Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   22-01-09 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 14:33

"Достатъчно велики умове са били леви, десни, вярващи, атеисти и какво ли още не, че да си позволяваме ние тук с лека ръка да отхвърляме която и да е житейска позиция!"[smilie24]
Дам точно така е! Именно от тази позиция вече може да се каже всичко и то да не може да бъде осъдено като грешно и то не защото е правилно, а защото е достатъчно субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 14:34

Автор: Нереален
Дата: 22-01-09 13:59

Ти нормален ли си? Тодор Живков - ПОЧТЕН...????? Почтеността само в имоти ли се измерва? А това, че си оглавил Народната милиция и веднага след 1944 г. си дал старт на убийствата на политическите си противници сигурно е почтено.


Аз бих постъпил по същия начин !!!![smilie19]

Същите тия събития са ликвидирали престъпноста до нула !!!!



В момента държавата ни спешно се нуждае от такава реанимация !!!!

[smilie7]


Днес внуците на ликвидираните са в комбина с ликвидаторите !!!!

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: totosea   
Дата:   22-01-09 14:36

ами нека и аз изокам о невежество неинтелегентно да събориш зграда със страшно добра и скъпа апаратура за консервация заради едната суета е голяма глупост-защо защото можеше да се използва за музей където да се съхраняват произведения на искуството които искат специална подръжка и в българия има доста,а то кво пари с които всички домове за сираци в българия щяха да живеят доволно и пре доволно а не снякакви си стотинки на ден ,се хвърлиха на вятъра.а и бъки мавзолея с какво да го запомниш иначе ако не с такава грандиозна и неинтелигентна простотия

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 14:36

ejko написа:

> "Достатъчно велики умове са били леви, десни, вярващи, атеисти
> и какво ли още не, че да си позволяваме ние тук с лека ръка да
> отхвърляме която и да е житейска позиция!"[smilie24]
> Дам точно така е! Именно от тази позиция вече може да се каже
> всичко и то да не може да бъде осъдено като грешно и то не
> защото е правилно, а защото е достатъчно субективно.



[smilie5] [smilie5] Доста интересни примери мога да ти дам в това отношение за "великите умове" и "житейските позиции", ама много работа имам и направо капнах, пък това изобщо не може да се обясни с 2 изречения [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-09 14:37

Ако искате и простички християн-аграри бъдете - ваша воля.

Аз за разлика от Нереалния не махам с КАТ-аджийската палка и да казвам "това е умно - това е тъпо".

Това какви сте, в какво вярвате, на кого сте привърженици - си е ваш личне избор. Мога да споря с вас, мога да ви давам доводи в полза на друга гледна точка - но никого не съм нарекъл /няма и да нарека/ глупав, заради позицията му в живота /стига да я има/.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Нереален   
Дата:   22-01-09 14:41

Мдааа.....страшно добра и скъпа апаратура за консервация...и кого щяхме да консервираме още, ако не е тайна? Всъщнот....да направиш от партийния си лидер - консерва..не е ли ужасно, не е ли извратено????
Добре, че преди малко хапнах....

п/с
Тя апаратурата едва ли вече е била в мавзолея, когато го срутиха...[smilie5]


totosea написа:

> ами нека и аз изокам о невежество неинтелегентно да събориш
> зграда със страшно добра и скъпа апаратура за консервация
> заради едната суета е голяма глупост-защо защото можеше да се
> използва за музей където да се съхраняват произведения на
> искуството които искат специална подръжка и в българия има
> доста,а то кво пари с които всички домове за сираци в българия
> щяха да живеят доволно и пре доволно а не снякакви си стотинки
> на ден ,се хвърлиха на вятъра.а и бъки мавзолея с какво да го
> запомниш иначе ако не с такава грандиозна и неинтелигентна
> простотия


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: PuertoVaras   
Дата:   22-01-09 16:25

Нереален написа:

> Ти нормален ли си? Тодор Живков - ПОЧТЕН...????? Почтеността
> само в имоти ли се измерва? А това, че си оглавил Народната
> милиция и веднага след 1944 г. си дал старт на убийствата на
> политическите си противници сигурно е почтено.


Ако е вярно това че е "дал старт на убийствата на политическите си противници" - не е почтенно.

Аз не знам как е постъпвал Живков през целия си живот, казвам както какъв аз съм го видял през моя си живот.
Възможно е наистина никога във времето да не се е появявало съчетанието а+б+в щото аз го помня
почтен,комунист и с деменция
все пак във Wikipedia пише
"От септември до ноември 1944 г. е политически ръководител на щаба на Народната милиция"

Дали си грабил имущество наистина е силен критерий за почтенност.
Означава че си постъпвал съобразно идеалите си а не за да потънеш в разкош.

