Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Славов   
Дата:   15-01-09 19:38

За първи път, за 1 седмица, който е ходил скоро да дава съвети......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: 21   
Дата:   15-01-09 19:49

Ima edni koleleta, koito sa ob6testveni i ima mnogo standove iz centara. Mnogo dobar variant za transport- 1viqt polovin 4as e bezplatno, posle e 1 euro za 1/2h. Hubavoto e, 4e za 30 min. stiga6 navsqkade prakti4eski. Za snimane ne znam kakvo da ti kaja, ima prekaleno mnogo mesta. Ka4i se na Aifelovata kula. Ima mnogo hlqb v no6tnite snimki.

Sori za 6liokavicata, nqmam kirilica. Uspeh i imai napredvid,4e parite hvar4at mnoooogo barzo v Paris.

ps. Idi v Lido (kazvat, 4e e po-dobro ot Moulin Rouge, na mene mnogo mi haresa-http://www.lido.fr/us/cabaret-paris.html)

Uspeh.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   15-01-09 19:51

виж там.....попитай ги за онази желязната кула.....дали им трябва още....а?

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 20:10

Кухня, имаш шанс да опиташ удивителни неща:

1.Няма по-вкусен хляб,сандвичи и сладки неща от тези,които се продават в Boulangerie.Така че ти препоръчвам само от там да си купуваш ако решиш да хапнеш нещо на крак.
2.Задължително опитай френска кухня в някоя Брасри, има ги на всеки ъгъл.Ако си любител на южната френска кухня сега е момента да опиташ Cassoulet при "Chez Papa", там между другото има много вкусни неща.
3.Опитай задължително стриди и останалите морски дарове, там гарантирано са пресни.Има ена верига, където предлагат миди, по различни рецепти, казва се "Леон" цените са от порядъка на 12-15-18 евро за порция, но порциите са огромни.

Най-общо казано, можеш навсякъде да си поръчаш нещо за ядене, без да се притесняваш, чен яма да е вкусно.
Много е важно да си носиш разговорник!

Музей:
Няма никакъв проблем да снимаш, освен ако изрично при влизане са ти казали,че не може.Опитай се да си извадиш прес карта от някъде, така ще си спестиш таксите по музеите.

Места за снимане: всяко ъгълче от Париж, накъдето и да се обърнеш все ще намериш какво.

Магазини: сега е намалението по магазините, възползвай се, цените са доста по-ниски в момента от БГ.

Цените на хранителните продукти в големите супермаркети са същите както в БГ, даже някои неща могат да се намерят по-евтино.
В ресторантите, ако си сам, горе долу за 20-25 евро може да се нахраниш хубаво, това е без алкохола.Ако сте двама, не ви мърда 50.

Всъщност за една семдица ще видиш една много малка част от Париж, но ще успееш да се заразиш толкова, колкото да искаш да се върнеш отново там.

Друго не се сещам, успех и весело изкарване.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Lalinda   
Дата:   15-01-09 20:11

Съвети за какво?

Да ти кажа какво ми каза мой колега преди първото ми пребиваване в Париж, преди двайсетина години: Няма да давам никакви съвети, всичко ще надмине очакванията ти!

Ей Богу, така е.
[smilie24]

Обиколила съм всичките 20 квартала пеша, кога без, кога с фотоапарат..., но се искат месеци време за това...
[smilie24]

Ако си чел достатъчно класическа литература, ще се оправиш без проблем. Просто ще разпознаваш нещата...

Харесвам еврейския квартал, също и района на парка Монсури, в Паси също е приятно... Фен съм и на китайските квартали и потайностите им, не всички са влизали в будистките им храмове и дори не знаят къде са... Около Алезия има чудесен и необичаен квартал с миниатюрни къщенца, много живописни...

Зависи дали искаш да видиш просто туристическите баналности или нещо различно...

Не забравяй, че най-хубавата гледка от Париж е тази от кулата в Монпарнас - тъй като това е единственото място, от което тя не се вижда!

А, да, харесвам и квартала около радиото и Front de Seinе.
[smilie24]

Можеш да видиш и Северния канал, кинематографичен must...

Не пропускай и Европейския дом на фотографията и Jeu de Paume в парка Тюйлери. Често има много добри фотоизложби.

