Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: n1x0n   
Дата:   20-01-09 13:55

Ще ми се някой или някои от вас да напишат нещо и в минало време - от типа на: "направих еди какво си, почистих еди какво си, измих колата си, не я паркирах там, където е забранено" и да напишат имало ли е или е нямало ефект, върху тях самите и околните.

Целият ми живот минава под това мото - да махна боклук пред блока, щото е гнусна мръсотията, да слизам от Пирин с по чувал боклуци всеки път когато отида горе, да се карам на собствената си мацка, че кара неправилно или пробва да паркира на забранено, да правя забележки на селяндурите когато хвърлят боклук на улицата и т.н. и т.н.

Ефект - никакъв! Аз си чистя - те си хвърлят...
Не че ще спра, ама дайте да не се заблуждаваме, че масовия селяк ще се впечатли от действията ми и ще "задобрее".

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: lipostok   
Дата:   20-01-09 13:58

Закон за запзване на мръсотията: За да се изчисти нещо, друго трябва да се замърси!

Следствие от закона: Може всичко да се замърси, без нищо да се изчисти!


Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-09 14:25

Много ми допадна статия,има много истина в нея!

Също ми прави впечатление,че примерът..."никой не иска да чисти...всеки иска да кара вклакчето"[smilie24]
Много е вярно това за България.В Германия всеки си знае мястото,дори един бояджия си знаеа мястото и не си преписва права и хората го уважават като бояджия и нещата са както трябва!
В България обаче,един циганин,който реди плочките на на разрушените улици се има за "царя на пазаря" и се отнася с миновачите като долни боклуци!

Е няма как да стане! Така научени,никога сами няма да се оправим!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 14:27

Да си внесем отново Цар?

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-09 14:31

Царя трябва да кажа си беше и е много добре!Единствената грешка на човека беше,че не ни познава добре!В една цивилизована държава,това което беше подготвил като програма можеше и да стане, но ние просто сами сме си виновни мен ако питаш!Всеки народ си заслужава правителството!

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: ejko   
Дата:   20-01-09 14:50

TonevJr, царят нямаше програма. Имаше някакви странни изречения- тип обещания, следствия от неясни и никому не известни действия.
Той дори не ни излъга с програмата си, защото не каза как ще стане работата. Така че сега дори не можем да кажем, че не е извършил обещаните реформи...!
А колкото до чистенето, по горе го казах- хората който имат желание за промяна, те се променят, не хвърлят боклуци и т.н., но какво правим с тези, на който им е ОК да си тънат в мръсотия..., не може все някоя Лалинда да върви след тях и да чисти. Държавата си има лостове и да вземе да ги дърпа, вместо да си бара хуя...!
Разбирам че комунистите са крадливи копелета, но не разбирам защо не могат да направят поне нещата от който не печелят, че не се случват. Явно освен корумпирани са и некадърни и некомпетентни. И точно това е страшното. По добре да те краде умен човек, отколкото да те управлява некадърник...! Е нас пък ни крадат некадърници...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-09 15:00

Абе какво и до колко е имал,не мога да кажа,тогава още си играех м/у блоковете, но сега не мога да си представя този човек(който лично ми се струва сериозен и образован) да дойде до тук и да се захване с нещо такова, без да е имал планове!
Иначе това което казваш е напълно вярно,точно за това говоря и аз!

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: bobihot   
Дата:   20-01-09 15:01

"Снежинка по снежинка се трупа Тя, докато в един миг..."- Лавината, Блага Димитрова
На познат от полицията началството му казали официално, че задачата на полицията: "не е да няма престъпност, а да я държат в по-малки размери"... от където тя си тръгва на където и колкото си поиска.



Публикацията е редактирана (20-01-09 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: neuromancer   
Дата:   20-01-09 15:42

TonevJr, имал е планове да стане президент или цар най-вероятно, ама не успя. И каквито и планове да е имал, трябва да правиш нещо, за да ги изпълниш, а той само говореше какво щяло да стане... (Взе си имотите обаче, при това доста повече отколкото му се полага)

Иначе по въпроса дали тия дето мърлят, им е чисто вкъщи - миналата година напролет организирахме почистване пред блока. Дойдоха хора от 5-6 апартамента, от общо 40. После персонално питахме някои от недошлите защо така, и те какво казаха - "че аз у нас не чистя, та около блока..."
Е, не съм им ходил на гости да видя дали наистина е така, но напълно го вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-09 15:49

Абе заражи тая....на мен са ми мятали боклук през балкона,докато чистим долу...искаше ми се да потроша нечия глава просто![smilie22]


