Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 изработка на сайт
Автор: laik   
Дата:   21-01-09 13:47

Пускам темата от името на приятел. Моля всички въпроси и оферти отправяйте само на посочения е-майл.


Здравейте, моля за цена за направата на он лайн магазин, цел на продажби - worldwide, плащане - PAYPAL и банков трансфер, артикули 300 в около общо 10 категории и под категории, като обработка на снимков материал и всякакви текстове и описания ще бъдат извършени от моя страна. Държа за опростен контролен панел. Моля дайте ми ориентировачна цена.

batkraz@gmail.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-01-09 14:17

много неточно е описано всичко, тука има мегдан от 2 страници до 200 страници за проектен план и описание на функционалност...

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: Synthy   
Дата:   21-01-09 14:46

доста обощено си написал какво се иска. Не очаквай сериозна оферта при такова задание, от където и да било. а и цената е последното нещо, което ще научиш по искането си, т.е. тя се обявява последна.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: laik   
Дата:   21-01-09 15:08

Аз нищо не съм описвал, копирах съобщението от скаипа, не съм и редактирал нищо. Ако има заинтересовани могат да се свържат с него на е-майла и да разберат всичко което ги интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 15:56

Е как да се заинтересува човек?
БатКраз [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: seal   
Дата:   21-01-09 17:20

ами ориентировъчно 43 лева и 17 стотинки. С отстъпката заради баткраз

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: Георги   
Дата:   21-01-09 17:21

баткраз да приготви 5-6 бона за старт [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: fisk   
Дата:   21-01-09 18:51

и за 2К се прави, и за 5 също

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 18:54

Офертата на Seal е най-добра! Бегайте другите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 19:02

Аз давам 85% отстъпка!

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: tractorista   
Дата:   21-01-09 20:01

OS Commerce - free [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 20:59

Лаик, извинявай за вмешателството.

Ей, и аз искам сайт.
Опитах се сам, но явно си иска майстор да пипне, а не чирак. Исках да кажа калфа.[smilie3]
От една година е "under construction" и както вървят нещата, може и някоя и друга да е в това дередже.
Мислех да е фирмен, но тъй като няма какво да показвам, ще го ползвам за лични контакти и за снимки.
Питането ми е сериозно и ако някой може да ми помогне (срещу резонно заплащане), моля на Лични.



Публикацията е редактирана (21-01-09 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 21:05

И ков да се разбира под "резонно" плащане? 5 уева?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 21:08

Щом за една година не ти е дошъл мерака..
Убеден ли си, че ти трябва сайт?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 21:11

Пет лева ако си от Габон и месечната ти заплата е 6 лева [smile]
А за мерака, не си е отишъл. Просто винаги има по важни неща, като борбата за оцеляване, например.
Започнах сам да конструирам, но ми липсват знания и просто спрях. То си иска и време, човек да узрее за мисълта, че трябва да плати. А и манталитета си ми е български - срамно е да викаш майстор в къщи, щото значи, че сам не можеш ...

Сайта далече не е от жизнена необходимост, но като го плащам, защо да не го ползвам.
Всеки път, когато трябва да кача нещо по-голямо в интернет, започват мъките. А така ще си знам къде и как ...



Публикацията е редактирана (21-01-09 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 22:11

Мойте доходи са големшки... Това значи ли, че и твоето вазнаграждение ще бъде съобразено с тях? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 22:14

5/6 от месечните доходи верно си е оферта... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 22:20

Май объркахме ролите а? Аз приемам оферти, а не давам. Че и математически заложби демонстрирате ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 22:23

Оферта се дава при ясно задание. При липса на такова почваме отзад напред - ти казваш колко даваш, а ний те осведомяваме кво можем да ти предложим за тез пари...

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 22:44

[smile] е за 5/6 от средната заплата на фотограф какво даваш?[smilie18]

В същност не е смешно. Извинявайте. Заплатите, (не хонорарите) са доста смешни.



