Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Един народ - две системи
Автор: Нереален   
Дата:   22-01-09 17:47

И кое от изказванията ми по въпроса е малоумно? Това, че КНДР е превърната в комунистическа монархия, в която от 1949 година насам, властта се предава по наследство ли?

Kanonir написа:

> Ами не го сваляй тогава с меко казано малоумни изказвания....
>
>
>
> Нереален написа:
>
> > Хайде да не сваляме толкова ниско нивото, а?
> >
> > Kanonir написа:
> >
> > > Нереален написа:
> > >
> > > > Извинявай, че ти го казвам, но подобен паралел е меко
> > казано
> > > > малоумен. Дори не считам за нужно да ти обяснявам защо.
> > >
> > >
> > > айде ве нереален ммного те моля, ама наистина много -
> обясни
> > на
> > > нас непросветените защо паралела е малоумен
> > >
> > > [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> > >

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 17:47

айдееее, пак почнахте да се дерете [cool] [smilie5] [smilie5] давайте го по-деликатно [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-09 17:53

Според теб разликата на двете системи само в "имането на скъпи предмети" ли се изразява?

Според мен просто начина ти на демонстрация на разликите е лош - опитах се да ти го кажа с намек, ама не стана...

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Kanonir   
Дата:   22-01-09 17:55

Нереален написа:

> И кое от изказванията ми по въпроса е малоумно? Това, че КНДР е
> превърната в комунистическа монархия, в която от 1949 година
> насам, властта се предава по наследство ли?


Ми малоумното, е че наричаш малоумно същата схема в предаването на "трона" в Буш фамилията... макар и да не е от 49-та година

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-01-09 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 17:57

Нереален, ама съвсем сериозно. Теб лично, интересува ли те дали държавата Незнамкояси е република, монархия или разграден двор?

С какво точно те касае дали следващия "управник" на въпросната държава е избран с всенароден референдум, демократични избори или просто е последния оцелял след безпаметно пиянство?

(следващото не е въпрос)

Аз се сетих друго. Всички плюят китайците. Последните няколко месеца най-редовно се случва където и да ходя, да се засичам с една китайка. Много готина мацка. И -много- умна. Е, нормално де, на такова място дето ходи по един от държава.. редно е да има селекция някаква. Доста сме говорили. На какви ли не теми. Ама как не можа туй девойче, веднъж да се оплаче от държавата си! Ама едно нещо да спомене или изтърве като признак на неудовлетвореност. Верно, може от толкоз милиони да са избрали най-тренираната и най-коравата комунистка... Но на мен нещо не ми се вярва.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: юнга   
Дата:   22-01-09 17:58

Ааааа, моля, моля! Долу ръцете от трабантите.
Точно съм решил да взема един и да реставрирам за колекция, и дори търся онова старо ръководство за ремонт и консервиране на Трабант.
И какво?Подигравки
Дааа, ама като го лъсна и като си джиткам с антифони на ушите в неделя? Аааа?

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 18:01

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/yehh8852.JPG

и

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/buoa0301.JPG


и

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/inch9703.JPG

и

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/nmbt6397.JPG


всичкото със честен труд изкарано.......


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: BOINK   
Дата:   22-01-09 18:19

пепел ти на езика за това което си написал горе НЕРЕДОВЕН.

а ако не ме пере сачмата (ако изобщо сачмите перат) такива нередовни като тебе отдавна да са ме прегазили.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Lalinda   
Дата:   22-01-09 18:48

Преди двайсетина години, горе-долу след падането на Стената, в Париж местни младежи (научни работници!) ми казаха, че съжалявали, че комунизмът се бил споминал, защото сега и за тях нямало надежда!
[smilie18]

От друга страна пък, все се натъквах на едни предизборни плакати, пак там, в Париж, в които дете казва: Мамо, вече съм на 10 години, а познавам само социализма.
[smilie18]

Един колега по същото време бе копирал отнякъде (още нямахме Интернет) една прелюбопитна статия, в която хумористично се сравняваше Порше и Трабант и се казваше нещо в смисъл, че за няколко десетки пъти по-ниска цена от тази на Поршето, в Трабанта можеш да напъхаш два пъти повече пътници!
[smilie18]

Сигурно я има някъде из мрежата, ако някой я знае, нека свирне!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: equinox   
Дата:   22-01-09 18:50

Китай от 1980 г насам извършват постепенни промени. Не са съвсем комунистическа държава като преди.

