Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: slivenski   
Дата:   03-03-09 23:17





Публикацията е редактирана (03-03-09 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   03-03-09 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   03-03-09 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   03-03-09 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   03-03-09 23:52

Тия за визите може да ги разправяш на някой дето не е бил роден тогава.
Достатъчно съм се наживял в това време и все още не съм забравил какво беше.
Ако хората пътуваха свободно с визи, защо ще си рискуват живота да ги разстрелват по телените огради на границите?

И вземете се уточнете с твоите съпартийци да говорите едни и същи неща, че е смешно да си противоречите.

Когато нямаш пари за хляб и децата ти не могат да заспят от глад - това беше само при Иван Костов, ако си забравил през последните години ни управляват ей тия филантропи:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pswd3202.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/nunu0244.JPG

http://photo-zona.net/images/user14/album17221/preview/1236115920_gqad0026_trio.jpg


а те и тримата са на мнение, че българинът живее все по-добре и все по-богато, криза няма и не може да има, защото те денонощно работят за повдигане на благосъстоянието на народонаселението.

Почети малко Станишев:

България икономически е много успешна.

Криза няма

Българинът никога не е бил по-богат и не е живял по-добре от сега

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   04-03-09 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: anto   
Дата:   04-03-09 00:55

За твое съжаление, господата от снимката не са ми съпартийци и нямаме обща тема. Провинцията е еднакво безработна и по време на Иван Костов и по време на царя и по тяхно време.Въпреки всичко икономическият ръст днес не може да се отрече.България е най-запазена от кризата, макар че тепърва ще се види.

-Дядо, слоновете могат ли да летят?
-Не, що за глупост? Кой ти каза?
-Ами пишеше във вестника.
- Във вестниците само глупости пишат!
- Ама дядо, във вестник Дума го четох.
-....виж сега... прелитат, но не повече от 2-3 метра...

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   04-03-09 01:37

ДОКЛАД върху проекта за икономически
растеж и преход към пазарна икономика в
България
:

http://www.omda.bg/bulg/Ran/ran_new/index.html

"План" е само за феновете на телевизия СКАТ, в действителност е доклад.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   04-03-09 04:43

Иво Инджев - Окончателно ли, НАРОДЕ??? [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: тьма   
Дата:   04-03-09 06:36

ffwd , как се виждаш в ролята на клоун, според мен, би ти отивала, но разликата е, че клоуните умеят да предизвикват Добра усмивка, а ти - само съжалителна[smilie2]

Жоро, никъде и никога не съм се изказвала против турците - имам много познати турци и ги уважавам като нация, която се подкрепя и е много по-единна от нашата - абсолютно съм сигурна, че подобна тема, плюеща собствената им страна, никога не би се появила в турски форум

и защо се хващате за думата Роб - освен основно значение, тя има достатъчно преносни, които спокойно могат да бъдат употребени за времето, в което България липсва на политическата карта на Европа.


Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   04-03-09 10:29

Тьма, падате ниско ;)
Приемете като част от клоунадата, че турците са само един от етносите в Османската империя. [smilie3]



Публикацията е редактирана (04-03-09 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   04-03-09 10:48

Тъма, а коя дума в преносно значение би употребила за времето, в което свободния социалистически човек, разните "таваришчи" и "другари" можеха да го убиват, изселват, въдворяват, да го стрижат като животно, да му късат дрехите, да го пребиват, да му влизат в дома по всяко време и да тарашуват, да го следят и подслушват, да му национализират имуществото... обясни, моля те, коя е правилната употреба на термина и кои са термините с преносно значение.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Още малко ще изкарате че Берлинската стена беше построена за украшение, да се снимат пред нея щастливите туристи с визите!

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Бива безочие, ама вече надминавате всякакви граници, не ща повече нито да споря с вас, нито да ви слушам глупостите!

