Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 11:57

Абе я ходи се грей, а аконежелано забременее? А какво правим тогава [smilie11] И примерно е под 18 или над 18, но не желае да има деца изобщо. Това е избор, който се прави не от теб!

Истина е, че контрацептивите предпазват само с 96% сигурност. Имам позната, която забременя... Ако не го желае това е право на личен избор. А не избор на обществото. Комунизмът свърши, спете спокойно деца.

МИсля, че мисленето ти е пуританско [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: slivenski   
Дата:   21-02-09 11:58

Chitsujo, мисля, че реагираш твърде остро срещу мен... Всичко в този живот е въпрос на личен избор. Бъди здрава. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 12:00

Анкетирах и майка ми [smile]

1. Против
2. ЗА
3. За
4. ЗА
5. ЗА

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 12:01

СЛивенски прав си, но предпочитам затворника да бачка 25 години, отколкото да умре след няколко часа или по-лошото на по-късен етап да се окаже невинен [smilie8]

За абортите го казах вече.

Извинявай, аз лесно се паля. Определили са ми темперамента като "кибритлийски", но пък и бързо ми минава и забравям [smile] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 12:03

Особено като знам кви мъже страхливци има и ако недай си Боже приятелката му забременее я зарязва на произвола... Бе не ми се говори [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: letera   
Дата:   21-02-09 12:08

По казуса на Chitsujo... Ще ви споделя какво ми каза една позната... Направило ми е силно впечатление явно, след като съм го запомнила...

Беше родила две години по-рано своето първо дете и говореше за удовлетворението от майчинството. Та тогава го спомена, без връзка с нейната ситуация - "Раждането и отглеждането на едно дете си струват всички жертви. От гледната точка на майка мога да кажа, че бих била щастлива да имам сина си, дори да беше резултат от изнасилване, да речем..."

Като си помисли човек, изнасилването няма особена връзка с детето (освен най-очевидната [smilie8]). Но е вярно и това, че се иска много морална сила, за да надмогнеш случилото се и да живееш с последиците... (детето едва ли е най-страшната от тях)

Да подчертая - в случая не заемам определена позиция, просто разсъждавам "на глас", вадейки наяве това, което ми минава през спомените и мислите...


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   21-02-09 12:09

Некой вопроси, другари и другарки, могат да се разрешат от самосебе си по совсем простейши начин. За тези, които копнеят за смъртно наказание, следва да им се налага същото наказание, когато самите те отнемат живот. И тъй като абортът е убийство - танто за кукуригу. Аборт (убийство на неродено дете) - на електрическия стол. Ако е налице подбудителство и съучастничество от страна на мужката половина - и той; изпържването да е тугедър. Както се казва - да бъдем принципни докрай, а и за детеубийство наказанията трябва да са по-строги, нъл така? [smilie24]

пп - и още нящо: Правото на личен избор е най-хубавото нещо на света, но мнозина забравят, че зад личния избор стои и личната отговорност [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-09 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   21-02-09 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: slivenski   
Дата:   21-02-09 12:11

Германският физик Вернер Хайзенберг е извел един „принцип на несигурността”, който гласи, че никога не може сме сигурни какво точно наблюдаваме, защото предметът, който наблюдаваме е повлиян от самия процес на наблюдение.

Освен това, съществува теория, че не може да сме докрай сигурни дори в самия принцип на несигурността.

Та, толкова за принципните въпроси… [smilie25] [smilie25] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 12:19

holden написа:

> 2. Против носенето на оръжие. Повечето съкатлъци стават с
> личното оръжие на тати.
>


Това изобщо не е вярно. [cool] Чудя се дали четете сводките на МВР, които излизат в пресата като правите такива коментари?! [cool] Защото аз ги следя от доста години. [cool] Както отбелязах по-горе, освен престрелките между всякаква престъпна гад основно с НЕЗАКОННО притежавано оръжие, потърпевшите от оръжие и инцидентите с такова са от полицаи, военни и охранители - настоящи и бивши, както и със самоделни и незаконно притежавани пистолети! [cool] Не говорим за сакатлъците с ловно оръжие. При предумишлените престъпления се използува нелегално оръжие - нерегистрирано, откраднато, преработено, самоделно, със заличени номера [cool]