И все пак разликата в стандарта на живот между Сингапур, Хонг Конг, Тайван и Китай е също голяма. Един народ - различни системи и различни резултати.

Основната разлика може би не е в липсата или присъстивието на демокрация. По-скоро в нивата на икономическа свобода. Пазарните отношения са далеч по-ефективни от административните.


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: djogata   
Дата:   22-01-09 19:15

Иводам, нека се удивлява гостът ти от Дания за смс-ите... Удивлява се, щото в Дания почти всички паркинги са безплатни...

А за веригите магазини - няма ги, щото не са и толкоз нужни, и никой не смята, че са нужни - не само в Дания, в цяла Скандинавия ги няма, и едва ли ще им е лесно да пробият.

Небостъргачите са забранени след резултата от референдум преди 20-ина години - решено е, че в Скандинавия няма да се строят високи сгради и като цяло не се толерира урбанизацията, за да се запази облика и спокойствието. Общо взето и с всички други подобни неща е така - няма хипермаркети, няма високи панелни комплекси, има много паркове, и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: equinox   
Дата:   22-01-09 19:22

Във Финландия Лидл са доста силни. Иначе вериги магазини си има - повечето са местни. То при толкова малко население и толкова голяма територия наистина няма смисъл от високи сгради.


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: djogata   
Дата:   22-01-09 19:33

Equinox, има вериги, ама не са хипермаркети, а повечето са квартални супермаркети - поне в Дания, Швеция и Норвегия е така - няма ги огромните супер/хипермаркети като в Източна Европа - като Kaufland, Metro, даже не ги знам всичките. В Скандинавия размерите на тези магазини са много по-малки и са на квартален принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 19:36

djogata, искаш да кажеш, не са толкова мърляви като тукашните.

Иначе, в центъра на Стокхолм има огромни магазини. Доста впечатлителни. Както впрочем навсякъде из Европейските градове, особено столици.

Просто в България всичките тези магазини са толкова нескопосано направени и инфраструктурата около тях е абсурдна, че те никак не се вписват в града и стоят като кръпки.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: equinox   
Дата:   22-01-09 19:43

Във Финландия съм бил в доста големи супермаркети. Може и молове да ги водят. Метро и Кауфланд подобни май няма. Не съм сигурен.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/xxvd9598.JPG
http://harri.fidisk.fi/images/kapyla_masurkka.jpg


Toва голямо ли се води? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: djogata   
Дата:   22-01-09 19:47

Е к'во му е голямото на този магазин - разположен на един етаж (3 метра височина в нормална офисно-жилищно сграда, не в хамбар като повечето хипермаркети в БГ) - а горните етажи са с някакви офиси очевидно.
Този магазин е много по-малък от примерно Кауфланд или Метро, но за Дания например това е голям магазин.

Голямите молове ги има - и тука са дошли (доста преди да дойдат в БГ) - но не са толкова много, и при това не е задължително да са толкова големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Lalinda   
Дата:   22-01-09 20:17

Пропускаш подробността, че Скандинавия е далеч по-слабо населена от много други места из Европа...
[smilie3]

Как и къде точно очакваш да пробият хипермаркети там?

В София, например, хипермаркетите изобщо не са празни, да не говорим за супермаркетите. Не зная как е по другите наши градове, но не вярвам да е различно...


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Lalinda   
Дата:   22-01-09 20:39

Trabbirennen - Trabbi gegen Porsche


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: djogata   
Дата:   22-01-09 20:41

Лалинда, България е най-слабо населената държава в Европа след Швеция, Финландия и Норвегия!

Дания е 5.4 милиона на 44,000 квадратни км, докато България е 7-8 милиона на 111,000. Така че това не зависи само от населеността, зависи и от културата и обичаите.