Публикацията е редактирана (21-01-09 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: master   
Дата:   21-01-09 22:45

Бих ти препоръчал това http://magazin-online.net/ ..аз личино имам няколко от там .. има и доста модули, които може да си добавиш на много добри според мен цени [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 22:45

А колко е средната фотографска?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 23:25

Мастер, май пак ще се самозадоволяваме.[smilie7] Може и нещо да се направи от този сайт.
Гена, професионист си, ама има нещо сбъркано в нашият диалог. В мен ли е, с "промития ми мозък" на живеещ в онази "скапана, тъпа страна с ограничени хора" и "разпадаща се икономика"? Или в подхода на "умните, родолюбиви и работливи" хора, вечно раздвоени между двата принципа: "... За лудо работи , за лудо не стой" или "Колкото и да ми плащаш, за по-малко ще ти работим".
[beer]

Офертата не е цифра, това е списък със примерни неща, които някой може да направи за примерна цифра. И примери на моженето!
Айде пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: seal   
Дата:   21-01-09 23:34

@MarinY

Представи си, че отидеш при най-големия търговец на коли в Щатите (или айде някой друга страна:-) и му кажеш "Исках фирмена кола. Но се оказа, че няма кво да я правя, затова ми трябва лична, дай ми оферта". Какво ще се случи според теб? Винаги ми е било интересно как хората ме питат "а бе колко струва един сайт"

А един обектив колко струва?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-09 23:55

Сийл, чети, вникни в смисъла и тогава давай примери.
Малко обяснения: Колата е вещ. Ти я виждаш и това е.
Сайта е услуга. Виртуално, както се казва на чист български. [smile] трябва да ти го покажат по някакъв начин, а не аз да обяснявам какво си представям, че тогава съвсем ще започнат шегички.
Директен копи пейст от предишният ми пост:
"...Офертата не е цифра, това е списък със примерни неща, които някой може да направи за примерна цифра. И примери на моженето ..."

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: seal   
Дата:   22-01-09 00:04

трябва да ти го покажат по някакъв начин, а не аз да обяснявам какво си представям"

Имаше нещо за един Моканин и някаква мъка...

Моят съвсем добронамерен съвет е да си уговориш среща в някоя бг уеб фирма и да направиш една първа среща, за да ти се изяснят някои неща. Изобщо не е задължително да поръчваш при тях, нито ще ти струва нещо този разговор. Ако изобщо се навият на среща де.

п.п. И ще им поискаш портфолио разбира се:-)



Публикацията е редактирана (22-01-09 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 00:05

В грешка си. Сайтът е кола по поръчка. Никой няма да седне да ти прави кола, пък сетне да ти я показва, и да чака да кажеш - ще я харесаш ли, или да почва да прави друга...

Тъй че ако чакаш някой да ти направи 100 сайта, и да ти ги даде да си избираш - не си познал. Пък ако при вас отвъд голямата вода се работи по този начин - поръчай си го на тамошен писач на сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-09 00:11

Все си мисля, че говорин един и същи език .... А всеки си мисли, че другия е тъпия и иска да го мине.

Къде съм написал, че искам да ми направиш 10 сайта и аз да си харесам?

Покажи ми 3 различни, направени от теб и ми кажи колко струват. Е те това е ОФЕРТА. Другото са цигански надлъгвания на битпазара.

Сийл, Егати самочувствието!!! "...Ако изобщо се навият на среща де."..."
Това така мирише на партийно-чалгаджийски манталитет. В нормална обстановка, такава фирма ще просъществува само до първия клиент.



Публикацията е редактирана (22-01-09 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: peterst   
Дата:   22-01-09 00:14

то в уеба има две части. ако някой ще харесва сайт по картинката на външния вид... да са му честити чести "приятелски" посещения от безотговорни лица [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-09 00:20

Петерст, какво каза?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: peterst   
Дата:   22-01-09 00:23

ми щом не си разбрал, няма какво да ти обяснявам какво е общото между уеб дизайн и уеб програмиране [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 00:24

Вече стана ясно кой е тъп... Като ти покажа сайт за специализирани принтери, сайт за канута и аксесоари, и сайт на фирма за недвижими имоти - ти кой от трите ще си избереш? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-09 00:33

Гена, Няма да си избера нито един.
Просто ще видя какво можеш и в коя посока да те задействам, че си по-добър.
Почти тридесет години работя с клиенти и принципно, нещата при мен са същите, като за правене на сайт. (Поръчка на Интелектуален продукт, със задължително, пълно, предварително доверие към изпълняващия). Така, че знам какво пиша и какво изисквам. (Изисквам, защото аз ще плащам).

Петерст, продължаваш да се вреш някъде. Защо мислиш, че целия свят трябва да знае терминологията в кухнята (на твоя занаят), че да си нареже и изяде пържолата?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: peterst   
Дата:   22-01-09 00:36

ми марине, я прочети наистина какво е програмирането за уеб сайтове и какво е уеб дизайна. ти гледай картинки, па онова дето не го виждаш като е зле, има разни лоши хора, които ще ти създадат прекрасни проблеми на твоя бизнес.

