Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 00:55

Търся аквариум с приблизителни размери 80(90)/30/40 6(8)мм стъкло на разумна цена.

Ако може с кантвани стъкла и да е в София,или близичко до София.

моля,без спам![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   30-12-08 00:57

28x43x32 3mm

Съжалявам, ако се зачете като спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 00:59

мъничко ми е..съжалявам[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: black_swans   
Дата:   30-12-08 01:05

Имам един излишен, но по-голям - по памет - някъде с размери 115/45/50. При баба ми е, затова сега не мога да го измеря. Не е мит откакто преди 7-8 години се споминаха последните му двама обитатели - любимите ми макроподи Антиной и Спаска. За кога ти трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: black_swans   
Дата:   30-12-08 01:07

пп - имам приятел, които с това се занимава, така че ако искаш, може да ти изработи, подреди, украси, насели и прочее, какъвто искаш аквариум.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: asahi   
Дата:   30-12-08 01:07

Трябва обезателно да го осветиш за да прогониш духовете на блаженопочившите по-горе цитирани твари.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 01:08

чакай да ти драсна едно ЛС[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: japanese   
Дата:   30-12-08 01:08

nadali ste namerish.. po dobre go kapi kucheto vav vanata[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: black_swans   
Дата:   30-12-08 01:10

драсни ми, ама утре ще ти отговоря, че вече съм заспал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 01:12

[smilie2] уфф,таман се зарадвах начи...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-08 09:35

kukata.com!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 10:04

Имам някакъв но непомня дали беше 60 или 80, със спукано дъно. За тез размери стъкло 4ка е повече от достатъчно, в краен случай 5ца. Не е задължително да са кантовани и съвсем прилично се лепи в домашни условия за час два от пълни аматьори

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 10:06

Насоо е прав - какви силикони има на пазара ....за 2 часа си го правиш сам без никакви проблеми .

Само одиш до джамджията да ти резне джама...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: asahi   
Дата:   30-12-08 10:09

Кака, най-изгодно можеш да се сдобиеш с нов аквариум ако си го поръчаш при кварталния стъклар. Ще нареже стъклата и ще ги слепи със силикон. За по-големи аквариуми трябва винкелна рамка и става по-трудно.
Можеш да бартеросаш аквариум срещу снимки от творчеството си.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 10:10

[smilie8] ми ако толко иска без пари, като ида до цеха ще и резна стъкла

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 10:24

ако не си го правила недей да се опитваш да лепиш сама,доста вода се събира вътре[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 10:26

[smilie8] бабината ти трънкина, то и ония от акварията по твойта причина са ударили една дебелина на стъклата само майстори да ги правят

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 10:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ногу обичам тоя израз !!!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 10:33

асахи дори за аквариуми 2 и 5 тона не се слагат винкели. Това беше стара технология преди силиконите. Ако искаш ще ти пусна линкчета. Аз мисля да правя 900л морски само още не мога да реша къде да го сложа и съответно с какви размери да бъде, по точно дали да е вграден или самостоятелен

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: joro35   
Дата:   30-12-08 10:33

Аз ще ти подаря рибки...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 10:34

Да не ставаш Рибка?[shtrak]
ПС. Отиваш в първия магазин за рибки и ги питаш дали правят по поръчка.
Няма да е повече от 40 - 50 лв. ...но в Софето може и да ти падне шапето.



Публикацията е редактирана (30-12-08 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 10:36

НАСОО-трънкина явно е чат и ще го лепне[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 11:54

значи..проверила съм по зоомагазините - такава грозотия не ща да си слагам в къщи!лепят ги на две,на три..някво тъничко стъкло,омазано със силикона все едно аз съм го лепила..а,бе,грозна картинка!
Мислех за варианта при стъкларя..днес ще проверя дали изобщо нашия прави аквариуми и има ли 6мм стъкло поне да го изреже..

Търся втора ръка,тъй като много хора,занимаващи се с рибки периодично подменят стъкларията,разширяват "флотилията" така да се каже и на доста прилични пари може да се намерят хубави аквариуми.

Благодаря за предложението за рибки[smile] но има доста време докато стигна до рибките.
Първо стъклата,после оборудване,стабилизация..знаете как е[smilie3]
Много съм се запалила и страшно искам рибоци!
Много харесвам Дискусите,ама ще трябва да мине време и да изуча доста работи докато настъпи момента за отглеждането на тези прекрасни рибоци[smilie2]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jfzv9994.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yurz3117.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/cfdl5116.JPG

http://discusbg.com/bg/photo/pic_9.jpg
[smilie2] [smilie2] [smilie2]



Публикацията е редактирана (30-12-08 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:03

НР,то ако е за крокодили..направо да лягам вътре[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:06

Рибоците са страшна работа. Трябва да си направиш две стада от по 6-8 рибки- неонки и барбуси примерно. Много е ефектно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:12

за неонки почти на 100% съм сигурна,че ще си взема- сладурски са много[smilie5]

Данио рерио - също много ме кефят[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-12-08 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:18

Дискусите, златните рибки и скалариите мисля, че ядяха неонки. [smilie8]

Даниото е готино, едно такова бързо. Пък и може да си ги развъдиш :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:21

да,знам,че не стават дискуси и неонки,ама както вече се разбра - ще изчаквам с дискусите[smilie2]
Скалариите са ефектни,ама незнам защо..не са ми много на сърце..може би не съм видяла хубави по магазините..[smilie8]

Исками се в аквариума да има по-големи рибоци,примерно двойка и стадо дребосъци..още проучвам кое с кое е съвместимо..[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:21

Елриша здравей! Виждам, че яко те тресе акваристиката, няма лошо, много успокоява и помага на човек да си сложи мислите у ред и най-важното не те буди сутрин за разходка :)
Виж този линк http://www.d256h.com/aquaristic/index.htm правих го към 2001г, но основните неща и в момента са актуални. Все пак има много новости особено що се отнася до химия на водата, има прекрасни кофи. Преди читави бяха само на Ехейм, но вече има италиански и китайски аналози, които са много добри! Много важно!!! Не си купувай аквариум на старо, особено голям обем !!! Силикона старее и аквариум доближаващ възраст 10г вече става рисков от изпускане и протичане. За майстори на аквариуми не си търсила достатъчно вероятно, но има в София, погледни във форумите по акваристика! На теб най-близкия читав майстор e:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nkyz2424.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/zqvf1057.JPG

http://www.d256h.com/aquaristic/aqua.jpg
Магазина се намира от задната страна на една нова сграда..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:21

НР, за теб ще ми трябва басейн,пиуе![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:25

Ако ще гледаш дискуси не си прави аквариум под 600-800 литра. За мен най-красивите аквариуми са с много водорасли и десетки ята харациди. Дискуса е красива риба на пръв поглед, но бързо омръзва..но волята за избор е твоя, никога не е късно да преработиш някой аквариум от един стил в друг!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:28

d256h , от една седмица вися почти денонощно по форумите за акваристика и чета[smilie5]
За филтъра реших,че ще е вътрешен на ТетраТек ,както и нагревателя- нямам място за кофа..за сега.
Ходих в Слатина преди няколко дена, при един страхотен майстор..той предлага предимно морски рибоци и тая красота ми е още в съзнанието,ама..мисията невъзможна..пак за сега[smilie5]
Та..видях за какви цени става дума и ...предпочитам на старо за 50 лв,отколкото нов за 1000 лв...мисля,че е ясно защо[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 12:36

Разбирам те напълно! Моя съвет е да не бързаш. Хем ще прегледаш достатъчно сайтове и форуми, хем ще претръпнеш и ще може да взимаш по-точни решения. Все пак искам да ти дам няколко съвета:
-Не бързай, подбери размера на аквариума така, че да има обем в запас спрямо първоначалните ти намерения;
-Мисли за шкаф под аквариума, който да бъде хем подставка за него, хем да побере всичко което го обслужва, така избягваш потенциалната цигания..
-Ако не е голям аквариума, за осветлението може да се справиш и сама, има достатъчно вносители (вече) на осветителни тела за аквариуми (8000-12000 Келвина цв.температура).
-Ако ползваш кофа, живота ще ти се улесни много при поддръжката на аквариума..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 12:36

Ей, как ми се прийска пак да си имам аквариум... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 12:39

странна ми е на мен тази страст... не гонят клечки, не можеш да ги нагушкаш... Като им правих вълнение и им пусках димни ефекти за забавление, "аквариумистът" ми се скара [smilie8]

Нашите са неонки и една японска бойна рибка. Май и казват риба куче... Тя е по-интересна и е много красива.. Като се приближиш до аквариума, винаги идва да те провери кой си и те гледа право в очите, докато не и писне...

Ел, първо научи кучо да не бърка с лапа в аквариума [smilie5]

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 12:48

дискусите са много красиви но и доста скъпи и като че ли се гледат най-трудно,трябва им огромен аквариум,не се разбират много с други рибоци...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:49

аа, кучо беше много смешен,щото за Коледа подарих на брат ми две златни рибета и 3 дена стояха в нас..та те обичат да местят чакъла и се чува как го правят.Кучо наостря уши,отива до аквариума и започва да наблюдава как върви преустройството на дънната настилка,после му писва и си ляга[smilie5]
И все пак, аквариума няма да е на пода - то е ясно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 12:51

бтв, как мислите,в аквариум около 100л колко златни рибета могат да виреят?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 12:52

хахахахахха! Като имах котка, в началото с аквариума беше голям кеф, защото котакът прекарваше дните си в съзерцание и опити да бръкне вътре с лапа... ама мокрото много го плашеше [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 12:53

Многоо интересно - ..много. [smilie24]

Първа грешка - да набухаш различни видове - само по симпатия - бъди сигурна че ще стане като във Фото Форума [smilie5] скъсани опашки и прочие.

Откъм Аквариуми - горещо ти препоръчвам този вид - немски са - поне капаците и стъклото е яко.
Подробности - 112 литра, 6 мм стъкло, капак "Хаген" 2 или 1 Х 25 вата. размери 80х35х40

значи предимства - мног одобро осветление, капака не плесенясва, има отгоре отвор - много ползено нещо ! там се монтира една китайска джаджа с батерия и пуска суха храна - както ти нагласиш - време и количество - адски удобно като запрашиш нанякъде. Вервайте ми съседите правя на леш аквариума [smilie8]
Ето така изглежда:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qimw6396.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/igkn3093.JPG

http://img401.imageshack.us/img401/7099/aquazs8.jpg


Не се подлъгвай под китайските оферти - не струват. Евтини са но.... нито филитри, нито осветление.


