Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: h.svinaroff   
Дата:   23-01-09 18:45

Мдам, това за дългото работбо време го бях забравил - верно са единствените :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   23-01-09 18:54

ПИБ имат клонове навсякъде в държавата и обилно в София

имат собстевн картов оператор (не ползват монополиста борика)

издържаха на атаката на психозата клиентите да си теглят парите масово

абе направо са извънземни :))


Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: Pulsar   
Дата:   23-01-09 19:11

Аз май повече се оглеждам за ПроКредит, засега само убави ралти за нея чувам...

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: zizero   
Дата:   23-01-09 19:16

PuertoVaras [smilie24] [smilie24] [smilie24] Аз също съм клиент на ПИБ и съм супер доволен. Имам визи електрон и една кредитна към тях и са супер коректни. В мола даже работят до 22:00 в делничните дни , а събота и неделя, ако не се лъжа, до 18:00. Ако си им клиент не ти взимат такса при вносни бележки и разни други плащания към тяхната банка, а към други банки е само 95 ст. (ако си клиент). За сравнение Обб и Експресбанк взимат по 2,50 или 3 лв. ПИБ [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Но от горепосочените - Райфайзен задължително [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: toc   
Дата:   23-01-09 19:33

На ДСК по-големите клонове също работят до 19 ч., както и в събота от 10 до 15 ч.

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: ukk   
Дата:   23-01-09 19:41

да потвърдя и аз - ако ПИБ ти е опция - най-добрите са [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-01-09 20:30

Dani_Koev_BG написа:

> Работил съм с ел. банкиране с Пощенска и Райфайзен. Това на
> Райфайзен ми допада повече. ;)

Райфайзен е доста малоумна банка в банкиране на дребно. Внасях едни пари там веднъж, превод от каса, и повече не повторих. Не стига, че не заверяват твоя документ, ами и на това дето ти дават няма нито основание, нито вносител, нито получател на сумата, листа съдържа само техните вътрешно банови касова и преводна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   23-01-09 21:31

Автор: PuertoVaras
Дата: 23-01-09 18:43

Още нещо за Първа Инвестиционна
- работното им време вечер е до 19:00
в София има дежурни клонове в моловете които работят и в събота и неделя
- няма друга такава банка :)

Още един глас за ПИБ [smilie24] [smilie24] [smilie24]

и всичко друго казано по-горе за тях е вярно!!

Бях в Пощенска - с това малоумно работно време - до 17, че някъде и до 16.30, за всяко нещо ми се налагаше да излизам от работа, ВИНАГИ се чака за каквото и да е, имат такси за щяло и нещяло, парите ми по дебитната сметка постоянно намаляваха с няколко лева "за такси", имат такса за теглене дори от техните банкомати, нямат достатъчно клонове, не искам повече да имам нищо общо с тях [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-09 21:42

Аз съм бивш клиент на ПИБ и Райфаизен. Не бих се върнал в тия банки освен ако всички останали не фалират.

ПИБ са мафиоти като начало, което не решаващо ама не е иприятно да го знаеш. После иди в ПИБ да си закриеш сметките или поне една сметка или в Райфайзен еми няма такова чудо ....то просто е неописуемо. Все едно си виновен лично за икономичексата глобална криза ткака се държат с тебе само дето един бой не ти хвърля охраната на довиждане.

ПИБ освен това напраивха две големи глупости

1. Закриха клона в които ми бяха сметките т.е. направиха го само за корпоративно обслужване и ме заточиха на ..... си лелина да ходя да банкирам.

2. След като им бях няколко години клиент ми отказаха кредитна карта щото така без ниаккви обяснения.

Еми ДСК когато е имало проблем с кредит да ми отпуснат винаги ми дават информация. Единия път и те щяха да ми отказват ама се оказа че са направили грешка - объркали документи някакви - извиниха се и всичко направиха много бързо след това.

Райфайзен да разкажа акк отивам да внасям известна сума пари покрай купуване на жилище иде реч - та давам аз тлъстата пачка. Оная леля прибира парите и почва нещо да цъка на компютъра около 30 минути. По едно време възкликва "А парите изчезнаха!!!...". оказа се че софтуера им имал бъг и викаха някъв пич от майната си да дойде да анулира някви транзакции да ми върнат парите......СТРАШНА БАНКА буквално!

Та така от 4 години само ДСК

Да акжа че освен че

1. ДСК работи всеки ден

2. ДСК има най-доброто он-лайн банкиране (да разказвам ли смехории за ел. банкирането при ПИБ?)

