Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tnt   
Дата:   22-02-09 10:54

Автор: Amigo
Дата: 21-02-09 21:32
Светът ще си остане примитивен - това е тъжната истина. [cool] И просто трябва да се съобразяваме с това. [smilie8] [smilie25]


Светът може би не, но човекът [smilie3]

1. Смъртното наказание. [smilie23]
2. Правото за носене на оръжие. [smilie23]
3. Абортите. [smilie24]
4. Евтаназията. [smilie24]
5. Използването на стволови клетки в медицината. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   22-02-09 12:19

Приятно гледане не мога да ви пожелая, защото за мен е не само неприятно, а отвратително. Но на тези, които вдигат палчета за убийствата на неродени деца, може и да е им интересно.

The Silent Scream

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tnt   
Дата:   22-02-09 12:54

мисля, че палчетата се вдигат за правото на избор... ще изгледам филмчето малко по-късно.
Отвратително или не, това са нещата от живота, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   22-02-09 13:01

Убийството на обичащи се тийнейджъри целуващи се на пейка в парка, също е нещо от живота и право на избор, нали? Можеш да ги убиеш, може и да ни ги убиеш - притежаваш свободна воля и право на избор.
Отиваме, значи, към нарушеното ни право да убиваме! Откъде-накъде някой ще ми нарушава това право, правото ми на избор... пък и нещата от живота са такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: boyanb   
Дата:   22-02-09 13:03

блеки, блекиии [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: P_H_V   
Дата:   22-02-09 13:18

Ако някой изрод изрита бременната си жена в корема и тя пометне, това е убийство, нали?
Или е упражняване на правото на избор?


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: xtatica   
Дата:   22-02-09 13:22

Понеже имам твърдо мнение по въпрос номер 1...

Опитах да прочета всички мнения по този въпрос и видях – причините които се изтъкват като достатъчни, за да има смъртно наказание винаги са от гледна точка на потърпевшите (отмъщение)... В същото време причините, които се изтъкват, за да няма смъртно наказание не са съвсем точни спрямо моето лично мнение.

Така :) тези, които са убедени, че смъртното наказание е нужно, смятат че по този начин потърпевшите ще получат възмездие, отмъщение и вярват, че затвора не може да превъзпита човек извършил толкова тежко престъпление. Моето мнение е такова:

1. Има престъпници, които могат да бъдат превъзпитани със затвор – отиваш в затвора, за да получиш превъзпитаване и в същото време да дадеш пример на всички, които биха повторили постъпката ти. Това важи за престъпления, които не са много тежки... Идеята е, че няма да повториш престъплението си след затвора, а наказанието ще възпира други хора да извършват това престъпление – цел безопастност за обществото.

2. Има престъпници, за които не е сигурно, че биха били превъзпитани в затвора. Примерно човек извършил убийство или съдействал за извършването на такова. Това не е сериен убиец, който се наслаждава да причинява болка и смърт, може би няма да убие никога пак – кой знае? Той отива в затвора, не за да бъде превъзпитан, той отива там до живот, за да служи за назидание на тези като него. Много от тях биха се въздържали от убийство – цел безопастност за обществото.

3. Има престъпници, които НЕ могат да бъдат превъзпитани – влизането им в затвора не може да послужи за назидание за тези като тях, които ще извършат такова престъпление. Смъртната присъда няма да послужи за назидание за тези като тях също. Те отиват в затвора, не защото трябва да получат заслуженото, не защото някой има нужда от отмъщение. Те отиват в затвора, защото са опасни за обществото.

Като цяло чувството, че трябва да получим отмъщение с какво ни помага? Защо според вас потърпевшите не произнасят каква трябва да е присъдата? Всеки от нас, когато е потърпевш смята, че престъпникът заслужава смърт. Защо да убиваме тези престъпници, когато това няма да помогне обществото да бъде в по-голяма безопастност? В крайна сметка се превръщаме в убийци.

Като цяло това си е моето мнение и не твърдя, че съм права. Права съм за себе си.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: boink   
Дата:   22-02-09 14:51

блиек суонс, вдигам палче за убийството на неродените деца защото го смятам за по правилното от убийството на родените и изоставени деца. кое е по-добро? нероден и неразбрал или роден и сам завинаги лишен от любов и с малък шанс да бъде осиновен? отговори в духа на дискусия.

друг въпрос е вярата която имаш, дали е против абортите или не е. но религиите настрана за момента. (защото иначе всички християни които са казали [smilie24] на смъртното наказание да преосмислят позицията си)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: moongirl   
Дата:   22-02-09 15:31

krassimire написа:

> Има ли тука такива, които се мислят за християни, и са "за"
> носенето на оръжие? Ако има такива, да се гръмнат!

Аз смятам,че нито един от въпросите повдигнати тук,не биха могли да се обсъждат ако намесим християнството!


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   22-02-09 15:50

Coincidentia, аз си промених мнението за смъртната присъда, пуснах го в отделна тема, за да не спамя тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: n1x0n   
Дата:   22-02-09 15:52

Всичко е чудесно, а къде са "големите морални спорни въпроси"?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: elrisha   
Дата:   22-02-09 16:25

1. Смъртното наказание. - ЗА!
2. Правото за носене на оръжие. - НЕ!
3. Абортите.- ЗА
4. Евтаназията.- ЗА
5. Използването на стволови клетки в медицината.- НЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   22-02-09 16:36

Има човек - има проблем, няма човек - няма проблем, нали така, boink?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   22-02-09 17:21

мдааа... [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: 6traka4a   
Дата:   22-02-09 17:56