> А това, че си
> бил най-сервилния и услужлив към СССР източноевропесйки
> диктатор сигурно е връх на почтеността. Много си зле...ама
> МНОГО!

Не знам защо, ама да си верен и услужлив към съюзника си ми се струва наистина почтено.


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 16:27

споко бе, червени фенове, всички комуняги са херувимчета под прикритие [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Нереален   
Дата:   22-01-09 16:28

Ти знаеш ли, какво означава точно това, което си посочил?

PuertoVaras написа:

"От септември до ноември 1944 г. е политически ръководител на щаба на Народната милиция"

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 16:34

Автор: Нереален
Дата: 22-01-09 16:28

Ти знаеш ли, какво означава точно това, което си посочил?

"От септември до ноември 1944 г. е политически ръководител на щаба на Народната милиция"


Ами същото като шеф на ДАНС !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: black_swans   
Дата:   22-01-09 16:35

Достопочтеният другар полковник Лев Главинчев, например, по това време е бил изпълнителен орган на органите на народната милиция. На погребението му, в частта, в която всички изтъкват достойнствата на покойника, неговият брат изтъкнал, че другаря полковник собственоръчно е ликвидирал 220 македонски фашисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 16:37

мдааа, за другаря Главинчев само хубави думи могат да кажат комунистите [cool] установявал е усърдно новия ред на червения терор [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Vinsent   
Дата:   22-01-09 16:40

Туй всичкУтУ нагоре не е ли "смешен плач"? [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 16:40

И както се казва в един шлагер от преди няколко десетилетия "Вместо майка да заплаче, гордо вдигна тя глава..."

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: black_swans   
Дата:   22-01-09 16:40

Под македонски фашисти, по онуй светло време, се е разбирало както член на ВМРО, така и жител на Пиринско, който не е пожелал да се впише под националност "македонец". По тази линия, единия от братята на баба ми, е минал в графата "македонски фашист". Почина през 1995 год., което ме навежда на мисълта, че не е имал щастието да беседва на живо с човеколюбивия другар-полковник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   22-01-09 16:41

ejko написа:

> И както се казва в един шлагер от преди няколко десетилетия
> "Вместо майка да заплаче, гордо вдигна тя глава..."

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 16:51

Най-обсурдното е, че съвременната "социалистическо-комунистическа младеж" хал хабер си няма от историята на комунизЪма и ключовите идиоти в него, и като зомби следва една човеконенавистна идеология, създадена и популяризирана от садомазохисти и мизантропи и изобщо всякакви извратеняци. [cool] Същото се отнася и за дъртите социалисти-комунисти. [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Amigo   
Дата:   22-01-09 17:32

В дневника на д-р Найден Найденов (съратник на Иван Багрянов) има един доста показателен епизод, който описва точно как комунистическите лумпенизирани банди са се държали с хората по време на „революцията" на 9 септември 1944 г.:
„... Из града се движат на групи младежи с шмайзери в ръка, надавайки дивашки викове. По „Пиротска" срещнахме няколко такива групи. Баща ти поиска да се върнем веднага в къщи, но аз настоях и отворихме магазина, аз поставих на нашия трикольорното знаме... В това време откъм църквата „Св. Никола" се зададе голяма група младежи, между които имаше и няколко цигани. Те надаваха някакви зверски викове и размахваха над главите си шмайзери и ножове. Като дойдоха пред нашия магазин, забелязали трикольора, спряха се и започнаха да се нахвърлят върху мен (майката на доктор Найденов) с ругатни. Някои извикаха: „Къде ви е червеното знаме? Веднага да свалите този буржоазен парцал!"
Не се уплаших! Напротив, много спокойно им отговорих, че това не е никакъв парцал, а националното знаме, символът на България. Казаното от мен ги озвери и те се нахвърлиха още по-стръвно. От групата се отдели един висок циганин, откачи знамето, начупи пръта му, разкъса плата на парчета и го захвърли на средата на улицата. Младежите нададоха тържествуващ вик и замачкаха с крака знамето.
Какъв позор, сине! Циганин свали националния трикольор и се гаври с него!Когато зверовете се наситиха да мачкат народната светиня продължиха пътя си, надавайки истерични дивашки викове. Насред улицата остана знамето разкъсано, измачкано, осквернено. Взех парчетата, изтупах ги и ето - тука са!
Мама разви пакетчето, което държеше в ръцете си. Знамето бе накъсано на парчета и замърсено. С какво чувство на преклонение тя погали тези останки! И с гняв и възмущение каза: Престъпници! Дадоха импулс на най-долните, башибозущки инстинкти. Циганин да къса националната светиня!..."
(103).
[cool]