Купи си Една седмица в Париж или Парископ и прегледай фотографския раздел, за да не пропуснеш нещо хубаво!

Танчо би ти препоръчала и да хапнеш сладолед на остров Сен Луи. Не е зле, често дори опашки има :-)
Bertillon.

Не пропускай и квартала Одеон и Бюси. И там има приятни неща за снимане, ул. Сент-Андре дез-Ар, Сен Жермен де пре.

Влез и в Сент-Етиен дю Мон, единствената църква в Париж с jube. Заслужава си. Наблизо имаше и чудесен ресторант и с грузинска кухня - Le Gaudeamus, ходим често там!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 20:14

Лалинда, тъкмо за сладоледда се върнах[smilie24] [smilie18]

Също така провери дали продължава изложбата на Пикасо в Гранд Пале, нея задължително трябва да я посетиш.[shtrak]

Ето и линк към Европейската къща за фотография, може да провериш актуалните изложби: http://www.mep-fr.org/default_test_ok.htm



Публикацията е редактирана (15-01-09 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   15-01-09 21:00

Ами хотела, където ще съм е:
Holiday Inn PARIS-MONTPARNASSE PASTEUR,
а по служба в предградие Маси.....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   15-01-09 21:12

А в самолета може ли да се снима? /и тука сефте/

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 21:48

може, след като излетите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Amigo   
Дата:   15-01-09 22:11

И кво толко му харесвате на Париж? [cool] [smilie11] Сладокусници и снобари... [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] Аз съм бил веднъж и втори път не мисля да ходя [smilie8] [smilie6] Но затова пък бих отишъл отново в Испания. [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 22:13

Амиго, като не ги разбираш някой рабУти, не се обаждай![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Amigo   
Дата:   15-01-09 22:17

[smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-09 22:39

Миналатра година бях там по това време за месец. Моите съвети:
1. Научи 2-3 думи на френски. От типа "здравейте господине/госпожо, извинете ме, не говоря френски" .Франсетата не обичат английски, но знаят и говорят. Просто трябва да видят малко усилие у теб за научаване на френски и стават отзивчиви. Иначе - трудно. Абе шовинисти.
2. Запознай се със схемата на метрото RER http://www.paris.org/ и градския транспорт. Там се опитай да запомниш именат ан астанциите, защото не се произнасят така, както се пишат. Правописът е от 16-ти век.
3. Купи си от летището, терминал F, гарата Carte Orange за седмица - за всички зони. Носи си снимка 2/3см, защото ще ти трябва.
http://parisbytrain.com/carte-orange/
4. Когато си поръчваш пържола я искай well done, не medium. Не че пак ням да ти я донесат сурова, но трябва да се бориш за добре опечено месо.
5. Ще имаш възможност да опиташ Beaujolais Nouveau - младо розе. Заслужава си.
6. Най-хубавите френски шоколади са белгийските.
7. Навсякъде пробвай крем брюле. Няма да съжалвеаш.
8. Кафе на френски е кафе.
9. Сервитьорите не в
инаги разбират английски. Ще има изненади, но са добронамерени. Не прави скандали.
10. Разучи шибаното летище Шарл де Гол:
http://www.paris-cdg.com/
11. Посети Лувъра. За 9 евро ще се омоташ от гледане. Там храната е доста разнообразна и не много скъпа.

И да не ти пука

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 22:44

Ако ще ползваш метрото си купи или карта за седмицата или 10 билетчета, така ти излиза по евтино!И внимавай, аз още не мога да се ориенетирам в метрото въпреки многобройните ми ходения там!
Купи карта на Париж, ще ти е от полза!


И не слушай Асахи за добре опеченото месо, няма нищо по вкусно от леко кървящо телешко с кафява коричка отвън!Майстори са, довери им се.



Публикацията е редактирана (16-01-09 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 22:53

За крем брюле не знам дали е хубаво, но задължително в хлебарницата опитай: croissan au beure, paine au raisin...Лалинда да ме поправи ако съм объркала правописа[smilie8]



Публикацията е редактирана (15-01-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: MarinY   
Дата:   15-01-09 22:55

Amigo, латино душа, не влизай в ролята на един мой американски познат, който преди да отидем там заедно разправяше, че градът е много скучен: малки били стаите в хотелите, нямало забавления и храната била ужасна - кофти сандвичи със стар хляб [smilie18] [smilie18] [smilie18]
А, забравих ... в Париж имали същата кула, като тази в Лас Вегас, но метална ...

