Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   20-02-09 23:52

Някои добри новини:

Удължават срока за притежание на оръжие
20 Февруари, 2009
Срокът за законно притежавано оръжие ще бъде удължен. Междуведомствена група към Министерството на икономиката и енергетиката в момента изготвя изменения в нормативната уредба, заяви вчера по време на парламентарния контрол министърът на вътрешните работи Михаил Миков. Питането беше отправено от независимия депутат Йордан Величков. По този начин ще бъдат облекчени гражданите и ще има съкращаване на процедурите, обясни той.

С второто изменение ще се въведат безотказни механизми за лица, които притежават законно оръжие, носят опасност. Те ще бъдат задължени да преминат отново цялата процедура за получаване на разрешително. В МВР полагаме усилия за изграждането на единна система, с която значително ще се ускорят процедурите, обясни още министър Михаил Миков.
[smilie8]

Но ми е интересно приложението на "безотказните механизми" по второто изменение! [cool] Защото това означава маса мутри и добре известни на полицята бандюги да бъдат обезоръжани законово![cool] Както и на някои митничари и други, които са си получили оръжието без да ходят на курсове, и които редовно си паткат по сватби и т.н. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tonevjr   
Дата:   20-02-09 23:56

Висчко е относително...казал един умен човек[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tutttifrutti   
Дата:   21-02-09 00:01

1.[smilie23] Смъртно наказание против. по-добре доживотен затвор при много строг режим- да имат достатъчно време да си понасят последствията
2.[smilie23] Носене на оръжие-против
3.[smilie23][smilie24] Аборти- зависи от много неща
4.[smilie24] Евтаназия -ЗА
5.[smilie24] Стволови клетки-за


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 00:01

jivkojj, не е съвсем точно това... един вид донякъде, ама... да де, не съм точно аз човекът, който най-добре да го обясни.

Идеята е, че могат да се използват тези уникални клетки, на които може да им "кажеш" да се развиват в каквито си поискаш клетки, които да заменят прецаканите ти такива. Примерно ти е отишъл половината черен дроб, а ти му слагаш нови клетки, които започват да се размножават и при това като здрави такива... горе-долу [smilie8]

Аз хем ужким бая ги следя нещицата, хем май в случая поне не успявам съвсем точно да го обясня...

В българското уики има кратичка статия под "Стволова клетка", а в английското вече е съвсем както трябва - http://en.wikipedia.org/wiki/Stem_cell


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tonevjr   
Дата:   21-02-09 00:05

Сега сериозно,въпреки че и онова е правилно.[smile]

1.против
2.по-скоро против
3.наистина зависи,по-скоро за
4.е много лично,не мога да преценя в момента
5.за

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 00:08

Хм, брех, тук-таме някои нещица лекичко ме учудват... примерно не очаквах, че Императорът. няма да ще да му е позволено да си развява меча [smilie8]

Иначе засега с Тути стават

7:5
5:7
9:1
10:1
9:0



Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 00:12

С TJ първата вечер отива към бая спорни първи два казуса и доста ясни следващи:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/gsdj2919.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: tutttifrutti   
Дата:   21-02-09 00:17

мда. нека да се включат повече хора и после може да отворим 2 теми за смъртното наказание и за оръжието, та да се подракаме малко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 00:20

Ами обосновавайте се, не да се дракаме като гламави [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Stoychev   
Дата:   21-02-09 00:22

1. за
2. против
3. за
4. за
5. за

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 00:24

Ама, да де, аз точно това също подпитах - след като евентуално видим разни доводи, дали ще има хора, които да си променят мнението, поне сред тези, които не са адски твърдо убедени в нещо...
Затова и аз си казах преизчерпателно (както си правя по принцип)...

