Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: slivenski   
Дата:   21-01-09 14:54

Руски софтуер за разбиване на защитена Wi-Fi мрежа

Сега всеки кИлеш, ще може да краде трафик... Изключвам си аксес пойнта вкъщи и минавам на добрите стари кабеляци... [smilie21] [smilie21]

Бати и хакерите... [smilie23]

[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 14:56

Ама че новина.. туй е известно от доста, доста години. [beer]

ПП: Е, новост от последните години са GPU-тата в графичните карти, които могат да се ползват като матричен копроцесор.



Публикацията е редактирана (21-01-09 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: slivenski   
Дата:   21-01-09 14:59

Те хората казват, че и досега е било възможно, но е отнемало много време... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 15:19

Има ли го някъде в читав вид?

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: slivenski   
Дата:   21-01-09 15:23

Очаквам скоро да се появи по торент сайтовете... [smilie21]

А след месец-два да се появи и анти-софтуер... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Оу, доуз рашънс... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: n1x0n   
Дата:   21-01-09 15:24

То па едни новини...

http://www.wardrive.net/wardriving/tools

Съседчетата "изпотрошиха" тука целия wireless в квартала, за няма и месец... далавера - на практика никаква. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: alsash   
Дата:   21-01-09 15:40

dobro utro!

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: alsash   
Дата:   21-01-09 15:41

то така и така скоро нета ще се лови като радио

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 15:45

Откак уволних провайдера без нет не съм оставал.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: vuzhy   
Дата:   21-01-09 17:07

И един мармот загъва пакетите в станьол [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: fff   
Дата:   21-01-09 21:26

В Пловдив пък има повече незащитени мрежи отколкото защитени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: ntonev   
Дата:   21-01-09 21:30

ам сега ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dedopop   
Дата:   21-01-09 23:10

Отвих антените на рутера и си ги прибрах в найлонче.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 23:23

Що бе, дедо? Пусни гювеч на енориашите. То не е обувка да се изтърка.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   21-01-09 23:34

Докато има прости потребители, ще има и такива, които крадат...

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   21-01-09 23:35

http://thepiratebay.org/torrent/4665420/Elcomsoft_Wireless_Security_Auditor_1.0

edit: или от тук, ако някой не обича торенти:
http://rapidshare.com/files/185311673/Wireless.Security.Auditor.v1.0.0.133.rar



Публикацията е редактирана (21-01-09 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: Grandpa   
Дата:   22-01-09 00:29

Някой трябва да е много мераклия да тръгне да краде интернет от мен, при положение, че в района се директно (в смисъл, че си broadcast-ват, няма нужда да се зориш да ги търсиш) виждат поне 7-8 незащитени мрежи.

Но ако се сетя ще го пусна това да дерзае да видя колко ще му отнеме да ми намери WPA2-PSK ключа.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 00:30

Абе как се работи с туй нещо? Някъде има ли достъпни за не-специалисти инструкции или да се отказвам да го подкарвам?

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: sp1ri7um   
Дата:   22-01-09 00:45

аз съм работил с aircrack(през WINDOWS) ама там е по различно че можеш да разбиваш само WPA и то с помощна програма :) иначе става супер :) а през линукс е супер лесно просто самата операционна система си има вградена програма която намира кейя в пакетите и го декодира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 00:56

А как ги ловиш пакетите?

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: Yulo   
Дата:   22-01-09 01:44

Кофти е да ти хванат пакета..

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: Grandpa   
Дата:   22-01-09 01:48

Yulo написа:

> Кофти е да ти хванат пакета..

абе зависи кой и как то го хваща [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: likeduh   
Дата:   22-01-09 08:26

решението е ..: навсякъде незащитени мрежи...
който иска евтино , безплатно ..ползва , кой иска качество и сигурност наема оптика и плаща....

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: riddick   
Дата:   22-01-09 09:48

От статията:
"Elcomsoft твърди, че нейният продукт Wireless Security Auditor 1.0 може да изпълни същата функция чрез прихващане на трафик от Wi-Fi връзката, използвайки отделен пакетен „снифър", обработващ данните през 4 високоскоростни графични карти, така че да открие паролата за част от стандартното време."

И сега някой да пусне линк към магазин, предлагащ въпросните 4 графични карти, инсталирани в лаптоп[smilie10] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   22-01-09 11:05

Картите не са задължителни, просто искат да кажат, че софтуерът им може да ползва GPU-то както Фотошоп CS4.
За да работи тази програма, трябва да сте създали лог файл с друг софтуер при опита ви да се свържете към някоя точка[ssid]. Явно програмата работи чрез грешките, които връщат устройствата при опит да се свържете към тях и по това се отличава от другите, които са на принципа "груба сила" - научкане в продължение на месеци. В помощ-секцията на програмата има раздел как се работи с нея и май е описано какви други програми се ползват, за да генерират нужния лог. Има опция и за ръчно въвеждане на данни, но за да ги получим, пак е нужно да имаме някакъв лог-файл на грешка от съответната точка, която искаме да "хакнем".