За мен лично има много сериозна връзка между степента на демокрация в една държава и правото на всеки НОРМАЛЕН човек да притежава и носи оръжие. [cool] Категорично мога да кажа, че ограниченията на придобиване и съхранение на лично оръжие са несъвместими с основните ни граждански права. Т.е. всеки, който не е осъждан за определени престъпления, не е психически болен или лежал в психиатрия с определени диагнози, не е социопат, има определен образователен ценз и не е алкохолик и наркоман, и може би някои други условия. [cool] Всеки трябва да има възможността да защити себе си, собствеността си и семейството си. Дадох примера с горския, обаче мога да ви дам още много примери от нашата страна за последните десетина години, при които липсата на оръжие е била фатална за нападнатия от престъпници - мургави или бледолики. [cool] Факт е, че България не е правова държава и всякаква престъпна сган е много добре въоръжена - незаконно и законно. [cool] И е факт, че законът защитава основно престъпниците, а не нормалния човек. Защото по върховете на властта е пълно с престъпници. [cool] Всички, получили разрешително за притежаване и носене на лично оръжие след съответните курсове (имам предвид КНО), би трябвало да полагат на всеки 2 години пред инструктор кратък изпит за боравене с оръжие, за да види той дали човекът има правилно отношение към оръжието. [cool] Аз например имам приятел, когото преди време наркомани нападнаха и пребиха жестоко, за да му задигнат мобилния телефон. [cool] Той сега се въоръжи с много як патлак, но съм сигурен, че не знае да го разглоби и изобщо не е стрелял с него. [smilie8] Това е безсмислено и опасно дори за него самия. [cool]

Що се отнася до ловното оръжие ще ви кажа, че много хора, които са с определени професии и позиции в обществото, са получили разрешение по втория начин, без изобщо да са посещавали курсове за боравне с оръжие, както и за спецификата на лова! [cool] Знам го от човек от МВР, а и на мен лично са ми предлагали срещу определена сума да се уредя по този начин. [cool] Ето такива неща НЕ трябва да има! [cool] За притежателите на ловно оръжие също трябва да има проверочни и опреснителни курсове. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 12:22

Ролифлекса, пак се изказваш като партиен секретар. [cool] [smilie5] Познаваш ли този човек или смяташ, че всички са склонни да се поддадат на рушвети и далавери?! [cool] [smilie23] Или може би ти си склонен и затова виждаш същото у останалите?! [smilie3] [smilie5] Защото аз познавам честни хора, които няма да си плюят на суратя, каквото и да им струва това. [cool]



Публикацията е редактирана (21-02-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 12:25

Що се отнася до смъртното наказание... [cool]
За съжаление много хора, които могат да бъдат приети за нормални и желаещи искрено да живеят в един по-добър свят и да допринесат за това, като Нели например, [smilie3] [smile] не са запознати с някои основни положения от социалната психология и практика. [cool] Защото това не се изучава в училищата, а обикновено не се обяснява и в университетите. И за съжаление тези нормални хора със своето неразбиране и незнание и криворазбрана си доброта и толерантост допринасят за умножаване и перситиране на злото и престъплениятя по света. [cool] Аз лично имам НУЛЕВА толерантност по отношение на всякаква мързелива и престъпна гад, независимо от расова и етническа принадлежност, социален статус, народност и т.н. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 12:26

И какво като минах психо, следствие, съседско разузнаване, на ниво районно и т.н. и имам образование, и не съм алкохолик, и не съм нркоман? Бих полудяла за отрицателно време и бих убила човек дори под афект - причина, поради която след като ми излезе разрешителното отказах да си закупя оръжие. Не искам майка ми да плаче и да бие пътя до Сливенския затвор.

Всички си мислите, че е като по филмите: ПА, ПА и готово. Попадне ли това оръжие в чужди ръце става много страшно: 1. за всички други 2. за вас, ако не дай си Боже убият някой с кристлно легалното ви оръжие.

