Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:21

Държавата и обществото в нея са съставени от хора. Каквито са хората, такава и държавата - вандалска.
На всеки 10 години преврати, революции и погроми... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:23

Дам, както Ежко каза, може би всички /или повечето/ от нас са съгласни със сливенски...
Нека обаче само за момент съпоставим позициите на две прави във възмущенията си жени : тази от интервюто и сани. Накъде ще наклонят везните (трета опция няма в случая)?
Едната реагира на отнемането на сигурност на детето си и на собствения си живот.
Другата, на имуществото си....

Аз лично давам превес на сигурността на децата и всички останали пешеходци по улицата...
За методите на изразяване на това възмущение достатъчно се изговори по-горе, а никсъна идеално е описал предполагаемия развой на нещата.
А на мен ми е чудно и друго: дали верно ще се стигне до реалното "прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв," при елементарните и принципно дистанцирани чов. взаимоотношения в ежедневието [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 12:25

Аре стига с тоя пацифизъм бе!

ДАВАЙТЕ БОМБИТЕЕЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 12:26

Из байкърз.бг

Незнам как да започна но историята на кратко е следната...
преди 1-2 седмици на един комшия му се разтече колата на пръв поглед течовете бяха от радиатора, човека каза че това се случило след като налял антифриз. Направо подскочих антифриз който да ми разяде радиатора -УЖАС. Снощи слизам до мазата да взема азотна киселина, с която ецвам платки, и к'во да видя шишето го няма. Питам се да ходя ли до комшито да го питам дали случайно ми е взимал от мазата нещо или да си трая и да му се надсмивам на глупостта?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:26

Орле, глей си там мото съборите [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-12-08 12:26

IvoZafirov написа:

> Ежко [smilie24]
>
> Сливенски, аз лично никого не мразя. Мразенето е долно чуство.
> Всичко правя с усмивка и без лошо чуство - паркирал си лошо на
> тротоара, не мога да мина, вадя каквото имам под ръка и тегля
> една стружка. Точка. Без лошо чуство. Всеки с малко пипе в
> кратуната преди да изпадне в дива ярост би следвало да си
> зададе въпроса "къде сбърках и защо?" и тогава ще му стане
> ясно.
>
> Аз ако паркирам така, че да ти преча и ми надереш колата няма
> да ти се сърдя защото ще съм ВИНОВЕН.


Аз не дерех, спадах гуми. По 2-3, понякога всички.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:28

tnt, понякога хората са склонни да хиперболизират нещата в изказа си, за да поставят определена позиция... Аз самият го правя много често, за което бивам руган... Не винаги като кажеш на някого "ще те убия" имаш намерение наистина да го сториш... [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:29

slivenski хем съм съгласен с това, хем не съм. Нямам богат опит как е по света и единственото място, в което съм живял освен БГ е Америка. За мен тя е доказателство, че и най-големите айляци да се съберат в една държава, която бачка и те ще бачкат. И обратното важи и най-работливите и примерните да дойдат тук и няма да спазват законите. Никой не е длъжен да знае законите на една държава. Нещата който можем да правим или не, си ги изваждаме емпирично, по примера който виждаме около нас, а тук дойде ли един чужденец, мислиш ли, че няма д аспира по улиците след 2 седмици.



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:31

slivenski, това го знам... и аз честичко се отплесвам в тази насока... но не това поставям като въпрос... Цялата тази тема /и не само тя де/ ме наведе на мисълта, че дистанцията между реалност и хипербола видимо се скъсява напоследък

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:33

за мен тази жена от интервюто хиперболизира гнева си спрямо колите и говори, за дране с ключ, а всъщност има предвид стискане на зъби и молба за помощ...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:33

"Никой не е длъжен да знае законите на една държава." това май не е така или поне не би трябвало да бъде [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:35

ejko, така е... Когато си в Рим, правиш като римляните...
[smilie21]

Когато виждаш беззаконието по улиците в България, и ти се изкушаваш да не спазваш правилата.

Щатите /и аз съм живял 4 години там/ са типичен пример за обратното. Имаше българчета, които са били бандитчета или поне квартални лентяи в България, които там чинно си работеха и спазваха закона. [smilie21]

Затова казвам, че държаната ни ще е такава, каквато си я направим ние. Ако искаме да я разрушим, както става в Гърция в момента, можем да го сторим. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:35

Ми така е. Незнанието на закона не е извинение, но никой не учи законите в училище. По желание е попринцип. Естествено, че има изключения за нормативни актове свързани с упражняването на дадена професия или получаването на някакъв вид лиценз или удостоверение.



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:38

Дам прав си за това, че "държаната ни ще е такава, каквато си я направим ние", просто това исках да кажа и аз, защото ми се видя в разрез с това че държавата е такава, каквито са хората в нея. Уловката е че за да добре държавата всеки трябва д асе откаже от част от правата си за сметка на порция задължения. Просто някъде това вече е направено, а в БГ още не сме склонни на този компромис...!



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: val2007   
Дата:   10-12-08 12:40

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

ОСТАВА да вземем пример от съседите в ГЪРЦИЯ, за да втасаме окончателно...
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:40

Автор: ejko
Дата: 10-12-08 12:38

Уловката е че за да добре държавата всеки трябва д асе откаже от част от правата си за сметка на порция задължения.

---------------------------------------

именно, именно, именно... [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:42

аз се отказвам от правото си да чупя чуждите коли, в замяна на задължението колите да спазват в максимална степен правилника за движение по пътищата. И двете твърдения в горното изречение са задължения и права в еднаква степен.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:46

Никой няма такива права - да руши чуждо имущество. Сори, ама и в Конституцята пише, че собствеността е неприкосновена. [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:48

Ежко, говори в по-абстрактен смисъл май или свързано с това право на реакция... Не е ли нарушение и неправилното паркиране? Нарушение е...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:49

или пък Общината, чиято "собственост" е тротоара, да праща служители да дерат колите на неправилно паркиралите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:53

Нарушение е. Как да не е нарушение. Неправилното паркиране е нарушение. Дрането на коли е нарушение. Побоят върху този, който дере коли също ще е нарушение.

Нали за това говоря - че така нарушенията стават като една лавина, която помита обществото...

Ако човек си потърси правата по законен начин, тогава гради, а не руши. И ако повече хора, вместо да рушат, залеят общината с мирни граждански протести и молби, тогава пак ще се чуе този глас, ще се идентифицира този проблем.

А така, всеки дере, а проблемът няма да се разреши... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:57

за това не се ли съгласихме вече? [smilie3]
макар че, наскоро в друга тема по повод една петиция ми бе много убедително обяснено, че в България мирните граждански протести, молби и тн. не вършат работа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 13:00

А саморазправата върши ли работа?

САМО - РАЗПРАВА

Днес ти ще се саморазправиш с някого. Утре друг с теб.

И ще сме САМИ - не граждани, а животни в джунгла... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 13:03

ами то вече донякъде си е така... Малко хора залагат на учтивото поздравяване и диалога...всеки се е наточил, че с един хубавичък скандал по-лесно ще получи това, което иска...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 13:03

което може би е обратимо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.