1. не
2. да
3. не
4. не
5. да

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-02-09 18:05

Абе, някои хора доста не разбират за какво става въпрос – тези, които поддържаме определени позиции, НЕ твърдим, че трябва да се прилага смъртно наказание за неправилно паркиране, да се стреля по всеки, който те пререди на опашката в магазина, че е недопустимо изобщо да се раждат деца, че трябва при първата настинка да се прилага евтаназия...
Изобщо бая криворазбрана циЛиВилизационност се наблюдава тук, която често преминава в напълно елементарни изявления и част от дадените “примери” само профанизират дискурса [smilie22]

Но пък си струва да се отдаде заслуженото на факта, че има и доста смислени, обмислени и сериозни изказвания, включително понякога и такива, които защитават противоположни на моите позиции [smilie24]

17:28
18:27
32:10
34:6
35:3

тьма, днес свършва ваканцийката, от утре – back to the front [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: promis   
Дата:   22-02-09 18:26

А я да попитам - вие, които сте "за" евтаназията - бихте ли били смъртоносната инжекция собственоръчно [smilie21]

И как ще коментирате тази карта? Защо на практика в почти целия свят е незаконна?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-02-09 18:46

promis, то в действителност изобщо като цяло става въпрос за допустимостта да съществуват определените възможности, дали тези, които искат нещо (примерно да умрат, но нямат възможността сами да се самоубият), имат правото над него, а не за това дали ние лично ще се възползваме.

Самият аз изобщо още не съм убеден, че по случай каузата, която защитавам най-горещо, ще тръгна веднага да се сдобивам с патлак, имам си колебания.
Но става въпрос, че нямам право да отнемам възможността на човек да се защитава адекватно срещу посегателство срещу личността му.

А за картата... хм, освен че май всички големи световни религии са против...

Но знаеш ли какво ми дойде сега - ако се върнем съвсем малко назад във времето, бихме получили едни карти, които съвсем няма да изглеждат приятни сега...

Примерно нека да вземем карта на света от преди 2 века и да видим къде ВСИЧКИ хора имат право да гласуват... всъщност специално като се сетим за правото на жените да гласуват... май чак през 20 век започнаха съществено да се променят нещата... а и едно доста смахнато фактче - в Швейцария - с ПРЯКАТА демокрация - не са позволявали на жените да гласуват някъде до около 1980! [smilie10]

Та, едни неща изглеждат по един начин сега, но... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-02-09 19:01

Доуточнение за правата на жените да гласуват в Швейцария - не че много съществено променя бая шашкащия факт - било е през 1971 [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Vinsent   
Дата:   22-02-09 19:03

Coincidentia написа:

> Доуточнение за правата на жените да гласуват в Швейцария - не
> че много съществено променя бая шашкащия факт - било е през
> 1971 [smilie8]
>

Сбъркали са! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-02-09 19:10

[smilie18] Абе, то за майтапа и аз се радвам на всякакви закачки, та дори и на някои по-сексистки лафове, но все пак като за бъзика и за понякога готинкото заяждане с девойките по темата кой е по-по-най, ама за сериозността си е друго... да де, сори, че се включвам така пак с тенденция да я отстоявам таз сериозност, може би щото темичката е в по-такъв стил... но пък нищо лошо няма да й се случи и ако я разведряваме понякога [smilie5] [smilie24]

Мен още като малък баща ми ме учеше, че жената е най-добрият приятел на човек... след кучето, разбира се [cool]

Но пък по-късно чух и за твърдения, че в действителност в списъка на най-добрите приятели на човека жената е на 37-мо място... веднага след колорадския бръмбар [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   22-02-09 19:12

Coincidentia написа:


>
> Но пък по-късно чух и за твърдения, че в действителност в
> списъка на най-добрите приятели на човека жената е на 37-мо
> място... веднага след колорадския бръмбар
[smilie18]
>

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   22-02-09 19:18

Поне са най-добър приятел на някого. Излиза, че мъжът и това не е [smilie25]



Публикацията е редактирана (22-02-09 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Vinsent   
Дата:   22-02-09 19:39

Нели написа:

> Поне са най-добър приятел на някого. Излиза, че мъжът и това не
> е [smilie25]
>

...на 37-мо място... веднага след колорадския бръмбар... [smile] [smilie25] [smilie18] [smile] [smilie25] [smilie18] [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: CTEHATA   
Дата:   22-02-09 21:04

1. Смъртното наказание.[smilie23]
Абсурдно варварство! Изчезва всякакъв шанс за корекция на евентуална съдебна грешка. Веднъж отворена, тази "вратичка" бързо ще доведе искания за нови и нови престъпления, които да се наказват със смърт. Няма "достатъчна" мъст за бликите на жертвите. Затова и трябва да има независима система, която да отсъди безпристрастно. Нашата не е такава, за съжаление.

2. Правото за носене на оръжие.[smilie23]
Повече оръжие не носи повече сигурност. А това, че престъпниците лесно се сдобивали с оръжие го забравете. Ако патлаците станат по-масови, дори и кварталните гаменчета ще си организират престрелки. Любимите на много хора "Незаконни оръжия" все някога са били "Законни". Това не им пречи да убиват при нападение.
Само си представете наркоман в абстиненция, който открадва дамска чанта и побягва. Колко по-сигурно ще стане обществото, ако крадецът намери вътре пистолет?

3. Абортите. [smilie24] и [smilie23]
По принцип идеята за "убийство на дете" поражда отвращение. Но да не забравяме, че с аборта се влияе на два живота - на майката и на бъдещето дете. Така или иначе, не смятам че като мъж имам право да съдя.

4. Евтаназията. твърдо [smilie24]
За тежко и неизлечимо болни. След надлеждно потвърждение в два произволни момента, за да се избегне влиянието на моментни настроения.

5. Използването на стволови клетки в медицината. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.