Ще ти трябва приличен филтър - препоръчвам /разбира се/ външен от серията на FLuval - не са много евтини - но са немски и бачкат много добре. Предимства - няколко нива на филтриране - керамика, въглен, дунапрен.
Предимства - безшумни!, лесно се чистят - отвън са; чистят се много по-рядко! отлична изработка. Рибите са здрави и не боледуват - филтърът е отличен.
Другите филтри - потопяеми - бъркаш във води, много често се затлачват, като се замърси леко почва да бръмчи и т.н.


Термометръче си вземи - аз предпочитам потопяемо - има на стъклото с лепенки. 25-26 С.

Нагревателчето ти препоръчвам на "SERA" - различни ватове са - на теб около 75 вата ще ти свърши работа. дни зелени са ..пише TUV и обозначения от типа RH50 / значи 50 вата/.
Много внимавай с избора на нагревател - евтините с би метална пластина - залепват по нячкое време - особено лятото /не знам защо/ и всичко става на рибена чорба. Този е с реле и интегралче за температурата.

За средата - 5-6 кг речни камънчета - едри и средни. Растенията ти ще вървят добре.

Водата - трябва да не е директно от чешмата - да остави поне 8 часа да излети хлора - тогава се добавя. 2-3 дена е хубаво да работи всичко - за да се създаде мин. среда - кислород, темп. и някоя бактерия.
След това всяка седмица /мен ме мързи/ на 1/2 месец по 1/3 от аквариума отнемаш и сипваш прясно отлежала вода.

Като пускаш нови рибки - си вземи сакче с мрежичка - да не пускаш "чужда вода" в твоя аквариум.Рибката в сакчето и бух във водата - нищо няма да и има.

Има възможност в самото начало да се появят бели гъбички по плавниците - катп пърхут. Това е мног очесто срещано явление при начално пускане на аквариума. Взимаш много малко калиев пергаменат и разтваряш във водичка. Бухаш и след някой и друг час всичко пада. Но малко!

Аквариума да не го сложиш на пряка слънчева светлина!!! Ще е голяма грешка, но не на Нешка [smilie3]

Ще е необходимо да си вземеш един маркуч с цилиндър накрая - това отнема водата, но предимството е че като засмуче вода ..с цилиндъра обикаляш камънчетата и акитата засмукват.
Акитата са вредни в по-големи количества.
Стават на нитрити и киселеят водата. Растенията ги харесват, но в определени дози.
Иначе има бактерии които ги разграждата.
Пълно био равновесие в един аквариум се постига около 6 месец.

Можеш да си гъзе с някой шкаф да ссе напериш, но отдолу да има възможност да сложиш филтъра.

Хранене - съ суха храна - до 5 мин. да са изяли всичко. 1-2 пъти на ден. Един ден - глад в седмицата. Можеш да ги глезиш със замразена или жив храна - много дебелеят.
Чернодробна на гранули смесваш с разни буби и мухи, малко с витамини на гранули. Идеална комбинация.Размерът на гранулите -според големината на рибата.

Рибите - са като хората - някои не се надушват.

Аз имам предимно златни рибки - много дебелеят, ама изпълняват и желания- миролюбиви, но други видове им обожават перките.
Но важното е че изпълняват желания[smilie25]

Ако този минимум спазиш - хем ще си рахат откъм почистване, хем ще се кефиш на невероята атмосфера.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 12:54

за да растът и се чувстват добре им трябва по 10л. на рибе мисля че такава беше формулата(харесват ли ти златните рибки??странни създания:))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:05

Аз имам 100л аквариум с 4 дънни риби и много висши водни растения, от 9 години не съм му сменял нищо освен доливане на вода. Напипах му равновесието. Всички растения цъфтят, като луди, охлювите направо ще се разцепят! Реших да развъдя и една рядка форма на ампулария, но анциструса не я хареса и уби двойката. Изчаква охлюва да тръгне за въздух нагоре и тъкмо да си пусне шнорхела за въздух, го изтресква да падне на дъното, после пак го чака и така докато охлюва се задуши и умре! Просто не знам как го усети, че това е начина да ги убива..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 13:10

Добра подсказка - Анциструсът - риба чистачка.
Засмуква стъклото и няма зелении - хем чисто, хем много интересна риба. 2-3 броя и имаш домашен помощник - миролюбив.

Свие ли горния плавник /да не е наперен/ - признак, че водата е много кисела - и за подмяна.



Публикацията е редактирана (30-12-08 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:20

За миролюбив не съм съгласен! От 87-ма година ги гледам и знам какво могат. Преди години реших да сложа раци в аквариума. Много добре изглеждаха и не закачаха харацидите. Обаче женската снесе хайвер и мъжкия започна да го пази. Най-голямия рак поне 3 пъти по-голям от мъжкия анциструс реши да хапне хайвера (те имат невероятно чувствително обоняние). Голяма грешка. Мъжкия анциструс уби рака, изплискаха половината вода от аквариума. Следващите дни имаше наказателна акция и анциструсите избиха всички 8 бр. раци. Рибата е кротка ако не се почувства застрашена иначе се превръща в истински брониран рицар, който побеждава винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 13:23

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 13:25

Автор: d256h
не съм имал раци. При мен не са атакували друга риба или охлюв.

Другите риби се интересуват от Анциструса, но като размаха задната опашка и се разкарват.

При силно замърсено дъно започват да боледуват и най-често хващат "воднянка" и няма лечение.

Затова е хубаво да чистите дъното с тия цилиндри.

Е...има и дънни филтри...и ко ли не./..ама сега..айди де..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 13:28

Тед ,всичко,което казваш вече съм изчела и ще го спазвам[smilie3]
Аквариумчето,което си дал за пример и с цена около 200-300 лв..не ме устройва.
за оборудването - нищо китайско няма да взимам.Само немски фирми![smile]
Шкафа вероятно също ще си го правиме сами,че и те са едни цифри..мамата си трака!

и пак не разбрах - колко златни рибета може в 100л аквариум и кои дребни запартъци може да виреят с тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:29

Аз умрял анциструс до сега не съм имал. Като се навъдят много ги предлагам в някой зоомагазин. Обаче мъжкаря ми е на 12 години и не дава признаци за изтощаване. По-трудно се намират читави женски! За анциструсите мога да напиша цяла книга с истории, те са ми едни от любимите риби! Абе акваристиката зарази ли някой, няма отърване..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 13:34

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kdpv9502.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/bnwi0665.JPG

http://i.pbase.com/v3/11/259611/1/51278128.60Hem191000.jpg


този вариант ужасно ми харесва,но се опасявам,че трудно бих го постигнала..[smilie2]

туй също ме кефи:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kdpv9502.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/owik8809.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/hmlx1377.JPG

http://i.pbase.com/o5/11/259611/1/69740847.DVY1Dco1.29100602.jpg


или това:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kdpv9502.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/owik8809.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mbna3761.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/eqql3493.JPG

http://i.pbase.com/g6/11/259611/2/81707213.4UUJpm0X.jpg


снимките са взети от http://www.pbase.com/plantella/root



Публикацията е редактирана (30-12-08 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:35

тццц на Дискусите им требе по голем аквариум. Пецата прави хубави аквариуми, но е малко скъпар. В последните 2-3години гледа и рибоции и дава съвети, за които едни акваристи, които познавам за да не го обиждат го наричат просто стъклара[smilie5] Аз пазарувам те от тука https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/peer6355.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/tdwk0227.JPG

http://www.akvariumi.com/img/map.jpg
големи пичаги стига да ги оцелиш трезви[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   30-12-08 13:38

Мое мнение - за 112 литра - 4-5 златни - много дебелеят и стават с големи плавници.

Гупи -да, неонки -да; сомчета -да, трихогастер -да /някои казват не- но моите са направо приятели/.Анциструс - да;
Не са скъпи а са и шарени.
Принципно бавни риби със златните рибки.

Общо - 10-12 рибета макс на 112 литра.Не е хубаво да са нагъчкани.
А ианче щом си чела - знаеш формулата - дължината на рибата в см и съответно литрите.


Хелери -не - гонят опашки. Скаларии - не --ще утрепат неоните.
Тернеции - не, обожават плавниците на златните рибки.

За шкафовите съм напълно съгласен - сам ще ти излезне ..само да си го начертаеш - плотове и машини има навсякъде.

Горен капак - ще имаш проблем - как да закачиш осветлението и да не отлага котлен камък и плесен. А без капак - е зле - скачат рибоци, има и мирис, отгоре висят маркучи - но те разбирам напълно.

УСпех и да постнеш фотки да видим как се е получило[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-12-08 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:38

Отговор:
Златните рибки са вид каракуда. Това е много издържлива риба! Може да се отглежда без грунг, водорасли или други предмети в аквариума. Принципно е много трудно да се задържат читави висши водни растения в аквариум със златни рибки, но не е невъзможно, ако корените се засаждат в отделни съдчета с почва и грунд, които да се закопаяр в основния грунд на аквариума. Интензивното въртене на водата и добра филтрация може да доведе до отлични резултати (примерно 5-6 годишни екземпляри). Броя риби се изчислява според това каква техника имаш за поддръжка на аквариума. Погледни темите за естествена дифузия на кислорода (когато няма изкуствена аерация и въртене на водата), така се изчисляват и някои аквариуми. Когато имаш устройства за аериране трябва, да вземеш пред вид тяхните качества! Никой не може да ти каже точно колко риби са удачни за твоя аквариум. Все пак каракудата е 'социална' риба, като повечето плуващи (а не лежащи на дъното) и спокойно може да започнеш с 6 бр. Не прекалявай с числеността!!!!!!
Не забравяй карантинния период за 'нови' риби..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:42

Имай пред вид, че каракудата е студенолюбива риба, която не се 'връзва' с топлолюбиви тропични висши водни растения !!!!! Аквариума който си показала не е подходящ за Златни рибки (каракуда), той изисква температура около 26градуса, а това не е температурата за каракуда (виж справочниците). Опаааа, абе я кажи колко градуса става у вас през горещините, лятото, щото доста ще се мъчат рибоците?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:43

най-лесно и ефектно зимаш няколко цихлиди, отиваш да видиш Проходна и си купуваш малко варовикови камъни със супер причудливи форми и наливаш 100тина литра вода от някъде където е твърда, може също от Карлуково за 10тина дни си имаш напълно завършен аквариум.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:44

Снимките които показваш пасват идеално за стада харациди, те се отглеждат относително просто..



