Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:03

НР,то ако е за крокодили..направо да лягам вътре[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:06

Рибоците са страшна работа. Трябва да си направиш две стада от по 6-8 рибки- неонки и барбуси примерно. Много е ефектно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:12

за неонки почти на 100% съм сигурна,че ще си взема- сладурски са много[smilie5]

Данио рерио - също много ме кефят[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-12-08 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:18

Дискусите, златните рибки и скалариите мисля, че ядяха неонки. [smilie8]

Даниото е готино, едно такова бързо. Пък и може да си ги развъдиш :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:21

да,знам,че не стават дискуси и неонки,ама както вече се разбра - ще изчаквам с дискусите[smilie2]
Скалариите са ефектни,ама незнам защо..не са ми много на сърце..може би не съм видяла хубави по магазините..[smilie8]

Исками се в аквариума да има по-големи рибоци,примерно двойка и стадо дребосъци..още проучвам кое с кое е съвместимо..[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:21

Елриша здравей! Виждам, че яко те тресе акваристиката, няма лошо, много успокоява и помага на човек да си сложи мислите у ред и най-важното не те буди сутрин за разходка :)
Виж този линк http://www.d256h.com/aquaristic/index.htm правих го към 2001г, но основните неща и в момента са актуални. Все пак има много новости особено що се отнася до химия на водата, има прекрасни кофи. Преди читави бяха само на Ехейм, но вече има италиански и китайски аналози, които са много добри! Много важно!!! Не си купувай аквариум на старо, особено голям обем !!! Силикона старее и аквариум доближаващ възраст 10г вече става рисков от изпускане и протичане. За майстори на аквариуми не си търсила достатъчно вероятно, но има в София, погледни във форумите по акваристика! На теб най-близкия читав майстор e:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nkyz2424.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/zqvf1057.JPG

http://www.d256h.com/aquaristic/aqua.jpg
Магазина се намира от задната страна на една нова сграда..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:21

НР, за теб ще ми трябва басейн,пиуе![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:25

Ако ще гледаш дискуси не си прави аквариум под 600-800 литра. За мен най-красивите аквариуми са с много водорасли и десетки ята харациди. Дискуса е красива риба на пръв поглед, но бързо омръзва..но волята за избор е твоя, никога не е късно да преработиш някой аквариум от един стил в друг!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:28

d256h , от една седмица вися почти денонощно по форумите за акваристика и чета[smilie5]
За филтъра реших,че ще е вътрешен на ТетраТек ,както и нагревателя- нямам място за кофа..за сега.
Ходих в Слатина преди няколко дена, при един страхотен майстор..той предлага предимно морски рибоци и тая красота ми е още в съзнанието,ама..мисията невъзможна..пак за сега[smilie5]
Та..видях за какви цени става дума и ...предпочитам на старо за 50 лв,отколкото нов за 1000 лв...мисля,че е ясно защо[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:36

Разбирам те напълно! Моя съвет е да не бързаш. Хем ще прегледаш достатъчно сайтове и форуми, хем ще претръпнеш и ще може да взимаш по-точни решения. Все пак искам да ти дам няколко съвета:
-Не бързай, подбери размера на аквариума така, че да има обем в запас спрямо първоначалните ти намерения;
-Мисли за шкаф под аквариума, който да бъде хем подставка за него, хем да побере всичко което го обслужва, така избягваш потенциалната цигания..
-Ако не е голям аквариума, за осветлението може да се справиш и сама, има достатъчно вносители (вече) на осветителни тела за аквариуми (8000-12000 Келвина цв.температура).
-Ако ползваш кофа, живота ще ти се улесни много при поддръжката на аквариума..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:36

Ей, как ми се прийска пак да си имам аквариум... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 12:39

странна ми е на мен тази страст... не гонят клечки, не можеш да ги нагушкаш... Като им правих вълнение и им пусках димни ефекти за забавление, "аквариумистът" ми се скара [smilie8]

Нашите са неонки и една японска бойна рибка. Май и казват риба куче... Тя е по-интересна и е много красива.. Като се приближиш до аквариума, винаги идва да те провери кой си и те гледа право в очите, докато не и писне...

Ел, първо научи кучо да не бърка с лапа в аквариума [smilie5]

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 12:48

дискусите са много красиви но и доста скъпи и като че ли се гледат най-трудно,трябва им огромен аквариум,не се разбират много с други рибоци...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:49

аа, кучо беше много смешен,щото за Коледа подарих на брат ми две златни рибета и 3 дена стояха в нас..та те обичат да местят чакъла и се чува как го правят.Кучо наостря уши,отива до аквариума и започва да наблюдава как върви преустройството на дънната настилка,после му писва и си ляга[smilie5]
И все пак, аквариума няма да е на пода - то е ясно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:51

бтв, как мислите,в аквариум около 100л колко златни рибета могат да виреят?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 12:52

хахахахахха! Като имах котка, в началото с аквариума беше голям кеф, защото котакът прекарваше дните си в съзерцание и опити да бръкне вътре с лапа... ама мокрото много го плашеше [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 12:53

Многоо интересно - ..много. [smilie24]

Първа грешка - да набухаш различни видове - само по симпатия - бъди сигурна че ще стане като във Фото Форума [smilie5] скъсани опашки и прочие.

