Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 17:03

На туй дередже сме именно, защото си събаряме музеите!

В България, всеки който дойде на власт (независимо на какво ниво) първата му, и често единствена задача е да обясни на всички, колко грешки е направил този преди него.

Ако мавзолея си стоеше там, щеше да е музей и щяхме сума ти пари да съберем в бюджета (или в партийната касичка, все тая) от туристи.

Освен всичко друго, щеше да е обица на ухото за много хора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   21-01-09 17:05

danbi написа:

> На туй дередже сме именно, защото си събаряме музеите!
>
> В България, всеки който дойде на власт (независимо на какво
> ниво) първата му, и често единствена задача е да обясни на
> всички, колко грешки е направил този преди него.
>
> Ако мавзолея си стоеше там, щеше да е музей и щяхме сума ти
> пари да съберем в бюджета (или в партийната касичка, все тая)
> от туристи.
>
> Освен всичко друго, щеше да е обица на ухото за много хора.





Каква обица ще е това [smilie10] [smilie11] да си плащат, за да гледат някакъв мухлясал дегенерат, изповядвал сатанинска идеология [smilie5] [smilie5] това си е насърчение на кретенизма [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нереален   
Дата:   21-01-09 17:06

Какъв музей е мавзолея бе? Какво щяхме да излагаме в този музией? Каква щеше да е експозицията? Кой си мислиш, че ще привлечеш, като турист там? Знаеш ли, какво е било вътрешното пространство в този мавзолей? Уникален музей щеше да е - каменна купчина без нито един прозорец...


danbi написа:

> На туй дередже сме именно, защото си събаряме музеите!
>
> В България, всеки който дойде на власт (независимо на какво
> ниво) първата му, и често единствена задача е да обясни на
> всички, колко грешки е направил този преди него.
>
> Ако мавзолея си стоеше там, щеше да е музей и щяхме сума ти
> пари да съберем в бюджета (или в партийната касичка, все тая)
> от туристи.
>
> Освен всичко друго, щеше да е обица на ухото за много хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   21-01-09 17:09

то принципно прозорецът не е най-добрият приятел на музея :) Затова и не се правят музей, защото веднъж направи ли се и няма преправяне:))) Или прозорците ще са най извратените на света... или няма да ги има :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   21-01-09 17:14

Мавзолеят си беше тумор в сърцето на София... Може би единственото нещо, за което се кефя на Генчо Бомбаджията, че го махна... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boink   
Дата:   21-01-09 17:16

мухълът на комунизъмът дъръ бъръ. ами брачедите където хапват мухлясало сиренце чий мухъл хапват?


----------
и какво направиха на мястото на нашия ГД мавзолей? повече пикалник за кучета? а сега щеше да е много як (много яко надраскан). трябваше да си остане деева, ама давай.

като си купиш кюлоти но като не си измиеш дупето, все тая и ние така .....

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Vinsent   
Дата:   21-01-09 17:19

В оня музей, в Париж, пастелите на Дега не се осветяват от никакъв прозорец. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Като влезеш в залата, в началото не виждаш нищо. Защото картините са в пространство, зад дебели стъкла, със специален климат и много-много разсеяно осветление някъде отдолу! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: юнга   
Дата:   21-01-09 17:19

Срещнали се 2 германчета. Източно и западно.
Западното било с банан и взело да ядосва източното.
- Нааа! Имаме си банани.
-Да ама си нямате социализъм - отвърнало източното.
Ядосало се западното и вечерта разказало на баща си за случката. Баща му казал , че и западните един ден ще си имат социализъм.
Срещат се пак германчетата и западното веднага мята източното:
- Татко каза, че и ние ще имаме социализъм.
- Да ама тогава няма да имате банани - отвърнало източното.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   21-01-09 17:20

това си е съвсем нормална градинка, аз не виждам какво против нея имате. Преди градската градина беше много затъмнена и някак забутана. Така се отвори пространство и е много по добре. И въобще как може да наречете градинките- пикалник за кучета?!??!? Малко наизуст си говорите. Верно си е по добре да излеем навсякъде бетон и ако може и храсти да не останат. То не че кучетата при това положение ще спрат да пикаят, но пък ние ще се чувстваме много по добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: n1x0n   
Дата:   21-01-09 17:28

Освен всичко друго, щеше да е обица на ухото за много хора.

