Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Проверка от страна на полицай
Автор: djart   
Дата:   07-12-08 14:51

Добър ден на всички. Случвало ли Ви се е на Вас следната ситуация и законна ли е тя ?
Слизам от троля в София и минавам подлеза въря си с очилата и раницата.. пред мен полизай и полицайка. " Добър ден, документи за проверка, лична карта " казвам " добре ", провери ги и " за Пазарджик ли ще патувате сега ? " и аз " да ",той " носите ли и позлвате ли на*коти*и или ма*иху*н* " и аз " не " и той " никога ? ", " да, никога ", той "елата настрани, моля", да не сме на центара на пътеката " изпразнете джобовете, портфей, всичко " отвори го и го разтаршува.. имаше пари, каза " приберете си парите " и ми претърси портфейла след това с неговата ръка ме преджоби джобовете от пред отзад, раницата ми също. " Приятно патуване ". " Благодаря ". Въпроса ми е има ли права да ме обескира и да ме пребърква така джобове, раници, портфейли и т.н. знам, че имат право да правят проверка за лична карта и по едно време ми казва " някакът проблем ли има, че ви правим проверка, викам не, ( то какво да кажа др.. )
Мерси за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: yanee   
Дата:   07-12-08 14:57

нищо нередно/незаконно няма в такаописаната ситуация, според мен


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: mtv   
Дата:   07-12-08 15:05

Документи- Да, но да те тарашат- едва ли, те затова ти предлагат доброволно- все едно идеята е твоя - та даже и те се съблечеш, но ако откажеш- няма право, тогава може да прибегне да те арестува за нещо друго ( че плюеш на улицата, напсувал си го, минал си на червено на нерегулиран черен път/кръстопът и кво ли не, даже може и да се спъниш няколко пъти и да паднеш - все по "твое желание")

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: d256h   
Дата:   07-12-08 15:10

Задължително в този случай се съставя Протокол за обиск! Полицая, ако не го е сторил е в нарушение. Друг път като ви спрат така избирате с телефона си 166 и искате от дежурния офицер да направи проверка на полицейския номер с който се е представил полицая! Що мен не ме спрат по този начин, ше ги накарам и до вкъщи да ме закарат, задето не спазват процедурата!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Amigo   
Дата:   07-12-08 15:18

d256h написа:

> Задължително в този случай се съставя Протокол за обиск!
> Полицая, ако не го е сторил е в нарушение. Друг път като ви
> спрат така избирате с телефона си 166 и искате от дежурния
> офицер да направи проверка на полицейския номер с който се е
> представил полицая! Що мен не ме спрат по този начин, ше ги
> накарам и до вкъщи да ме закарат, задето не спазват
> процедурата!



Я кажи каква е процедурата [smilie6] [smilie8] какво ще ги питаш от 166? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-12-08 15:20

Из www.promena.org

Помни, че могат да те обискират само лица от същия пол и то само в районното, в присъствие на поемно лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: d256h   
Дата:   07-12-08 15:27

Колкото повече хора се въвлечат в делото на полицая, той става по-смирен, защото се изпада в дълга формална процедура. Той може да гледа само нещата, които са свободно видими от вън, същото важи и за отваряне на багажник на автомобил, трябва да се състави протокол за обиск. Аз два пъти съм се обаждал на 166, защото полицаите не се държат уставно и искам да се прати втори патрул, тах да провери иначе ще арестувам полицаите принудително. Дежурния изпада в гърч при такива думи и започва да вика 'стой, не прави нищо изпращам Алфа или там нек'ви други. На неуставните полицаи им се дръпва лайното, защото всичко се записва и после се прави вътрешна проверка на действията им.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: d256h   
Дата:   07-12-08 15:32

Много е важен момента с легитимацията, ако не ти покаже надлежно полицейска карта и не се увериш, че е истински полицай... аз минавам в комбат, времената са такива, няма време за губене..
Ей това ми е чувствителна тема....само да взема властта ше тура ред при тия!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: IvoZafirov   
Дата:   07-12-08 15:37

Има разбира се. [smilie21]

Явно си подозрителен. Смени малко стила и може и да не те закачат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: white   
Дата:   07-12-08 15:49

d256h Защо те спират толкова често, да нямаш съмнителен вид? [smilie18] Шегувам се не се впрягай [smilie5] С мен не се занимават и много,много рядко ме спират, почти винаги се разделяме аверската...Ама имам авери куки и оттях знам, как да стъжня живота на редовия полицай, не се е налагало [smilie3]
d256h За коя власт се бориш по-точно? [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: djart   
Дата:   07-12-08 16:05