ама то верно в българия хората не са свикнали да правят бизнес в интернет, та ги боли оная работа, като сайта не работи седмица поради "външна" намеса.

избирай по картинка, има много добри художници [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: seal   
Дата:   22-01-09 00:58

Вече съжалих, че изобщо ти отговорих! Неразбиращ и арогантен - много досадна комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 01:01

Най-добре правя празни странички. Хем бързо, хем качествено... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-09 02:09

Искам още веднъж да се извиня на Лаик за превземането на темата му. Надявам се, че необходимите хора са му изпратили вече контактите си на Лични.[smilie2]

И искам да благодаря на всички и особено на някои за полезните и важни неща, които научих.
Полезното е за разликата между WEB Designer и WEB Programer. Наистина ще го имам предвид.
Важното е, че когато си признаеш, че не знаеш нещо и питаш си невеж, неразбиращ, а когато отстояваш позиция за нещо, което знаеш и можеш си арогантен.

Е, аз не изпитвам и не се подигравам на клиентите си, когато не знаят разлита между structural и civil engineers, ама това си е може би, личен подход.

А за питащото невежество, едно време го наричахме любознателност и май беше положително качество. В 21 век явно тълкуването е различно.



Публикацията е редактирана (22-01-09 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 11:03

Аз пък все си мисля, че когато попиташ особено във форум като този, където всеки отделя от личното си (а понякога и служебно) време за да отговаря .. не е много мъдро да започнеш да спориш с отговарящите, преди да си вникнал в това, което са ти казали.

pertest може би се опита да ти го каже твърде просто, не за друго ами за да няма двусмислици. И тук изобщо не става въпрос за "програмисти" и "дизайнери". Как изглежда сайта и какво прави са две тотално различни неща.

Към днешна дата в Интернет има БЕЗБРОЙ места, където може да погледнеш как изглеждат разни сайтове. Има също така безброй места, където може да погледнеш как работят разни сайтове. Но двете неща нямат особена връзка помежду си, затова ти е нужен някой, който да ти НАПРАВИ сайта. Този някой може дори да ползва готовите неща, които ти си видял и харесал другаде.

Освен всичко друго, трябва да си изясниш и как ще се поддържа сайта ти. Ако сайта ти е личен, каквато и да е издънка по него може да се възприеме от посетителите му от "той нещо не е доразбрал, човешко е" до "този е голям шемет". Ако сайта ти е фирмен, каквито и да са гафове там неминуемо водят до $$$. В някои случаи с много нули отзад. И т.н.

Не може да искаш от някого да ти предложи оферта, без да му дадеш задание. Едно време хората бяха чували за стандартите или нормите в този процес. Даже има БДС стандарт за целта (от доста години). Колкото ти е по-сериозна задачата, толкова повече са стъпките от идеята, до заданието до проекта, офертата и изпълнението. В общия случай, всички тези стъпки струват пари.

Всички казани по-горе неща са за по-сериозни проекти. Ако искаш 'какъв да е сайт' мястото за питане не е във форум като този, а просто потърси из каталозите (вкл. жълти страници и т.н.) обяви от типа "правя сайтове". А защо не и в Интернет?

Няма нищо лошо да си арогантен, стига да имаш покритие. Пак ще те търсят и пак ще те уважават. Ама това е друга тема.

ПП: Доколкото разбирам, бизнеса ти не е в България. Ако е така, каква е причината да търсиш оферта от български изпълнител?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: peterst   
Дата:   22-01-09 11:28

данби [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: exile   
Дата:   22-01-09 12:11

Идваш при нас.
Поговаряме си.
Казваш какво искаш, показваш какви неща харесваш.
Казваме ти как работим, показваме ти какви неща правим и харесваме.
Поговаряме си, за обема работа,
Тръгваш си.
Помисляме си един ден дали да се заемем.
Ако да - пращаме оферта.

[smile]

В случая не точно при нас, понеже с такива сайтове принципно не се занимаваме. Е, ако много държиш да е точно при нас (кои сме ние е друг въпрос) нищо не пречи да пробваме [smile]

Правейки интернет магазин по този начин подхождаш крайно непрофесионално.
Функциониращ е ефективен магазин иска непрекъсната поддръжка. Трябва да наемеш фима, която да го прави това. Или отделни специалисти.