Това, че събориха мавзолея беше едно от най-добрите неща, направени от Бакърджиев.

Нямаше да има в тази държава по-силен анти-комунистически символ от мавзолея, ако не беше Бакърджиев. В този план той съвестно изпълни една Живковистска директива!

Първо бутнаха мавзолея "за да не напомня", после курдисаха парче от Берлинската стена пред НДК - "за да не забравим!".

После що нямало опозиция у нас... щото са червени тикви всичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: slivenski   
Дата:   21-01-09 17:32

Абе, във всичко конспирации търсите... По добре ли щеше да е онова опикано и надраскано с графити нещо да стои там още?

То в Дрезден има една сграда, запазена от войната... Развалини... Да напомнят.

Ама, това не за комунизма, а за човешката глупост само напомняше... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (21-01-09 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   21-01-09 17:32

Ники, виж, че мухливите студентчета от протеста ми прокарват комунистически глупости в лозунгите си. А са на по 20-25 години :(((

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Vinsent   
Дата:   21-01-09 17:34

А, в Праха 6 още седят дупките по сградите от 68-а! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   21-01-09 17:34

ejko написа:

> Ники, виж, че мухливите студентчета от протеста ми прокарват
> комунистически глупости в лозунгите си. А са на по 20-25 години
> :(((



Можем да очакваме в близко бъдеще нарастване на младежкото левичарство, основаващо се на идеята за възстановяване на "истинския социализъм-комунизъм".
Това се казва в Годишния доклад за младежта у нас на Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС) за 2007 г. Документът се обсъжда в парламента и ще бъде приет от депутатите.
[cool] no comment, както се казва [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Todd   
Дата:   21-01-09 17:38

Автор: slivenski
Дата: 21-01-09 17:32

......Ама, това не за комунизма, а за човешката глупост само напомняше...


И като го бутнахме сега няма какво да ни напомня кви сме тъпаци ли ???

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ма като бутнем планините ,реките и квото е останало от държавата ще трябва да правим и мавзолей на глупоста ...

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]



Номера е че с бутане нема да се оправят нещата - комунистите първи ги напуснаха тия сгради и се преместиха в лъскави офиси....да забравят !!!

[smilie7]

А на народа му остана само да бута ...и после пак в тръстиката ниско приведен !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-01-09 17:38

"Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ"

"Няма по-разложителна и воняща идеология от комунизма"

"... да си плащат, за да гледат някакъв мухлясал дегенерат, изповядвал сатанинска идеология
това си е насърчение на кретенизма"

Това горе са цитати на амиго

Много ми е интересно какво го кара да бъде така краен и остър.
Така патетично навремето говореха самите комунисти, само като се подмени "комунизъм" с "империализъм" и направо си идваме на старите лозунги.

Аз наистина съм заинтригуван.
Амиго, пострадал в семейството си ли имаш от комунизма?


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   21-01-09 17:38

"Докладът отчита известно покачване и на песимизма при младите. Въпреки намаляващата безработица и повишаването на материалния стандарт и потребление, настоящото пазарно общество губи съревнованието си с идеята, представата за предишното."

те тоя доклад могат да си го заврат в ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boink   
Дата:   21-01-09 17:39

ежко ти луд ли си? [smile] [smilie10] [smilie5] [smilie18]

ами след като събориш нещо толкова монолитно естествено е че ще стане по светло и ще има дупка.

не ми пука за ГД, но наистина смешна работа, да разрушиш нещо и после да непостроиш нищо.

поне едно скапано виенско павилионче с захарен памук да бяха направили (само без архитектурни шитни и градоустройствени планове защото такива НЯМА в СА, естетика също, така че без такива доводи)?