Дам и аз мисля, че тррябва обиск, но не помня да съм чул думите " Аз съ полицай еди кой си .... " пък и ми беше първата проверка и човек до известна степен се претиснява. Пък аз младеж и с новите цайси [smilie18] добре, че не бях и с апарата, но не смея нещо да се защитя, защото по-голямото претиснение ще дойди като иска да е арестува ... просто ако дебнат някой или имат информация, да уловят някой.. да си имат един документ точно за обиск и така.. да го показват.. аз с държание намекнах, че не е много приятно.. за това ме попита " има някакъв проблем, че ви проверяваме ли ? ", ако кажеш, да ще започнат да се заяждат и т.н. идва другата ситуация, че като те преджобва може да ти предаде нещо в джоба... и след това да каже уж нещо е намерил.. тогава ще се искат отпечатъци, за доказателство. Това ми беше мисълта, че може по този начин да навелче потарпевшия в някакво деяние.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: e-mil   
Дата:   07-12-08 16:47

Има право да те проверява. Независимо как изглеждаш. Достатъчно е да минеш през район, където често стават престъпления.

А иначе по темата - понякога е достатъчно да си държиш на правата според актуалните закони:
Руснак с техния КАТ (ГАИ)

Кратко резюме за незнаещите руски:
- Какво возите?
- Нищо.
- Отворете товарното отделение?
- На какво основание го искате?
- Ние сме КАТ и проверяваме.
- Отзад има стъкло (има предвид, че е с прозорец на микробуса, но катаджията мисли, че вози стъкло).
- Отворете отзад.
- Казвам Ви, че е празно. Дайте протокол за обиск и ще отворя.
- Да дам какво?
- Протокол за обиск.
- Това каква камера е?
- Какво значение има?
Полицаят заобикаля да види камерата, а шофьорът казва на спътничката: "Заключи вратата!" Полицаят се връща.
- Моля излезте от колата отворете отзад!
- А аз ви казах, че въобще не съм длъжен да излизам. Покажете ми протокол за обиск.
Полицаят почти жално:
- Какъв е този проткол?
- Протокол за обиск. Чл. 250 от КОАП (по време на случката е имало такъв член от руския Кодекс за административните правонарушения. Сега е променен на чл. 27.9 )

После идва втори катаджия... и така 10 минути. Накрая не успяват да го проверят. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: autosvet   
Дата:   07-12-08 16:59

На мачове и на концерти редобно ги правят тея неща при това не са и полицаи. Не виждам нищо нередно в това. На летищата проверяват всички пътници, каква е разликата с гарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Pulsar   
Дата:   07-12-08 17:01

Така, така, мам*цата им мръсна... Писнало ми е от "некорумпирани", "изрядни", "в полза на хората"... А не, онази "социална телевизя БТВ" да ми показва разни лигави шапкари онази вечер, че били отказали 70 лв подкуп....

Айде, аман от циркове...

e-mil/
Поздрави за тоя пост и видеото !!! Ще го кача в блога си !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: mayflowerbg   
Дата:   07-12-08 17:07



djart написа:

> Добър ден на всички. Случвало ли Ви се е на Вас следната
> ситуация и законна ли е тя ?
> Слизам от троля в София и минавам подлеза въря си с очилата и
> раницата.. пред мен полизай и полицайка. " Добър ден, документи
> за проверка, лична карта " казвам " добре ", провери ги и " за
> Пазарджик ли ще патувате сега ? " и аз " да ",той " носите ли и
> позлвате ли на*коти*и или ма*иху*н* " и аз " не " и той "
> никога ? ", " да, никога ", той "елата настрани, моля", да не
> сме на центара на пътеката " изпразнете джобовете, портфей,
> всичко " отвори го и го разтаршува.. имаше пари, каза "
> приберете си парите " и ми претърси портфейла след това с
> неговата ръка ме преджоби джобовете от пред отзад, раницата ми
> също. " Приятно патуване ". " Благодаря ". Въпроса ми е има ли
> права да ме обескира и да ме пребърква така джобове, раници,
> портфейли и т.н. знам, че имат право да правят проверка за
> лична карта и по едно време ми казва " някакът проблем ли има,
> че ви правим проверка, викам не, ( то какво да кажа др.. )
> Мерси за отделеното време.

[smilie18][smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тия да не са били от правописната полиция?