А, не мерси...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 12:30

Джапанче, затова имаш ум, за да прецениш за себе си - и съвсем правилно. [smile] [smilie6] Никой не кара никого насила да притежава или носи оръжие. [cool]
Би следвало да се има предвид и нещо друго - че трябва да се работи за издигане на морала и съзнанието на гражданите на една държава. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 12:34

Амиго, тук ще е трудно и затова съм против носенето на оръжие. Има прекалено много интелигентни луди, на които като им дадеш оръжие още при първия "BURN OUT" ще се изпозастрелят [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 12:39

Chitsujo написа:

> Амиго, тук ще е трудно и затова съм против носенето на оръжие.
> Има прекалено много интелигентни луди, на които като им дадеш
> оръжие още при първия "BURN OUT" ще се изпозастрелят [smilie10]



абе ти само наизуст си говориш [smilie5] познавам хора, които носят оръжие и не са се изпозастреляли [smilie5] [smilie5] а при бърн аут, дето му викаш, и с цепеница, че и с голи ръце можеш да свършиш доста работа [smilie3] [smilie5] [smilie5] евентуалността не е довод за ПРОТИВ [cool] [smilie3] утре може някой астероид да ни тресне и всички сме бърн аут [smilie18] [smilie18] [smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (21-02-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: letera   
Дата:   21-02-09 12:39

Абе мисля си... Има толкова различни ситуации, които трудно подлежат на категоризиране, като се огледат детайлите им. И те дават доводи ЗА и ПРОТИВ ту в една, ту в друга посока... А всичко се обръща на 180 градуса, когато нещо ни засегне лично...

Реагираме според настоящето си и според онова, което ни е актуалност в момента. Интересно, колко ли от нас биха запазили принципните си позиции, ако емоционално или физически сме засегнати ние или наши близки... Ако става въпрос за това да вие да прекъснете живота на любим човек, за да не се мъчи? Ако по невнимание в семейството ви е произведен огнестрелен изстрел и има ранен? Ако е станало ясно, че детето, което носите, ще има увреждания, които цял живот ще го правят зависимо от другите?... Ако... Ако... Ако... В ситуация, в която не всичко е черно и бяло, а разумът не може да си даде отговор "защо се случва това", всички реагираме според както ни позволява инстинкта за самосъхранение и никой няма да има право да ни обвинява за решенията, които взимаме... Това някак се разбира от само себе си.

Та... тук просто си говорим изобщо. И - за щастие - нищо не решаваме вместо никого.

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: stzz   
Дата:   21-02-09 12:47

За статистиката: 1, 2, 3, 4, и 5 - против.

Усещането ми е, че "решението" на всеки един проблем е свързано с появата на нов и това че сме "щастливи" докато го разберем е неоправдана цена.

п.п. Vinsent [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 13:56

boyanb, ама то и при мен е така, че в много преобладаващата част от случаите клоня към начините, по които е в US of A... и доколкото със смъртното наказание нещата не са единодушни в различните щати, то точно притежаването на оръжие е свещено право... та законът, който защитава защитаващите се, си върви и с оръжието, с което да се защитават [smilie24]


moongirl, ХАРЕСВАШ МИ! [cool] [smilie3] [beer]


slivenski, то това твоето за оръжието малко като хем така, хем иначе идва... [smilie8]


тьма, то не че аз съм познавач на хората, ама май лекичко ме изненадваш със смъртното наказание... а за “има си хора” – несериозен довод – ами КОГАТО ГИ НЯМА (или не искат да ги има)!? [smilie9]


letera, ама нещо съм леко неадекватен и двамата със slivenski не ви разбирам изцяло за оръжейния момент – нещо от рода на да е ОК да си държиш патлак вкъщи, но да нямаш право да си го носиш в колата или със себе си като се пуснеш по някои неведоми местенца?
Един вид малко като 50:50 ми изглеждате, та ще ви пиша по половин глас и в двете посоки [smilie5]


Хм, Amigo все има попадения, надлежно антикомунистически явно е осъзнат, та му се чудя понякога като се изказва в доста странен на този фон начин [smilie10]

Но в случая –

"За мен лично има много сериозна връзка между степента на демокрация в една държава и правото на всеки НОРМАЛЕН човек да притежава и носи оръжие" - ще се сетиш [smilie24]

А иначе по случая с горския и корупционните схеми – разбира се, че не им се учудвам, но пък и нали статистически излизаше, че май в България най-високо е нивото на корупция сред лекарите, което трябва ли автоматично да значи, че... макар че те обективчетата пари струват [smilie18]
Е, в цивилизования свят лекарската професия е най-високо заплатена (поне в Америка е така), което е напълно логично на фона на значението на здравето... ама това е в друга посока...