В интерес на истината може би най-сериозно биха могли да повлияят конкретни ситуации и случки, включително и разиграни в някой филм - както казах за момента с евтаназията Million Dollar Baby е просто култов [smilie24]

Но те явно първите два са спорните...
Ама май аз или по-късно, или утре ще се опитам да се пробвам да доубеждавам другоячегласуващите [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 00:26

Ами то ако някой гласува само с клавиатура, а не с глава, за какво ще се абиш [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   21-02-09 00:40

1. Против
2. Против
3. За
4. За
5. За

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   21-02-09 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: k7   
Дата:   21-02-09 01:08

1.за
2.за
3.против
4.за
5.за

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 01:11

Я, Ролифлекса изскокна най-накрая [smilie5] [smilie5] [smilie6] Ти, другарю, четеш ли по-горе написаните мнения ЗА смъртното наказание защо са ЗА, ърм? [smilie3] [smilie5] [smilie5] Или просто не ти се спи и си решил да изразходиш енергия в малко назидателни поучения [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   21-02-09 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: felinophil   
Дата:   21-02-09 01:21


1. Против
2. Против
3. За
4. За
5. За

(направо го копнах от Chitsujo и jivkojj )

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: black_swans   
Дата:   21-02-09 01:21

Хедонисти за култура на смъртта

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   21-02-09 01:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-09 01:28

Мдааа, я д си лягам аз, пък утре на свежа глава ще дочитам великите мисли на някои колеги по зона [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 01:36

[smilie18] black_swans - Хедонисти за култура на смъртта [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имаш някакво право, но пък най-вече наистина ме разсмя... макар че може би не ти е била такава идеята [smilie8]

Така, става:

9:9
6:11
13:2
14:1
14:0

Значи, с последните 3 казусчета явно сме в общи линии доста ОК, НО...

Така, смъртното наказание не ми е чак много силно страстно казусче, макар че определено си държа на мнението по въпроса... то аз за всичките си мнения съм така - бая съм ги премислял с годинките.

В началото си казах основните доводи, но след малко може да се опитам да спомена и други и най-вече да включва любимата статистика - доста нещица се изясняват от нея [smilie24]

Разбира се, че самата идея нещо да е морален казус го прави леко неподвластен на статистиките, но доколкото има евентуално колебания от прагматична гледна точка, целесъобразността, дет' се вика, как е засегната.

Явно най-сериозно губим при оръжието, та затова сега натам ще се насоча, очаквайте включване... и засипване с прекалено много железна логика (демек опит за самоирония беше туй) [smilie8] [smilie5]




Иначе пак ми се ще хората да обърнат внимание, ама действително да го направят и да видят доводите ми по отношение на мисленето за ЖЕРТВИТЕ, а не за престъпниците - и в казуса със смъртното наказание, и с оръжието!


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 01:42

Rolleiflex2005, поне образцово си изказваш мненията, така ми се щеше повече съфорумци да правят [smilie24]

Иначе специално за казуса с оръжията ще ти отговоря и със статистиките, но се сети и за други неща - всякакви демонстрации е имало в Америка, при това по време на борбата за граждански права в някои южни щати са били и брутални, но точно в тези случаи оръжие не се е използвало поголовно, най-малко пък от протестиращите...

За другото - после.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   21-02-09 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде “стоите” по големите морални спорни въпроси?
Автор: Coincidentia   
Дата:   21-02-09 02:17

Rolleiflex2005, първо - преди да се появи кака Лалинда да те скастри, по-добре да го направи някой, който няма да вложи надменно отношение - съвсем добродушно да те поправя, че е с "в" - евтаназия [smilie24]

А по същество - става въпрос за случаи, в които желаещите да сложат край на живота си НЯМАТ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ГО НАПРАВЯТ - предимно физическа.

За другия момент - тези нещица трябва да се обявяват от самите хора - както декларираш, че си съгласен да даряваш органи, така да декларираш, че самият ти искаш примерно да ти изключат животоподдържащите системи...

Аз не знам дали съм толкова непреодолимо вкопчен в живота, но си представям, че ако съм в кома, може би ще ми е един вид интересно [smilie7] [smilie21] [smilie5]

Но не и ако изпитвам непреодолими мъки и животът е ад... да де - (като е запревеждал, трябваше да преведе и откъсчетата от филмчето) -

ONE



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.