П.П. Асахи ти даваше съвети за месото. Ако искаш да си спестиш презрителни погледи от сервитьора, а и да се насладиш на истинска телешка пържола, никога не казвай "Well done"



Публикацията е редактирана (15-01-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: alsash   
Дата:   15-01-09 23:29

мамка му....като Ви чета тука и ми се доходи...

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-09 23:47

Аз си счупих пломба със сурова пържола, пък за вас не знам.

За колелетата забрави. Не са за туристи.

Хотелът, гледам, е по центъра. Може и без оранжева карта да минеш, но сам си направи сметката. От CDG до центъра беше 8,9 евро с метрото.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 23:58

Карта на метрото, може да си вземеш безплатно от мястото,където продават билетчета.
А карта на самия Париж, предполагам ще има в хотела, може да не си купуваш!



Публикацията е редактирана (15-01-09 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-09 00:32

На масите по улицата е по-скъпо, отколкото вътре в ресторанта.
Пушенето не се толерира.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Princess_Lia   
Дата:   16-01-09 01:54

Тъъъй...не слушай Асахи [smilie5]
1. Карта на Париж, както и план на метрото, може да вземеш от всяка метростанция безплатно. Няма нужда да купуваш.
2. Имената на станциите на метрото няма нужда да се опитваш да запомняш - в много малко влакчета ги произнасят. Но ги пише навсякъде по стените. И запомни, че SORTIE НЕ е име на станция. [smilie5]
3. Бужолето е най-доброто. Докато не опиташ корсиканското вино. [smilie3]
4. Няма никакъв смисъл да си купуваш карта за ВСИЧКИТЕ 7 зони. Много са скъпи. Купи си карта за 1 и 2 зона, те са ти напълно достатъчни, това е Париж.
4. На Монмартр в края на декември открих едно много туристическо, впечатляващо евтино и безумно вкусно ресторантче - Pichet du Tertre. Менюто е 15 евро, а това включва предястие, основно и десерт. Без виното, разбира се. [smilie5] На повечето места менюто включва или салата и основно, или основно и десерт. В брасритата (кръчма- кафе на всеки ъгъл) едно оснвоно ястие е от порядъка на 12-14 евро.

И си прави маршрутите от предния ден, на малки райони, защото не е възможно да обходиш центъра за един ден.
Приятно изкарване!

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   16-01-09 07:40

Дано само времето е благосклонно .... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   16-01-09 07:55

Досега съм си купувал Paris Visite карти за метрото/транспорта. Обърни внимание на районите на града/транспорта, които ще посетиш и купи само за нужните всеки ден (ако го направиш сега, ще спестиш вероятно малко $$). Принципно ти стигат зони 1-3, освен ако ще ходиш до Версай, Дисни.. но за там може да се окаже, че е по-евтино да си купиш отделна карта/билет.

Хотела ти прилича да я някъде около кулата Монтпарнас, симпатичен район. Там край кулата има доста интересни улички с китайски/японски ресторантчета.

Не забравяй да опиташ френската лучена супа. Освен всичко друго, със сигурност ще предразположиш сервитьора ако веднага след като седнеш си я поръчаш. [smilie5]

По хълма на Монмартр наистина има много неща да се видят, но се приготви да повървиш пеша. Тоест, отдели си време. Май и аз си спомням ресторантчето, което Princess_Lia спомена.

Качването на Айфеловата кула типично отнема около 2 часа, ако не се заседяваш. В повечето музеи и подобни е най-практично да идеш рано сутрин, точно когато отварят -- след това тълпите са сериозни.

В Париж наистина има много какво да се снима. Но ти трябва много, много време. Ако не разполагаш с време, струва си да вземеш някое от обиколните туристически автобусчета -- така ще добиеш повече представа кое къде е.



Публикацията е редактирана (16-01-09 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: nik1   
Дата:   16-01-09 09:02

Славов, приятно прекарване!
Ама като чета препоръките, я по-хубаво остани две седмици...
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Todd   
Дата:   16-01-09 09:08

Срамота ще е според мен ако не опиташ някоя черна французойка......