Сериозно, не бих им позволила даже да говорят с мен без легитимация.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: penchev79   
Дата:   07-12-08 17:21

доколкото знам лична карта си длъжен да покажеш иначе те арестуват директно (освен ако не им се занимава)
Относно претърсването - имаш право да откажеш, но те имат право да те задържат в районното и там да те претърсят (например ако издирват лице, извършило дадено престъпление)
В общи линии за 24 часа винаги могат да те задържат - над това време вече само с прокурорско постановление.
Така че ти доброволно си сътрудничил, което е добре за теб - вероятно си избегнал арест, съответно загуба на 1 денонощие и разбира се разправията.
Наистина не е приятно, но като гледах в САЩ как арестуват и каква им е процедурата - в БГ направо сме 100 пъти по-демократична държава.
В САЩ те събличат гол, взимат ти всичко, дават ти някви дрехи се едно си в лудницата.. и 1 дума накриво да им кажеш могат да те пребият като куче.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: exo99   
Дата:   07-12-08 17:30

Не се впрягай за глупости.

Има и обратния вариант ако слушаш тези по-горе, че като почнеш да се формализираш , ще прецакаш полицая.

Защото като ти провери личната карта и ти искаш да се състави протокол за обиск / което е правилно/, ще те закарат в районното за да направят обиска там, ще се мотаят още два три часа, после формално ще проведат процедулата, няма да намерят нищо и ще те пуснат.
Но ще си загубил поне няколко часа.

Не си мисли, че полицаите са те преджобвали ей така, само от скука.
Нещо външния ти вид явно е съмнителен. [smile]
Или приличаш на някои.

Ако си бил в казармата, може би знаеш, че е най-гадно да те гонят по устав.
Така че, не си прави експерименти да се заяждаш много с полицаите.
Винаги могат да те заведат до районното под формалния повод, да проверят дали документите ти са истински и да установят самоличността ти. И ето два-три часа поне загуба на времето ти.
А ако откажеш, ще те заведат принудително и то съвсем законно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: exo99   
Дата:   07-12-08 17:32

Ето - и Пенчев79 ти казва същото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   07-12-08 17:46

В Германия тарашат яко по гари и близко до границите и го дават по ТВ като гордост, аз там съм виждал много пъти по многобройните им полицейски предавания. Мен лично са ме тарашили 2 пъти в Германия и 1 път в София в подлеза до гарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: e-mil   
Дата:   07-12-08 17:53

Специално за Pulsar и за снимките му на катаджиите.
Руснакът явно е снимал кола спряна на тротоара и катаджиите го проверват.
Как трябва да се говори с милицията

Кратко резюме:
- Имате ли разрешение да снимате?
- А трябва ли ми?
- Да.
- А според кой закон трябва разрешение?
- Как според кой?
- Питам според кой закон трябва разрешение? Чл. 5 от закона за милицията гласи, че всяко нарушение на правата на гражданите, служителят на милицията трябва да обясни основанието за нарушение на правата.
- Тук не трябва да се снима.
- От кого и как е забранено снимането на пътя?
- Може ли да си покажете документит?
- Може.
- Покажете ги!
- А каква е причината?
- Струвате ми се подозрителен. Може да сте шпионин.
- А-ха... И в паспорта ми ще пише, че съм шпионин?
- Ние можем да проверим.
- Може ли да взема паспорта Ви с мен?
- Не! Не може.
- Тогава моля елате с мен.
- Няма ли да ми върнете паспорта?
- Разбира се! Само да го проверят колегите (носи го до патрулката)
...
- Другарю старши лейтенант, според правилата за движение по пътя, спирането на тротоара е забранено. Така че, моля подведете шофьора под административна отговорност!
- Обърнете се към началството!
- Защо? Всеки сътрудник на милицията е длъжен да го стори.
- А знаете ли заповедта на началството?
- Вашето началство няма право да заповядва нарушаването на Правилника за движение по пътя. От кого е заповедта? От (казва някакво име)?
- Не.
- А от кого? От Стракузин? Назовете името и фамилията на началника!
- А защо трябва да го кажа?
- Има нарушение на правилника - съгласен ли сте?
- Съгласен съм. - полицаят вече нервно пуши.
- Тогава моля отстранете колата от тротоара! По-рано можеше, а сега - не, освен ако има разрешаващ знак.
- Това според някой нов закон ли?
- Не е нов - повече от година.