Публикацията е редактирана (30-12-08 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:47

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lsot4819.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/ieyz0834.JPG

http://koko.zadnik.org/Raven/2/_ln2.jpg
за да не съм голословен

заеби ги тия златни рибки мноого цапат и никъв вид немат като станат по 100кила. Виж цихлидите и прескочи неколко стъпала. Рано или късно пак там ще идеш или при морските но там е яко скъпо

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:47

Ама с толкова варовита вода ще имаш проблем с водораслите, ако си вземеш материал от Проходна, сниките дето показа нямат нищо общо с аквариумите за Цихлиди..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:48

Долу Цихлидите, само Харациди :)
Долу Стоев :)
Долу Канон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:51


проблем с водораслите нема[smilie24] що мислиш така[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: kaiser.soze   
Дата:   30-12-08 13:52

[smilie10]

аз мисля, че първо трябва да си наемеш човек който да се грижи за всичко това.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:54

цихлидарките заради твърдостта на водата не мърдат лесно и в повечето случай не ги пипаш с години, другите вече си искат умение.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 13:55

Имам пред вид аквариумите, които ни показа Елриша. Иначе за цихлиди винаги може да се подберат 'правилните' растения. Силно варовитата вода в повечето случаи не се отразява добре на висшите водни растения. Не умират, но не се чувстват добре и почти сигурно спират да цъфтят. Ако това не притеснява собственика, няма проблем иначе трябва, да се мисли здраво каква комбинация растения да се използва... Всичко е въпрос на личен вкус и преценка..ние само си говорим, аз не споря, всеки има своя опит..



Публикацията е редактирана (30-12-08 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 13:59

последния път като спорихме на тема предимства и недостатъци един от модераторите изцепи следното което съм си прибрал в любими.

...еми защото цихлидарника е оферта.
като голф тройка е.
Добро качество на добра цена- в смисъл имаш атрактивен аквариум с шарени мърдащи рибки ,но не ти рябват нито много пари за поддръжка ,нито много време труд и знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:03

Лятото ще видим Елриша какво е направила с аквариума си!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:06

направо ме побъркахте[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:08

Защо бе, такъв кеф е да се занимаваш с акваристика, сега има много материали за четене, гледане...стига време да имаш...ама ще имаш, вече си се заразила!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:11

някой може ли да ми посочи литература,където да прочета за кои рибки,какви растения са подходящи?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 14:12

Язе рибити ги гледам само в тигана ....а за ПЕТ-с си гледам кокошчици!!

Хем яйчица ,хем мръвки ,хем подпомагаме глобалното затопляне а и тор за китките има ...[smilie24]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 14:13

Гледам тука рецепти и аз да напиша една..
1. Пецата в Слатина прави много добри аквариуми. Той само ги лепи, а стъклата си поръчва на Гара Искър в стъкларската фирма която продава и германски мебели втора употреба в банята до Езерото в дружба. Та ако минеш на евтиния вариант там за стъкла. Те между другото са и една от най-големите стъкларски фирми.
2. Минаваш през кимбайците-линка по горе, магазина на кръстовището на подуене- първата пряка от гарата нагоре към румънското и пазариш водорасли и цихлиди със съответните отстъпки за пакетни покупки
3. Вече имаш аквариум, рибите и водораслите те чакат в магазина, отиваш до карлуково, кеф само си избираш камъни по полето или купуваш от местните, също има и в повечето складове за строителни материали в района. В СФ са скъпи ако те не бърка си готова.
4. Намираш от някъде твърда вода, навързваш всичко което ще те убедят да си купиш в магазините пускаш рибите, водораслите и след ден два се наслаждаваш на произведението си



Публикацията е редактирана (30-12-08 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:15

едно от рибетата,които подарих на брат ми е ей такова тумбалаче-сладураче[smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gofu2402.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/oeym2238.JPG

http://www.akvariumi.com/images/original/Carassiusauratusredcao.JPG


страшен сладур е![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:16

В каталозите за рибки пише по твоя въпрос, включително какви растения им трябват при хвърляне на хайвера (ако въобще им трябва). Потърси в руските сайтове има изчерпателна информация (като за всичко). Първо гледаш температурния диапазон на предпочитание за отглеждане. Най-лесно е да гледаш произхода им. Ако и двете са от амазония или от суматранския район, значи са подходящи един за друг. Гледай и предпочитанията за твърдост на водата. Общо 3 главни неща !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 14:18

всичко останало ако нямаш опитен човек под ръка постоянно ще зеленясва и обраства. В резултат ще имах хубав аквариум седмица две след поредното изчистване. Накрая ще ти писне и ще заебеш всичко. Литература много, акваристи малко. Не мислите ли че има причина? Ако всеки можеше да претвори написаното на хартия в краен продукт колко фотографи щеше да има?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:21

НАСОО, ти май се опитваш да ме откажеш, а?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:22

Пецата е добър! Моите уважения към него!
Не се захващай сама да си лепиш аквариум, не е толкова лесно колкото изглежда, особено голям пък.
Ако все пак решиш да поръчваш стъкло не е за пренебрегване стъкларския цех (завод) на Кристиян Нейко до Била-та на бул. България.

На първо време 100л акварим ще ти бъде идеален. По-късно ще разбереш ще те бива ли в акваристиката или ще ти мине мерака..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: black_swans   
Дата:   30-12-08 14:22

Дискусите са много трудни за отглеждане, има го предвид. И скалариите са кекави, мен лично не ме кефят. Имал съм периоди, в които из десетките аквариуми в къщи, са плували стотици рибоци, но винаги най на сърце са ми били лабирините - колизи, бети, макроподи. Истинско удовоствие и наслада е, когато успееш и да си ги размножиш у дома. Преди 22-23 години дадох баснословна сума за чифт бети, които не само размножих, но започнах и да продавам. [smilie5] Цихлидите също са яки, но са доста агресивни. Моите любимци бяха крибензисите и рамирезитата. Зад "малък градски театър" всяка събота има (имаше? не съм ходил от няколко години)пазар - там има всякакви готини рибоци.
Ще щракна аквариума и ще ги го покажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:25

И сега го има пазара...позаграден..ама го има...само да се стопли още..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:28

d256h , взех си от книжките на SERA :
-Как да създадем аквариум
-Как да подхранваме водните радтения природосъобразно
-Поддръжка на аквариума
-Как да пазим декоративните си рибки здрави
-Осветление за аквариуми и терариуми

В първата книжка има раздел за растенията
-растенията в предната част
-в средната част
- в задната част

под всяка картинка има посочена температура,скорост на растеж и каква нужда от светлина изисква.
Обаче не пише никъде за какви рибки е подходящо..
Значи да гледам приблизително необходимата температура за рибоците,да е същата и за растението,така ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:30

На мен е ТЕ ТАЯ вирма ми е легнала на сърцето и много си я обичм http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?id=24901&lang=en


Ето инфо за някои риби:
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=downloads_25072_ehen&list=A-B

Ей го моя любимец :
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ucpi0549.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/teyr8692.JPG

http://www.eheim.de/eheim/pdf/en/fischinfosystem/A-B/Ancistrus_dolichopterus.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:32

Да гледаш температурата и твърдостта на водата !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 14:33

http://aquarium-bg.com/

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 14:35

преди 10години тая фирма си беше яката раута две гърди пред всички. Сега не съм видял някой да си купва техен канистър...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 14:35

black_swans , да,за сега се отказах от дискусите- наистина са сложни и ще ги оставя за по-други времена.

Рибки,които съм избрала за сега са :
- Данио рерио

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/drkc6434.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/lpjp0036.JPG

http://www.akvariumi.com/images/original/brachydanio_rerio.jpg


- Неон

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/drkc6434.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hdfp1110.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/shai7193.JPG

http://www.akvariumi.com/images/original/Paracheirodoninnesi.jpg


искам и поне 2 по-едри,за които още не съм се спряла какви да са[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:39

Френската фирма Сера купи немската Тетра, но сега така си умешаха капите, че не е ясно каква националност е фирмата. Ако ти изпаднат книжки (брошури) на Тетра също са добри. На сайта на Сера и Тетра има подробни описания за всеки продукт (което най-вече ще те касае за подобрители на водата за растения и лекарства). Никога не пускай 'нови риби' директно в аквариума. Сега ще ме псуваш, че трябва да имаш и карантинен аквариум [smilie5] ама като си изпатиш, сама ще стигнеш до този извод.. Пак близо до теб, на плодовата борса (на края на Бул,Ц.Лазаров, зад ПЖИ-то преди бяха вносителите на СЕРА (Миазоо) или нещо подобно. Трябва да ги откриеш в мрежата, къде са точно и ще може да си купуваш от тях препарати и джаджи без надценката в зоомагазините!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 14:41

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yxqo5224.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/ybxp1113.JPG

http://photo-zona.net/images/user7792/album2177/large/1181649625_vqtj0291_rib3.jpg


Тая маса аз съм я правил.....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:45

Данио Рерио е прекрасна рибка, спортен и подвижен тип, красива и непретенциозна. Търси Данио, което да не е воална форма, че тия воалните са много кекави и изродени (мое мнение). Дори може да започнат да ти хвърлят хайвер в периода Ноември-Март, защото част от стимулирането за хвърляне на хайвер е преминаване на слънчеви лъчи през аквариума. Не трябва да е продължително това огряване, но е силен стимулант за хвърляне на хайвера (зимното слънце пада ниско, свети през прозореца). Явно с нещо това няпомня (подсъзнателно) на Данио-то, за родината му..
Инеси са красиви, но почти винаги първия опит за отглеждане е съпроводен с крах ! Чувстват се добре в големи ята и с други харациди..



Публикацията е редактирана (30-12-08 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: essenov   
Дата:   30-12-08 14:45

Мисля, че по-голям аквариум ще ти трябва :+)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:50

Знаеш ли, че МоторХед от Култа отглеждаше скариди...и те са страшна мания..
Но тя си продаде аквариума, а беше голям!