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Другото майната му ....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tnt   
Дата:   16-01-09 09:18

Лалинда [smilie24] записвам си ако ми се наложи да ходя скоро натам... Най-хубавата карта, на която съм попадала е тази на Мишлен.
Иначе ако знаеш къде искаш да отидеш, малките карти на метрото, които раздават, са предостатъчни...
Иначе аз бих препоръчала музея на Роден, на мен ми е любимо местенце. Може да снимаш и вътре, но без светкавица, градината също е хубава.
http://www.musee-rodin.fr/welcome.htm
За съжаление паркът ще е затворен до 9ти февруари

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Princess_Lia   
Дата:   16-01-09 14:48

Ресторантчето, което ти казах, е малко по-надолу по уличката, на която се намира площада на художниците. От противоположната страна на улицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: digit_all   
Дата:   16-01-09 15:10

baia gluposti ste napisali [smilie5]
Beaujolais et nai dolnoprobnoto vino koeto moje da se pie v FR... Ako imach finansova vazmojnost opitaio po skoro edno Bordeaux Saint EMilion (cherveno) ili Sauterne (bialo)...
Iskam samo da dobavia za koleletata : kazvat se Velib, ima gi navsiakade i ne samo v zentara, struva 1 euro i abonamenta trae 24 chasa, no moje da se karat koleletata max po 30mn, toest vkluchvach chakach 2mn i si otkluchvach drugo i produljavach ! Samo triabva da imach VISA card za tova... vnimavai ako ne si go vurnech kakto mnogo romunzi se probvaha ti durpat 150 euros ;-)
V momenta ima niakolko ledeni parzalki, nai izvesnata e pred samoto kmedtsvo, ako ti se karat kunki s rapiskani paridjanki :-)
A otkum razvlecheniata mislia che ti e iasno che akula ti ne moje da pobere vsichko kakvoto se sluchva vseki den v tozi grad koito otnovo be izbran za gradut na kulturata predi New York itn... Vse pak go posechtavat nad 60 miliona duchi na godina, nedei slucha tezi koito kazvat razni nechta za franzuzite i Paris, kato doidech chte sudich sam !
Estetveno zavisi kakvo ti se pravi, edna sedmiza burzo minava !
Enjoy ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: юнга   
Дата:   16-01-09 15:18

Къде да ви кача една една "Френска кухня", та да му спестите поне лучената супа на човека и с мангите от нея да опита нещо по-добро?

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: designwerk   
Дата:   16-01-09 15:23

Вземи си фотоапарат....

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: designwerk   
Дата:   16-01-09 15:24

... хубаво е и 8, 10 или 12 мм стъклария.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tnt   
Дата:   16-01-09 16:23

Дизи, ти нищо не каза [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: labrax   
Дата:   16-01-09 17:47

Можеш да снимаш стриит, без някой да иска да те бие. Не се опитвай да видиш всичко. Остави си време за МОТАНЕ по улиците, пиене на кафе. Тан40, теб кой те отвори на Ше папа?, то не е много за туристи?

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Todd   
Дата:   16-01-09 18:25

Бах ти , никой не дава акъл за французойки ....[smilie8]

Къде , кво вземат ,кво пият , кво дават .... ?????

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   16-01-09 19:55

За храна и вино, мисля да опитам от всичко възможно най-много, фирмата плаща всичко /в разумни граници естествено/ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   16-01-09 20:23

labrax ,аз съм от тези туристи дето стоят по месец и нещо в Париж[smilie5]
Съкровището ми живее там;-))))

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Lalinda   
Дата:   16-01-09 20:27

Виж сега, поръчвай си месото a point (а пуен), ако го поръчаш cuit (кюи), може и да се наложи доста да дъвчеш.

Ако ще опитваш разни храни, бих ти препоръчала да се насочиш по-скоро към патешкото (магре или кюис дьо канар). Аз самата не съм много по крем брюлето, тази година го опитах за пръв път някъде из Алпите...

Ако ще поръчваш Сотерн (Sauternes), поръчай го с гъши дроб (фоа гра), не върви да го пиеш просто с какво да е, с гъши дроб може да си поръчаш и Жигондас (Gigondas).

Ако си любител на екзотиката, не пропускай музея на примитивните изкуства (Ар Прьомие) недалеч от Айфеловата кула...

Ако си любител, посети и някое от големите гробища, например това в Монпарнас, ако си наблизо... Пер Лашез обаче е по-живописно...