Публикацията е редактирана (07-12-08 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Tekumze   
Дата:   07-12-08 17:57

Значи ако си наркотрафикант, изглеждащ, като кинозвезда, шанс да те тарашат.....[smilie18]
в смисъл не тарашат всеки.......[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: muha-palamarka   
Дата:   07-12-08 18:28

Ako стила ти на обличане е както казват някой "свлечен" често се случва. братовчед ми изглежда по този начин и редовно го проверяват, даже го хванаха веднъж [smilie18] не че е приятно де, идеята е, че те хората знаят къде да търсят изброените матриали и си правят проверките съответно. Инак и мен са ме проверявали като тийнейджър- тогава бях металяга с кубинки и тн аксесоари [smilie8] и се събирахме в борисова, редовно иззад някой храст се появяваше униформен брат и ни джобеше. Всичко е в реда на нещата, важното е да си чист [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Pulsar   
Дата:   07-12-08 20:43

e-mil /

Благодаря за помощта на руски, но само да вметна, че съм руски възпитаник от 5 годишен та до висшето чак... Нещо като втори майчин език ми е...

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: asahi   
Дата:   07-12-08 20:44

Питаш полицая за имената и РПУ-то.
Записваш ги.
Извикваш случаен свидетел.
Даваш му багажа си да ръчка вътре или ключовете от колата.
Ако ще те джоби демонстративно заставаш с ръце на главата и с разтворени крака.

Ако полицаят наистина има сериозна работа няма да се спре пред тези действия. Ако няма сериозна задача ще те остави.
Обратното е възпрепятстване на полицейски действия или неизпълнение на разпореждане. Може да коства минимум 24 часа задържане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: g06ky   
Дата:   07-12-08 20:53

Az imah podobna slychka na jp garata v Kioln , no men ne mi tarashiha djobovete , a samo dokymenta i bileta mi za patyvane....No do kolkoto mi e izvestno mislq , che nqmat pravo da te tarashat ako ne si arestyvan....Neznam....


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: kudra   
Дата:   07-12-08 21:54

Ченгетата могат да те обискират, където си поискат и колкото си искат.

Не се заблуждавайте ,че това може да става само в управлението.
Ако се налага и в задника ще ти бръкнат.[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: asahi   
Дата:   07-12-08 21:56

... с гумена ръкавица и при повече късмет - с вазелин.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: sail_away   
Дата:   07-12-08 22:35

В Добрич преди няколко години по тоя начин бяха открили един седмокласник с килограм трева в раницата си за училище [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: penchev79   
Дата:   07-12-08 23:14

егати седмокласника [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: matataupa   
Дата:   07-12-08 23:16

Какво против да имам, толкова съм им длъжник на полицаите....[smilie7]

Преди точно13 години за майтап извадих пищака от кобура на един полицай, докато си пушеше пред видеотека... та така. Длъжник съм им[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Lalinda   
Дата:   07-12-08 23:20

Преди двайсетина години, една събота вечер, ме обраха в парижкото метро... Имах около 500 франка в портмонето и изведнъж останах без тях, а останалите си пари държах в клон на банката в Студентския град, тъй като управата на общежитието, в което бях настанена (La Maison du Cuba) не гарантираше, че няма да ме оберат и на място... Та, оставах един ден, до понеделника, в който можех да тегля отново, без пукната пара и реших да поискам назаем от портиера на общежитието, тъй като си имах разни планове за ходене по музеи в неделя (исках първо от съседа си от Буджумбура, но той имаше малариен пристъп и говорих с него само през вратата, след малко дойде линейка и го откараха в болница)... Та портиерът бе магребинец, не помня точно от коя страна от Магреба, но арабин, и ме попита разтревожен не са ли ми откраднали и документите? В това време през фоайето минаваше и някакъв негър, много по-черен от портиера, и се спря да слуша... Отговорих, че никога не нося в себе си документи, а арабинът се ококори и ме попита какво ще правя, ако ме проверят за документи на улицата? Тогава пък негърът се ухили до ушите и каза: "Не я ли виждаш, че е БЯЛА, кой ще я спира нея да й проверява документите?".
Така си е - никога не са ме спирали за проверка, нито са ме проверявали за каквото и да е било, където и да съм пътувала, може пък и защото съм бяла...[smilie11]
В метрото обаче често съм виждала да проверяват цветнокожите...