Елриша, очаквам другата година да те хване манията по мотоциклетите и тогава ще падне яко каране [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 14:53

Опааааа, я виж какво ръководство ти намерих, може да се покрива до голяма степен с това на Сера, но така ще сравниш и затвърдиш знанията:

http://www.eheim.de/eheim/pdf/en/broschueren//EHEIM_Guide_GB.pdf

Виж страницата в това ръководство: Suitable plants for beginners
================================
В Сера са го направили също добре:
http://www.sera.de/index.php?id=29&L=15

=================================
Хайде и Тетра:
http://www.tetra-fish.com/aquarium/default.aspx



Публикацията е редактирана (30-12-08 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: marrio31   
Дата:   30-12-08 14:53

скариди звучи интересно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 14:58

NO CARRIER от тоя форум също е много в час с рибоците .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: essenov   
Дата:   30-12-08 14:58

Аз едно време гледах рибки в 80 литров аквариум. Проблемът беше, че като идем на море за 2-3 месеца и като се върнем само гупи са останали да щъкат. И така след няколко лета подарихме аквариума и отцелелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:03

благодаря много![beer]

Есенов, то вече има измислено и за времето когато хойкаш по морето[smilie3]

дайте идея за две големи рибки,които да се погаждат с неонки и дарио,плиййййййййз![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:03

Сега има това автоматично нещо дето хради добитъка по график:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zrrr0845.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/qkyl6436.JPG

http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/2378459/fishfeeder_Full.jpg




Публикацията е редактирана (30-12-08 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:07

Ох, 'големи рибки', какво значи кажи сантиметри. Сложи примерно 6 Барбус Пентазона...сигат до 5 см!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:09

тц..нещо не ме кефят[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:09

Аз исках да отглеждам медузи, но като видях в аквариумите в Палма и Валенсия, колко грижи изискват и как мрът, като за световно, ми се изпари желанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 15:11

Видях, че продават и аквариуми с капак в който е вграден филтър, осветление и отопление. Какво ви е мнението за подобно решение? Видях, че тук предлагате някакъв външен филтър...

Най ме кефи аранжирането на растенията. Това си е направо изкуство. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 15:11

автоматичните хранилки с архимедов винт са по добри

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: essenov   
Дата:   30-12-08 15:12

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/skqt3903.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/rvbs9199.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:13

equinox, в капака е само осветлението..мисля..
иначе има вътрешни кутии,в които се слага филтъра и нагревателя

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:14

Хранили има всякъкви вече (да живее брадския китайски народ)!

Значи (Е)лриша ти си за Холадски стил на аквариумно аранжиране, намери си линкове (сигурно си намерила). Обаче и ти ще дойдеш на моето, че най-готините сладководни аквариуми стават с харациди [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bswa3007.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/glgi5766.JPG

http://www.uncrate.com/men/images/2008/02/nature-aquarium-2.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bswa3007.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wvpu7444.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/imis9276.JPG

http://www.uncrate.com/men/images/2008/02/nature-aquarium-1.jpg




Публикацията е редактирана (30-12-08 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 15:18

Преди малко минах през един магазин за рибки. Показаха ми един каталог, в който в капаците имаше вградено всичко най-необходимо. Не ми се иска от страни да стърчат разни филтри, маркучета и кабели. от трите страни ще се вижда :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:26

equinox,може и да има,но вероятно цената е до небесата[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:26

equinox, не ми се иска да те разочаровам, но максимума е да се вижда от две страни, а най-убийствените изгледи на аквариуми са правени за наблюдение само през едната страна. Има много причини за това. Положението с оборудването е сложно и не ми се иска да отклонявам темата... не че не я оспамихме здраво де, но...извинявам се акваристиката ми е голяма слабост!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:28

Веднъж по случайност завъдих гигантски хидри, които се виждаха с невъоръжено око жалко, че тогава нямах подходящо макро оборудване както сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:29

микроразбора - интересно и красиво рибе[smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbxd3072.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/kwas9294.JPG

http://www.discus.bg/show_image.php?table=pictures&field=pic&column=f_p_id&id=389



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 15:33

на мене не ми е слабост а силна страна[smilie18] [smilie18] [smilie18]сори не се сдържах[smilie18] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:35

https://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-08 15:39


малка рибка в голям аквариум. виж каква рисунка има на тялото
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bsek9542.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/giht6531.JPG

http://212.36.3.59/site_pics/117/u_1163736607_fotoforum2.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:41

sunnyshot ,за тази рибка ако знаеш какво оборудване и каква грижа трябва..жална ти майка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:42

Лятото снимах такива дракони (морски кончета), много са красиви, ако ви е интересно Януари ще пусна няколко снимки...
Брей....каква хубава тема във форума се спретна..браво!

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gjjq1711.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/mdoa0313.JPG

http://oregonmag.com/LeafySeaDragon2.jpg


Голяма красота са!
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gjjq1711.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hhvx6366.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/jyta2417.JPG

http://www.divegallery.com/leafy_seadragon6.jpg

Ама аз си мечтая за медузки..
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gjjq1711.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hhvx6366.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hxdi2487.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/zfug5974.JPG

http://www.wombatnation.com/blog/archives/images/comb_jelly.jpg




Публикацията е редактирана (30-12-08 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: equinox   
Дата:   30-12-08 15:47

Хммм знам. Наистина е хубаво само отпред да се вижда. Дори само заради аранжировката. Но шкафа е на такова място че... абе ще почета и ще си помисля пак :) [beer]

Но определено се зарибих.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:47

ауууу,верно са много красиви!!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 15:49

виж какво раче се продава в момента,ама пусто няма къде да го сложа още..[smilie2]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/btab4950.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/kdtf4714.JPG

http://i30.photobucket.com/albums/c310/pileto/animals/Crustacea/crayfish/Cherax/P1050555.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:52

Гадовете, по комерсиалните аквариуми за посещение на туристи, ги осветяват с УВ лампи допълнително и не мога да опиша какви цветове стават по тези животни. Лошото е, че автофокуса се шашка малко от УВ-то, не стига, че стъклата на съдовете са по 10-15см дебели, ми и това..
Изхода отново е ръчни настройки на камерата... хората със съпунерки издивяваха щото машинките им бръмчаха да фанат фокус, ама Дедовия, УВ-то ги побърква..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 15:54

Рачетата и скаридите са много красиви обитатели на аквариума...Сравнително редки са, ама въпроса е човек да бъде последователен и упорит..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   30-12-08 16:05

Хайде чао на всички! Отивам да се подготвям за снимки в Балкана. Пожелавам приятно изкарване на почивните дни!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 16:11

а какво ще кажеш за целуващо се гурами[smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vopy9183.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/vwpv7736.JPG

http://aquariumbg.com/images/fish//Helostoma_temminckii_l.jpg


само дето не съм видяла да ги продават тук...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Todd   
Дата:   30-12-08 16:57

А тук едни в едно заведение пълно с риби има с крака.....бели некви мамицата им !!!
И хрилете им отвън.....

Секви изроди има по гьоловете....

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: firebird   
Дата:   30-12-08 17:28

Пропуснах някои от последните мнения, та може и да повторя нещо... Аквариум съм си поръчвала на пазара за животни, който е зад театър София, в събота преди обяд.
Там може да намериш всякакви неща за аквариуми, рибки и жива храна за рибки.
Не пускай златни рибки, ако искаш аквариум с красиви растения. Те са като прасета, и не само ровят с муцуни, ами и много цапат.
За аквариуми като тези по картнките е добре да сложиш подходяща лампа - има едни - Силвания - Гроулукс е вариантът за хубави растения. Прилича на луминсцентна лампа, но дължината на вълната стимулира растежа на растенията, а оцветяването на рибките изглежда още по-ярко.
За другото гледам вече са изписали много. Неонките и даниото са приятни и миролюбиви рибки.
Успех! :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-12-08 17:30

ехаааааааааа! Дракончетата са много готини, но сигурно им трябва специална растителност? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 17:33

firebird, мислех на капака(който ще е саморъчно направен) да сложа от двата вида лампи на Силвания - гро лукс и акуа стар.Само остава да ги намеря къде ги предлагат..но,първо аквариума,че спрямо него е всичко останало[smilie5]
Благодаря![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: firebird   
Дата:   30-12-08 18:01

При нас лампите са над капака, защото има конденз от водата. Не можеш да се отървеш от конденза, а не знам колко е безопасно да се навлажнява електрическата инсталация. Аквариумът е покрит с едно стъкло, на което е отрязано крайчето, за да минават маркучи и прочее. Понеже стои в ниша, на горния край на нишата са закрепени двете лампи. Има и една плоскост, която покрива лампите, за да не блестят. Знам, че е най-лесно да снимам, ама срам, срам, в момента имам само растения и те не са баш за снимки, позапуснала съм го.
А баш капака често се случва да се счупи, защото като го сваля, за да бъркам във водата по някакъв повод, все някой нещо не видял, не разбрал, малко го ритнал, малко паднал и малко се счупил...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   30-12-08 18:18

всички правени аквариуми които се продават готови завършват със подвижни стъкла отгоре, които пазят от испаренията. Лампите ги има във всички магазини за акваристика, но по добре от склад за ел. материали, незнам кой предлага силвания но лесно може да се провери. Освен пурите ти трябват и тела, най-добре пак от някой склад за ел. материали на едро китайските вървят 10тина лева, комлект тяло. Тия пури са пълна измишльотина и повечето хора ги заебаха. Има много теми в аквариата. Капака се прави за 15мин. само поръчваш на Илиенци в големия цех на Крон или от някое малко цехче из Сф кантирани плоскости по размер. Най-добре е да поръчаш и за шкаф под аквариума - стои много по красиво а и шкафа си е необходим. Разходи за материали няма да скочат над сто кинта, 30тина видии с големи глави и шестограм, дрелка и две ръце.

Д256 по скоро е било блеклайт, УВ то е малко опасно за рибите, хората и т.н. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: anete   
Дата:   30-12-08 19:30

Не можах да дочета всички мнения до края. Обаче сте много заразителни! [smilie25] Какви убавини показвате, а и как увлекателно разказвате [smile] . Безпокоя се, че след кучето и костенурките ми се прииска у дома и рибоци да се заселят.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Marillion   
Дата:   30-12-08 19:44

Баси... прииска ми се да напълня 400 литровия.

Само с растения.


Риби не ща.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 19:58

[smilie5] яко зарибително!

аз до сега рибки не съм гледала и ми е много интересно,но пък и ми се иска да го правя както трябва, а не да ги уморя на втората седмица.Ровейки из интеренет такива красоти видях,че направоооо...
И едвам се сдържам вече,а в съото време трябва доста търпение за да може аквариума да придобие един завършен,удобен за обитателите си вид.