нищо. пикалник е, това е моето мнение но си прав да малко наизустено говоря защото на парк неходя. планината е отсреща и няма много хора. а в парка има такива хора като ЛАЛИНДА които слушат какво си говорят другите хора. има и такива които си изпикават кучетата всяка сутрин. и си ги и изкват дори.


/дааансъ сърдиш лалинда, дадох те запример, но забелязах после че много други хора го правят и то с интерес/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boink   
Дата:   21-01-09 17:41

за ежко http://www.youtube.com/watch?v=bKCoBt43HWE

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 17:41

Къде предложих мумията на Димитров да остане в сградата? Имам идея какво представляваше вътре сградата. Бетон като бетон.
Всяко парче бетон може да се превърне в прехвален и добре рекламиран паметник.
Ако трябва, да карат нощем по един ЗИЛ с камъчета там, да събират туристите 'отломки от социализма'...

Поразходете се малко по света, вижте какви "абсурдни" паметници пазят хората. Не за друго, ами са част от историята им.

В центъра на Виена има паметник на Червената Армия. Австрийската държава прилежно го поддържа -- в момента го ремонтират/реставрират. Вярно, сключили са сделка преди време. Ама ако се сетите и ние сме сключили. Те я спазват, ние не.

Ето за това сме на такова дередже като държава, защото сме измекяри и мошенници в очите на всички останали.

Разбира се, ние смятаме себе си за неразбрани и за голямата работа. Типичен Балкански синдром!

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   21-01-09 17:41

PuertoVaras написа:

> "Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ"
>
> "Няма по-разложителна и воняща идеология от комунизма"
>
> "... да си плащат, за да гледат някакъв мухлясал дегенерат,
> изповядвал сатанинска идеология
> това си е насърчение на кретенизма"
>
> Това горе са цитати на амиго
>
> Много ми е интересно какво го кара да бъде така краен и остър.
> Така патетично навремето говореха самите комунисти, само като
> се подмени "комунизъм" с "империализъм" и направо си идваме на
> старите лозунги.
>
> Аз наистина съм заинтригуван.
> Амиго, пострадал в семейството си ли имаш от комунизма?
>



[smilie5] [smilie5] Някой ден ще пусна една темичка по темата за червените дяволи [smilie3] [smilie25] Ще ти ги вържа и двете - империализЪма и комунизЪма [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: n1x0n   
Дата:   21-01-09 17:43

Ники, виж, че мухливите студентчета от протеста ми прокарват комунистически глупости в лозунгите си. А са на по 20-25 години

Ми защото е "фиешън"... носят значки с Ленин и тениски с Че Гевара... научили 5 клишета на тема политика и аре - вече са революционери, активисти, левичари, антиглобалисти и не знам още какво!

Нито има ляво в тази държава, нито има дясно! Това е истината. Един тъмно-лилав качамак има от бивши и настоящи партийни членове, мутри и кариеристи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-01-09 17:43

Ти сега си пуснал тема
не се ли брои?

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Todd   
Дата:   21-01-09 17:44

Автор: danbi
Дата: 21-01-09 17:41

В центъра на Виена има паметник на Червената Армия.....


Във Виена има сгради от времето на Васил Левски ....и никой не е щял да ги бутне до днес .

Но някой ден българин ще стане кмет на Виена !!!! [smilie24]
Ще видят те тогаз !!!!


[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   21-01-09 17:45

"ежко ти луд ли си?"

Не знам, човек! Луд-нелуд, какъвто ме виждаш, такъв съм. Казах какво мисля, пък може и луд да съм..., бал съм го. Има градинка, снимал съм в нея и клиентите са били доволни. Дала ми е повече, отколко ми е дал мавзолеят...
Все ми е едно дали е там или не, защото никога не е бил част от живота ми. Родителите ми дори не ми позволиха да го посетя навремето. Все ми е тая. Сега има градинка и за мен това е ОК и по добре, отколкото сграда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.