Из спомените на един от сътрудниците на Лев Главинчев:
„... В началото арестувахме само офицери, министри, бивши управници, търговци - изобщо богати хора. Министър на МВР беше Антон Югов, партизаните станаха началници, политзатворниците - също, а криминалните станахме обикновени „гвардейци". Главният щаб на „гвардията" бе хотел „Славянска беседа" - бивш щаб на германските войски. Аз бях пряко подчинен на Лев Главинчев, един от най-жестоките убийци по онова време. Отделът, ръководен от него, беше от 29 души, които се разделяха на групи от двама или трима, като при акция за арестуване вземаха и войници от дадените за охрана на военното министерство. Освен със „Славянска беседа" „гвардията" разполагаше и с „Дома на слепите", затвора, ареста на Съдебната палата, сградата на „Московска" № 5, както и някои други сгради, една от които на улица „Княз Александър I" - по-късно тя стана банка.
Още на 9 септември към обяд докараха двама от регентите - принц Кирил и генерал Михов. Докараха ги с лека кола, а ги откараха към затвора с жандармерийски черен автобус с дълги седалки от стена до стена. Пак в „Славянска беседа" доведоха генерал Петър Цанков, началник на Школата за запасни офицери (ШЗО). Наши „гвардейци" го убиха с чук в главата и хвърлиха трупа му от петия етаж - уж се е самоубил. Бяха убити и други хора, имената не им помня, а и никой не ми ги е казвал. „Гвардейците" ходехме на различни адреси, арестувахме хора, ала имаше случаи, ако в къщата, дето извършвахме ареста, нямаше други и ако беше вечер, да убиваме арестуваните още там. Убиването ставаше с чук или заколване с права лопата.
Още на втория ден се отвратих от себе си. Като се върнехме в „Славянска беседа", където спяхме, пиехме ракия, вино, коняк и се напивахме; но страшните картини от убийствата, извършени от нас, не изчезваха. Не зная до тогава колко души съм убил - аз или общо нашата „ударна група", ръководена от Лев Главинчев. Освен нашата имаше още десетина „ударни групи". Когато отивахме да арестуваме, правехме обиск и намерехме ли ценни неща - злато, диаманти, украшения, пари, пълнехме първо джобовете си; след това се правеше протокол за останалото, което не беше в нашите джобове. Арестуваният обикновено не протестираше. Но ако протестира, го убивахме. Имаше такъв случай - човекът беше много богат, живееше на площад „Славейков" и улица „Солунска". От касата извадихме над 20 килограма злато, диаманти, златни часовници, пръстени, пари. Жена му започна да вика: „Грабители, разбойници!". Главинчев я застреля, а след като видя, че човекът мълчи, свалил глава на гърдите, написа протокол, в който отбеляза, че е намерил 10 милиона лева, а те бяха повече, и не вписа нищо друго, накара човека да го подпише и го застреля. После си напълнихме джобовете - кой колкото може да вземе. Главинчев сложи останалото в едно куфарче, а пък 10-те милиона отброи и постави в пакет, който даде на Коце Испанеца да ги предаде в Дирекцията на милицията. След това заключихме апартамента и си излязохме. Едва късно вечерта са изнесли труповете.
Арестувахме хора навсякъде - в София, в Банкя, в Бояна, в провинцията. Може би от всеки 10 души убивахме по 6 или 7. Някъде през ноември 1944 г. ни пратиха на фронта да арестуваме офицери...
После дойде 1946 г. Ние, милиционерите, започнахме да бием и избиваме представители на опозицията и през 1947 г., когато беше забранена със закон, опозицията беше всъщност унищожена изцяло. Всеки набеден, че е от опозицията го арестувахме и го пращаха на лагер или в затвора. Беше ми станало отвратително. Но как да пожалиш някого? Моите началници узнаеха ли, щяха ли да ме пощадят?...
Най-сетне всичко мина. Аз се уволних от милицията и станах началник на пласмента в един голям завод. Но нощем сънувах хората, които бях убил. Това са страшни кошмари..." (148).
Подобни са и спомените на Жеко Кашеров - секретар на РК на БРП (к) от Свиленград, който разказва как след 9 септември 1944 г. са се взимали партийни решения за избиване на политически противници и „врагове на народа" (Държавен архив - Хасково, ЧП - №318, л. 6, 7). В мемоарната книга на комуниста Теню Стоянов - „Шпионаж, преврати, процеси, убийства" (ИК „Пеликан - Алфа", София, 1993 г.) се споменава и за така наречената „екзекутивна група", действала под ръководството на Трайчо Костов. В нея влизали Мирчо Спасов, Тодор Живков, д-р Владимир Бонев, Раденко Видински и други. По думите на Стоянов „непосредствено след 9 септември „екзекутивната група" се разправяше безмилостно с всички контрареволюционни и антиотечественофронтовски сили... Ние узнавахме (в редакцията на вестник „Работническо дело"), че без каквото и да е разследване са били залавяни и незабавно екзекутирани познати или посочени видни царски реакционери, фашистки и немски, уличени като агенти..."
От изложените свидетелства става ясно, че това са били комунистически терористични групи, които са избивали по свое усмотрение невинни хора, без съд и присъда!
Споменатият по-горе Лев Главинчев (македонски евреин) бил изключителен садист; според някои показания на политически затворници собственоръчно убил близо 250 души! Някои от тях удушавал с голи ръце за няколко минути. Жертвите му били предимно македонци, свързани с ВМРО. Една от жертвите на убиеца Главинчев е Манчо Димитров - виден адвокат и съдия в апелативния съд в София. Димитров бил удушен още в камионетката на път за Дирекцията на милицията на „Лъвов мост". Той имал лошия шанс да бъде съдия в един наказателен процес преди 1944 г., където Лев Главинчев бил осъден за криминално деяние - убийството на една жена (23).
Полковник Лев Главинчев се ползвал с голямо доверие от страна на комунистическото ръководство. Било му поверено да извърши екзекуцията на регентите - принц Кирил и генерал Михов. По-късно Главинчев ръководи групата, изровила гроба на цар Борис III в Рилския манастир, а през 1946 г. директорът на милицията Руси Христозов и Димо Дичев (от ЦК на БРП) му нареждат да проведе акцията по избиването без съд и присъда на десетки дейци на ВМРО, преживели предишните чистки. Сред тях са Вл. Куртев, Ж. Настев, Стр. Развигоров, К. Дрангов и други.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-01-09 17:34