Вчера гледам една обява,че се продава аквариум 200 см дълъг, и веднага скочих с рулетката..ама вкъщи ме скастриха...[smilie8]

един ден,дай Боже,ако заживея в къща,ще си направя огромен аквариум,ще си взема още едно куче,може и някой гризач да си взема отново(слабост са ми),направо един зоопарк ще си заформя!!![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: itilien   
Дата:   30-12-08 20:52

преди две години и половина и аз се бях зарибил. И аз ги гледах тия картинки с растителни аквариуми и аз виках мале какво яко, ако бях в къща как щях да си направя голям аквариум, ама понеже нямам място си направих саморъчно 60 литров. Залепих го доста добре. Пречистващата система я направих бих казал уникална - стъклен съмп с 4 отделения, който стои зад аквариума, и в аквариума от едната страна се потапяше един стъклен U образен преливник, а от другата стърчеше една пластмасова прозрачна тръбичка. Това беше цялото оборудване в акварума, всичко друго беше в съмпа - нагревател, термометър, помпа. Капака го направих от плоскости от разпенено ПВЦ с две лампи с отражатели от огледална ламарина, външно стана супер. Свалих някакви камъни от витоша, купих чакъл, наредих, насях яко растения - главно 2-3 вида - едни като райграс и едно друго дето става гъсто с дребни листенца, пуснах и въглероден диоксид от мая и захар. Пуснах и десетина скариди.
Първите две три седмици растенията тръгнаха да растат като подивели. След тях тръгнаха и водораслите. Но скоро ми омръзна разбиващите се в помпата мехури въглероден диоксид да ми бръмчат на главата, писна ми да бъркам във вода до лактите да събирам водорасли и взех да го заебавам. Скаридите се размножиха доста. Станаха над 40. Пуснах и два анциструса да ядат говна. И тогава го заебах тотално. Двете рибета постепенно умряха от глад. Скаридите се държаха много месеци без да ги бутвам. После всичко стана доста блатовидно и стоя мноооооого дълго време докато се наканя да го разчистя. Сега стъклариите седят и само заемат място.

Иначе на картинки са яки тия с растенията, ама имай предвид че рядко това са функциониращи аквариуми. Обикновено се сглобяват за изложби, само заради дизайна и не се поддържат много дълго време в тоя си вид.
И освен това, водораслите са бич и за най-добрия акварист, да не говорим за начинаещия.

За мен си направих извода де - задоволих си мерака и интереса, научих някои неща и толкова. Не съм за гледане на животни аз, няма кой да се занимава с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 20:56

itilien ,всичко това ми прозвуча доста жестоко.Като не ставаш за гледане на животни - подари ги,не ги убивай![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 20:58

мисля,че открих рибетата,които ми харесват най-много :
Пъстрата разбора (Harlequin rasbora), Trigonostigma heteromorpha
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/msre8617.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/stgg7219.JPG

http://img253.imageshack.us/img253/4559/rasborajf4.jpg



представям си голям пасаж от тези красавци..без други рибоци............

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   30-12-08 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 23:05

НР, къде ги прилагаш..да им метна едно очо?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: itilien   
Дата:   30-12-08 23:17

e, това все пак са риби, трудно е да се нарекат животни. Тия в реката които ги ловим с въдъците не са по-малко риби. Иначе имах и морско свинче, гледах го месец и половина някъде, правеше здраво кочина, а и трябваше все някой да се занимава с него като изляза събота и неделя. Е, него не го оставих да умре от глад, подарих го обратно в магазина от който го купих. Беше много яко иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: yanee   
Дата:   30-12-08 23:18

много верни неща се казаха по темата [smilie24]

elrisha, щом така адски си се надъхала, да отглеждаш декоративни рибки, бих те посъветвал да не подценяваш ка4ествата на аквариума. Тоdd ве4е ти е дал разумно предложение, макар и подобен клас аквариуми да не са нискобюджетни, несъмнено си заслужават парите - естети4ески външен вид; дебели 5-8 мм стъкла; 2-3 капака (адски функционално); стъкленото дъно лежи върху кау4укови протектори; предвидено е отделение за филтър, нагревател и т.н.; не на последно място, добре осветен, абе прецизна изработка...

при по4истването, непременно ползвай цилиндри4на помпа за изсмукване на водата и дънните не4истотии ... този аксесоар макар и елементарен като устройство, е изненадващо функционален

при нас водата е много твърда и неподходяща за рибоците, та месеци наред купувах осмозна вода (поне така я нари4аха). За щастие в един друг магазин ме "светнаха" да си купя подходящ филтър, с който 4ешмяната вода става пригодна за незабавно вливане в аквариума. Филтърът стуваше маса пари, някъде около 180 евро, но в този ден "те4еше" промоция и ми го калкулираха на 80. Капацитетът му е 1000 галона, с опция някои от 4астите му да се подменят за по-продължитено ползване. Много съм доволен от резултата, който полу4авам, та съвета ми е ако имаш желание поразпитай из специализираните магазини, предполагам ще ти предложат нещо подходящо.

успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   30-12-08 23:22

Яни, аз вече съм се спряла на подходящото оборудване,търся си просто аквариума[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Lalinda   
Дата:   31-12-08 00:00

СПАМ


То и ние дълго гледахме риби у дома, после обаче спасявахме и гледахме котки, та още първата котка изяде, една по една, рибките... Просто си топеше лапата в аквариума, вадеше я и я облизваше, чудехме се какво ли толкова прави, докато рибите взеха да намаляват...

Не е много лесно и да си състрадателен...

Един ден се налага да избереш едно или друго..., пък е трудно и да гледаш как котката разкъсва или рибите, или врабчетата, кацащи на балкона...


СПАМ


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   31-12-08 00:11

Не си правих труда да чета всичко, понеже още в първите десетина поста имаше доста глупости (винкели за рамка не се ползват от не знам кога...), ВИЖ ТУК - това е един от много добрите БГ форуми по темата. Има тонове полезна информация за начинаещи и напреднали, чети и дебелей :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 00:23

Муки,от седмица чета в тоя форум,и регистрация си направих..споко![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-12-08 00:57

Гледам, че са ме споменали, та да се обадя. [smilie25]
elrisha, само не влизай с двата крака в хобито. Ръгни евтини китки, сипи евтини риби и си гледай кефа. Започнеш ли да се връзваш, става страшно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 01:04

NO_CARRIER ,гледам аз познат ник...[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Незнам колко ще се вържа,ама за сега мисля да го карам по-лекичко..въпреки,че отвътре ми напира един ентусиазъъъъъъъм,мамооооооо![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-12-08 01:08

Виж itilien какво ти е писал. Остави го да заблатяса и после, ако не ти е минал ентусиазЪмът, опитай пак. Не забравяй максимата - колкото повече, толкова повече. Иначе казано - колкото по-голям аквариум, толкова по-лесно се поддържа. Колкото по-евтини са растенията и рибите, толкова по-малко грижи искат. Пожелавам ти успех и участие в следващия конкурс. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 01:23

е то ако ми трябва блато..ей го къде е езерото[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   31-12-08 01:34

Ел че ще го заблатиш не се и съмнявай.. Питай някой който ползва тестовете кои наистина работят. По книгите пише правиш това, после онова само че големия проблем е водата - никъде по света водата не е еднаква и там е тънкостта. Може да направиш перфектното съчетание на риби, растения, температура и т.н. и пак всичко да иде в гъзъ. В СФ водата е киселинна и трябва да се внимава с СО2то. Питай някой познат например Стоев за СО2пожарогасител от жигула или някой да ти намери някой от онези сивите които слагат по сградите. Иначе бутилките са скъпи. Щом ще гледаш растения без СО2 не става. И второто задължително УВ лампа. По евтиния метод излизат малко от 50тина лв - от магазина 5-600тин. За растенията луминсцентните пури малко издишат - най-добре метал халогенни лампи, но там вече евтино нема. Тоя резултат по сайтовете става за година две и то при много опитни акваристи. Особено за холандските в повечето случай става дума както казва Итали за изкуствено събран аквариум от два три други само за месец докато трае конкурса.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 08:23

Малеееее,Деси ако знаеш с кво се захващаш[smilie8]
Питай на кю-то ако има нещо[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: white   
Дата:   31-12-08 10:13

Мога да ти предложа около 50 литров, с капаци отгоре, от 6мм. стъкло, таман няколко броя имам, само трябва да измислиш как да си го пренесеш от Варна до София, подарък естествено [smile] Както и компресори за въздух, водни помпи, ще светна откъде да си вземеш тънкажно храна за рибоките после [smilie3] Имах до преди година Зооомагазин, та като го затворих ми остана туй онуй, пък и връзките в тоя бизнес още си ги имам, само дето съм ти далечко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 10:32

някой може ли да ми обясни какво е това дръвче в аквариума и може ли да го открия нейде из Бг?[smilie8]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/byyv2017.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/iwfz3969.JPG

http://earthfirst.com/wp-content/uploads/2008/02/aquarium1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 10:40

Тва не е истинско дръвче.Подходящ корен покрит по още по-подходящ начин с явански мъх.На това ми прилича.



Публикацията е редактирана (31-12-08 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 10:44

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=76&vid=

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-12-08 10:55

Може и коледен мъх да е. И като започне да се разраства - стрижеш с ножиците.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 11:02

и оформяш короната[smile]
като истински градинар[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 11:54

ааа,значи правилно съм предположила,че е мъх..[smilie5] Трябва да се науча как се прави,че много ме кефи!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 12:27

Важното е като връзваш мъха за каквото там решиш да ползваш корда/по-тънка/а не конец щото последния гния много бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-12-08 12:47

http://www.natureaquarist.com/Nature-aquarium-gallery
http://gallery.aquanubis.com/slideshow.php?set_albumName=album14

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 13:08

ти ме депресира направо [smilie2]
вече яко тръпна да започна, а още аквариум не съм намерила...АААААААААААААААА!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   31-12-08 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 13:34

оо,кандидат-рибата,ко стаа?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   31-12-08 13:42

Аааа господин Амано е ненадминат просто[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   31-12-08 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   31-12-08 13:49

абе днес като съм се понаспал и като чета къв е мерак кво е чудо -ясно че нищо нема да излезе, по добре купи нещо друго с парите и почни да снимаш аквариумите на хората които участват по конкурси. И всички доволни и три дни яли пили и се веселили

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 14:32

НАСОО,ще те набия![smilie7] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   31-12-08 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   31-12-08 14:46

Ел, забравих да те поздравя за избора на хоби. Акваристиката е страхотно предизвикателство за интелекта, търпението и още ред неща, както евентуално ще се убедиш. Дано се задържи интересът ти и след време да се похвалиш с нещо интересно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Vinsent   
Дата:   31-12-08 14:50

Ето го АмигУтУ в Аквариума

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dpwh2114.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/xnmd6464.JPG


[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   31-12-08 15:56

муки, благодаря![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: likeduh   
Дата:   31-12-08 15:59

аз чааак догодина ще скоча с рибжешки фотоси .....
сега ме чакат едни свински нещица
наздраве на всички
весело посрещаване ...и успешно , че историята помни и неуспешни посрещания /научават на другия ден/[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: itilien   
Дата:   31-12-08 21:36

Аз пак да кажа - това с тия картинки на Амано и т.н. на практика е почти непостижимо за обикновения акварист, да не говорим за такъв без опит. Да, много красиво е, но е направено за кратко време, колкото да участва в някоя изложба или конкурс. И е направено от много сериозни професионалисти. И ако се загледаш, това специално с "дървото" е малък аквариум (сравни го с големината на рибите). В толкова малък е много трудно, направо невъзможно да се запази някакво равновесие за дълго време. Всяко дребно нещо може да го обърне в зеленясала картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-01-09 02:11

100% истина. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   01-01-09 03:44

...само пържените не...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   01-01-09 12:28

Честита Нова 2009!
Поздрави от моя охранен рибок.Казва да си пожелаете най-хубавите неща и щели сте да видите как ье се случат [beer] [shtrak]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/aund9645.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/mvgg9377.JPG

http://img122.imageshack.us/img122/1378/goldfishgb9.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 13:05

двоумя се между тези два филтъра :

Tetratec IN 1000
и "BLUMODULAR 02"-на ферпласт

Вашето мнение?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: asahi   
Дата:   01-01-09 13:15

Земи ги и двата. Утре ще вземеш още един аквариум и ще си подготвена. ЧНГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 13:16

[smilie10] [smilie10] [smilie10] Асахи, не ми помагаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-01-09 13:53

Деси, разгледай и филтрите на Sera i AquaEl и хептен ще се омотаеш. [smilie18]
Виж и този.
http://petshop1.com/prod.php?id=174

И, все пак, кажи за колко литра аквариум ти трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   01-01-09 13:59

NO_CARRIER този точно съм го имал преди време.