Ако си гостенин на французи/френска фирма, спокойно може да се довериш на вкуса на домакините си, едва ли ще те помъкнат по евтини ресторанти за туристи...
[smilie5]

Вероятно и ще ти обяснят всичко за придвижванията ти с метрото.
Няма как да се объркаш. Не забравяй, че хубавите неща струват повече, но най-хубавите не струват нищо...

Аз бих ти препоръчала да избягваш да се храниш из туристически места, но пък и домакините ти едва ли ще ти позволят да ядеш сандвичи...

Между брасери и брасери има разлика... Пред всеки ресторант, кафе и т. н. има меню, по него можеш да се ориентираш и за качеството на кухнята.

Имай предвид, че да си поръчаш меню (включващо първо, второ и трето) е по-евтино, но че ще ти сервират по-лоша храна, пък и по-малко... Можеш да поръчваш а ла карт, ако фирмата ти плаща...

Едва ли ще ти остане време да пазаруваш по супермаркети, но не се лъжи да пазаруваш от там, където е евтино... Познатите ми дори шоколада си го купуват от шоколатиер...

Кроасан о бьор е кроасан с масло, но и обикновеният кроасан е значително по-маслен от това, което си опитвал у нас... В буланжери обаче наистина има страхотни сладкишчета. Ако видиш нещо като голяма зелена смокиня, непременно опитай (с бадемов крем е).
[smilie24]

А, да, не забравяй, че гарнитурата от зелена салата е само за украса, да не вземеш да я изядеш (ужасна е и никой не я яде). Виж, салата можеш да си поръчаш.
[smilie24] Препоръчвам ти с жезие и бльо д'Оверн (горещи воденички, орехи и синьо сирене, например).

Турнедото също го правят добре.

***

Прочее, в Испания храната изобщо не ми хареса... Ако се изключи яхнията от бича опашка, която опитах в Гранада. Ама така е, като ходя натам на път през цяла Франция.
[smilie3]

Не пропускай музея на Пикасо, ако изложбата е приключила. Но за него ще ти трябва поне ден!

***

Най-добрите червени вина са тези от Бордо. Бургундските също забележителни. После - Кот дю Рон.




Купи си гида на Париж на Мишлен.
Guide vert (Michelin)
По-добър от него няма, пък и e пълен с любопитни факти, които няма да откриеш другаде, а и можеш да си го носиш в някой голям вътрешен джоб.
[smilie24]

BON VOYAGE!

Не пести пари!
В крайна сметка, какъв е смисълът?
Забавлявай се.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: baddimo   
Дата:   16-01-09 20:30

...Никога не съм ходил в Париж
,но и Париж не е ходил по мен[smile]
...Ходене му е майката...
...цитирам Худини...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   16-01-09 20:34

Славов,ето ти тогава няколко адреса за хапване:-))))
"Chez Papa" http://www.chez-papa.info/
Може да видиш къде има ресторанти,ако не се лъжа май единия беше близо до твоя хотел, но не съм сигурно,че района около Монпарнас, не ми е мног познат;-)))

A la renaissance, 87 rue de la Roquette
tel.01 43 79 83 09

И един марокански ресторант, където ядох превъзходно агнешко с круши и мед от акация:
Au p`tit Cahona, 24, rue des Taillandiers
ориентировъчно, в уличките зад новата опера-)))
Възползвай се от възможността за френската кухня, и смело опитвай, досега не съм попадала на нещо ,което да не ми хареса!Магьосници са на невероятни комбинации от вкусове.Например в Рененсанс ти препоръчвам да опиташ като предястие патладжан със сен жак (вид миди)...

И слушай digit_all какво е казал[smilie5] [smilie18]

И Лалинда [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-01-09 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-01-09 20:35

2 препоръки от мен:

1. left bank и Boulevard Saint-Germain

2. Galeries Lafayette



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jewo2665.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/sfrg5186.JPG

http://www.galeries-lafayette-paris.com/images/01-1.jpg


една седмица няма да ти сигне [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Lalinda   
Дата:   16-01-09 20:37

P.-S.:
Най-добре е да се сродиш с някой парижанин/парижанка.

Това с прес-картата не винаги върши работа, а и много от музеите приемат с по-голяма охота карти от Министерството на културата (френското), и то само ако са национални (музеите де, общинските и частните нищо не уважават).

