Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 19:39

Не знам защо в БГ на Форд им е толкоз лоша репутацията - дали защото няма кадърни сервизчии да ги поддържат, или шофьорите не ги поддържат? [smilie8]

Специално Фокус и Мондео са си много прилични коли.

Като гледаш европейските статистики по повредите, пред Форд са само Мерцедес, Мазда, Ауди и Фолксваген - всички Френски коли + Нисан + Тойота + Опел + Фиат + дори Волво, да не говорим за Киа, са назад... А пък най-здравата кола от компактния клас е Форд Фиеста.

Ето какво пишат в Англия за Фокус 1 (до 2004):

The old Focus was Britain’s best selling car and clearly the class leader. Even VW admitted that Focus qualities were its goal when it designed the Golf Mk V. The voice of experience (actually the bloke I was driving with) reckoned, “if you could only have one car to do everything then it would have to be a Focus 1.6.” Nothing else combines practical with such a fine driving experience.

А ето и за Фокус 2:

So now we have a new Focus, on a new platform. You may not appreciate the looks of the new Focus. But if you get pleasure out of every other aspect of the car working sweetly and harmoniously to give you the best drive in the class, and you don't want to pay silly service bills, then the Focus has to be the one to put your money in

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 19:41

Фокуса е също така колата с най-доброто поведение на пътя, която съм карал (а съм карал доста различни коли - редовно пътувам в чужбина и ползвам коли под наем).

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: boni   
Дата:   25-01-09 19:46

Автор: arriah
Дата: 25-01-09 19:11

boni, твоята toyota на първо ЗКУ (задкормилно устройство ли е)


Не, но е купувана от Швейцария, с връзки и изключително прецизно попълнена сервизна книжка, така че знам, че в сервиз освен за консумативи, не е влизала:) Аз съм врътнал тук над 40 000км без никакви проблеми от каквото и да е естество.Модела е Celica T20.
2-3 пъти съм размирисвал съединителя, не е имало проблем.

В София караме предимно малко 3 цилиндрово Дайхацу, жена ми като го кара много често му размирисва съединителя, защото по неизвестни за мен причини като паркира на сложно място форсира двигателя и държи на полусъединител[smilie18] За сега няма проблеми, но не си правя илюзии, че няма да му види сметката скоро[smilie5]



Публикацията е редактирана (25-01-09 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: danbi   
Дата:   25-01-09 19:48

Никога форд!
Колко съм бутал таквоз дърво на пътя... мани-мани. [smilie18]

На фордовете впрочем съединителя е кофти място. Веднъж един (на Скорпио) ни остави на пътя (цяла нощ седяхме.. мдам). Другото им кофти май е генератора. От тия дето са минали покрай мен, на всичките е сдавал багажа.

Абе Форд, какво да го правиш? [smilie8]

А ти уж обитаваш цивилизована страна. Там колите ви не ги ли преглеждат периодично в сервиз? По таквиз хубави пътища, дето няма къде да се окаляш .. карай си и си свиркай![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: bvidenov   
Дата:   25-01-09 19:51

Карай и се не бой. То ще си каже. Обикновено си казва на баир, като бързаш. Ама сменят съединител при съмнения, само в едни по-северни държави, от които слава Богу сме далече.
А сега сериозно. Изпушил ли е един път, оправяне няма. Никой майстор, дори да се разглоби, не може да определи колко е амортизиран от препичането. Може да се премери само дебелината, което в случая не е критерий. Та.... виж началото.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   25-01-09 19:54

аз си помислих ,че си говорим за правителството

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 20:09

Ми Данби, преглеждат се веднъж на 20,000км, но не знам точно какво се гледа, не съм сигурен дали съединителя се проверява.

Мойта кола последният преглед и е бил на 43,000км, със смяна на масло, точно преди аз да я купя.

Значи следващият преглед е на 63,000км, което предполагам ще и се случи някъде пролетта през Април или Май (връткам по над 2000км на месец, сега май стигнах 54000).
Та като мине 60,000 направо ще ида да и направят регулярният преглед, да сменят маслото, + да сложат летните гуми. Добре ще ме одрусат, само цената на труда в сервизите е 200 лв на час. [smilie21]

Минах и годишен технически преглед (веднъж на 2 години се прави) - доста по-сериозен е от БГ, заяждат се дори за дупчици от камъчета на стъклото [smilie5]

За генераторите - мисля, че правят кофти номера на Ескорт-овете, за фокусите не знам.
По-новото поколение коли на Форд (след 2000) са според повечето впечатления доста по-сполучливи от предишните, и нямат толкоз идиотски дефекти, които, признавам, ги има в старите модели.

Моята кола засега единственият и проблем беше един фабричен дефект - цяла партида Фордове (не само фокуси, и други модели) от 2005 имат една двойка шарнири отпред на кормилната рейка, които са нещо сбъркани и са много стегнати, като резултат след известно време може да се появи скърцащ шум отпред. Е, при мене се появи, но ги смениха без пари.