Спрямо 2-ата по-горе - има само механична филтрация - гъбата.
Въобще не го харесах - на 1-ия месец го изхвърлих и взех външна кофа.
Много бръмчеше - искаше на 3-4 дена чистене.
Отгоре където е човката да излиза отгоре вода и да прави мехури /но отгоре като пада водата/
лесно се запушва и не е удобно за чистене.

хвърля яко вода, ако не е с човката а с другия пумпал отпред /има 2-а избора/.Рибокът се завихряше.

Малка гъба, гумите за захващане не са от цвете за мирисане. Заема много място, а бе истината е външния филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 14:05

външен филтър,ама е над 100 лв..а за момента няма как да стане..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   01-01-09 14:16

Избери си някои от 2-ата посочени - аз бих заложил на тетратек - ппо ростата причина че са ми познати. Това не значи че Блумодулара са нещо различно.

харесала си си едни от добрите като цена /скъпи са/ и качество вътрешни филтри. Има различни нива на филтрация.

Аз бих избрал по-безшумния [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-01-09 14:31

Химичната филтрация с активен въглен е мижи да те лажем.
Иначе да, истината е във външния филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 14:38

itilien [smilie24]
уфффффф сега ставам и какво ми е чоглаво не мога си събера мислите... НООО в общи линии вътрешните филтри с гъба -пълни глупости. Пречистването на водата както в пречиствателните станции за битови води така и в аквариумите се дължи на няколко процеса. За аквариумите най важен е денитрификация за премахване на натрупаните нитрати и нитритри от жизнената дейност на рибоците. Това с гъба не става щото тя само филтрира водата и това си е просто очистване. За пречистване трябва хим. реакция. И тя се върши от нитробактериите които живеят в анаеробни условия и ползват нитросъединенията за храна. Така че ако нямаш пари за външна кофа, взимаш една китайска филтърна глава - възможно най евтината за твоя обем. Слагаш и отгоре на изхода на водата една бутилка от минерална вода, кола, или каквото ти харесва на форма, решеш и дъното-което в случая се явява таван и я пълниш с едно кило филтърен пълнеж от керамичния. Идеята е главата да всмуква вода от долу и да я изтласка през бутилката и пълнежа вътре нагоре. Горе долу по функционалност ще гониш малките канистри.[beer] Честита ви Нова 2009[smilie25] Господ здраве да ви дава и сичко убаво да ви случи[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 14:43

Насоо,на всяко включване ме връщаш в първи клас[smilie2]
Това побългарено нещо с бутилката си представям ква грозотия е..едвали някой ще си го направи[smilie5]
Отивам да търся други вътрешни филтри..с разлини пълнежи...оффффффф!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   01-01-09 14:48

Голяма част от споменатите нитробактерии живеят освен в гъбата, която много хора за нищо я нямат гледам, и в грунда. Някои хора нямаме външни филтри и все пак имаме живи риби в аквариумите си. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 15:02

усещам полъха на надеждата от думите на NO_CARRIER ..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: тьма   
Дата:   01-01-09 15:03

боже, колко мъка....да не повтарям Лалинда и Йовков, но друго не ми идва наум[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 15:06

[smilie8] Не бе аз нищо не казвам. Дори и не опитвам да се заяждам. Предлагам само проверени и 100%работещи решения на минимални цени. Има и хиляди други. Но да гледаш аквариум с растения и риби без нитрореактор и без чистене и блатясване си е меко казано трудно. На практика да не кажа почти непостижимо. В грунда има бактерии но първата половин една година и после като се запълни с утайки раутата става малко мудна, просто защото трудно се осъществява обмена между грудна и водата. И бактериите почват да живеят във все по тънък слой. Гъбата да я сравняваш по специфична повърност със пълнежа е малко неуместно. Та пак казвам навсякъде има нитробактерии но ефективността е друг бира. И ние имаме много депутати но файда йок[smilie3]

Автор: elrisha
Дата: 01-01-09 14:43 Това побългарено нещо с бутилката си представям ква грозотия е..едвали някой ще си го направи


Тццц..Всички които имат повече от един два аквариума. Крие се зад нещо и всичко си е ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 15:16

тъма да проявяването на търпимост към различните е добродетел.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 15:16

НАСОО,е да,ама моя ще е само един и няма как да се скрие[smilie2]



тъма, я ходи пусни някоя новогодишно-депресарска тема и не се занимавай с моята[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 15:20

офф, намерих няква промоция за външен филтър - http://www.petshop1.com/prod.php?id=102

мнения?
и не разбрах,пълнежа му само гъба ли е или има и друго?!?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 15:28

имах предвид: зад някое голямо водорасло,зад някаква структура от камъни, зад задния фон ако имаш такъв, зад някакъв зад реквизит и т.н.

П.П разходи се по магазините и поговори с хората. Като не се притеснявай да кажеш че нямаш пари - ще ти влязат в положението и ще получиш добри съвети.

филтъра е перфектен.По принцип се продава празен. Пълниш го с каквото пожелаеш. [smilie24] Сера е скъпа фирма, обикновено има по евтини.



Публикацията е редактирана (01-01-09 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Essenov   
Дата:   01-01-09 15:35

Честита Година!

Да ти наловя ли нещо от Дунава, докато съм в Русе :+)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   01-01-09 15:40

ми по -евтино от това за външен филтър не съм видяла..а рових къде ли не[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 15:44

бе ходи питай на място в нета няма отстъпки и повечето цени не са актуални. Я пробвай тук

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-09 15:56

с бутилката се прави ето това https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/apot8068.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/vjuo3117.JPG

http://www.aquatica-bg.com/index.php/products-page/?category=56&pg=1
но на цена 20тина лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: тьма   
Дата:   01-01-09 16:25

нищо не съм казала де, пожелах си белите ви кахъри[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   01-01-09 17:17

zario, още ли изглежда твоя акваленд от 2006 по този начин [smilie24] [shtrak] ?
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/trwu5663.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/mhjc4021.JPG

http://i28.photobucket.com/albums/c202/zariio/hghfghghnghhgy.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Vinsent   
Дата:   01-01-09 19:35

Е, що тоя аквариум не го кльопаш?!
Има и рибки - Дилка и Ниагарка [smile] [smilie25] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qrlj9443.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/vlgd2784.JPG


[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   02-01-09 14:02

Само да се похваля - току що ми купиха аквариумчето!!!!Благодарности на Есенов и...да успее да ми го докара здравичко от РусИ![smilie5] [beer] [beer] [beer] [beer]

сега започвам да обмислям как да се измайстори шкафа...[smilie8]



Публикацията е редактирана (02-01-09 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Vinsent   
Дата:   02-01-09 14:30

Тоя Есенов, пак се уреди! [smilie2]

[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   02-01-09 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   02-01-09 14:56

Айдее..почна се [smilie24]
Тръпката е голяма [smilie24]

Наливай кофите с вода, рисувай аранжимента.
Помни - с много малко средства за растения и риби - става шоуто.[shtrak]

Шкаф - снимаш и даваш на някой дърводелец - само размерите да вземеш.../кажи му че отгоре ще има килограми/.

Чакаме снимки.
/чай да щракна и аз моя/.

Ооп ето го скромното украшение:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zhgs7867.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/sznh5825.JPG

http://img140.imageshack.us/img140/3522/mytang1xm6.jpg




Публикацията е редактирана (02-01-09 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   02-01-09 15:16

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

аквариумчето е 100/30/40
(НР,как ще ти е?)[smilie5]

Тед,шкафа ще си го правиме сами,сега разучамаве схеми разни..я кажи само,тоя кант дето опасва аквариума,плътно до стъклото ли трябва да бъде или да има малко луфт?[smilie8]

Чудна картинка си пуснал![smilie24] Таз златната рибка яко тумбак има[smilie5]

Ти с външен филтър ли си?



Публикацията е редактирана (02-01-09 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   02-01-09 15:44

Ооп, мерси - за канта - ако е горния - това ми е капака.
За кантове се слагат шлаухи /черни/ долу до нивото на грунда обикновено.
Капакът ако ти е ръчна изработка /някои сковават по някоя дъска и слагат луминисценцията/- тогава леко трябва да има. При мен има 1 мм като цяло като дръпна капака на пред - да може да излиза и да се поставя спокойно.

Ако слагаш стъклен капак - с шлауха, а някои и с черно тиксо.

Аз съм с външен филтър.Препоръчвам ти - от всичко, което си посочила - онзи външния - ще е по-добър от който и да е вътрешен.
Ще го оцениш когато го чистиш веднъж на 2-а месеца. На ден, ако имаш по 5-6 задачи, и всяка има различно време за изпълнение...няма да ти е до рибока много.
За по-голям ефект имам една аир пъмп - която прави въздушна стана отзад с едни продълговати камъчета.Аир помпите са евтини /7-8 лв./, но мехурчетата са ефектни. Рибоците могат и без аир пъмп, но без филтър - не.

За осветлението - ще трябва да прецениш /ако няма от Русе и лампи/ ватовете - да не става джунгла, а и да не е тъмно. При теб май 2х15 или 2х18вата.Има различни лампи - за ускорен растеж на растения /червена дължина на вълната/, за оттенъци на риби - ама аз си харесвам обикновената бяла.