Откъм Аквариуми - горещо ти препоръчвам този вид - немски са - поне капаците и стъклото е яко.
Подробности - 112 литра, 6 мм стъкло, капак "Хаген" 2 или 1 Х 25 вата. размери 80х35х40

значи предимства - мног одобро осветление, капака не плесенясва, има отгоре отвор - много ползено нещо ! там се монтира една китайска джаджа с батерия и пуска суха храна - както ти нагласиш - време и количество - адски удобно като запрашиш нанякъде. Вервайте ми съседите правя на леш аквариума [smilie8]
Ето така изглежда:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qimw6396.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/igkn3093.JPG

http://img401.imageshack.us/img401/7099/aquazs8.jpg


Не се подлъгвай под китайските оферти - не струват. Евтини са но.... нито филитри, нито осветление.


Ще ти трябва приличен филтър - препоръчвам /разбира се/ външен от серията на FLuval - не са много евтини - но са немски и бачкат много добре. Предимства - няколко нива на филтриране - керамика, въглен, дунапрен.
Предимства - безшумни!, лесно се чистят - отвън са; чистят се много по-рядко! отлична изработка. Рибите са здрави и не боледуват - филтърът е отличен.
Другите филтри - потопяеми - бъркаш във води, много често се затлачват, като се замърси леко почва да бръмчи и т.н.


Термометръче си вземи - аз предпочитам потопяемо - има на стъклото с лепенки. 25-26 С.

Нагревателчето ти препоръчвам на "SERA" - различни ватове са - на теб около 75 вата ще ти свърши работа. дни зелени са ..пише TUV и обозначения от типа RH50 / значи 50 вата/.
Много внимавай с избора на нагревател - евтините с би метална пластина - залепват по нячкое време - особено лятото /не знам защо/ и всичко става на рибена чорба. Този е с реле и интегралче за температурата.

За средата - 5-6 кг речни камънчета - едри и средни. Растенията ти ще вървят добре.

Водата - трябва да не е директно от чешмата - да остави поне 8 часа да излети хлора - тогава се добавя. 2-3 дена е хубаво да работи всичко - за да се създаде мин. среда - кислород, темп. и някоя бактерия.
След това всяка седмица /мен ме мързи/ на 1/2 месец по 1/3 от аквариума отнемаш и сипваш прясно отлежала вода.

Като пускаш нови рибки - си вземи сакче с мрежичка - да не пускаш "чужда вода" в твоя аквариум.Рибката в сакчето и бух във водата - нищо няма да и има.

Има възможност в самото начало да се появят бели гъбички по плавниците - катп пърхут. Това е мног очесто срещано явление при начално пускане на аквариума. Взимаш много малко калиев пергаменат и разтваряш във водичка. Бухаш и след някой и друг час всичко пада. Но малко!

Аквариума да не го сложиш на пряка слънчева светлина!!! Ще е голяма грешка, но не на Нешка [smilie3]

Ще е необходимо да си вземеш един маркуч с цилиндър накрая - това отнема водата, но предимството е че като засмуче вода ..с цилиндъра обикаляш камънчетата и акитата засмукват.
Акитата са вредни в по-големи количества.
Стават на нитрити и киселеят водата. Растенията ги харесват, но в определени дози.
Иначе има бактерии които ги разграждата.
Пълно био равновесие в един аквариум се постига около 6 месец.

Можеш да си гъзе с някой шкаф да ссе напериш, но отдолу да има възможност да сложиш филтъра.

Хранене - съ суха храна - до 5 мин. да са изяли всичко. 1-2 пъти на ден. Един ден - глад в седмицата. Можеш да ги глезиш със замразена или жив храна - много дебелеят.
Чернодробна на гранули смесваш с разни буби и мухи, малко с витамини на гранули. Идеална комбинация.Размерът на гранулите -според големината на рибата.

Рибите - са като хората - някои не се надушват.

Аз имам предимно златни рибки - много дебелеят, ама изпълняват и желания- миролюбиви, но други видове им обожават перките.
Но важното е че изпълняват желания[smilie25]

Ако този минимум спазиш - хем ще си рахат откъм почистване, хем ще се кефиш на невероята атмосфера.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 12:54

за да растът и се чувстват добре им трябва по 10л. на рибе мисля че такава беше формулата(харесват ли ти златните рибки??странни създания:))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:05

Аз имам 100л аквариум с 4 дънни риби и много висши водни растения, от 9 години не съм му сменял нищо освен доливане на вода. Напипах му равновесието. Всички растения цъфтят, като луди, охлювите направо ще се разцепят! Реших да развъдя и една рядка форма на ампулария, но анциструса не я хареса и уби двойката. Изчаква охлюва да тръгне за въздух нагоре и тъкмо да си пусне шнорхела за въздух, го изтресква да падне на дъното, после пак го чака и така докато охлюва се задуши и умре! Просто не знам как го усети, че това е начина да ги убива..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 13:10

Добра подсказка - Анциструсът - риба чистачка.
Засмуква стъклото и няма зелении - хем чисто, хем много интересна риба. 2-3 броя и имаш домашен помощник - миролюбив.

Свие ли горния плавник /да не е наперен/ - признак, че водата е много кисела - и за подмяна.



Публикацията е редактирана (30-12-08 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:20

За миролюбив не съм съгласен! От 87-ма година ги гледам и знам какво могат. Преди години реших да сложа раци в аквариума. Много добре изглеждаха и не закачаха харацидите. Обаче женската снесе хайвер и мъжкия започна да го пази. Най-голямия рак поне 3 пъти по-голям от мъжкия анциструс реши да хапне хайвера (те имат невероятно чувствително обоняние). Голяма грешка. Мъжкия анциструс уби рака, изплискаха половината вода от аквариума. Следващите дни имаше наказателна акция и анциструсите избиха всички 8 бр. раци. Рибата е кротка ако не се почувства застрашена иначе се превръща в истински брониран рицар, който побеждава винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 13:23

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.