Автор: Amigo
Дата: 22-01-09 16:51

Най-обсурдното е, че съвременната "социалистическо-комунистическа младеж" хал хабер си няма от историята на комунизЪма и ключовите идиоти в него, и като зомби следва една човеконенавистна идеология, създадена и популяризирана от садомазохисти и мизантропи и изобщо всякакви извратеняци. Същото се отнася и за дъртите социалисти-комунисти.
-------------------------------------------

Тук съм леко готов да те подкрепя... Ще дам за пример Че. Доказан убиец... То вече стана дума... А днешните младежи го мислят за някакъв "куул дюуд", който е пял хипарски песни с китарата по джунглите на Централна Америка [smilie18] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: black_swans   
Дата:   22-01-09 17:47

Убиец, убиец, ама в името на прогреса и въобще на световния венсеремос....

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Pulsar   
Дата:   22-01-09 18:05

Олеее, ама колко е забавно тука...

НЕРЕАЛЕН/
Това видео е точно за теб и всички фурнаджийски лопати... Щото явно както каза някой по-горе е модерно...

Penn And Teller Get Hippies To Sign Water Banning Petition

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Нереален   
Дата:   22-01-09 18:08

И защо аз да съм "фурнаджийска лопата"??????
Ако ще се обиждаме - и аз го мога - споко!

Pulsar написа:

> Олеее, ама колко е забавно тука...
>
> НЕРЕАЛЕН/
> Това видео е точно за теб и всички фурнаджийски лопати... Щото
> явно както каза някой по-горе е модерно...
>
> Penn And
> Teller Get Hippies To Sign Water Banning Petition

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: Pulsar   
Дата:   22-01-09 18:11

Ти кой клас имаш завършен по български език и литература ако не е тайна??? Щото май четене и разбиране са ти нещо объркани...

Отговори на това съобщение
 Re: Мухълът на комунизЪма... се готви да цъфне и в БГ
Автор: muha-palamarka   
Дата:   22-01-09 18:26

Ае аko нямаше комунизъм, в България броят на самоубийствата щеще да е изключително висок, щото половината от населението (и форума [smilie19] ) ще се изпозастрелят от скука, щото няма да има за кви клупости да си болтаят по TV и интернет... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.