Затова изводът е: парижанин/парижанка от Министерството на културата! Картата му/й дава право на безплатен вход на един придружаващ.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Princess_Lia   
Дата:   16-01-09 20:41

За музеите важат и студентските/преподавателски карти на ISIC color.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   16-01-09 20:43

сега сигурно Славов, с един бележник, кисне пред монитора и преписва съвети и адреси[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: baddimo   
Дата:   16-01-09 20:44

...И да си купиш клавиатура за компа с марка "Лалинда". ..
...Ги еба и тайванците с техните ментета...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   16-01-09 20:52

Танчооооо......лаптопа е с мене!!!!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: baddimo   
Дата:   16-01-09 20:57

..Никога не съм преставал да се провокирам...
...Лапам топа...
..и гърмя...на ДНК...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: El_Fuego   
Дата:   16-01-09 21:16

Ако имаш време и ищах да обикаляш по много музеи си купи Paris Museum Pass (за 2, 4 или 6 дни, цените са съответно 32, 48 и 64 евро), ще ти е на сметка.
http://www.parismuseumpass.com/en/pass_tarif.php


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   16-01-09 21:41

Славов, после ще искаме подробен отчет,виж колко съвети раздаваме тук[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: LTG   
Дата:   16-01-09 22:04

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/txrk9639.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/dkow3731.JPG

http://212.36.3.59/site_pics/160/6_1210714578.jpg

Да и носиш мноо поздрави от мен [smilie18]


иначе ако можеш иди и до Vaux le Vicomte
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ajua7482.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/pnsr6143.JPG

http://www.vaux-le-vicomte.com/en/images/vaux-images/chateau-02.jpg

но за него ще си иде 1 ден...


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: alsash   
Дата:   17-01-09 13:15

стигна ли бе!.....и да си сложиш ГУГЛЕТО ЪРТ [smilie3] ....много помага!

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Lalinda   
Дата:   17-01-09 14:04

О, да, забравих да ти кажа да си купиш някой албум с фотографии от Париж (пък и не само от Париж). Няма да съжаляваш.

Ако си на Монпарнас, виж във FNAC, може и във FNAC на Халите, а ако имаш и повече време, мини през подземния етаж на Gibert или пък през Gibert Jeune на Сен Мишел. Там има и по-стари неща, които ги няма във FNAC, има и оказионни екземпляри на редки албуми.
[smilie24]

Мога да ти препоръчам и специализирани фотографски книжарници, ако имаш повече време и търсиш нещо наистина уникално.

***

Не те съветвам да си купуваш Museum Pass, тъй като никога няма да можеш да видиш повече от два музея на ден, камо ли пък четири за два дни. Остави ги тия туристически лапнимухи...

***

Информацията ми не е от мрежата, а проверена лично. Клавиатурата няма нищо общо.
[ezik]

Впрочем, качи се и на Арката в Дефанс и погледни отвисоко към гробището долу... Вълнуващо е...

Аз лично много харесвам района след Триумфалната арка и магазините за мотори... Колко време съм прекарала из тях...
[smilie24]

Не забравяй и да влизаш в църквите, които ти се изпречат на пътя и позяпаш витражите... Да, ако ще снимаш витражи, непременно влез в Chapelle Royale на остров Сите, недалеч от Парижката Св. Богородица!

Да караш кънки едва ли ще имаш време, а и сградата на Кметството можеш да видиш и без да си връзваш кънки по краката... Впрочем, в нея често организират грандиозни фотоизложби, провери как е.
[smilie24]

Ако наистина фирмата ти е склонна да харчи здраво, поискай да те заведат в la Tour d'Argent! Има страхотна гледка към островите, пък и кухнята е повече от забележителна!

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: dtv   
Дата:   17-01-09 14:24

[smile] tan4o,
като стигна до Париж, за малко ще е, няма да ти досаждам много, моите места са други, но да знаеш, отсега се кандидатирам да си ми гид [smile] много ми допадна нетуристическия ти поглед
и Лалиндиния естествено, но е друга категория, за обиколки със сериозни солидни придружители [smile]



Публикацията е редактирана (17-01-09 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: japanese   
Дата:   17-01-09 14:29

ne se kachvai na kulata poneje veche e dosta stara [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   17-01-09 15:22

dtv[smilie18] [smilie5] [smilie24]

Айфеловата кула, мен лично ми подейства много дразнещо, прекалено мног туристи, всички се блъскат,мръсно, шумно...Единственото хубаво нещо е гледката отгоре.

