Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Нереален   
Дата:   22-01-09 16:25

Да, аз знам, че ни купуваха всичката продукция. Да разбирам ли, че ти одобряваш подобен род икономически взаимоотношения или да го обобщим, какво е мнението ти за СИВ?


danbi написа:

> Нереален, хайде да се сдържаме малко с обидите към непознати
> хора?
>
> Инак, правилно си разбрал. Купуваха ни всичката продукция, за
> да се развиваме. Сега всички гледат как да направят точно
> обратното -- да не ни купуват продукцията (качеството тук няма
> отношение), само и само да не вдигнем глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: Todd   
Дата:   22-01-09 16:32

Автор: sheriff
Дата: 22-01-09 16:13

...
http://mr-mahony.blogspot.com/2007/11/blog-post_19.html


В тоя линк пише :

Във втората част се разглежда т.нар. мит „Е да, ама при Тато беше евтино!”, като се вижда, че цените са изкуствено поддържани най-вече чрез дотации. Всичко това води до скрит фалит на предприятията, задържан до 1989г. Износът, който е помагал на държата отдавна е драстично намалял а за много продукти и изчезнал, а вносът, дори от братски СССР е вече на почти пазарни цени. Всичко това дава своето отражение върху развитието на страната, но се усеща едва след промяната.

... дъра бъра


Само че аз помня - 79-та година бачках с американци , германци ,италианци ,руснаци и каквито не можеш да се сетиш !!!!
Хората бяха дошли да ни направят завод !!!

Главния конструктор на немската ZELL казваше :
- Работил съм в Япония , САЩ,Израел ,цяла Европа - никъде не съм виждал такова нещо като тук !!!
Постоихте 3 завода - един направихте , един закопахте в земята и един откраднахте !!!!

Тогава през социализма България беше такава - днес е същата та и по-зле !!!

И за това никой строй не ни е виновен !!!

Ние самите сме такава кал !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 16:34

Нереален, аз не се изживявам като ничий съдник. Ако нещо съм се научил в живота, това е, че всяка монета има две страни. ВСЕКИ е способен да направи всичко, което може да ти хрумне. Останалото е пропаганда и баламосване.

За руснаците, това че изкупуваха всичката ни продукция не беше хубаво. За хората там говоря. Защото това беше за сметка на тяхното развитие. За политическата им върхушка си беше сделка. Както и за българската политическа върхушка. За българските граждани и селяни, това беше хубаво, защото имаха работа, която се заплащаше. Живееха не лош живот.

Нека ти го кажа така: опитите ти да политизираш казаното от мен няма да се увенчаят с успех. Аз съм от хората, които принципно презират политиците. Което не значи, че не ги приемам за неизбежно зло. Нещо като кишата зиме. Или градушката лете. Политическата кариера ми е противна -- виж ако става въпрос за раздумка, или спомняне на едно или друго нещо.. друга тема.

За СИВ не се наемам да коментирам. Първо защото не съм достатъчно компетентен и второ защото ти явно и за тази тема си имаш заучен урок. Което автоматично не позволява на темата да бъде дискусия. Разбираш ли това?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-09 16:42

sheriff - да.
22 470 Грудово.



Публикацията е редактирана (22-01-09 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sheriff   
Дата:   22-01-09 16:44

Я, аз също - ракетния дивизион към 13-та танкова, Сливен. [smile] А ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: Chitsujo   
Дата:   22-01-09 16:45

И аз, ама служех 76-та там [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sheriff   
Дата:   22-01-09 16:51

Събрахме се! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: Chitsujo   
Дата:   22-01-09 16:56

Какви години бяха само, много ми липсват момчетата, ученията изобщо миризмата на оръжие...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 16:58

Въх, аз пък съм си забравил номерата на поделенията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-09 16:59

Аз влязох 87 есента.През 88 есента поделението го затвориха.Имаше някави съкращения на тези войски.
Бях в батарея за управление.В коя батарея беше?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   22-01-09 17:02

Ех, вий сте младий [smilie7] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: sheriff   
Дата:   22-01-09 17:04

32250 бе ракетното към танковата бригада. (не че помня, военната книжка си пазя [cool])
Бях в една от ракетните, не помня коя - бяха 2. Става дума за '93-'94 обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: georgi969   
Дата:   22-01-09 17:08

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   22-01-09 17:09

[beer] [beer] [beer]
И аз барабар Петко с мъжете [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си върнем ракетите СС23!
Автор: sheriff   
Дата:   22-01-09 17:18

Тод, прав си за народа ни сигурно... такива сме си, какви други да бъдем? Каква ни е била интелигенцията през 1878? Такава, че още се спори за някои от личностите тогава дали са били каймака на нацията или хайдуци и крадци... колкото и да сме е очовечили до 9-ти септември, всичко е било затрито или емигрирало по това време и пак сме си останали в тъмата. Народът трябва да бъде воден и насочван, ограничаван в едно и стимулиран в друго, трябва да има правила и норми, това е смисълът и крайъгълния камък на племето, общността, държавата... кой ни води 45 години и накъде? Лошото е, че нещата се променят много, ама много бавно по една проста причина - силата е в парите, а парите знаем къде са.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.