Chitsujo, виж по-нагоре съм сложил едни статистики за убийствата – та виж какво показват фактите за страни, в които е позволено, и в които не съвсем - виж го как е!


letera, така, така, в подобни посоки и аз си мисля. Всъщност като бях малък бях доста против смъртното наказание, но точно замислянето за този момент – като ти се случи на теб или на съвсем близки хора.
Затова и по-горе писах за тези нещица... нали ще е доста друго, ако убият собствените ни деца – спомням си преди време гледах каква беше реакцията, какви бяха желанията на родителите на онези изнасилени и убити сестри и точно тяхното желание за смърт на този, който им е причинил това, е най-важното – желанието на ЖЕРТВИТЕ – а такива в случая са не само децата, а и родителите им... абе, наистина, просто вземете си представете нещо подобно с най-близките ви!

Но, да де, този момент с “представянето” си е бая трудничък и по определение...


stzz, хм... [smilie8]


Ами, опитах се да не обърквам броенето, та те го те засега гласа народен... + майката на Chitsujo [smilie5]

11:18
11:18
20:7
23:4
23:1


Абе, а всъщност взе ли случайно някой да си преразгледа мнението!? [smilie11] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: marto1912   
Дата:   21-02-09 14:01

1. Смъртно наказание - Само господ може да ни отнема живот! - против!
2. Носене на оръжие - ЗА (САМОЗАЩИТА)
3. Аборти (За до 3тия месец както е по конституция)
4. Евтаназия - За
5. Стволови клетки - За

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   21-02-09 14:06

От статистиката виждам, че 20 души нямат нищо против да ги умъртвят, стига това да са го направили преди да са се родили или преди деветия месец или преди ..и аз не знам какво (но то е защото и те самите не знаят какво - вероятно, защото нито един от тези 20 не знае със сигурност кога точно човекът става човек - дали през седмата седмица или осмата или може би деветата...)



Публикацията е редактирана (21-02-09 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 14:13

Coincidentia, без неудобни намеци, моля [smilie3] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

И по въпроса за стволовите клетки има какво да се каже, но май сега ще трябва да излизам. Всъщност не става дума за ДА или НЕ, а за теоретично изясняване на някои медицински положения. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: promis   
Дата:   21-02-09 14:16

Аз доста нагоре си дадох мнението без обяснения, но искам да кажа, че гласувах с [smilie23], защото мнението ми е, че човек няма право да отнема живот. За съжаление, понякога се налага (самозащита, оцеляване, и др.), но като цяло съм против смъртни присъди, аборти и евтаназии.
[smilie21]
Коинси, никой няма да си признае, ако си промени мнението [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   21-02-09 14:18

1. - За.При доказани тежки престъпления. Не стига, че изродът е направил нещо, ами трябва да се отделят пари и да се храни, облича, да му се отоплява килията и на всичко отгоре да има да кажем повече жилищна площ от някой окаян човечец дето честно си се труди, ама пак живеят 10 човека на 70 квадрата.
2. ЗА! Ми то и сега има лично оръжие, всеки може да кандидатства и евентуално да получи. При засилени мерки за подбор естествено.
3. ЗА! По-добре аборт, от колкото нежелано дете в дом за сираци или още полошо - на улицата.
4. Въздържал се. Много доводи за, мнодо доводи против.
5. По-скоро за, макар, че не знам там какъв е моралния и етичен казус поради който е спорен въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   21-02-09 14:24

3. ЗА! По-добре аборт, от колкото нежелано дете в дом за сираци или още полошо - на улицата.

[smilie11] Колко деца в домове си попитал дали е по-добре да живеят в дома, или да не съществуват.
Мисля, че всички те искат да живеят

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.