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Турското робство не помня. И баща ми не го помни, не е бил роден. И дядо ми не го помни и той не е бил роден. И с прадядо ми съм говорил - и той не го помнеше и той не е бил роден...

Обаче половината ми съзнателен живот мина под съветския ботуш. Помня го и няма да го забравя.

Промиване на мозъци са тия клишета, как целият народ страдал по време на турското робство и как целият народ благоденствал по време не съветското робство.

Робството си е все робство - все тая дали турско или съветско. Все тая какви синоними и евфемизми ще използваме.

5000 са невинно избитите в Баташкото клане. Над 20 000 са невинно избитите в Ловеч, Скравена и Белене (лагерите за "превъзпитание", както Тъма би се изразила преносно)

Разликата обаче е че палачите от Батак отдавна са се превърнали в прах и пепел, синовете им и те, внуците и правнуците им също... Днешните хора нямат общо.
Но се ровят и чоплят тия стари рани за да се отклонява общественото внимание от другите палачи, които за разлика от първите са още живи и са между нас. Срещаме ги по улиците и в магазина. Някои от тях са все още на ръководни постове и определят живота ни.








[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   04-03-09 10:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   04-03-09 10:59

JORO [smilie24]
Освен всичко май ще се окаже, че истината за клането в Батак не е такава, с която можем да се гордеем. Българи са убивали българи..

ДС разработвала немския ръководител на “Баташкия проект”

[smilie6]



Публикацията е редактирана (04-03-09 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: hery   
Дата:   04-03-09 11:00



Това, че не помним нещо, не значи, че не е съществувало.

Смешно е.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: ffwd   
Дата:   04-03-09 11:02

Не е нужно да помним, когато има документи.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boni   
Дата:   04-03-09 11:08

Ролейфлекс, никой не е казал, че му се иска фес и т.н. Нито някой оправдава вземането на деца за еничари и т.н. Не, никой не е казал такова нещо!
Просто някои хора прекалявате с омразата. Няма никакъв смисъл да се разпалва омраза.
Защото ако се замислим какви неща са ставали в цивилизована Европа по същото време, бедна ти е фантазията...То не са гилотини, то не са войни, то не са кланета и т.н. Във феодална Русия положението не е било по-розово...
Айде да си поговорим за това какви точно ги е вършила СВЕТАТА ИНКВИЗИЦИЯ и да направим паралел... Колко народ (предимно жени) е изгорила католическата църква на кладите?

АБЕ ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ СВЕТАТА ИНКВИЗИЦИЯ ДО 1834г Е ИЗГОРИЛА НА КЛАДА 32 000 ДУШИ САМО В МАДРИД? Други 300 000 са били измъчвани!! САМО В МАДРИД? А в цяла Европа не е ясно колко са


Как ви се струва това ? 1834г в Европа продължават да горят живи хора на клада?


Айде замислете се по този въпрос и да продължаваме да ровим в раните на средновековието!
Защото в това средновековие не е била лека съдбата на много хора в Европа!

Ни най-малко не омаловажавам освобождението и независимостта на България!
Ни най-малко не приветствам омразата и разпалването и през 21-век с приказки за зверствата преди 150-200-300-400 и т.н. години.



Публикацията е редактирана (04-03-09 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boni   
Дата:   04-03-09 11:17

Отвращава ме всякакъв род насилие, но не съм убеден кой е бил по-нетолерантен към различните вероизповедания по време на средновековието... Все ми се вижда, че християнската католическа църква е била далеч по-нетолерантна и е изгорила стотици хиляди, дори само за различно мислене...

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: hery   
Дата:   04-03-09 11:22



Изгорила е стотици хиляди християни.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: boni   
Дата:   04-03-09 11:25

Хери, както и десетки хиляди мюсулмани и евреи. Както и много учени!
В началото на новото хилядолетие папа Йоан Павел II поднесе официално извиненията на Римокатолическата църква за извършените изтезания и погубените стотици хиляди живота през периода на Инквизицията. - хахаха! Извинявайте! Моля, извинени сте...

