Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: moongirl   
Дата:   23-02-09 20:20

georgi.kalichin [smilie18] Пожелавам ти го от сърце[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: danbi   
Дата:   23-02-09 21:14

Coincidentia написа:

> danbi, че то изобщо затворът сам по себе си е узаконена форма
> на принуда бе, че и още сума ти неща... бая прекалено
> анархически го даваш... значи изобщо по никакъв начин да не
> узаконяваме каквато и да било принуда спрямо убийците, да си ги
> оставим на свобода да ги терзае гузната им съвест... шантаво
> виждане по темата за Престъпление и Наказание [smilie10]
> [smilie11]

Разбира се, че затвора е узаконена форма на принуда. Както и плащането на данъци, впрочем. И т.н.

Доста елементарно и криво тълкуваш написаното от мен (а то нарочно беше само едно изречение, където изобщо не се говори за престъпници... за да не изпадаш в подобни полемики). Не съм привърженик на анархизма. Просто смятам, че ще живеем по-добре ако хората около нас са по-отговорни за действията си.

А ти пропагандираш тотален контрол/тормоз от страна на държавата. В това ли вярваш?

Даваш ли си сметка, че наличието на държава, която се грижи за всичко лишава гражданите от възможност да се осъзнаят като такива и да бъдат отговорни? Възпрепятства каквато и да е инициатива.

Допускам просто, че не си живял по времето на социализма... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   23-02-09 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-02-09 21:44

danbi, каза пълна глупост, нарече черното бяло, но да го отдадем на недомислие - нали правото на ГРАЖДАНИТЕ да притежават оръжие е ТОЧНО ОБРАТНОТО на пълен контрол от страна на държавата бре! [smilie10]

И то, както казах, е свързано не само с личната отговорност на индивидите, а и с ТЯХНОТО ПРАВО ДА НЕ ДОПУСКАТ ДЪРЖАВАТА ДА ИМА ПЪЛЕН КОНТРОЛ (Втората поправка на Конституцията на САЩ) - замисли се, наистина проповядвам точно обратното.

Всъщност май като се замислиш - ВСИЧКИ права, които защитавам, са точно в посока на това личностите, индивидите, гражданите да си решават дали искат да умрат, дали да правят аборт, да имат право сами да се защитат когато държавата не може да го направи... и т.н.

Та има ОГРООООМНА връзка с това, че съм поживял не малко по времето на соца - знам, че изключително младея (най-често ми дават почти 10 годинки по-малко [smilie8] ), ама съм роден '74-та и съм закърмен с антикомунизъм [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: rumiana   
Дата:   23-02-09 23:29

christal: Познавам поне три каки с минимум по десет аборта. Това са 30 парчета. Как ти звучи като цифра? Да ти обяснявам ли мотивите? Не им се бършат сополи и не им се слуша рев. Оправданието е "не сме готови за дете".

christal, а ако абортите бяха забранени и тия каки бяха принудени да родят въпросните 10 деца, при положение, че "не им се бършат сополи и не им се слуша рев", представяш ли си какво гледане и какво възпитание щяха да им дадат? Тия работи зорлем не стават, или поне не бива. Отглеждането на деца е огромна отговорност и ако човек не е готов да я поеме - според мен е по-добре да няма деца. ...И без туй сме много на клона [smile]



Публикацията е редактирана (24-02-09 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: danbi   
Дата:   23-02-09 23:35

Смяташ ли, че хората в България имат култура за боравене с оръжие?

Смяташ ли, че правосъдната система в България може да бъде обективна и не осъжда невинни за платят сметката на виновни?

Предлагаш, гражданите да се въоръжат, за да не допускат държавата да упражни пълен контрол? [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Как точно предлагаш да стане това? Като видят полицаи/войници, да ги застрелват на място, за всеки слуай ли?

Или ако гражданина с оръжие извърши престъпление и държавата му потърси отговорност, той с оръжие в ръка да се защитава (потенциално изтребвайки някакви си други граждани, дето му се пречкат).