За калта, верно няма кал... но сол (морска) хвърлят все едно ще точат баница с тея пътища [smilie18]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 20:11

bvidenov написа:

Ама сменят съединител при съмнения, само в едни
> по-северни държави, от които слава Богу сме далече.

Виденов, най-вероятно аз съм точно в една от тези северни държави, за които говориш (Дания) [smilie5] [smilie5]


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: danbi   
Дата:   25-01-09 20:26

djogata, сериозно -- последния генератор даде фира на (новозакупен) Форд Фокус 2005-та. Ама не съм им фен и само отстрани гледам...
Ще ти стискаме палци! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: НАСОО   
Дата:   25-01-09 20:30

споко ще кара още, само си му намалил живота. Аз съм го правил тоя номер два три пъти в дълбока кал и после след около година почва да приплъзва а единия път направо стана на парчета. Пък който каже че има по евтина подръжка от Форд ... Сега с Алфонсо разбирам що хората се оплакват от разходите по колите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 20:32

Данби, ако ще гърми генератора, дано да е в следващите 2 месеца, толкоз ми остават от гаранцията, ако не ще те викам ти да го оправиш, щот си ми урочасал возилото [smilie5] [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: НАСОО   
Дата:   25-01-09 20:38

ха сега прочетох. Верно генераторите и стартерите на мондео и последния ескорт даваха постоянно дефект като минеш през голяма локва или караш бързо в дъжд. На един приятел в движение му се запали стартера и после от страх му беше щракнал един контактор да пуска ток само когато пали

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: danbi   
Дата:   25-01-09 20:41

Абе знам си аз, че трябва да си мълча. Отивам да пиша само в темите за любофта и секса![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Да си караш без грижи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 20:44

Ми не знам, аз тука карам постоянно в дъжд (все пак сме на брега на Северно море) - случвало ми се е да карам 3 часа със 120 км/ч по магистралата всред проливен дъжд - общо взето на ръба на аквапланинг (добре, че бях с хубави гуми), но никакви проблеми с тоците? [smilie7] [smile]

Освен нещо да изгнива с времето и да оголва някой контакт на стартера

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: danbi   
Дата:   25-01-09 21:35

djogata, може пък това дето да съм видял да е малшанс. Но Скорпиото най-редовно гаснеше като мине през BG локва. Не, че имаше общо с генератора -- според мен дефекта си е специфичен. Даже в сервиза твърдяха, че било "очаквано" -- нещо с четките. А Фокуса всъщност почти не се кара, от 2005-а я има-няма 30-40,000км. Ако те интересува ще питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   25-01-09 22:01

Ама ако казваш, че съединителя е педал, значи си игнорант и дискриминатор и заслужаваш да ме черпиш докато ти простя!
За мен съединителят е ръчка


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: bvidenov   
Дата:   25-01-09 22:20

djogata
точно тез държави имах предвид. и понеже си в там, може да опиташ да го рекламираш. на тези километри не би трябвало да боксува, даже и на баир. виж си гаранционните условия. Момчета защо си купувате такива коли? Ако на Субаруто му изпуши съединителя на 50000, поне шефа на европейския им офис ще си направи харакири. Предишното на 240000 един лагер на задна главина смених. Сегашното е на 43000 и още никъде не съм ходил. Казаха на 90000 да сменя свещите. А живея на Горна баня. 900м няма път и сняг никога никой(даже аз) не чисти. С 6 коли минах 8-900000км и съединител не съм сменял.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 22:22

Абе човек, не му е изпушил съединителя, чети внимателно, работи си екстра съединителя, АЗ собственоръчно го прегрях и се питах доколко това може да му навреди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: bvidenov   
Дата:   25-01-09 22:29

Така де, нали това обсъждаме. Колко ще работи екстра. Собственоръчно, значи да вдигнеш ръчната и да дадеш газ. А ако замирисва при тези не особено екстремни условия е редно да питаш гаранционния сервиз. пък те ще си кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 22:41

Еми при тези лесни условия не замирисва.
Замириса при доста неспецифични условия - на едно нанагорнище педала заседна на средата - тоест ненапълно зацепен - защото постелката за краката се беше изместила.
Тъпата постелка прави този номер за втори път, първият път бях на един светофар и беше равно, педала се освободи внезапно и колата изгасна.
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: bvidenov   
Дата:   25-01-09 22:46

ей човече! рекламирай постелките[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: НАСОО   
Дата:   25-01-09 22:52

то па субарото една кола[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: bvidenov   
Дата:   25-01-09 22:57

НАСОО
2 на едно място.[smilie3] 6 звезди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: djogata   
Дата:   25-01-09 23:01

Мани, ако така си говорим, най-зле е Ауди - 4 нули - 2 кенефа [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за долен ляв пе.ал :)
Автор: НАСОО   
Дата:   25-01-09 23:03

и в последно време по две за лев[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.