Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 14:28

100

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 14:32

Нели, страдаш от криворазбран хуманизъм, за който писах по-горе. [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   21-02-09 14:34

Не страдам, добре се чувствам [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   21-02-09 14:36

Напротив, Нели се явява самотна опозиция на маймунския хитлеризъм, който се проповядва тук.
По-добре едно остъргано и захвърлено в кофата за боклук човешко същество, отколкото дете на улицата, писа някой по-горе, което, по същество, е римейк на много стара песен (по-добре мъртъв индианец, отколкото некакви щъкащи ловци на бизони, и пр., и пр.) Като чета такива мудри изказвания, в мен напира един прост въпрос - "А ти кой си, с извинение, та да казваш кое е по-добре и кое не е?"

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   21-02-09 14:37

Аз си казах своето мнение, не искам да ви убеждавам в правотата си, всеки има право на мнение [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 14:37

Мдааа, сещам се за един лаф от филма "Мъж под прицел" [smilie8] Точно преди да гръмне поредната наркосвиня нашият човек имаше някакъв такъв разговор с двойката възрастни хора, от чиито прозорец се целеше:
Те му казват, че е работа на Господ да прощава, а той ми отвърна, че неговата работа е да уреди срещата между дядо Боже и престъпника, пък те после да се разбират. [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 14:40

"маймунски хитлеризъм" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] мдааа... айде да излизам, после ще чета народното творчество по темата [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25] а другарят Хитлер... там е мътна и кървава, та да го оставим на мира, че какви неща ще наизскачат... [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Нели   
Дата:   21-02-09 14:40

-Този плод ще има рядка коса и лоши зъби. И много ще страда заради това. Абортирайте го да не се мъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: explorer   
Дата:   21-02-09 14:50

Смъртното наказание - против
Правото за носене на оръжие - против
Абортите - против (евентуално само в най-ранен стадий при малолетни, изнасилвания и т.н.)
Евтаназията - не мога да дам мнение
Използването на стволови клетки в медицината - за (не съм компетентен, но ако компетентните смятат, че има полза)

В никакъв случай не трябва да допускаме мнението на тълпата да взема превес над здравия разум. Състоянието на България в момента според мен все още не налага нуждата от смъртно наказание или носене на оръжие. И ако се питате дали има по-зле от нас в Европа - който от вас е гледал филма "Гомора" или случайно е ходил някъде из Южна Италия, знае за какво става дума. Цигания до шия, престъпност, дрога - все едно Южна Италия е друга държава, съвсем различна от северната част, която е доста по-европейска. Не съм расист, но все пак си мисля че има нещо общо с историческия факт, че италианците в северната част имат по-северен етнически произход, например ломбардите и други етноси с "немски" произход, останали в Италия от времето на немските императори Фредерик I и II. То се вижда и с просто око, че между италианците от северната част има повече със светла коса и кожа, докато много от мургавите южни италианци са с арабски черти. За съжаление от средновековното Сицилианско кралство май е останала само хубавата приказка за етническата и религиозна толерантност, които тогава са стимулирали научния прогрес и просперитета на живеещите там многобройни етноси. "Gomorra" (очевидно използвано като намек за "Camorra", сицилианската мафия) ни показва една ужасна действителност, каквато в България няма дори и във Факултето или Столипиново.

Току-що прочетох в новините за поредното популистко решение на правителството на Берлускони. "Италианското правителство спешно прие закон, според който се наказва с доживотен затвор изнасилването на непълнолетни, както и нападение, завършило със смъртта на жертвата, предаде BBC". Спешния закон е приет заради три изнасилвания, които са се случили през последната седмица в Рим, Милано и Болоня (т.е. в северна Италия). Това си е чист популизъм - разбира се, в конкретните случаи изнасилвачите напълно заслужават доживотна присъда и съм сигурен, че биха я получили и без този конкретен закон, но дали за в бъдеще този закон няма да бъде използван и в случай, когато някоя 17-годишна ще реши да представи като изнасилване акта с някой, който примерно вече не и е симпатичен? Това изглежда е без значение, когато държавата е принудена да приема закони под натиска на тълпата, за да прикрие безсилието си. Следващата мярка може да е въвеждане на смъртното наказание (добре че все пак Италия е в ЕС и това ги спира). Преди няколко дни пуснах една тема за кръговрата на политическите системи... дали пък Италия не излиза от стадия на демокрацията и навлиза в охлокрацията (управлението на тълпата)?