Та.. би ли бил по-конкретен. И ако може без лозунги.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-02-09 23:46

danbi, не смятам, че хората в България имат култура не само за боравене с оръжие, а и с доста много неща, особено пък тези, свързани с развитието на гражданското общество, в което точно гражданинът носи и много повече отговорност.

Като цяло самото поставяне на казусите е в тяхната принципност.

За съжаление светът е пълен с недорасли общества, където индивидът все още е прекалено подвластен на държавата и се отказва от собствените си И ПРАВА, И ОТГОВОРНОСТИ.
Което не значи, че не би трябвало да се стреми към подобрение и в крайна сметка това се случва в адски много посоки.

А не знам за какви лозунги ми говориш, но пак вкарваш някакви шантави твърдения, а пък пропусна да си признаеш, че изявлението ти за моето насочване към тотален контрол на държавата, беше някаква абсолютна недомислица... или пък показващо, че съвсем не схващаш за какво става въпрос и кое какво значи. Особено пък в случая с контрола на държавата предполагам, че никой друг не го е "разбрал" така [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   23-02-09 23:52

Може би другите просто не им се спори с теб.

Все пак, ако задаваш въпросите си "принципно" би трябвало да го уточниш, защото повечето хора тук живеят в България и всякакви подобни теми пречупват през местните условия.

Както и да е, ти събирасх статистика, пък аз вече ти отговорих [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-02-09 23:57

Абе не е да не им се спори, поне някои спорят, но конкретно за контрола на държавата си се издъни адски - просто няма как да се разбере по твоя начин.

Всъщност никъде не съм казал, че става въпрос конкретно и само за България, напротив - то и моментът с това, че става въпрос за МОРАЛНИ казуси, показва принципността на нещата.

[smilie8] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-02-09 02:41

Тамън сега видях по CNN нещо, за което споменах в самото начало - да, такива неща СЕ случват (не задължително по толкова "атрактивен" начин), при това в пъти по-често, отколкото се изпълняват смъртни присъди!

И да питам тези, които отхвърлят смъртното наказание - гот ли ще ви стане когато видите следващите кадри - как примерно тези, които са изнасилили и убили дъщеря ви, се измъкват ЗА ВТОРИ ПЪТ! от затвора с "МАКСИМАЛНА СТЕПЕН НА СИГУРНОСТ" под одобрителните възгласи на другите убавци - вече бившите им съкилийници [smilie11]




Ето ви и ВИДЕО!




http://www.cnn.com/2009/WORLD/europe/02/22/greece.prison.break/index.html

Да, може и да ги хванат и дано, обаче МОЖЕ И ДА НЕ ГИ ХВАНАТ!
А може и да ги срещнете на улицата... и, разбира се, те вероятно ще са въоръжени, но вие - не!

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/zmsz0160.JPG
http://blog.cleveland.com/world_impact/2009/02/large_Athens-copter-escape-Feb22-09.jpg



Публикацията е редактирана (24-02-09 02:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nice   
Дата:   24-02-09 03:42

1. Смъртно наказание [smilie24] -някой престъпления са толкова отвратителни,че извтршителите им не заслужават да живеят.
2. Носене на оръжие [smilie23] -вероятноста за инциденти е огромна,не мога да поставя животът си в ръцете на някой на който му е докривяло,сигорноста е работа на държавата.
3. Аборти [smilie23] -както и да го погледна това си е убийство,Всеки има право на живот. Родителят няма право над живота на детето си.
4. Евтаназия [smilie24] -понякога житотът може да е много болезнен.Смърта е решение
5. Стволови клетки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-02-09 04:49

Друго нещо си е човек да види как изглеждат нещата в проценти... ама айде, засега ще пропусна да правя чартове [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/umem9957.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: holden   
Дата:   24-02-09 05:06

И мен ме брой към тези дето си промениха мнението.