Германия е практически "претъпкана", имайки 10 пъти населението на България при 3 пъти територията... България е всъщност доста слабо населена държава като за Европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Kanonir   
Дата:   22-01-09 21:05

Ми Джога освен да тЪ върна на темЪтЪ, [smilie5]

...понеже горе в началото се сравняваха двете системи с/чрез коли, а пък вие сравнихте и магазините... та да разбирам ли (по логиката с колите), че понеже в България има по-голямо разнообразие, "по-яки", по-големи и по-пълни със стока и хора магазини от Скандинавия (частност Дания), от туй може да се вади извод че системата в България удря по хубост в земЪтЪ сичко датско и скандинавско[smilie5]


П.С. Шъ ма проштааш значи за малоумното питане [smilie3] [beer] [beer] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-01-09 21:08

България средностатистически е слабо населена, но населението е концентрирано в големите градове София, Пловдив, Варна ... и може би някои агломерации по Черноморието, останалото е ... все повече райони запустяват (засега, надявам се да се промени ценностната с-ма на българина, разбира се не без помоща на държавата)

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: djogata   
Дата:   22-01-09 21:35

Kanonir, то в България сигурно има повече Ферарита, Мерцедеси, Поршета и джипки от Дания, Швеция и Норвегия, взети заедно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Има и повече кръчми [beer] [beer]

Така че по таз логика в БГ е десетки пъти по-добре от Скандинавия и Дания в частност [smilie5] [smilie5]

Също така, това означава, че датчаните са най-тъпите хора в света. [smilie7]

... Защото според много социолигически изследвания са най-щастливите хора в света (не знам по какви признаци точно). [smilie21]
За да са толкоз щастливи, значи явно са тъпи и не могат да се усетят колко им е зле [smilie5]

Също така с магазините и храната - Българите имат удоволствието да пазаруват в големи, лъскави хипермаркети, и да оставят между 30 и 50% от заплатата си за храна.
Горкичките датчани с техните малки магазинчета - не само че са невзрачни, но и вътре те не могат да усетят удоволствието да похарчат половината си заплата, по-скоро само 10%. И после се чудят какво да ги правят останалите 90% - дали да идат на почивка в Тайланд или да си купят телевизор - бедняги


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Kanonir   
Дата:   22-01-09 21:54

Джога и аз имах същите съмнения - ма верно са мнооо прости, вместо да седнат да оправят световния ред като се взрът и нагледно покажат различията между "системите" те взели, че се погрижили за себе си и въобще не са наясно пък и хич и не щат да знаят, колко са по зле от нас... казах ли че са мнооо прости![smilie5]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: Lalinda   
Дата:   22-01-09 22:47

Ееее, хипермаркетите у нас не са в слабонаселените райони, доколкото ми е известно...

Виж, в някои развити (но не скандинавски) европейски страни хипермаркетите се множат и из слабонаселените райони...

Тъй като населението е, образно казано, пределно моторизирано, не е проблем да пазарува и на 10-15 км от селото си, дори водачът на МПС-то да е на близо 100 г.

Впрочем, из френските паркинги преди години ми правеше впечатление как повечето дръвчета са бастисани на височината на броните на колите, но напоследък около всяко дръвче има и защитна преграда. Иначе, хипермаркетите така или иначе са пълни предимно с пенсионерки, които пазаруват за цялата рода, струва ми се...

***

Значи... най-добре се живее в Дания? Мой колега прекара известно време так и разказваше, че в предизборната кампания на някакъв кандидат имало обещание за хубаво време през лятото... Добре, че печелят добре, та да могат да прескачат - от скука - и до там, където се живее зле.

А защо в Скандинавия броят на самоубийствата е най-висок? От щастие ли се самоубиват? Или вярват в един още по-добър задгробен живот.

Прочее, мой близък датчанин и птичар, се ожени за тайландка!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един народ - две системи
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 23:03

Познавам някой и друг скандинавец. Не съм останал с впечатление, че са много .. щастливи от живота си. Познавам конкретно и датчанин, който е доста образован и разтропан тип, обаче .. е по-скоро шовинист. Последната ни среща беше в Стокхолм и не беше особено любезен в мнението си към шведите, дори пред тях.

Щастливите хора нямат подобно поведение.

Дори ми се струва, че аборигените са значително по-щастливи хора, та даже и нашите циганета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.