Македония, смятам е ясно чии щяха да бъдат...[smilie8] Както и да е, така или иначе няколко години по-късно е Голямата война, Европейската война, иначе казано Първата световна. Да допуснем, че се бяхме изхитрили някак да сме от ония държави които получават независимост от империята в резултат на ПСВ. На Балканите такава е Албания - последната от основните балкански държави която се появява на картата. Та какво да кажем за Албания, освен че е образец за държавност![smilie18]

Друг интересен пример, на другия край на империята е Армения. Някога арменския народ е бил един голям народ (също както българския е бил). Само че по онова време за което говорим 2/3 от него били в пределите на Османската империя, а 1/3 в пределите на Руската империя. Т.е. в известен смисъл са били пред същия избор на империи като нас, даже по-зле, щото след Стамболов България се откъсва от Руските домогвания, а Армения е нямало много къде да бяга. Та когато избухва Първата световна какво се случва... онези 2/3, дето били в добрата Османската империя някак си изчезнали, а другата третина в лошата Руска империя след всички превратности на историята, след всички болшевизми, СССР-и и т.н. днес имат независима държава. Свещения им връх Арарат сега го гледат само дистанционно през границата с Турция. Арменците му викат на това "арменски геноцид". Какви неблагодарници! Те не знаят, че добрата Османска империя предвиждайки зловещото им комунистическо бъдеще просто е приложила към тях принципа от времето на Рейгън "По-добре мъртъв от колкото червен!"[smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: carl_cox   
Дата:   03-03-09 21:42

нека следващата новина е поздрав за всички форумци, изповядващи национален нихилизъм и тотална апатия

В Рибново карат децата да се обръщат с "Ага" вместо с господин

докато българите водят високопарни никому нужни спорове кое е демократично, дискриминционно, поробителят Турция ли е или пък Русия, нашите южни съседи не си губят времето :)


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   03-03-09 21:49

Ще пробвам с тази история, ако някой разбере - разбере...


Преди години като дете, през лятната ваканция си играех на село с едно комшийско дете, когато при мен дойда някакъв мой чичо и взе да ми обяснява, че не бива да си играя с тоя.
Защото навремето той се скарал с дядо му не знам за кво си.
Въпреки че бях едва на 5-6 години, цялата тая работа ми се видя абсолютно дебилна, не можех да включа аз какво общо имам с техните караници, че да не си играем с другото дете.

Дваж по-дебилно ми се струва днес някой да ми казва какво да мисля и какво да чувствам и да ми насажда омраза заради неща отпреди 150 години (преди повече от 7-8 поколения)

Смятам за обидно към паметта на Апостола, който е казал, че "България ще е република, в която българи, турци, арменци, гърци, цигани - всички ще се равни" - точно пред паметника му, някакъв смешник да издига националистически лозунги и да ме убеждава, че ако не мразя турците, значи съм лош българин.
Еми не ги мразя.
Нямам повод да ги мразя.
Не ща моята национална идентичност да преминава през омразата към съседа. [smilie23]
Сигурно съм горчив плод както вика Тъма по-горе.

Същият този смешник на 19.02 взе да обяснява на хората как България трябвало да направи всичко възможно за да попречи на Турция да влезе в ЕС.

И защо?
На всеки здравомислещ му е ясно, че Турция не може да стои вечно разкрачена между европейския и азиатския модел. Ако не тръгне по европейския път, ще тръгне по азиатския.
Много по-добре е да имаме за съсед една цивилизована европейска Турция, отколкото една радикално ислямизирана.

Да няма граници между държавите, да търгуваме и общуваме като нормални хора.

Сигурно ви е по-лошо сега, че можете във всеки един момент да идете в Гърция само с личната си карта, отколкото когато бяхме оградени с бодлива тел и по гръцката граница застрелваха хора за това че искат да идат оттатък?

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-03-09 21:53

Абе, ако не са били руснаците точно тогава, сега нямаше да има България!

http://www.vbox7.com/play:1e0d8662


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boni   
Дата:   03-03-09 21:54

Религиозният фундаментализъм е опасен и е абсолютно недопустим в една държава от ЕС, независимо под каква форма е и за каква религия става въпрос. Докато в Истанбул младежите се борят и правят митинги в защита на светската република, е срамно в България да се налагат забрани на абитуриентски балове и т.н. Ако това за Рибново и други подобни села е вярно - тука пълна вина имат управляващите. Специално за подобни неща трябва да се вземат незабавни и драстични мерки, защото това са груби нарушения на закона и конституцията!

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: slivenski   
Дата:   03-03-09 22:01





Публикацията е редактирана (03-03-09 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: dimi2007   
Дата:   03-03-09 22:13

Автор: explorer
Дата: 03-03-09 16:02

И най-важното - лошите руснаци са виновни за всичко, комунягите му с комуняги, ако не бяха те, аз днес щях да съм един Рокфелер в Швейцарията на Балканите, ама на... пусти късмет.
-------------------------

Какъв реализъм струи от тези слова.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   03-03-09 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   03-03-09 23:00

Конвенция за изплащане на разноски, публикувана в Държавен вестник, бр. 2 / 10 януари 1884 година.

Член 1: “Княжеското българско правителство признава да дължи разходите по окупацията на императорските войски, съгласно определенията на Берлинския договор, сумата десет милиона шестстотин осемнадесет хиляди двеста петдесет книжни рубли и четиридесет и три копейки."

Тази сума по онова време се равнява на 32 тона злато (член 3). Платима е в левове или франкове, съгласно курса на деня. 32 тона злато сме изплащали в продължение на 12 години.


Честит ви празник!


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   03-03-09 23:13

Ще ме прощаваш, но това са евтини пропагандни глупости, че само задоволените и богатите едва ли не ходят в Гърция (и из Европа).

Да излезеш от границите на България не е въпрос на пари, а на желание.

С двама приятели изкарахме повече от 10 дни в Гърция с по 50 $. Спяхме на палатки из Олимп, и по плажовете край Уранополи, на Атон монасите ни подслоняваха и храниха, със сигурност в България за същия период би ни била по-скъпа издръжката.

Стотици български младежи обикалят Европа на автостоп и поработват тук таме за да изкарат малко пари с които да продължат пътуването.

...

И понеже в тая тема става дума все пак за РОБСТВО, нека да припомня, че РОБИТЕ Ботев, Левски, Раковски, Каравелов и всички останали СВОБОДНО са влизали и излизали от пределите на Османската империя, докато СВОБОДНИТЕ граждани на НРБ не можеха по никакъв повод да напускат концлагера, организиран им от "братушките" и бяха разстрелвани по телените огради на границата.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.