Носенето на оръжие: [smilie24]
Щото с едно фенерче със 6 Д-батерии Maglite съвсем успешно мога да убия човек, но не го правя, а често ходя запасан с такова фенерче. Пък сакатлъците при боравене с личното оръжие на тати могат да се избегнат с подходящ сейф или заключващ механизъм за спусъка.


Ефтаназията: [smilie23]
Главно заради възможността за злоупотреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-02-09 06:44

holden, добре, ще впиша промените [smilie24]

Макар че специално за евтаназията май самият аз не успях да разгранича нещата.
Терминът визира принципното слагане на край на живота по безболезнен начин и всъщност наистина включва и тези случаи, за които някои изразиха опасения.

Да, явно не го обявих достатъчно ясно и продължих за себе си да имам предвид асистираното самоубийство по собствена воля, а не толкова случаите, в които нещастният човечец е в кома примерно и роднините му решават.

Това, което аз защитавам, е правото на човек да реши да си сложи край на живота, но когато поради някакви причини (като парализа, но и други) не може сам "да си дръпне шалтера", да поиска помощ от друг и този друг да не бъде преследван от закона като убиец.

Също и по подобие на декларирането на съгласие за даряване на органи, би могло човек да декларира и дали желае или не желае при определени обстоятелства да му бъде поддържан живота или не.

Тези нещица имах предвид, ама на - случва се и аз да не се изказвам достатъчно ясно [smilie8]

Но все пак вече дискусията си се води и принципно, така че е късно да се променя - казал съм изобщо евтаназия и ще трябва да си остане така.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-02-09 06:48

19:29
20:28
33:12
35:8
38:3


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: batemmm   
Дата:   24-02-09 09:12

Смъртно наказание - [smilie24]
Носене на оръжие - [smilie23]
Аборти - [smilie24]
Евтаназия - [smilie24]
Стволови клетки - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: jekopj   
Дата:   24-02-09 09:14

От както започна тази дискусия се улавям,че често мисля по това кой как е отговорил на въпросите.Въпреки,че съм дал вече моите отговори,ще се опитам да бъда още по-изчерпателен и се надявам да не ви отегча...

По т.1)Гласувал съм ЗА,като визирам лицата извършили предумишлено убийство.Мъча се да си спомня за поне един случай в който осъден "До живот" да се самоубие от мъка за това,че щял да "гние" в затвора,не се сещам за такъв случай.Явно колкото и да е зле в затвора,все пак е по-добре,отколкото да е мъртъв.Има някаква хипотетична надежда,че един ден пак може да е на свобода.Самоче за близките на убития от него,няма тази надежда...

По т.2)И тук съм ЗА,като имам предвид кал.6/35 и 7,62/3мм,т.нар."Граждански калибър" в някой бели държави.Престъпникът никога няма да използва законно притежаван от него пистолет,а е унизително за един мъж,макар и веднъж в живота си да срещне лошите и да е с голи ръце.Тук се бием в гърдите,че сме втори по ум в света,а в същото време припяваме,че не сме дорасли да се оправяме сами,пак чакаме полицията да ни опази от бандюгите.То до всяка врата да има полицай хубаво,ама няма...

По т.3)Пак ЗА,като право на избор,защото като гледам как едни по-мургави от нас съграждани ги карат на конвеир,си мисля,че по-добре 1-2 деца,но изучени,от колкото 5-6 полу-изучени.

По т.4)Тук винаги се сещам за сцени от войните,където ранените молят най-добрите си приятели да им прекратят мъките.В днешно време сцената обикновено е болничната стая,но проблемът е същия.Кое е за предпочитане и по-човешко и дали не е криворазбрана тази обич,да виждаш мъките на твой близък и да знаеш,че няма надежда,и въпреки молбите му да не направиш нищо за да го избавиш от тези мъки.Много тежък избор наистина и всеки го решава за себе си,няма място за поучаване кое е по-доброто в случая...