"Уеба" не е да дадеш х0000 лева за нещо, което купуваш и то работи.

Онлайн сайт е нон-стоп поддръжка и бачкане върху системата.
Иначе ще си дал х0000 лева за нещо, което след хх месеца просто ще бъде затлачено, нофункциониращо, неефективно и пропиляно.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: peterst   
Дата:   22-01-09 13:16

да разширим леко за сайтовете, макар че данби и exile са го обобщили :)

при корпоративни решения уеб сайтовете може да са за вътрешна употреба само или само и единствено за доставчици на фирмата. външният вид е допълнение, което ни най-малко няма да впечатли клиента, който си има представа какво иска. за тях е важна функционалността, която уеб приложението им дава. в много случаи крайният резултат е един списък с данни, показани по начин, който няма да "впечатли" много от обичайните уеб потребители, но пък имащ много сериозна информационна стойност за компанията и нейните партньори.

отделно back-end-а на приложението може да е просто генериране на разни файлове, съдържащи справки в различен формат (пдф, текст, ексел) или пък да конвертира разни чертежи в различни файлови формати, които клиента може да ползва. тук външният вид на една уеб страница изобщо не може да представи колко труд трябва да се вложи в онези невидими обработки и клиента, както винаги остава в едно заблуждение относно цената и си мисли, че са го прецакали :)

поддръжката на уеб приложението като изчистване на бъгове е друга част, която е много важна. винаги се открива по някакъв проблем, просто е неизбежно, защото има намесени хора в създаването на приложенията [smilie21]

както винаги се стига и до новите неща, които в бъдеще клиента се сеща че иска. има уеб приложения, които повече от 10 години постоянно се развиват и всеки месец им се добавят нови функционалности. тази дейност включва смяна на технологии, пренаписване от нулата, за да стане съвременно приложението, постоянно добавяне на специфични неща, които се изискват от клиента. няма универсалност. цената е огромна.

при този тип приложения положението е съвсем различно. клиентите имат собствени сървъри, екип от администратори, които работят съвместно с фирмата разработчик на приложението, плащат луди (за нас) пари за свързаност между офисите си по цял свят...

добър външен вид, правилно работеща функционалност, сигурност (какво ли беше това, а? :)), поддръжка за изчистване на грешки, поддръжка за добавяне на нови функционалност - това прави едно уеб приложение добро. и скъпо [smilie5]




но има разни елементи, които за 200 лева правят сайт за недвижими имоти с готин (абе много cool) уеб дизайн, пък даже в тези 200 кинта са включени хостинг и домейн за цяла година! всеки си избира какво иска да получи, никой не го кара на сила [smilie21] [smilie5] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: Synthy   
Дата:   22-01-09 13:50

MarinY - при така поставените ти въпроси, и като се вземат писанията ти по-горе - ти НЯМАШ нужда от сайт. Много главоболия (и финанси) ще си спестиш, ако го приемеш. Щом искаш да качваш файлове някъде - има толкова много хостинги (платени и безплатни - пример: гугъл), че свят да ти се завие.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: MarinY   
Дата:   22-01-09 16:25

След два дни зъбене разговорът стана сериозен.
За много от нещата, ОБЯСНЕНИ в последните постове, не съм се и замислял. Наистина професионалистите, не трябва да очакват външен човек, клиент да знае тези неща. Просто, тонът на превъзходство при разговор с "незнаещите" не е на мястото си, когато става въпрос за работа.

А форумът е за обмяна на мнения, за научаване на нови неща, за забавление.
Ако някой в работно време ми се кара, че го отклонявам от служебните му задължения за да ми отговаря, а аз дори не съм на нивото на супер фирмата му, то това е проблем на шефа му, а не на всички четящи и пишещи тук.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: exile   
Дата:   22-01-09 16:30

" Просто, тонът на превъзходство при разговор с "незнаещите" не е на мястото си, когато става въпрос за работа. "

Това е изключително вярно.

На мен ми прави много лошо впечатление начинът, по който някои хора тук обясняват неща, с които претедират, че се занимават.

То си личи и кой комуникира с клиенти и кой не.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: Pulsar   
Дата:   22-01-09 20:13

Първо: Бих искал да знам с колко пари започва този клиент за своя си проект
Второ: Бих му дал (защото всичко е субективно) една доста сериозна ПДФ табличка, да вземе да си запише какво и как иска/не иска да има в страничката
Трето: След като видя горното почвам да мисля кое и как.

