Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: mixmike   
Дата:   27-01-09 18:42

С 6Gb не съм пробвал, но така твърдо няма да работи в Dual channel mode. Без да знам доколко има полза от него изобщо

ВИНАГИ ще работи в дуал ченъл, стига да имаш 2 еднакви стика в 2 еднакви по цвят слота на дъното!
Т.е. може да имаш и 5GBпамет които да ти работят в DUAL, стига да имаш 2 еднакви стика по 2GB в 2 еднакви/съответни слота на дъното и ръгаш плочката от 1GB в някой от другите слотове. Дано е ясен примера ми.
Christal - грешки и рестартиране може да получаваш и от това че 1066MHz памети работят на точно определено напрежение и настройки и са капризни. Може да не се разбират с дъното или дъното да не им подава точно напрежение и т.н, но едва ли проблема е от това, че си с 8GB...не ми се вярва!
А може и точно определен стик от паметта да е проблемен и да дава грешки.


IDA - дай точен модел на дъното - за да нямаш подобни настройки в bios-а, значи че си си купил най-голямото орязано дърво! Не ми се вярва. Дай модел и производител



Публикацията е редактирана (27-01-09 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: IDA   
Дата:   27-01-09 18:50

Mixmike,

Ето това е дъното:

http://www.intel.com/Products/Desktop/Motherboards/DP35DP/DP35DP-overview.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: christal   
Дата:   27-01-09 18:52

Миксмайк, няма такъв филм. Ей сега го пробвах. Аз съм с 4Х2Gb, абсолютно еднакви стикове. Махнах последния, слотове 1,2 3 са заети. Получава се Single channel.

IDA, сетих се, че чипсета няма официална поддръжка на 1066Mhz памет и това разширение се добавя от производителите на дъна.
Няма причина DP35DP да не работи стабилно с 8Gb на 800Mhz.



Публикацията е редактирана (27-01-09 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: terminator   
Дата:   27-01-09 19:05

С това дъно забрави за "пипане" и "настройки" по делители, честоти и напрежения. Май е фирмена политика Интел да правят своите дъна нарочно със забранени горните възможности за настройка, а доколкото съм виждал БИОС на интелски дъна, са се постарали да спестят и скрият колкото се може повече настройки.

За дуал-ченъла наистина е както казва christal - в по-горния горния пример с 5GB паметта ще работи в дуал-ченъл само ако в двата слота са 2х2GB а в другите два - 2х512MB [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: mixmike   
Дата:   27-01-09 19:18

еми ок, аз "филма" го гледах половин година с 2x1GB + 1x2GB - общо 3 стика = 4GB
Имах си дуал ченъл без никакъв проблем.
Сега смених паметите и имам 4x1GB от друга марка и пак си работи.


Ето го!

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/qyiu9660.JPG
http://photo-zona.net/images/user31712/album13181/large/1233077145_lyzx2097_3GB_dual.jpg


Току що извадих единия стик и паметта отново си е DUAL!



Публикацията е редактирана (27-01-09 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: mixmike   
Дата:   27-01-09 19:31

IDA, точно си дъна Интел никога не съм задълбочавал какво имат и какво не.
Трябва да погледнеш сам - ако има - има, ако не...няма значение. Нали не искаш да клокваш. Единствено остава проблема дали ще сложи автоматично коректен делител на паметта за да работи като хората, че ако не стане и не можеш да го променяш...мъка

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: IDA   
Дата:   28-01-09 11:32

Много благодаря на всички отзовали се. Сега горе долу ми се изясниха нещата.

Пожелавам приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: danbi   
Дата:   28-01-09 14:55

mixmike: браво. най-сетне прочете за какво става въпрос.

сега остава да се образоваш и по отношение на кеш архитектурата на Intel и максималното количество памет, която може да адресира директно (кеша).

ако не се справите с домашното, като се прибера от командировка към края на седмицата може да ви дам малко мат'риал за четене.

Всичко това няма нищо общо с AMD. Архитектурата на Intel винаги е била такава боза - резултат от един куп компромиси и икономии. Тези неща не са видими от потребителя, в никакви менюта в биоса или глупости. Просто се отразяват на достъпа на процесора към паметта.

IDA, извинявам се, ако смяташ че съм ти оспамил темата. Бих могъл и да я игнорирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-01-09 15:50

Хайде кажете едно свястно дъно до около 200 лева де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Към компютърните експерти: процесор Q6600
Автор: bobihot   
Дата:   29-01-09 02:43

Сложи си Вин7 ии няма да ти се налага упгрейд до есента. Най-много още малко памет, ако ползваш сопата. [smilie6] [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.