По т.5)Претеглям колко добро и колко зло е донесла медицината до сега.Сещам се само за ползата от нея.Това,че някой нейни постижения могат да се използват и за зло, не ме кара да не и вярвам,че то и атомната енергия може да се използва и в двата случая,но всеки /мисля/ би гласувал да я има,ако го попитат...


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: zozbo   
Дата:   24-02-09 11:43

christal написа:

> Защо противниците на абортите винаги споменават само аборт
> при безпроблемна, но просто непланирана бременност?

>
> Защото другото е изключение, а това е общия случай. Познавам
> поне три каки с минимум по десет аборта. Това са 30 парчета.
> Как ти звучи като цифра? Да ти обяснявам ли мотивите? Не им се
> бършат сополи и не им се слуша рев. Оправданието е "не сме
> готови за дете". При установяване на бременност какъв е първия
> въпрос на гинеколога, сещаш ли се? Да, такава е практиката."

ЕХ,КРИСТАЛ!МЕНТОРЕ!ДУХОВНИИ БУДИЛНИКО!ПРЕЦИЗЕН СЛАДКОДУМНИКО!
ТОВА НЕ СА ТЕМИТЕ, В КОИТО ИСКАМ ДА СРЕЩАМ "НИК-НЕЙМ-А" ТИ !
И АКО ПРЯБВА ДА СЪМ ИСКРЕННА ТОВА НЕ Е И ФОРУМА,КЪДЕТО БИ ТРЯБВАЛО ДА УЧАСТВАШ!МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО,СЪФОРУМЦИТЕ!/

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 12:00

Кристал: а защо мислиш, че ти или който и да е може да определи дали определено дете трябва да бъде родено? Ти, лично, можеш ли да поемеш отговорност за всички деца, които ще се родят по задължение - или дори за едно такова? И кой ще определя за кои случаи може да се приложи "изключението"?

Прави ми впечатление, че повечето тук си говорят малко наполовина. "Аз съм ЗА, ама не във всички случаи" или "Аз съм ПРОТИВ, ама в някои случаи може" Добре, че тези решения не зависят от такива общи приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Todd   
Дата:   24-02-09 12:11

Ха ха ,

що повечето жени са ЗА абортите бре ????

Амчи те нали за това служат ???? Инче щехме да сме безполови .....каквито са последните тенденции!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 12:13

Тод - ми айде вие мъжете като сте толкова ПРОТИВ - раждайте вие!
аз нямам против - забременявайте и раждайте по принуда - кой ви спира?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-02-09 12:17

Опитите в Турция продължават [smilie18] [smilie18]

От тая тема направо забременях... [smilie8] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-02-09 12:18

И вместо да казваме римуув римуув (remove remove = мани мани) ще казваме abort abort = аборт аборт [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   24-02-09 12:25

Кристал: а защо мислиш, че ти или който и да е може да определи дали определено дете трябва да бъде родено?

Вместо да се пишат подобни куриози със зловещо съдържание, по-добре отговори на един съвсем прост въпрос - онова, което е в утробата, съвкупност от някакви клетки ли е или живо човешко същество?
А и доколкото знам децата са за да се раждат, а не да бъдат изстъргвани и разчленявани.

Това с принудата е също изключителен шедьовър. По статистика миналата година са направени около 110 000 легални аборта. Да разбирам, че е имало заченати 110 000 деца чрез изнасилване ли? Ще ме прощават драгите форумци, но на раменета на хората все пак е дадено да стоят глави, а не гъзове, та като се ебат да мислят малко преди това.
Колкото до раждането и великата несправедливост, според теб, то да се върши от женските човеци - ми обжалвай. Можеш да заведеш дело в Страсбург за нарушаване на човешките ти права.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: ZOZBO   
Дата:   24-02-09 12:28

1. Смъртното наказание-НЕ[smilie23]
2. Правото за носене на оръжие-ДА[smilie24]
3. Абортите-НЕ [smilie23]
4. Евтаназията-НЕ[smilie23]
5. Използването на стволови клетки в медицината- ДА [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.