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-01-09 12:23

Добре де. Хубаво. Ще я разбият. Ама ако я знаят. Моя доставчик в пирдоп се беше изказал компетентно, че Wi Fi мрежата ми е проблема, когато имах проблем с интернета (периодично спиране) защото той не можел да го види на телефона си. Ами как да го види, като беше скрит. (SSID е скрито). Това е втората защита, макар, че доколкото знам и на това са му хванали цаката. Асахи каза, че няма доставчик, ама има нет. И аз съм като него. Второ - краде трафик. А колко доставчика тарифират на трафик? Освен мобилните оператори? Единствения проблем е достъпа до данните на твоите РС-та. Между другото, имам познати, които когато те не са включени към интернет, отключват мрежите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   22-01-09 13:23

Може и по други причини да не го види, дори да не е скрит. Ако телефонът му поддържа само 802.11b (11Mbit) няма да види мрежа, която лъчи само на 802.11g (54Mbit). Това обаче са дреболии. Има несъвместимости и при някои различни чипове. Тук темата е, че няма перфектна защита, въпросът е дори с тази програма един средно компетентен потребител дали ще успее да хване паролата на някоя мрежа около него. И според мен отговорът е не. Друг е въпросът, че е пълно с незащитени точки и най-често не се налага да се разбива точно определена. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-01-09 14:15

PiToMeN написа:

> Може и по други причини да не го види, дори да не е скрит. Ако
> телефонът му поддържа само 802.11b (11Mbit) няма да види мрежа,
> която лъчи само на 802.11g (54Mbit). Това обаче са дреболии.
> Има несъвместимости и при някои различни чипове. Тук темата е,
> че няма перфектна защита, въпросът е дори с тази програма един
> средно компетентен потребител дали ще успее да хване паролата
> на някоя мрежа около него. И според мен отговорът е не. Друг е
> въпросът, че е пълно с незащитени точки и най-често не се
> налага да се разбива точно определена. [beer]

Нямам идея какъв му е телефона, но бях скрил SSID-то. Но аз наистина не миждам кой-знае какъв проблем. Та дори и да ти разбият защитата. Проблема е ако имаш шернати ресурси. Обаче, всички рутери, с които съм се занимавал до сега имат и защита по МАС адрес. Така, че имаш вече комбинация от доста неща за да се защитиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: d256h   
Дата:   23-01-09 10:45

Теоритично може да става 'краденето', но на практика не върши работа. Едно е да влезнеш в рутера, друго да ползваш свободно ресурса му. Особено, ако са направени настройки по мак адрес, приоритет на трафика и QoS, точно никакъв смисъл няма проникването, щото ще работи със скорост 2 байта в секунда...
На мен ако ми влезне някой, веднага ще го 'хвана', още повече, че съм разрешил в LAN да могат да работят само две физически машин, които винаги са активни...
Няма как да стане идеята на ВрагЪт, много се е размечтал!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   23-01-09 10:51

не си чувал, че на LAN интерфейсите MAC адреса може да се сменя? Даже по стандарта 802.11 това е общо взето задължително...

Разбира се, кофти работа, защото по дефиниция MAC адреса трябва да е уникален, но.. пазар.

А това си е съвсем реална практика. Безброй народ ползва DSL услуги и си захранва къщата безжично. Повечето дори не са криптирани.

Разбира се, че има начини да не може да бъде открит кода, но никоя от домашните и повечето от фирмените инсталации не го ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   23-01-09 11:19

Аз лично не препоръчвам филтрация по мак за LAN, защото там ако някой се върже, буквално ще го видите [smilie25] . За wireless нещата са на кантар, защото малко "по-начетен" потребител ще знае как да си генерира лог от опит за свързване към филтрирана мрежа и да види MAC-адреса на рутера. А всички знаят, че ако въведат този адрес като свой, ще имат връзка :) . Но според мен е отживелица да се краде и повечето го правят само заради идеята да пишат по форумите, че са го направили. Реална полза от това няма, освен ако не си на 15 и не ти спрат интернета, за да учиш за училище :D [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: Insight   
Дата:   23-01-09 11:44

1. Криптирана връзка
2. Филтрация по МАК
3. Спряно DHCP на рутера. (това не знам колко е спънка, ама и без това съм фен на статичните ИП-та)
4. От време навреме по едно око на лог-овете на рутера, дали няма мераклии-ентусиасти..

... преди доста време гледах демо на разбивачка на WEP-криптиране в ютюба... трябваха и 5-10 мин.... ама на живо не съм го виждал.



Публикацията е редактирана (23-01-09 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Намериха цаката и на Wi-Fi мрежите
Автор: PiToMeN   
Дата:   23-01-09 11:51

Спиране на DHCP е добра идея, ако има включена филтрация на IP. Така ако имаш 3 компютъра, освен че ще си разрешил само техните МАК-адреси, ще си разрешил и само 3 IP-та за тях.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.