Растенията - по една китка от някои евтини видове и си шеш - валиснерия и др.

Много ще ти надуят главата за растенията дали имаш Со2 и ко ли не.
Аз само опит - не съм навътре. С наличното осветление на 3-ата седмица става джунгла - градинарската ножица и една торба найлонова за хляб почти е пълна на 2/3 - или ги подарявам на някой магазин, или давам на един фен в Хасково, или ги пускам в река Марица. Никога не ги хвърлям в боклука.
Магазинера от Авкс. Велишки се чуди как става тая с растенията.. Де да знам и аз, но много растат.


Рибокът с големия тумбак му трябва фитнес - и аз така мисля [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   02-01-09 16:23

Не, катастрофа е това: http://www.vbox7.com/play:e94b15bd

Деси, най-добрите съвети за акваристиката ще получиш във форума на астрономите, ми казаха... [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   02-01-09 16:44

NO_CARRIER ,не смея да питам във вашия форум,че много ще ми се смеят[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: e-mil   
Дата:   02-01-09 16:50

Да ти е честито аквариумчето.
Кога ти е рождения ден да ти подарим въдица? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-01-09 16:53

Ел, препоръчвам ти да изчетеш по 2-3 пъти повечето основни статии в подфорумите. Даже скоро някой беше групирал най-важните статии за начинаещи в една тема. Ако си като мен, повечето неща няма да ги схванеш веднага, а каквото схванеш, ще ти стане ясно, че докато не го изпрактикуваш, пак няма да стане.
На повечето въпроси отговорите са си там и няма смисъл да питаш излишно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   02-01-09 20:47

elrisha написа:

> NO_CARRIER ,не смея да питам във вашия форум,че много ще ми се
> смеят[smilie8]

Не се притеснявай. Няма да си първата, няма да си и последната. :-)
Аз ще ги бия ако някой каже нещо лошо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: yanee   
Дата:   02-01-09 21:22

а, 4естито за новата екстра [smilie24] ... предполагам ве4е си решила къде да го поставиш - това също е от зна4ение ... според теб, къде е най-подходящото място за аквариум в едно жилище? [smilie11]

моят съм го поставил във фоаето, място което е тихо, спокойно и в по-голяма 4аст от денонощието неосветено ... вратата на всекидневната ми е двоен размер и стъклена със фронт към фоаето, така 4е аквариума се вижда много добре докато се моткам из хола.

възрастен или дете всеки се кефи на рибките ... абе гот си е, особено да наблюдаваш отношенията в този микрокосмос [smilie25]

дерзай [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   02-01-09 21:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: yanee   
Дата:   02-01-09 22:23

Ей4 Пи[smilie3] , ами на мен ми е по-лесно така, аз си падам "по лекото и мекото в живота" [smilie5]
сега сериозно: Ч и Ш (това с copy/paste) също щ и ю и "ер малък" въобще не мога да открия по клавиатурата си ... подскажи ми, ако можеш да помогнеш[smilie11]

благодаря предварително [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   02-01-09 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   02-01-09 22:44

е аз нямам фоае..[smilie8]
ще си го сложа срещу спалнята,нивото ще е такова,че като се хоризонтирам да си го виждам ИДЕАЛНО...романтика с една дума[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: yanee   
Дата:   02-01-09 22:59

HP, мерси [smilie24]

работи, след като смених форматА на клавиатурата [smilie24]

аз съм с azerty-клавиатура и като обърна на querty ми става много комплицирано, казано по нашенски терсене [smilie5], навик да му се невиди [smilie23]

ти не се ядосвай за 4 и ч, то си е като ръкописа, всеки си пише със свой стил, важното е, 4е е 4етимо

над вси4ко оба4е стои смисълът на един текст и това много добре го знаеш, като 4овек който умее да пише



поздрави

P.S. извинявам се за отклонението от основната тема

добро решение за спалнята, определено [smilie24]



Публикацията е редактирана (02-01-09 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Страничен_наблюдател   
Дата:   03-01-09 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   03-01-09 23:12

Тед,благодаря[beer]
Ето мааалко по-пресни снимки[smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/yrwh0781.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016743_wozv8387_IMG_1088copy.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbtj3599.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/xvbv2273.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016779_sozh5444_IMG_1091copycopy.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbtj3599.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/edbr5415.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/crhy2459.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016779_ehsk6768__MG_8398copy.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbtj3599.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/edbr5415.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cuou1364.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/xrin8592.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016742_cofu0950_IMG_1079copy.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbtj3599.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/edbr5415.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cuou1364.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/saea5710.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/rhsc4667.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016739_eoky4418_IMG_5874.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/juiy6916.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zbtj3599.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/edbr5415.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cuou1364.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/saea5710.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/uqgg8334.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/pmve4556.JPG

http://photo-zona.net/images/user47227/album16811/large/1231016740_ukbh0244_IMG_5617.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Essenov   
Дата:   04-01-09 00:16

тия последните 2 риби много отчаян вид имат, на косъм от самоубийство са горките, като ги гледам...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   04-01-09 12:01

Ами криза е бе[smilie5]
Кво искаш да ти се хилят ли[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 12:13

Елриша, не чети нищо от Итилиен! Той е опасен за акваристиката!

Разборите са добър избор за начало, прекрасни рибки са. Напредваш бързо с четенето, копаш здраво, ще излезне акварист от теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: boyanb   
Дата:   04-01-09 12:23

Сега ще видиш, какво ще те направи Лалинда за - ФОАЕ
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: yanee   
Дата:   04-01-09 12:25

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   04-01-09 16:58

аквариумчето вече си е при мен, изчистенко,лъснатичко - СВЕТИ![smilie5] [smilie5] [smilie5]
Взех си помпа( благодарности на съфорумника..той си знае кой[smilie3] )
утре ще ходя за нагревател,термометър,лампи..

малиииииии,много се радвам!https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0064.gif

чудя се само от къде да си намеря готини камъни,че не е много време за разходки сред природата[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: HP   
Дата:   04-01-09 17:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:00

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Тед   
Дата:   04-01-09 17:21

Наливаййй водаааата...да въртиииии [smilie3]
/ама първо шкафа да направите, че е тежък да се мести като е пълен с вода/

Снимки, снимки.
Добре че има съфорумци [smilie24]

Положенеито е камъните падат...падат от ... реката ... в краен случай - огледай се там дето ще взимаш термо, лампи и др.
като гледам - 1/2 чувал с камъни де се намират [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:35

Не взимай варовикови скали за дъното. Отиди до някоя рекичка на Витоша, където има сианитни камъни, много подходящи са за аквариум, не се разтварят, както варовиковите...

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: ReyRomano   
Дата:   04-01-09 17:47





Публикацията е редактирана (04-01-09 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   04-01-09 18:15

хора,ква рекичка в тоя сняг?!?! то всичко е затрупано..да не говориме къв студ е..[smilie2]
притеснява ме,че по магазините цените са доста завишени..даже ще гледам да отида до Кривина за пясъка,че цена 3лв за пакетче от магазина нещо....[smilie8]

сега и тоя шкаф ме мъчи..намерих някви ПДЧ плоскости (остатъци на един комшия),намерих циркуляр за рязане..кроиме тука вкъщи и се караме..мамата си трака[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: zariio   
Дата:   04-01-09 18:22

На кои камъни викате варовикови???

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 18:28

Паветата са от гранит или сианит, варовиковите са сиво-бели имат интересни дупки и вдлъбнатини, но са подходящи само за някои видове аквариуми. Ако ще гледаш харациди и разбори варовиковите камъни не са подходящи, защото ще втвърдят водата..
Аз моя грунд го сях на Владайска река, всички преминаващи туристи мислеха че търся злато..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   04-01-09 18:46

Зарио, варовикови са баш тия дето са най-готини[smilie2] явно ще трябва да си пълня аквариума с павета..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 19:00

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: paks   
Дата:   04-01-09 19:30

той общо взето Итилиен и Насооо са го казали ... мерака минава бързо и след това за да нямаш блато с растения и водорасли трябва да наливаш здраво пари [smilie2] затова вземи си валиснерия - ще ти напълни аквариума бързо и без СО2 и с кеф ще си я режеш и хвърляш, и анубиаси не мрат квот и да ги правиш и водорасли не хващат. Кварцов пясък за дъното - все някой има, аз си купих 3 чувала и 2 още ми седят :) но съм далечко за да ти пратя. Камъни не стават - готините са варовикови, а за растения не е хубаво, по-добре красив корен. Пък другото сама ще разбереш ... Обаче когато ти омръзне да се занимаваш през вечер с него изхода е само един - пари за хубаво оборудване.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   04-01-09 19:40

аз по принцип харесвам аквариуми с по-малко растения..мисля да насадя малко трева и тва да е..искам да си виждам рибоците и за да не им е съвсем голо - камъняк с пещерички..

Холандски тип аквариум не е за мен[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: paks   
Дата:   04-01-09 20:28

то това е трудното - да е красиво и да има : малко трева, малките красиви растения, полянки, тревички - те са трудни за отглеждане, искат опит и оборудване. А масовите които се гледат при минимум познания са интересни в началото когато имаш желание за рязане и скубане - след това имаш работа за една седмица - приятели - грип или пътуване и се получава нещо като при мен [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qegm6891.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/fxcq7908.JPG

http://photo-zona.net/images/user35341/album6938/large/1231093479_xfyf4441_1-1024.jpg


засрамваш се сама от себе си, следва пак скубане, аранжиране, четене на форуми и премахване на водорасли,но после цикъла се повтаря и/или събираш парички за оборудване и/или зарязваш хобито и се чудиш на кой да шитнеш стъкларията [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: niagara   
Дата:   05-01-09 19:39

Поздрави за придобивката, ще чакаме снимки като завъдиш рибките[beer]

Пък както казва Пакс, ако ти омръзне, [smilie5] ... ето една идея за голям гелариум за мравкариум[smilie25]

По-лесно се гледат гадините.... [smilie5]
(ще опитам и аз някой ден, май)[smilie25]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hobh9760.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/rdps6150.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hobh9760.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rdwy4121.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/ggwe0603.JPG



Цени:
Класик Син - 60.00 лв.
Зелен Неон - 84.00 лв.
Червен Неон - 84.00 лв.

Комплектът включва:
Твърд акрилен контейнер.
Приспособление за събиране на мравки.
Лупа, с която можете да следите по-точно какво правят.
Средната продължителност на живота на мравките е 6 месеца (Мравките работнички изнасят всички свои умрели събратя на повърхността, за по-лесно отстраняване).
Гелът може да се използва многократно.
Книжка с инструкции и интересни факти.