Аз това казвам...Царя си остана с приказките,защото е прекалено "култивиран" за нас.Той както предполагам е искал да станат нещата,просто е нямало никаква вероятност това да се случи в България и неговата грешка е,че това не го е знаел!Затова си остана с приказките,които нямаше да е зле да се случат,ама с нашите кретени около него,каузата си е по начало загубена,колкото и да са му били добри намерения...А имоите всеки би си ги искал,цар или селянин....[smile]

На нас трябва да ни се налага сорово отгоре от някоко, който наистина знае какво прави и знае как да го направи и ни трябват хора,които да изпълняват едва ли не Крумовите закони....иначе скоро няма да се оправим с настаналата анархия![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: Нереален   
Дата:   20-01-09 16:58

Не бъди толкова наивен. Царя, си беше повикан да свърши нещо и той си го свърши. Отплатиха му се със затваряне на очите за няколко много груби и огромни далавери и връщане на имоти, които никога не са били на семейството му.

TonevJr написа:

> Аз това казвам...Царя си остана с приказките,защото е прекалено
> "култивиран" за нас.Той както предполагам е искал да станат
> нещата,просто е нямало никаква вероятност това да се случи в
> България и неговата грешка е,че това не го е знаел!Затова си
> остана с приказките,които нямаше да е зле да се случат,ама с
> нашите кретени около него,каузата си е по начало
> загубена,колкото и да са му били добри намерения...А имоите
> всеки би си ги искал,цар или селянин....[smile]
>
> На нас трябва да ни се налага сорово отгоре от някоко, който
> наистина знае какво прави и знае как да го направи и ни трябват
> хора,които да изпълняват едва ли не Крумовите закони....иначе
> скоро няма да се оправим с настаналата анархия![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: tonevjr   
Дата:   20-01-09 17:17

Може и да съм наивен,нито съм компетентен,нито ми е работа,нито ми е време...просто споделелям мнение на човек,който гледа отстрани и вижда как се случват нещата в чужбина.Не че тук няма далавери и подобни,но виж само как живеят хората.Не зад всяко нещо се крие конспирация и според мен Царя искаше да направи нещо,но просто не му позволиха,което до някаква степен се припокрива с това което казваш!Това виждам аз...какви далавери е имало...не ми и пука вече.Това си е изцяло мое лично мнение и виждане![smile] А и темата не е за него.

За да се оправим,трябва ние сами масово да се променим,което за нашият манталитет е много трудно,но е възможно,ако се оправят малките ежедневни проблеми първо,че после да оправи и останалата бомащина!

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: Amigo   
Дата:   20-01-09 17:35

на тоя, дето му викате "цар" - един лъжлив и хитър козел и нищо повече [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: Lalinda   
Дата:   20-01-09 21:56

Ееее, пак изместихте акцента от мръсотията върху царя, а никой от вас не каза колко боклук е събрал ЛИЧНО.

Що така бре, джанъми и душици златни?


Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: djogata   
Дата:   20-01-09 22:12

Цитат от статията:

"Ян Оструп, консултант: "Карах с превишена скорост и още докато ме спираха с палката, знаех за какво. В Дания не съм го правил никога - там всичко те държи в рамките на закона. Бялата линия издава звук, ако я настъпиш. Пред всяко селище има електронно табло, което показва скоростта ти и ако ти не намалиш до 50 км, докато стигнеш таблото, камерата те снима, получаваш глобата си по пощата. Други електронни табла отбелязват разрешената скорост между населените места и по същия начин автоматично те заснемат камери, ако превишаваш."


Тоя на кой ги разправя тия бабини деветини - или той, или журналиста-преводач, преувеличават [smilie18] [smilie18]

Вярно бялата линия издава звук, като я настъпиш - щото е от множество малки бели лентички асфалт, а не боя като в БГ (целта е ако си се разсеял, звука да те накара да се усетиш че излизаш от пътя или че минаваш в насрещното - осевите на двупосочните пътища и линиите по краищата на магистралите са така)

Ама това с камерите не е вярно - тези автоматични радари в краищата на населените места са подвижни (само от време на време ги слагат и ги местят от място на място), и при това са без камери - само ти мерят скоростта и ако си превишил бляскат рязко срещу тебе за предупреждение.

Датчаните си карат с по 10-20 км/ч над разрешеното - ето днеска като се прибирах от работа по магистралата при ограничение 110 аз карах със 120 (заедно с потока), а ме задминаваха със 130-140.

Обаче се кара дисциплинирано - без изцепки и със зачитане на всички правила на поведение, и предимства, и т.н., и никога със скорост, неподходяща за пътните условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Теория на счупения прозорец
Автор: bobihot   
Дата:   21-01-09 00:17

Ами аз преди 22г събирах буклука от Еверест, пардон Вихрен. Марио ми е свидетел. По-скоро беше организатор. [smilie21] [smilie6] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.