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 14:55

КАСТРАЦИЯ, нихната мама [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 14:57

explorer, гледал ли си филма "Irreversible"?
Гледай го, ако не си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: explorer   
Дата:   21-02-09 15:00

Гледал съм го да - може би най-отвратителния и гнусен филм, който съм гледал. Безсмислен и гаден филм.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 15:01

Безмислен? [smilie11] Защото изнасилиха бременна жена ли? Или защото мъжът на тази жена размаза черепа на боклука с пожарогасител? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: explorer   
Дата:   21-02-09 15:04

Защото нарочно се показват гадости. Те французите си падат по такива извращения в киното - като посинелите трупове в "Пурпурните реки" или тоя новия MR73. Еми сори, ама това според мен е заигравка с някои хора, на които явно такива гадости им доставят удоволствие - знам ли, изглежда има и такива.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 15:05

Прав си, франсетата за извратени [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: explorer   
Дата:   21-02-09 15:07

Е добре де, "някои" франсета. Да добавя и филма "Парфюм" - егати "произведението на изкуството". Не знам, аз може би съм твърде гнуслив.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 15:10

Ти си изключение от мъжкото съсловие, от онези редките птици [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: тьма   
Дата:   21-02-09 16:07

Ивета, не е задължително да съм на твоето мнение по всички въпроси, избягвай с прибързаното поставяне на епитети

да, против абортите съм - но в същото време съм за смъртното наказание
и не знам дали друг ще си признае - но явно трябва да бъда поставена на ел.стол заради убийство на живот
Ивет, ти правила ли си аборт


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: ukk   
Дата:   21-02-09 17:00

1. твърдо ЗА [smilie24] - за тези, които са си го заслужили. Не вярвам, че зверове могат да бъдат превъзпитани в затвора и не виждам причина да ги изхранвам доживот

2. твърдо Против [smilie23] [smilie23] [smilie23] , въпреки че съм запален фен на оръжията. Оръжието не решава, а само ескалира спорове. "За самозащита" само ще озакони носенето на оръжия от престъпниците и ще намали броят на поводите, за които могат да бъдат задържани и съдени.

3, 4. Твърдо ЗА [smilie24]. Това е свободата на избор в най-висока форма! Има случаи когато животът е по-лош от смъртта.

5. Не разбирам защо изобщо има хора, които са против [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: krassimire   
Дата:   21-02-09 17:06

1. Не (заради възможните съдебни грешки)
2. Не (аман от пищовджии, не може да удариш някого с колата си и той да вземе да те гърми)
3. Да
4. Да (със сериозни уговорки)
5. Да (но за в бъдеще това може да доведе до практическо безсмъртие за определена олигархическа прослойка).

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: rumiana   
Дата:   21-02-09 17:38

1. Колебая се... май клоня малко повече към 'да'.
2. По-скоро не, от практически съображения - ваденето на оръжие в много случаи може да е фатално за жертвата, която по правило борави по-зле с оръжие от престъпника.
3. Да
4. Да
5. Да (по повод опасенията докъде може да доведе това - ами то тези опасения са валидни за всяко научно достижение по принцип...)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: alexoff   
Дата:   21-02-09 17:58

1. За
2. Против
3. За
4. За
5. За

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Vinsent   
Дата:   21-02-09 18:26

Въпреки че въпросите са, както по-горе споменах повече практични отколкото от морално естество, нека и аз да споделя мнение:

1. Против

3, 4, 5 - Не мога да преценя

По 2-ри въпрос ще представя малко информация.

Ето няколко извода от "белите" страни, резултат на едно изсладване:

"...Колкото повече оръжие има у населението, толкова престъпността е по-ниска.

Така например е в САЩ. В момента, в който преди няколко години във Флорида възникнал сериозен проблем с бандитите, властите въвели по-либерален режим и опростени правила за носене на личното оръжие.

