Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: изработка на сайт
Автор: ejko   
Дата:   23-01-09 09:26

"Първо: Бих искал да знам с колко пари започва този клиент за своя си проект
Второ: Бих му дал (защото всичко е субективно) една доста сериозна ПДФ табличка, да вземе да си запише какво и как иска/не иска да има в страничката
Трето: След като видя горното почвам да мисля кое и как."

Не знам как е във вашия бизнес, но често пъти клиентите, когато се обръщат за услуга, от която нищо не разбират, единственото, което имат е бюджет (и то с странно да ви кажат общия си бюджет, а ще знаете възможен бщджет за ваща част). Има само две професии в момента в БГ, на който им трябва общ бюджет за проекта не като задание, а като бизнес начинание- адвокати и счетоводители. Баща ми ако иска да си направи сайт на фирмата и му дадеш ПДФ-а и най-вероятно няма да може да го отвори, а ако успее, може би няма да разбере какво го питаш.
Не знам как е във вашия бизнес, защото не се занимавам с това, но съм бил юрист и знам, че при мен идват клиенти, които искат даден краен резултат и имат даден бюджет за него. A плюсовете и минусите на всеки от вариантите за постигане на резултата, разликите в ценообразуването и изменението на сроковете са изцяло мое задължение да бъдат обяснени и да бъдат изложени възможно най-ясно.
Заданията често се изясняват при предварителните разговори и това е нормално във всяка една сфера. И да си купуваш фотоапарат и да си шиеш костюм и да си правиш сайт, все имаш нужда от консултация в 90% от случайте.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: asahi   
Дата:   23-01-09 09:34

Данби, четене се учи, ама анализ на прочетеното - не.

Ежко, твоят подход не изключва другите. Дори и работата да не стане и клиент, и изпълнител могат да извлекат ползи от един разговор и обмен на идеи и цифри.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: danbi   
Дата:   23-01-09 09:38

asahi, не исках да го казвам в прав текст, щото пак щях да стана арогантен.

Но ежко е прав. Всеки един успешен проект изисква всички страни да започнат да се разбират една друга и да работят заедно за постигане на целта. Всякакъв друг подход води до резултат еднодневка.

От друга страна, добре е да има разнообразие в подходите. Аз лично много уважавам конкуренцията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: exile   
Дата:   23-01-09 09:43

Пулсар,

"
Първо: Бих искал да знам с колко пари започва този клиент за своя си проект
Второ: Бих му дал (защото всичко е субективно) една доста сериозна ПДФ табличка, да вземе да си запише какво и как иска/не иска да има в страничката
Трето: След като видя горното почвам да мисля кое и как."

Това е възможна схема, но не е задължителна.

"Обаче щото всичките сте големи разбирачи, та каните първо на среща, та кафета, та часове безсмислени разговори и накрая винаги свършват с:
- Олее, ми то много пари, бе !?!?! Той чичо ми Митко в Радомир, братовчед му имал син, на който негов приятел бил учил на компютър... "

Нито един разговор досега не е свършвал така.
Съвсем друг начин на работа е това, никой не се прави на разбирач тук. Ела, виж, пробвай.
Има много начини да си изградиш връзка с клиентите.

Не си прав, поне до момента в който смяташ, че единствения начин да се работи е да се даде една табличка.
Най-малкото има и един момент в който ти решаваш с кой клиент изобщо си струва да се говори за работа. И си има предварително проучване на клиента преди да го поканиш на среща, за да се избягват горните непирятни случаи.

Поне на мен и на студиото в което работя приоритет ни е да избягваме клиенти, които правят такива изцепки:
"Ей тука ако може само едно ъпдейтче да направим, ама и едни текстчета трябва да се наберат, че щерката чака в Швейцария да одобрява, че нали учи дизайн детето..."
А като си поработил известно време такива симпатяги ги надушваш още по първия и-мейл и телефонен разговор.

Така че всичко е както си го направиш.

Ако наистина се занимаваш с правене на онлайн магазини и изобщо по-масови страници перфектно те разбирам, понеже и аз преди се занимавах със сайтове с 20 000 уникални посещения на ден, че и с дооооста повече, с по половин милион регистрирани потребители, и съвсем умишлено и с цената и на намаляване на доходи и т.н. се махнах от този бизнес, понеже това не си е работа.
Но не е само това начинът да се прави бизнес с дизайн и с уеб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.