Препоръчвам ти да се качиш на кулите на НотрДам, входа е от лявата страна, в уличката, ще се ориентираш по голямата опашка туристи.Гледката е много приятна подсилвана от гаргойлите, които седят надвесени над теб[smilie5]

Не знам дали някой е споменал кавартала Маре, Place des Vosges,Люксембургската градина ...много са местата, и от сега да знаеш една седмица въобще няма да ти стигне![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: japanese   
Дата:   17-01-09 16:13

pazi se ot forumcite bulgari sashto taka ..ikluchitelno nahalni sa , moje da ti nadraskat obektivite ili pak da ti vzemat iadeneto

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: japanese   
Дата:   17-01-09 16:23





Публикацията е редактирана (17-01-09 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: dtv   
Дата:   17-01-09 21:29

tan4o [smile]
добре, решено, на теб ще се обаждам за Париж. малко съм тежка за тези дестинации, влача едни куфари пълни с...дебели книги, формат А4, за история на...абе за всякакви истории, хахаха.ама ще си четем на място за Луи XIV от книжки, в които има истории, които ги няма събрани другаде [smile] [smilie18]

хахах, стара кулата ама метална [smilie18] [smilie18]


[smile] и сега чакаме снимки, защото пътешественици много, но рядко някой вади хубави снимки от там

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-01-09 23:35

сигурно вече си станал crazy от толкова много препоръки [smile]

но ако още следиш темата, ето една улица, пълна с ресторанти, в 5-я arrondissement в Латинския квартал, не далеч от бул. St.Germain, по която си заслужава да мине човек и където е удоволствие да се вечеря. Аз съм го правила много пъти, има всякакъв тип ресторанти, един след друг по улицата, и всичките хубави на нормални цени. Ето улицата:

rue Mouffetard

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xohz9130.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ahgh7481.JPG

http://www.terragalleria.com/images/france/fran30563.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Lalinda   
Дата:   18-01-09 23:26

Касулето си е боб яхния, само че с мръвки, най-вече наденички, гърдички, сланинки или изрезки, да не си помисли някой, че е някакво префинено снобарско ястие...
[smilie5] [ezik]

На ул. Муфтар можеш да пробваш и бургундско фондю (fondue bourguignonne) - сетих се, че шефката ми, която е бургундка и живее наблизо, на ул. Сент Иполит (на вниманието на djoggata [smilie3]), ме води веднъж там на фондю, повече заради идеята и фолклорната екзотика... Поръчай си го с всичките мезета и разядки, иначе месото е много тежко, но си има любители за всичко, знам ли. С бургундско.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: tan4o   
Дата:   18-01-09 23:52

Касулето е наистна боб но с наденички и патешко месо(патешки кълки),а не с гърди и изрезки, готвено е дълги часове на огън и после запечено на фурна, заради него два пъти се връщахме в "При татко", за да му се насладим!А най-веселото е че самия "татко" ни изпроводи в едно от заведенията му, и стана много весело[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Славов   
Дата:   31-01-09 12:11

Върнах се, съветите помогнаха, взех си карта от 1 до 5 зона, заради летището....
Много ходене, много вино, сирене и т.н.
И много малко време......



Публикацията е редактирана (14-07-09 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: sickdreams   
Дата:   31-01-09 12:20

Май никой не е предупредил да не бръмчиш в крайните квартали и гета на Париж, там е съвсем друг свят. По-опасно е и от Бронкс. Майката ми се еба там ей.



Публикацията е редактирана (31-01-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   31-01-09 12:39


wizh aifelowata kulla [smilie24]

to towa e nai-izwestnoto [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!!
Автор: Славов   
Дата:   31-01-09 12:52

Скоро ще кача и снимки, Париж е прекрасен....
месеци трябват за да се види всичко.....

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Todd   
Дата:   31-01-09 13:03

Забърса ли някоя черна французойка ???????

