Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: pmartinov   
Дата:   22-01-09 12:28

black_swans



Правим генерална грешка като приписваме качества присъщи на отделния индивид на цели групи от хора.




[smilie24] [smilie24] [smilie24]




Това е типично българска черта и е доказателство за ограниченост на съзнанието !


Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 12:30

Ей пуснаха ви газта и се размислихте за индийците !!!

На тех газ им не требе - ядат ,серат в Ганг и си барат шарана ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: diandimov   
Дата:   22-01-09 12:31

Лека нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   22-01-09 12:33

Лека нощ, добър ден

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: pmartinov   
Дата:   22-01-09 12:35

Диане не знаех че са обратни ...



Публикацията е редактирана (22-01-09 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: ukk   
Дата:   22-01-09 12:35

Todd написа:

> Ей пуснаха ви газта и се размислихте за индийците !!!
>
> На тех газ им не требе - ядат ,серат в Ганг и си барат шарана
> ....
>
> [smilie5] [smilie5] [smilie5]
>


Хич не им е лесно, бате! За да бараш шарана трябва първо мантричка да кажеш, иначе идва Буда и ти го зема [smilie3] [smilie5] ПрЕдстави си само - речеш да се побараш и давай 10 минути молитва - щи мине и мерака и сичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Radomirov   
Дата:   22-01-09 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-09 12:36

Таксиметраджия - диетолог... OMG!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: pmartinov   
Дата:   22-01-09 12:37

[smilie5] [smilie18] [smilie5]




https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 12:41

Прав си че не всички индийци са толерантни. Естествено че аз бъркам за това, защото не може милиарди да имат еднаква визия за нещата.
Думите ми са лесно оборими поради няколко причини- не съм наблегнал оценката на индийците, а на оценката на думите на диандимов. Както и не всички в България са расисти и не всички комунисти са тъпи или нечестни (както пише в дугата тема) и т.н. и т.н. Но човек трудно може да избяха от схематиката, когато разобличава схеми на човешкото мислене. Колкото оборима е позицията, че всички индийци са толерантни (абсолютно оборима), точно толкова оборимо е твърдението, че всички индийци смърдят. Но аз затова казах, че осъждам не смисъла на думите, а неговата форма. Не искам да убеждавам никого, че те не смърдят, а просто искам да се изказваме по нормално. Ако срещу мен има индиец и ще го питам дали там всичко смърди, защото може да ми хрумне, но никога няма да го направя така, че да го обидя. Така съм питал и черните в щатите за думата "негър" и те не са се сърдили. Всичко е до това как ще кажем нещата и за мен е добре да ги казваме без да обиждаме когото и да било. И то не за друго, а защото на живо май не бихме го направили. Виж ако имаш желание да кажеш на индиеца смръдлива твар, то тогава си го пишете.
За смирението и примирението си много прав, но християнските ценности напоследък не са много, много в обръщение по мой наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 12:45

Искате ли да зачекнем арабите ???

Из Багдат съм ги виждал как вървят по улицата ,клекнат и след тях едно миризливо говно само остава !!!

Вървят после наперени в чисто белите си чаршафи....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 12:52

е те жълтите дечица имат дупки на панталонките от зад, за да се облекчават като кученца, където им скимне, но на жълтурковците им се кефим :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: black_swans   
Дата:   22-01-09 12:56

За мен е по-важно кой клекна над България и за четири години затри (затрупа) предходните илядо и триста [smilie23] а какъв народ бяхме [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: pmartinov   
Дата:   22-01-09 13:08

ПАРТИЯТА се облекчава системно над България ...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: n1x0n   
Дата:   22-01-09 13:16

За мен е по-важно кой клекна над България и за четири години затри (затрупа) предходните илядо и триста

Ти знаеш отговора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Second   
Дата:   22-01-09 13:25

Марине, по какво съдиш, че „вегетарианството се превръща в религия, при това доста агресивна”? И какво общо има избиването на християните в Индия (за тази новина за първи път чувам, честно) с вегетарианството? И кой е тръгнал да ви го насажда това вегетарианство, при това агресивно??? Аз съм ходил в Индия. Искам да ви кажа, че само в южна Индия (където наистина хората ми се видяха изключително дружелюбни, спокойни и миролюбиви) вегетарианството е доминиращо. В северната част на страната, където има и повече мюсюлмани, се яде месо на общо основание. По принцип хиндуизмът е мирна религия, не знам дали това има общо с вегетарианството. Но със сигурност знам, че вегетарианството няма нищо общо с фанатизма, криворазбирането на религията, агресията, кланетата и т.н. Последната дума, която е подходяща за вегетарианството, е „агресивно”.
А пък за връзката вегетарианство-хомосексуализъм мога само да се изсмея.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: CATLOVER   
Дата:   22-01-09 13:28

Доста е дългичко, не го изчетох цялото, а това дето ще казвам може и някой преди мен да го е казал, но...

За какъв чеп, аджеба, сме на върха на хранителната верига? Да ядем тревички и листенца? Не, мерси.

Пукай свинско, един път се живее! [smilie18] [smilie19] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Second   
Дата:   22-01-09 13:30

Абе, я върви в джунглата по поречието на Ориноко или Амазонка, да те видим дали си на върха на хранителната верига. [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 13:32

Second моята приятелка каза същото за Южна Индия на връщане от там. Така че сигурно има нещо вярно. За Бразилия не го каза :))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 13:36

В Библията е казано, че не е вредно за човека това, което влиза през устата, а това което излиза от нея.

Туй по повод храните.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: black_swans   
Дата:   22-01-09 13:42

Нямам предвид вегетарианството в Индия, и изобщо вегетарианството, а имам предвид не малкото твърде агресивни апологети на вегетарианството, които познавам лично.
Лично аз месо консумирам изключително рядко, а пък това кой какво яде ми е съвършено безразлично. Но ми е неприятно някой да започне да ми обяснява колко съм кръвожаден или как си съсипвам не знам си кое.
Инак, то си е казано: по-важно е какво излиза от устата, а не какво влиза.

за събитията в Орисса

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: Second   
Дата:   22-01-09 13:58

Въпросните апологети, които познаваш, предполагам, са българи. Тук, както добре знаем, всеки разбира от всичко и налагането на личното мнение е твърде често срещан начин на комуникация. В южна Индия или в някоя „западна” страна (къде има не малко вегетарианци) никога никой няма да тръгне да ти налага вегетарианството като начин на хранене, като светоглед и т.н. Не ми се сърди, но смея да твърдя, че съжденията ти се базират на локални наблюдения. В глобален мащаб не мисля, че вегетарианството се превръща в религия, и то агресивна. Ама никак! И не виждам връзка със събитията в Индия. Нито пък мога да твърдя, че ВСИЧКИ индийци са миролюбиви, все пак това са един милиард човека! Ето, появил се е един, който е решил, че християните там трябва да се върнат към хиндуизма и гледай какво става! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   22-01-09 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: ejko   
Дата:   22-01-09 14:00

за готвеното си прав и аз много обичам индийска кухня. Като стана дума я кажете дали има наистина добър индийски ресторант в София?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо вегетарианците са най- често обратни
Автор: georgi.kalichin   
Дата:   22-01-09 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.