Мравка-квариумът е разработен през 2003г. от NASA - в апогея на Американската звездна програма. Идеята им е била да вземат колония от мравки в космоса, за да могат да изучават поведението им в безтегловност.

Приличащата на гел среда, която те са изобретили, сега спомага за поддържане живота на мравките на земята.

Комплектът, който ви предлагаме съдържа всичко, от което се нуждаете, за да си създадете собствена армия от мравки (с изключение на самите тях). Състои се от прозрачен контейнер от високоякостен акрил, напълнен със силно хранителен нетоксичен гел, който е всичко, от което мравките се нуждаят като храна и вода. Също и приспособление за събиране на мравки, инструкции и книжка с безброй интересни факти за мравките, може би за да има за какво да си бъбрите с новите си приятели.

Мравките почти не спят, така че с тях можете да се забавлявате по всяко време на денонощието.

Всичко, което трябва да направите, е да излезете навън и да хванете 15-ина мравки, за да заселите колонията. Сложете ги в контейнера, поставете капачето и гледайте... За няколко дена те ще изровят удивителна структура от тунели, ясно видима през прозрачните стени. Поддръжката е минимална - просто трябва да отваряте капачето за момент веднъж в месеца за да проветрите вътрешността.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   05-01-09 20:55

Ниагара, видях ги на живо тия мравешки къщи - пълна отврат![smilie2] иначе много исках да си взема И такова нещо[smilie5]

Днес се сдобих с нагревател и сифон за аквариума[smilie5] ..утре съм за пясък...[smilie8]



Публикацията е редактирана (05-01-09 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   05-01-09 21:06

Браво бе, жена, напредваш като великата съветска дървжава [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Дано по-скоро отвориш една тема в другия форум, за да следим как се развиват нещата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   05-01-09 21:14

мче аз имам вече тема там..във Оформление и декорация ми я метнаха[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   05-01-09 23:54

Гарванът е пич [smilie24] [smilie24] [smilie24] Доста опит има особено с растения и е един от малкото, на които им се получава нещо различно от безразборна джунгла.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Nikolai   
Дата:   11-01-09 11:53

Ас също гледам риби! 120л., 80л. в разработка и един солен в главата ми стой :))) Не е лесно ... , трябват качества на фотограф и майка взети заедно :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-09 18:00

Само да се похваля,че вече си пуснах аквариумчето[smilie5]
За сега изглежда така :

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/raln4493.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/cvyz8036.JPG

http://photo-zona.net/images/user3843/album16908/large/1231939705_agps8841__MG_9119_2jpg.jpg


Като се затопли времето ще потърся други камъни и тия дни ще си взема растения да си направя полянка[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: draev   
Дата:   14-01-09 19:16

Имам един за подаряване.На децата им мина мерака.Ще го премеря утре.Само не ми е ясно как да ти го изпратя по куриер![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   14-01-09 21:07

Браво, Ел. Колко ти е светлината ?
Или това да го пренесем в другия форум ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: desmes   
Дата:   14-01-09 21:21

Едно чудесно начало ...
Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: black_swans   
Дата:   14-01-09 21:23

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-09 23:23

muki , светлината :
2 х 39 вата Т5НО Силвания (аквастар и гролукс)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: paks   
Дата:   15-01-09 00:43

според мен, нагревателя е по-удачно да се слага при флейтата, топлата вода по-добре се разнася из аквариума, а и при теб след седмица ще се скрие сред разрастналата се валиснерия и няма да дразни окото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: h.svinaroff   
Дата:   15-01-09 03:41

Ел, пясъкът ти има ли някаква захранка за растенията ?
Ако е стерилен, ще имаш проблеми, при мен в началото беше ОК, но явно растенията си имат някакъв енергиен ресурс и първоначално растат, но след това дават яко назад и стават проблеми.
При мен се оправи като сложих малко таблетки в корените.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: muha-palamarka   
Дата:   15-01-09 04:02

аквариум


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Safira   
Дата:   15-01-09 04:04

Деси, честито [beer] [beer] [beer] Много красиво [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Nikolai   
Дата:   15-01-09 16:44

красавец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Nikolai   
Дата:   15-01-09 16:44

красавец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Nikolai   
Дата:   15-01-09 16:44

красавец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 16:55

Сега остава и рибки да има[smilie8]
Аз не съм и фен, голяма скука ми беше,все забравях да ги нахраня или преяждаха, а майка ми си мислеше че са бременни и ги чакаше да родят,че да ги отдели.Даже не знам и какви риби имах, накрая ги подарихме!Това разбира се беше в ученическите години!

Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-09 22:30

първите квартиранти...временни!!! надявам се в събота да има нови [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/evbw9097.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/gakx9444.JPG

http://photo-zona.net/images/user3843/album16908/large/1232050841_whfh0790__MG_9138.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Essenov   
Дата:   15-01-09 22:50

а мъжки няма ли? по-убави са!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-09 22:58

мъжки и женски са

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Chitsujo   
Дата:   15-01-09 23:01

Ел, красиво е https://photo-forum.net/joro/emoticons/smitten.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Essenov   
Дата:   15-01-09 23:02

дай да видим мъжките деее!

и още нещо щях ти казвам, ама го забравих..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 23:03

пусни го в аквариума, може да се сети[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   15-01-09 23:07

[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-09 23:08

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zxam8384.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/rfdw0325.JPG

http://photo-zona.net/images/user3843/album16908/large/1232051793_cbow5776__MG_9131.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zxam8384.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/efjj8992.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/term8743.JPG

http://photo-zona.net/images/user3843/album16908/large/1232052366_qvxc6369__MG_9122.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: Safira   
Дата:   15-01-09 23:09

Браво[smile] много красиво, наистина :) и аз кат' Тан4о(бяха гупи, обаче), но хубавото си е хубаво [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: elrisha   
Дата:   15-01-09 23:10

тия са само за малко при мен..иначе ще си взимам други рибки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум
Автор: tan4o   
Дата:   15-01-09 23:19

След рибките остава и котка да си вземеш и менажерията ще е пълна![smilie18]
Хайде чакаме титулярите на аквариума![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   15-01-09 23:21

[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   18-01-09 11:17

вчера направих поредното разместване и пуснах новите бебешори[smilie5]
вече изглежда така :

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fpwm3495.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/jovu1746.JPG

http://photo-zona.net/images/user3843/album16908/large/1232230489_smct3142__MG_9154.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: h.svinaroff   
Дата:   18-01-09 13:28

Мдам, първото разместване...предстоят още много [smilie5]

Иначе расборите за супер сладури, следващият ми съд ще е с такива.
Между другото тази нимфея много много не ходи на камъните, някак си ми ги подтиска...и въобще растения със средни до големи листа май не са за тоя стил.
Другото, което е важно: мен не трябва да ме слушаш, ако ти е кеф, значи си на прав път [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   18-01-09 20:04

Муки, тия китки са набутани само за да стабилизират аквариума,след месец ще ги разкарам[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: d256h   
Дата:   19-01-09 09:00

Елриша, браво, много бързо навлезе в нещата, явно си голям мераклия!
[smilie24]

Ако гледаш 'разбори' много често е подходящо за фон да се сложи черен фон... Може да пробваш, дали ще ти хареса!
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   19-01-09 18:04

на мен фона ми е бял(въпреки че не личи на снимката),черен няма да ми се върже,всичко наоколо е бяло..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Radomirov   
Дата:   19-01-09 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: Тед   
Дата:   19-01-09 20:44

брей .... със замах. [smilie24]
Браво - всичко ти е 6-е6. [beer]
За тапета отзад - като минаваш в някой аква магазин - огледай се - има различни тапети.Само ширината да те устройва.
Разцветки много.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: Insight   
Дата:   19-01-09 21:09

Некви наематели, дето не могат да плуват търсиш ли?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   19-01-09 21:29

Тед, не искам тапет отзад, така ми харесва [smile]

Insight, не ти разбрах въпроса?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: Marillion   
Дата:   19-01-09 22:37

бравос.... хубав аквариум си спретнала.

Аз сега подготвям един, който ще заселя чак след 8 месеца. До тогава само растения. Чакам растенията да пристигнат от Германия.

За начало ще започна с 180 литров.

Имам и един ъглов, но...трябва да му правя поставка.

Смятам да завъждам разни екзотични водорасли...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: val2007   
Дата:   20-01-09 00:01

Всички камъчета, пясъци и каквито и да било други декоративни елементи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се ОБЕЗЗАРАЗЯВАТ преди да се поставят в аквариума. За това се използват съответните препарати...
Първата порция вода, с която се зарежда съдът е добре да бъде дехлорирана. Това става чрез АЕРИРАНЕ... За по-бързото стабилизиране на този ЗАТВОРЕН БИОТОП в съда се добавя "ЖИВА" ВОДА от СТАР аквариум. Първите риби се пускат в аквариума не по-рано от месец след заливането...
ВОДНИТЕ РАСТЕНИЯ не са водорасли. Старите акваристи дори се ядосват, когато някой употребява термин водорасло - за някоя КРИПТОКОРИНА примерно... Водните растения филтрират водата и отделят вещества с антибактериално действие... Има съответни правила за пропорционалността на Растенията спрямо броя на Рибоците...
Осветяването на аквариума също е цяло изкуство. В съответните наръчници по Акваристика са описани правилата...
---------------------
Изобщо - не е кой знае каква философия да набучиш растенията в красива композиция и да налееш чешмяна водичка. Философията е да ИЗЧАКАШ и да разпознаеш момента на СТАБИЛИЗИРАНЕТО на тази затворена екосистема - за да поживеят малко по-дълго красивите ти рибоци...
----------------
НАБОРЪТ литература по АКВАРИСТИКА е наистина огромен... А това си е наистина изкуство със съответните правила...
УСПЕХ в това интересно начинание!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: sunnyshot   
Дата:   20-01-09 00:38

elrisha, тази рибка е голяма за твоя аквариум, но пък има готина физиономия

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oewa3743.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/fccu9178.JPG

http://photo-zona.net/images/user45603/album15469/large/1232404464_ovhb4556_DSC_5321N.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: egoucm   
Дата:   22-01-09 16:25

ето да помечтаете малко:

http://www.fishki.net/comment.php?id=46717

Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: Vinsent   
Дата:   22-01-09 16:30

И аз съм риба, да се мерна към аквариума на Елришка? [smile] [smilie25] [smilie18]
[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся аквариум-ВЕЧЕ НЕ!;)
Автор: elrisha   
Дата:   22-01-09 20:58

егоист, тия сме гигледали до припадък [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.