Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: ZOZBO   
Дата:   24-02-09 12:30


> black_swans [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   24-02-09 12:34

Колкото и да чета тук не мога да си променя мнението за момента, което 100% съвпада със общата статистика:

1. Смъртното наказание е прекалено бързо и леко за доказани изроди. Особено това с инжекциите - боц и зспива. Ми то аз заспивам пред ТВ-то, а след като си заспал така или иначе нищо не усещаш. Може да се използват и по-прагматично - тестване на ваксини и лекарства, работа в уранови мини и подобно. Така ще си изплатят поне част от вината, която са натрупали пред обществото.

2. Относно притежанието на оръжие -като знам един път как се бяхме заиграли с един газов пистолет, който беше на един от бащите от компанията още настръхвам. В крайна сметка пистолета гръмна, но за щастие се разминахме само с обгазяването в мазето на блока. По-добре по-малко от тея играчки в ръцете на хората. На нас коли ни дай и ще се изтрепем, а какво остава за оръжие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-02-09 12:35

Обсъждахме го с мама у нас и тя каза, че мисли, че сега абортите са много по-малко от едно време. МИсли си го, защото знае, че има много повече средства за предпазване от нежелана бременност, а хората били ги ползвали. Обясних и, че не е много наясно. То има какви ли не неща, ама като няма кой да ги ползва... Шибана работа...

Аз ест. извадих цифри, за да и докажа, че не е права, но се съмнявам пък някога (преди 1989 г.) да е имало официални данни за абортите, за да можем да сравним. Тогава предполагам повечето аборти са били на черно...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 12:57

black swans: никога не съм твърдяла че забременяването и раждането от жените е велика несправедливост. Но не можеш да отречеш че има мъже, които при новината за бременност вдигат рамене, вдигат си чукалата и им виждаш гърба. В тези случаи всички последствия от въпросното забременяване (за което са нужни двама) са за сметка на жената - респективно, тя би трябвало да има повече тежест при взимане на решение за по-нататъшни действия. Ако се забранят абортите няма да се увеличат децата - или поне няма да се увеличат децата, родени в задоволителни социални и емоционални условия. Това, че според някои хора абортът е един вид контрацепция е въпрос на ниска култура, а не въпрос на закон.
Ако имаш право на избор: проблемна бременност с висок риск за живота и по-нататъшна репродукция на майката или безпроблемна терминация на бременноста без риск от по-нататъшни репродуктивни способности - какво ще избереш?

И не ми пробутвайте пак абортите от разни девойки, които не знаят кое къде им е и какво си причиняват с постинорите и операциите... И преди сто години пак са правили аборти макар че е било забранено, и след сто пак ще правят - като им е толкова акъла. На този акъл със закон не можеш да повлияеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: _alice_   
Дата:   24-02-09 13:00





Публикацията е редактирана (24-02-09 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Gruyu   
Дата:   24-02-09 13:04

Интересно е съчетанието на отговорите - против смъртното наказание и за носенето на оръжие, не мога да си го обясня?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   24-02-09 13:05

Но не можеш да отречеш че има мъже, които при новината за бременност вдигат рамене, вдигат си чукалата и им виждаш гърба.

Разбира се, че няма да отрека. Нещо повече, ако зависеше от мен, отговорността и санкциите за подобни пичове, щеше да е такава, че в бъдеще импулса задвижващ мозъка, да е изпревараващ имуплса задвижващ междукрачието.
И не ти пробутвам "абортите от разни девойки", а ти цитирам резултатите от статистиката, ккто и личните ми, преки и непосредсвени наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 13:08

но не отговаряш на въпроса, който съм поставила....
/както и други по-нагоре в темата/

а за да отговоря на твоя въпрос - ембрионът е част от тялото на майката (съвкупност от клетки до определен момент, ако щеш) и за това мисля, че по-голяма тежест при взимането на решения относно бременността би трябвало има мнението на потенциалните майки.



Публикацията е редактирана (24-02-09 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: slivenski   
Дата:   24-02-09 13:19

Сигурно защото съм мъж, не разбирам защо момите толкова скочиха за тия аборти... [smilie8]

Ами, като не ви се ражда, не раждайте, бе! Никой не ви кара насила. Има контрацептиви. Има клиники за аборти. Тундра большая...[smilie18] [smilie18] [smilie19]

Тука говорим по принцип дали сме за или против определени неща. Но всеки от нас решава сам за себе си какво да прави със собствения си живот.

Дори и да забранят абортите, аборти ще има. Имало е, има и ще има... Дори ще е още по-кофти, защото ще се правят нелегално и при лоши условия.

Аз може и да съм против абортите, поради някакви по-скоро морални съображения, но не бих ги забранил, ако зависеше от мен. Всеки човек си има глава на раменете и може да прецени...

[smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 13:21

slivenski [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: elrisha   
Дата:   24-02-09 13:31

Доста хора са против абортите,защото видите ли,било намеса в Божието дело[smilie11]
И в същото време вдигат пръстче в подкрепа на използването на стволови клетки[smilie8]

малко лицемерно ми се види на мен..[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: slivenski   
Дата:   24-02-09 14:03

Ако се плъзнем по тази сектантска плоскост, ще стигнем и до там, че медицината също е намеса в Божиите дела…

Дайте вместо да ги лекуваме, да оставим хората да си умират от болести, защото това е естествено.

Сам Бог и лекувал болни хора.