3. ДСК има собствен картов център

4. ДСК отпуска кредити за строеж ан къща собствена - питайте в ПИБ или Райфайзен за подобна услуга.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-09 21:49

А специялно за пазаруване в Интернет ДСК имат специялни вирутални карти (Питай ПИБ и Райфайзен за подобни).

в тая карта внасяш точно пари преди сделката и само тая сделка става.

Картата иначе е с нормален Виза номер и минава по повечето сайтове. За един знам, че има проблем и искат съвсем истинска карта ама не е проблем и такава да имаш или да минеш през PayPAL.

Да кажа и за проблемите - ДСК имат огромна клонова мрежа и някои от служителите им нямат задълбочени познания в предлаганите от банката услуги. Решението е просто има телфон за поддръжка от които могат не само на теб ами и на техния служител да помогнат.

Тоя проблем мисля че и другите банки с гоелми мрежи имат ама някой нямат 24 часова компетентна подръжка ........



Публикацията е редактирана (23-01-09 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: truly   
Дата:   26-01-09 13:39

graphix не знам дали си ползвал друга банка за да направиш сравнение или просто си служител на Райфайзен. Кое му е песента да пишеш всеки път вносна бележка или бележка за теглене? Малко останаха банките, коите те занимават с подобни глупости и Райфайзен е една от тях. За фирменото банкиране взимат по 10 лева и 10 евро за всяка една от сметките ни, всеки месец.
Да кажш, че получаваш някакви преференции за това - не! Плащаш си и за всеки превод през онлайн банкирането. Гледам по касите разни хора плащат и някакви такси за внасяне на пари и подобни измишльотини. За други недоразумения във въпросната банка няма да споменавам.
Казах, че ДСК онлайн банкирането става - там таксата ми е 1.20 лева като физическо лице. Пак си плащам за преводите естествено, но поне ми дават и още нещо - сигурност. Преди всяко плащане ми изпращат код за потвърждние на телефона, който трябва да въведа. Т.е. банката става, но да не ти се налага да висиш по гишета, затова казах, че ти трябва по-ненатоварен клон.
С ПИБ също имам вземане-даван, понеже я споменаха по-горе, имам банкиране и там, но го ползвал само с информативен характер.

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: ukk   
Дата:   26-01-09 14:46

Хотснейл е прав - ДСК е идеална за вземане на кредити [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: rw   
Дата:   26-01-09 16:00

Още 1 [smilie23] за Пощенска и [smilie24] за ПИБ.

Не, че не опира до това в кой клон отидеш и доколко служителката е била ... сутринта или не - но все пак - от доста години съм с ПИБ и не съм имал проблеми, докато от 1 г. ми се нало да се занимавам с Пощенска и съм сигурен че ако не ми се налагаше, нямаше да съм им клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: likeduh   
Дата:   26-01-09 18:37

глас за пощенска
ДСК си остава за управление на опашки от пенсионери...
райфайзен малко йезуити му се невиди
най-доволен от Булбанк....

и всичките са БАНКИ-замислено да ти взема, не да ти дава...

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   27-01-09 14:49

likeduh написа:
> и всичките са БАНКИ-замислено да ти взема, не да ти дава...

Не е така баш :)
Дава ти разбира се.
Ходиш в банка щото имаш нужда някаква.
Ти даваш нещо на банката, тя ти дава нещо друго.
И двете страни би трябвало да са доволни :)


Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: d256h   
Дата:   27-01-09 14:53

Райфайзен.. имам забележка!
Колега има кредит с фиксирана лихва, която не се мени за целия период от време на кредита. Сега като скочи лихвения процент, искаха да сключи нов договор с тях, но той отказа. Те се чувстват прецакани, но формално той е в правото си и го ползва. Проблема е, че те вече не искат да му дават кредити, ако не си промени условията по първия кредит..
Това е нередно и го считам за извиване на ръце, т.е. поставям РАЙФАЙЗЕН в черния списък на банките в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   27-01-09 16:52

d256h написа:
> Проблема е, че те (РАЙФАЙЗЕН) вече не искат да му дават кредити, ако не си
> промени условията по първия кредит..
> Това е нередно и го считам за извиване на ръце, т.е. поставям
> РАЙФАЙЗЕН в черния списък на банките в БГ.

Не си прав.
Много е нормално банката да постъпи точно така.
Това е търговия и пазарлък.
Има договори - спазват се,
има желание за нови договори - договарят се.
Клиента има един интерес, банката има друг
- всеки да си защитава интересите.
Нормално е.
РАЙФАЙЗЕН щеше да е много скапана банка ако не си защитава интереса.


Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: d256h   
Дата:   27-01-09 17:05

Кое е нормално да се прави опит за обвързване на две независими сделки ли? Аз не мисля така.
Ако има нов договор, нека да има изменения, а защо трябва той да се обвързва с вече действащ договор? Не се прави така!
Имай пред вид, че заради подобна простотия, отсвирих една фирма, която си мислеше, че е много велика. Когато те се големееха, аз бях прост служител, но когато станах шеф на цяло направление в голям холдинг, същата фирма и се стъжни. Специално бях при ръководителите и изложих, защо специално ще следя те никога да не могат да спечелят търга и да си търсят отговорност от преговарящия служител тогава...
Всяко нещо в бизнеса има значение!

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: tractorista   
Дата:   27-01-09 18:01

На райфайзен банкирането е уникално дърво ! Няма равно на себе си. На ДСК е мн.по-добро, но на ПроКредит е най-добро

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: exo99   
Дата:   27-01-09 18:05

Райфайзен [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Лошо обслужване, измислени такси, много бумащина.

Загубиха ме като клиент, а и на всички познати разправям от какво не съм доволен.

ПИБ - доста по-нормална банка [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   28-01-09 00:45

d256h написа:
> Кое е нормално да се прави опит за обвързване на две независими
> сделки ли? Аз не мисля така.
> Ако има нов договор, нека да има изменения, а защо трябва той
> да се обвързва с вече действащ договор? Не се прави така!

Клиент е отишал да моли банката за 2ри кредит.
Банката си е поставила условията такива каквито и защитават интереса
и не са противозаконни или дори неморални.
Ако клиента е съгласен ще има сделка, ако не е, нека да си намери пари от друго място.
Никой на никого не е длъжен да отпуска кредити.

d256h написа:
> Имай пред вид, че заради подобна простотия, отсвирих една
> фирма, която си мислеше, че е много велика. Когато те се
> големееха, аз бях прост служител, но когато станах шеф на цяло
> направление в голям холдинг, същата фирма и се стъжни.
> Специално бях при ръководителите и изложих, защо специално ще
> следя те никога да не могат да спечелят търга и да си търсят
> отговорност от преговарящия служител тогава...
> Всяко нещо в бизнеса има значение!


Съдейки по изказването ти вероятно си малък шеф и си далеч от бизнеса.
Мисля така защото в бизнеса не е важно кой кога и как се чувства обиден и огорчен, а обикновено печалбата и интереса са водещи.

Всяко нещо в бизнеса има значение, но преди всичко е бизнеса :)


Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-01-09 01:01

Каквото и да е,
само не Експресбанк...

Още са в каменната ера от към електронната част. И са доста некомпетентни. Не знам как си набират служителите, но са странни....

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: d256h   
Дата:   28-01-09 07:49

PuertoVaras, абсолютно си прав, че банката не е длъжна да отпуска кредит, но това може да се каже директно, без да се прави опит за обвързване с друг действащ договор. Не забравяй, че клиента, който вече има договор с банката, неговият интерес също се защитава от самата нея.

А щом минаваме в сферата на анализите на персони, по метода от минимум информация към максимум изводи..:
Съдейки по твоите думи мога да заключа, че ти си в отбора на онези, които в името на успешния бизнес си готов да преминеш през всичко. Аз много се радвам на такива хора. Когато бизнеса им върви те са 'железни' доволни и имат самочувствие, но когато нещо ги спъне изведнъж се сещат за някои неща, като приятелство, семейство, възпитание..
Не знам какво значи 'Малък шеф', но съдейки от преките си наблюдения на едни от най-влиятелните хора в България, мога да кажа, че живота им е много смотан. Истински богат е този, който може да си позволи да прави много неща, а не сам да се цензурира, заради 'положението си'. Искрено съжалявам, тези, които не могат да отидат на работа 'по дънки'.
И последно...щом говориш така, значи нямаш представа, как от едно отрицателно мнение за някой, може да му обърне живота и бизнеса на 180 градуса...
Естествено всеки гледа от своята камбанария, има собствено мнение..
Ех, хубаво е в града ни, когато сладките юпинца (решени на всичко, за да превземат света) са си отишли по селата, а Димитров играе петанк..

Отговори на това съобщение
 Re: ДСК, Пощенска Банка или Райфайзен?
Автор: gogo   
Дата:   28-01-09 08:54

С Алианс работел ли е някой??? щото ще ги правя МОЯТА банка [smile] ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.