Да не говорим пък за началото на 20-ти век, че лошо ми става. Милиони избити...От една страна Хитлер, от другата Сталин. Всъщност 20-те век е свидетел на много повече ужасии от средновековието.



Публикацията е редактирана (04-03-09 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: black_swans   
Дата:   04-03-09 11:29

Последният рекрут на християнски деца за еничари е от средата на 17 в. (ок.1670-80 год.). Робството в Руската империя е просъществувало до 1862 год. - раждаш се роб, умираш роб, векове наред, милиони и милиони руснаци - роби на други руснаци.

Аз, лично, не отричам факта, че след Берлинския конгрес (следствие на Сан Стефано), на картата на Европа се появава Българското княжество - верно, васално, трибутарно, но се появява. Имам много против обаче да целувам ботуша на тези, които по никакъв начин не желаеха (и продължават да не желаят) България да е сводобна, демократична, силна и независима държава.

Русофилството, по български почин, е чиста проба антибългаризъм. Пред България другарите си предпочитат СССР.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   04-03-09 11:34

Съвсем се изплесна темата.


Въпросът е в това, че 3 март е спорна дата.
За 3 март българския народ има прекалено малка заслуга - това е краят на една война между две други държави.

Да се празнува като национален празник една такава дата е меко казано странно.

В историята на България има много по-български дати, където действително България е главното действащо лице.
Това са Съединението.
Това е обявяването на Независимостта, когато България наистина става самостоятелна държава (щото след 3 март няма още България, има 2 васални турски провинции)
Влизането на България в ЕС, ако щете.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: J0R0   
Дата:   04-03-09 11:38

black_swans [smilie24]

Абсолютно точно казано:

Имам много против обаче да целувам ботуша на тези, които по никакъв начин не желаеха (и продължават да не желаят) България да е сводобна, демократична, силна и независима държава.

Русофилството, по български почин, е чиста проба антибългаризъм.

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: slivenski   
Дата:   04-03-09 11:40

Аз съм за 24 май да е националния ни празник.... [smilie21]

Опс... Те и светите братя не са българи... А тъпата кирилица само ни отдалечава от Европа и ни поставя под руския/съветския ботуш... Ееех... Ам, тъй де... Те даже и кирилицата не са измислили... некви заврънтулки там... Глаголици, млаголици... [smilie21] [smilie21]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-03-09 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: ДА ПОЧЕТЕМ 3 МАРТ-ОСВОБОЖДЕНИЕТО НИ ОТ ТУРСКО РОБСТВО !!
Автор: юнга   
Дата:   04-03-09 11:51

Аз като емигрант в собствената си страна, може би нямам право, на мнение. Такова имат само русофилите, съветофилите и комуноидите, защото тази територия днес е тяхно притежание.
За целта са си поръчали история и са си измислили празници, за да повдигат духа на 2пръсточелите си последователи и за да става това не само с чалга.
Та като емигрант, с учудване гледах и слушах в телевизионни предавания, как хора недостойни да споменават името на Левски, с лекота се приравняваха с него и как с лекота слагаха Левски до руските "освободители", а не над тях.
Учудих се и как населението на тази територия няма никакво желание и стремеж да научи истинската си история, та като се спомене 3 март да знае за какво става дума, като се каже робство, да се сеща за крепостните в Русия, като се спомене Батак, да знае защо се е случил, да знае кой е Хаджи Димитър 4 прочее, все изкривени неща от преди много, много години.
Ашколсун обаче на червените другари които управляват територията!
Невеж народ се управлява лесно, а на тази територия, невежеството, особено след 1944та е пълно.
Моята е лесна. Гледам, слушам, чета и се забавлявам, ,без да се меся във вътрешните работи и потребности за истина на местното и преобладаващо комуноидно население. Емигрант.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.