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Славов   
Дата:   31-01-09 13:15

Не съм забърсал, но като цяло нищо особено, има и хубави, и не толкова хубави, и доста грознички си има .../нашенките са по-хубави/.
В един ресторант седнахме до една маса с 8 прекрасни девойки, оказаха се украинки...[smile]
Направи ми впечатление, че почти няма дебели хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-09 13:30

Аз ли не видях препоръка да посетиш Музей д'Орсе на импресионистите?
Дано не си го изпуснал!
[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: princess_Lia   
Дата:   31-01-09 13:36

Напротив, доста дебели има, особено сред младите момичета. По-възрастните жени (50 и нагоре) са дребни и кльощави.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Todd   
Дата:   31-01-09 13:36

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wjdv1307.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ixaa6397.JPG

http://fs.blackplanet.com/9a99e8b529e5e4fa7b74af8a90c5a6e5b1508340/500x500


Една такава французойка щеше да ти дойде дюшеш !!!!Или някоя по-япончеста ...[smilie24]

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Славов   
Дата:   31-01-09 14:58

Една седмица в Париж е нищо......вече мисля за следващото си пътуване до този град.....

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: asahi   
Дата:   31-01-09 21:00

Готви се за завръщане в Париж [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Lalinda   
Дата:   31-01-09 21:18

Славов написа:

> Една седмица в Париж е нищо......вече мисля за следващото си
> пътуване до този град.....




Преди двайсетина години, след първия ми по-дълъг престой в Париж (три месеца), ми попадна едно списание и в него - тест, в който трябваше да се направи следния избор:

Какво предпочитам:
1. Да живея в Париж и работя в предградията.
2. Да живея в предградията и работя в Париж.
3. Да живея в предградията и работя в предградията.
4. Да живея в Париж и работя в Париж.
5. Да живея в Париж и да не работя.
[ezik] [beer] [ezik]

Живеех в Париж и работех в предградията (институтът ми бе до Porte de Versailles), но избрах петия отговор!
[beer]

А ти?

Три месеца е един добър начален тласък, особено ако си любител на ходенето пеша! За това време можеш да обходиш всички забележителности (и крайните квартали, из които съм шетала дори с фотоапарат).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   31-01-09 22:32

Дам музея на Д'орси си струва...

Тия да не разпръскват някакъв наркотик в тамошния въздух? И на мен пак ми се ходи в Париж.

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: NinaNik   
Дата:   31-01-09 22:41

Даааа, като магнит те дърпа да се върнеш отново ...

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: princess_Lia   
Дата:   01-02-09 00:10

Je t`aime, Paris [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: MA   
Дата:   01-02-09 04:10

c la vie,)[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: tnt   
Дата:   01-02-09 08:41

3 месеца пак са нищо, ако работиш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Славов   
Дата:   01-02-09 12:00

5 човека се оглеждахме за поне 1 бездомно куче или котка, уви не видяхме.....
Доста китайци има там, може и това да е причината.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: dtv   
Дата:   01-02-09 16:48

[smile] [smilie24]
притегля да, но и за Париж важи същото както за навсякъде - ако знаеш какво, ако знаеш къде, ако знаеш с кого, ако знаеш как да си го направиш. по възможност с избягване на клишетата [smile]
чакаме снимките [smile]
може и да съм пропуснала нечии, но дотук хубави парижки снимки съм виждала само при tan4o и designwerk

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: Junior   
Дата:   01-02-09 17:55

А Чък Норис/Бойко Борисов отива до Париж и се връща в рамките на един постинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: dtv   
Дата:   01-02-09 19:00

[smilie18] [smilie18]
точно един постинг време му трябва
и до Париж, и до Рим ходи за толкова, пък после след него се носят едни слухове какви ги е вършил...[smilie18]
но темата е хубава, да не я разваляме с разни измислени герои [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: exo99   
Дата:   01-02-09 20:54

В Лондон е по-готино [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: tnt   
Дата:   08-02-09 10:29

Автор: designwerk
Дата: 16-01-09 15:24

... хубаво е и 8, 10 или 12 мм стъклария.


нямаааааааааааааааам https://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: tnt   
Дата:   08-02-09 10:30

МЕрси за съветите! Записах си всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 11:35

e[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: exo99   
Дата:   26-05-12 15:00

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Отивам в Париж !!! Върнах се ....
Автор: tnt   
Дата:   26-05-12 16:29

снимки, моля [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.