Обаче щото всичките сте големи разбирачи, та каните първо на среща, та кафета, та часове безсмислени разговори и накрая винаги свършват с:
- Олее, ми то много пари, бе !?!?! Той чичо ми Митко в Радомир, братовчед му имал син, на който негов приятел бил учил на компютър...

И така безславно приключва всеки един бизнес в България независимо дали уебдизайн, фотография или каквото там си изберете. Докато българина го е срам да си каже кое и как винаги ще приключват нещата по точно този начин...

Ама темата ми е болна, та не ми се ще повече да я коментирам...



Публикацията е редактирана (22-01-09 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 20:26

Pulsar, това което казваш важи за дребни проекти. Проекти тип 'еднодневки'.

В бизнеса, има един железен принцип: ново нещо с екупува/прави, ако то допринесе за поне едно от следните две неща:

1. Намали разходите;

2. Позволи вършенето на невъзможна до тогава дейност.

Ако става въпрос за сериозна разработка, която да бъде част от дейността на фирмата ти (примерно), каквато без съмнение е един онлайн магазин - то процеса е много по-сложен и със сигурност не започва с фразата "колко пари имаш да похарчиш за това".

Проблема на българските "бизнесмени" е, че изобщо нямат идея какво значи "задание".

За да улесня размисъла, нека задам въпроса така: Ако искате да откриете най-нормален магазин. Съществуващ във физическия свят... как ще подходите?

Е, както ще подходите там, по същия начин трябва да подходите и като си правите магазин в Интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: Pulsar   
Дата:   23-01-09 02:23

danbi /

Е, ти явно си вярваш напълно... Виждам, че си наясно точно какво казах, но нека да е на твоето...
А и колко точно интернет магазина, барабар с базите им данни и разплащанията с карти правиш на месец? Защото примерът ти е зверски нетипичен ако и да е верен...

Защо ли обаче практиката говори друго и "българският бизнесмен" като му кажеш, че ще плаща на почасова работа, започва да скимти като пребито куче... Да не говорим, че фразата по телефона в 22:30 вечерта от клиент:

"Ей тука ако може само едно ъпдейтче да направим, ама и едни текстчета трябва да се наберат, че щерката чака в Швейцария да одобрява, че нали учи дизайн детето..." са ми до болка познати... Да продължавам ли нататък по теми като забавени плащания, мрънкане за подръжка и тн. все български патенти... Да не забравя да спомена, че ти явно наизуст категоризираш като еднодневки сайтове с около 20 000 уникални посещения и над 750 000 импресии... Виж ти...
Интересно с какви критерии работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: danbi   
Дата:   23-01-09 07:55

Мога да си позволя да работя с критериите, с които работя. Работа има за целия китайски народ. Аз обикновено правя това, което другите не умеят.

Почти всички клиенти с които работя плащат не просто почасово: те плащат за изработка на задание, проучвателни етапи и т.н. Най-вече плащат за поддръжка, защото това е най-скъпия елемент в каквато и да е Интернет базирана система.

Това за българските синдроми е ясно. Но не е типично само за нещата по тази тема, затова не го споменавам. Макар да има изключения, нещата откъм образованието и квалификацията в България са МНОГО ЗЛЕ. Всеки дето е чул нещо, се мисли за велик. Каквото и да е в Интернет "бизнеса" да вземеш за пример -- все е подходящо: племеника на приятеля на любовницата на шефа "разбира от компютри" [smilie5]
Все пак, в България има не малко бизнесмени, които са в час с нещата и не съвпадат с описания от теб модел.

Американците имат един специфичен израз, който явно някак си се е пренесъл като вирус в България и все още не сме приключили с епидемията. Става въпрос за "me too" бизнеса.

Броя посещения, откакто съществуват пирамиди като Goole AdSense пък изобщо не е критерий за смисленост на сайт. Още по-малко като трудност за изработка и т.н. Виж, в капиталистическия свят цената често е според очакваната печалба от продукта. Само като спомена импресиите и ме загуби като аудитория.

Не е нужно да ти се обяснявам. Знам за какво говоря.