Обърнете внимание - за носене, а не за придобиване. В САЩ купуването на пистолет или пушка не представлява никакъв проблем. Достатъчно е да представиш шофьорска книжка.

Само 6 месеца след въвеждането на новата процедура във Флорида статистиката отчела спад на престъпността с цели 34%. Логиката е следната: на бандита не му е все едно дали в колата, която ще ограби, има оръжие или не. Той е по-смел и брутален, когато знае, че пътникът няма възможност да реагира адекватно и да се защити. И обратното -престъпникът доста ще размисли, ако знае, че в дома, който се готви да ограби, го очакват не безпомощни стопани, а заредени пушки.

В Англия забраниха носенето на лично оръжие с референдум през 1994 г. И за кратко време броят на престъпленията, извършени с оръжие, скочи със 70%.

Сега британците искат да върнат предишния режим, но е вече късно. В момента английската полиция, която винаги е ходела без оръжие, започва да се въоръжава. Защо?

Защото и престъпникът е въоръжен

Като начало пушки и пищови вече има в полицейските коли, но с изричното условие на закона, че оръжието се вади само ако такова решение вземат двама полицаи. Нуждата от въоръжаване е очевидна и много скоро бобитата по лондонските улици пак ще окачат пищови. Никой не иска да рискува живота си. А малко хора знаят, че най-въоръжената държава в света е... Швейцария. Страна, която не може да се оплаче от високо ниво да престъпност. В Женева не заключват портите си, а бизнесът с автомобилни аларми е обречен на провал. Всеки швейцарец държи бойна пушка у дома си. Освен това той има право да купи каквото иска и колкото си иска оръжие, представяйки само лична карта. Наскоро в Швейцария се разигра следната история. Банда албанци явно не били чели вестници и стопаните на нарочената за грабеж къща ги направили на решето.

Никой не пипнал с пръст бащата и двамата му синове, защитили с оръжие собствеността си. Полицаите дошли, огледали полесражението, прибрали труповете и се извинили на стрелците за инцидента. Родната статистика сочи, че бандитите по правило не използват законно притежавано оръжие. Изпълнителите на мокри поръчки търсят откраднати пищови и автомати със заличени номера, които след удара захвърлят в храсталака..."


Ето една статистика за убийствата в България за определен период от време и тези дължащи се на огнестрелни оръжия:


https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/dnkz4399.JPG

А, ето ранените и загинали от ПТП през 2003 год:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/lwml9012.JPG

Обърнете внимание, според данни на полицията през 2003 год убийствата с огнестрелно оръжие са 49, а смъртните случаи в резултат на ПТП са 960!!!

Дали не трябва да забраним превозните средства? [smilie25]

Друга страна на въпроса.

Обикновено, въвеждането на разрешителен режим за притежаване на лично оръжие исторически е било следвано от тежко ограничаване на гражданските права. Примери - Хитлер и Сталин са въвели първо регистрация, а после конфискация на оръжието от гражданите в държавите си. Това са направили и диктатурите в източния блок.

Също така, в държавите, които наскоро са изгубили демокрацията си, няма такава, в която гражданите са имали достъп до оръжие.

Това потвърждава мнението на Амиго за връзката между демокрация и правото да можеш да се защитаваш при нужда. А всъщност, този въпрос се поставя отново и отново, според мен, главно заради онзи член от Конституцията, дето пропуска да обяви частната собственост за "свещенна"!

Все пак, притежаването, носенето и съхраняването на оръжие е много отговорна позиция, а полицията при огромната база данни с които разполага за всички ни, може много лесно да пресява своите разрешителни.

Малко дълго се получи, извинявам се, ако съм ви отегчил! [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-09 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: japanese   
Дата:   21-02-09 18:27

1.Protiv -neka gi polzvat kato pchelicki
2.Protiv-ima si desetki drugi varianti za samozastita
3.tvardo ZA
4.ZA- no sas zabelejki ,zakonovo da se reshi problema za koito Rolleiflex spomena che moje da vaznikne
5.ZA-

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: asahi   
Дата:   21-02-09 18:41

По-добре е да направим така, че да не ни се налага да взимаме отношение по горните въпроси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.