От тази гледна точка, стволовите клетки са богоугодно нещо, според мен, стига да не се извличат от телата на умъртвени заради това бебета.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: elrisha   
Дата:   24-02-09 14:06

тоа па![smilie5]
двоен стандарт му се вика на това или "как да прецакаме жената и да спасим собствения гъз"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: zozbo   
Дата:   24-02-09 14:07





Публикацията е редактирана (24-02-09 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   24-02-09 14:08

При риск за живота на майката не виждам кой здраво мислещ човек ще допусне смъртта както на жената, така и на детето, което очевидно няма как да живее след като майката не е жива. Отговорът на въпроса е повече от ясен.

Твоят отговор обаче не ми е ясен. Апендиксът също е част от тялото на човека.

Сливенски, да, така е - имало, има и ще има. Дай поради тази причина да ги приемем за една досадна подробност от ежедневието ни. Убийства (на родени), изнасилвания и кражби също е имало, има и ще има. Ми дай тогава щом ги има да не тормозим завалиите, които ги вършат, а да им дадем цивилизованата възможност да го вършат не скрито-покрито, а като бели и еманципирани човеци, на светло и чисто.



Публикацията е редактирана (24-02-09 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   24-02-09 14:10

Ел, май не си наясно със смисъла и съдържанието на понятието "двоен стандарт", или просто ти е заядливо? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: elrisha   
Дата:   24-02-09 14:12

пак да кажа..явно за мъжете семето е важно,но само за тях..
По-добре аборт,отколкото захвърлено,тормозено,нежелано дете!
Да не говориме и колко изнасилвачи си пръскат ценното семе..кво,трябва жертвата да го дари с дете изрода ли,що ли?!?!

Бе я си глейте работата![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 14:21

black_swans - коя част от отговора ми не ти е ясна? И в апендикса има живи клетки, но той не се развива в тази степен, в която се развива зародиша - т.е. от апендикса не се получава човек, но това не означава че в някакъв етап от развитието си двете не са на сходно ниво. Има случаи, в които един зародиш може да причини много по-сериозни и неблагоприятни последствия от един апендикс.

И как така ще е много ясно, че ще се прави аборт в този случай, щом искате да бъдат забранени? Как така изведнъж ще ги разрешим за този точно конкретен случай? Кой ще оторизира терминирането на бременността и колко време ще мине докато се чака одобрение?

Или "да ги забраним, ама само на половина"?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   24-02-09 14:24

Феминизмът е огледалният образ на мачизма - една дрисня са [smile] Ерго, вкарването на тези проблеми в тази дрисня, може единствено да доведе до втасване на дриснята. И нищо повече.
Логиката - мое е и живота му ми принадлежи, е уродлива и престъпна. Това е и логиката на всички тирани - мое е гасударството и живота на поданиците ми принадлежи.
Memento mori.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Todd   
Дата:   24-02-09 14:27

Автор: Alucinado
Дата: 24-02-09 12:13

Тод - ми айде вие мъжете като сте толкова ПРОТИВ - раждайте вие!
аз нямам против - забременявайте и раждайте по принуда - кой ви спира?


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Ами за кво служите тогава ??????? Че нещо се не сещам ?????

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 14:29

black_swans - ако това си видял в думите ми, и ако мислиш че това е мнение на голяма част от жените - мога само да съжалявам.... [smilie23]

Тод, аз съм равноправен гражданин като теб и останалите хора в този форум - работя, плащам си данъците, издържам си семейството и имам същото право на избор относно съществото си, каквото и ти... Имам право да реша кога и с кого да се "размножавам". Това вашето вече ми прилича на чиста проба заяждане и блъскане в стената... аз се оттеглям от дискусията [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-09 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: slivenski   
Дата:   24-02-09 14:30

То и това ще стане близките десетина години сигурно - мъжете ще могат да раждат.[smilie7]

Тогава феминизмът сигурно ще затръби, че исконните женски права и функции се отнемат от мръсните, безотговорни изнасилвачи... [smilie18] [smilie18]

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: elrisha   
Дата:   24-02-09 14:32

къде забъркахте и феминизма сега?!?!
да ви имам логиката![smilie5]

Тод, да ти приличам на свиня-майка?
Я по-лекинко,ако обичаш да не те пратя за кастрация бързо-бързо[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-02-09 14:34

[smilie5] [smilie24]
Кастрация, кастрация!!! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Todd   
Дата:   24-02-09 14:40

Автор: Alucinado
Дата: 24-02-09 14:29

black_swans - ако това си видял в думите ми, и ако мислиш че това е мнение на голяма част от жените - мога само да съжалявам.... [smilie23]

Тод, аз съм равноправен гражданин като теб и останалите хора в този форум - работя, плащам си данъците, издържам си семейството и имам същото право на избор относно съществото си, каквото и ти... Имам право да реша кога и с кого да се "размножавам". Това вашето вече ми прилича на чиста проба заяждане и блъскане в стената... аз се оттеглям от дискусията [smilie23]



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Равноправен гражданин !!!! Браус - скиваш ли до де ни доведе еманципацията ????

Жените станаха граждани ... а войник оди ли ???
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Можеш ли да колиш прасе ??? А основен ренонт на Москвича ??? 5000 лева заплата вземаш ли гражданино ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

офф........Мъжествени жени и женствени мъже до там ще я докарат .Нема начин .[smilie19]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.