ПП: Впрочем, категорията сайтове за които ти говориш, вече ги обсъдихме по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: asahi   
Дата:   23-01-09 08:53

От писаното в тази тема един хитър студент по икономика или маркетинг може да си спретне чудесна курсова работа или рефератче.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   23-01-09 08:57

asahi нали? [smilie5]

но се налага да може и да чете.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: ejko   
Дата:   23-01-09 09:26

"Първо: Бих искал да знам с колко пари започва този клиент за своя си проект
Второ: Бих му дал (защото всичко е субективно) една доста сериозна ПДФ табличка, да вземе да си запише какво и как иска/не иска да има в страничката
Трето: След като видя горното почвам да мисля кое и как."

Не знам как е във вашия бизнес, но често пъти клиентите, когато се обръщат за услуга, от която нищо не разбират, единственото, което имат е бюджет (и то с странно да ви кажат общия си бюджет, а ще знаете възможен бщджет за ваща част). Има само две професии в момента в БГ, на който им трябва общ бюджет за проекта не като задание, а като бизнес начинание- адвокати и счетоводители. Баща ми ако иска да си направи сайт на фирмата и му дадеш ПДФ-а и най-вероятно няма да може да го отвори, а ако успее, може би няма да разбере какво го питаш.
Не знам как е във вашия бизнес, защото не се занимавам с това, но съм бил юрист и знам, че при мен идват клиенти, които искат даден краен резултат и имат даден бюджет за него. A плюсовете и минусите на всеки от вариантите за постигане на резултата, разликите в ценообразуването и изменението на сроковете са изцяло мое задължение да бъдат обяснени и да бъдат изложени възможно най-ясно.
Заданията често се изясняват при предварителните разговори и това е нормално във всяка една сфера. И да си купуваш фотоапарат и да си шиеш костюм и да си правиш сайт, все имаш нужда от консултация в 90% от случайте.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: asahi   
Дата:   23-01-09 09:34

Данби, четене се учи, ама анализ на прочетеното - не.

Ежко, твоят подход не изключва другите. Дори и работата да не стане и клиент, и изпълнител могат да извлекат ползи от един разговор и обмен на идеи и цифри.

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: danbi   
Дата:   23-01-09 09:38

asahi, не исках да го казвам в прав текст, щото пак щях да стана арогантен.

Но ежко е прав. Всеки един успешен проект изисква всички страни да започнат да се разбират една друга и да работят заедно за постигане на целта. Всякакъв друг подход води до резултат еднодневка.

От друга страна, добре е да има разнообразие в подходите. Аз лично много уважавам конкуренцията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: изработка на сайт
Автор: exile   
Дата:   23-01-09 09:43

Пулсар,

"
Първо: Бих искал да знам с колко пари започва този клиент за своя си проект
Второ: Бих му дал (защото всичко е субективно) една доста сериозна ПДФ табличка, да вземе да си запише какво и как иска/не иска да има в страничката
Трето: След като видя горното почвам да мисля кое и как."

Това е възможна схема, но не е задължителна.

"Обаче щото всичките сте големи разбирачи, та каните първо на среща, та кафета, та часове безсмислени разговори и накрая винаги свършват с:
- Олее, ми то много пари, бе !?!?! Той чичо ми Митко в Радомир, братовчед му имал син, на който негов приятел бил учил на компютър... "

Нито един разговор досега не е свършвал така.
Съвсем друг начин на работа е това, никой не се прави на разбирач тук. Ела, виж, пробвай.
Има много начини да си изградиш връзка с клиентите.

Не си прав, поне до момента в който смяташ, че единствения начин да се работи е да се даде една табличка.
Най-малкото има и един момент в който ти решаваш с кой клиент изобщо си струва да се говори за работа. И си има предварително проучване на клиента преди да го поканиш на среща, за да се избягват горните непирятни случаи.

Поне на мен и на студиото в което работя приоритет ни е да избягваме клиенти, които правят такива изцепки:
"Ей тука ако може само едно ъпдейтче да направим, ама и едни текстчета трябва да се наберат, че щерката чака в Швейцария да одобрява, че нали учи дизайн детето..."
А като си поработил известно време такива симпатяги ги надушваш още по първия и-мейл и телефонен разговор.

Така че всичко е както си го направиш.

Ако наистина се занимаваш с правене на онлайн магазини и изобщо по-масови страници перфектно те разбирам, понеже и аз преди се занимавах със сайтове с 20 000 уникални посещения на ден, че и с дооооста повече, с по половин милион регистрирани потребители, и съвсем умишлено и с цената и на намаляване на доходи и т.н. се махнах от този бизнес, понеже това не си е работа.
Но не е само това начинът да се прави бизнес с дизайн и с уеб.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.