Прочее, като студентка пътувах с мои колеги българи из Унгария и постоянно навсякъде ги заговаряха разни араби - всичките ми колеги бяха къдрави брюнети и брюнетки... много подозрителни явно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: niagara   
Дата:   07-12-08 23:20

А откъде пък са знаели, че ще пътуваш за Пазарджик????[smilie8]


Такива проверки са ежедневие, но кофтито е
ако са те нарочили, да не ти пъхнат нещо в багажника или в джоба[smilie9]
Нека тези, които наистина знаят точно законите и практиката, да посъветват какви свидетели да има и как да избегнеш неочаквано вмешателство.


Виждала съм такава проверка това лято във Валенсия - патрул с кола спря на ъгъла младеж с раница и го пребърка.
Може би просто е изглеждал подозрително - приличаше на мароканец,
а в Южна Испания имат проблеми с вълни от безработни нелегални младежи...


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: asahi   
Дата:   08-12-08 00:03

Май внушавам доверие. Не ме тарашат. Само една руска гранична полицайка веднъж ме обара, включително и пакета. Служебно, без чувства.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: djart   
Дата:   08-12-08 00:08

Мен ме претисни факта, че точно може те да ти сложат нещо в джоба... доказателство с пръстови отпечатаци ( от време на време гледам криминалета ) ами на личната карта пише локацията и е предположил. Вика " Приятно патуване " и гледа на другата посока... цайсити ми бяха точно от събота следобед и ги сложих един път.. то какво стана.. малко тип Майкъл Джексън и със средно дълга коса ризка и раница [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Стоев   
Дата:   08-12-08 00:10

А мен ме спряха преди 3 дни за превишена скорост вечерта в едно село - карал съм бил с 85км/ч., при разрешените 50....
Не вярвам да съм бил с повече от 60-65, не е в стила ми...
Трябваше да се заяждам ли? Че ме спират в тъмен участък, не са се обозначили, дали радара е с валиден стикер за метрологична проверка,....
Нямаше акт или "почерпка", но писах на Дядо Коледа за радарен детектор...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: white   
Дата:   08-12-08 05:14

sail_away написа:

> В Добрич преди няколко години по тоя начин бяха открили един
> седмокласник с килограм трева в раницата си за училище
> [smilie18]

Няма значение в кой клас е, а на колко години е бил,понеже:

- Синко само да съм та видял да пушиш пак, та ти си още само 5-ти клас!!!
- Ама тате и ти си пушил в 5-ти клас!??
- Да сине, ама аз бях на 19 години!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: totosea   
Дата:   08-12-08 15:48

а понеже те господата полицаи четат и се ровят навсякаде та да им кажа ГОСПОДА ПОЛИЦАИ ЧЕТЕТЕ КНИЖКИ И НЕ СЛУШАЙТЕ ЧАЛГА ЗАТЪПЯВА СЕ ОТ НЕЯ не че сте много ..... [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: stormfx   
Дата:   08-12-08 15:54

@Стоев - да те предупредя само, че радар-детекторите засичат само ТР-4 и камерите. Не засичат ТР-4Д. Да не вземеш да влезеш в някакви спорове, че не е твоя засечената скорост, щото не си чул детектора да се обажда [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: Todd   
Дата:   08-12-08 15:58

Гледам тия руснаците - ко става кога американския полицай ти каже -Слез от колата !!!

Викаш , нема да сляза ли ????

Имам познат който в Чикаго както си е купувал вестник са го проснали на земята и са му сложили белезниците .
А после :
- Съжаляваме .Грешка .[smilie19]

И ко ?

Аз не съм против такива проверки но да не са само за отчитане на дейност !!!

Щото при нас тия проверки са мижи да те лажем !!!
Като всичко останало...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-12-08 16:16

djart, преди около година и нещо на Ц. гара в София си чакам автобус 413 за Дървеница, отивам на лекции. По същия начин ме тарашиха пред всички хора, изпуснах автобуса, а той е на високосна. Бяха мъж и жена, тя ме преджоби. Беше ми смешно, защото не се спичам от такива неща, а и нямам какво да крия.

За бъзик им казвам: "Да не мислите, че имам базука в ръкава?" Те се смеят. "Кажете на колегите си от КОС МВР да побързат да ми издадат документите за ловното оръжие, че ми писна да чакам, а от отбора има глоби!"

Е, тогава ме джобиха втори път и за оръжие - много са тъпи, защото като търсят нещо дребно все ще намерят и нещо едро, т.е. оръжие, амаа....

Благодариха ми и ми пожелаха лек ден.

Нищо особено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: white   
Дата:   08-12-08 20:05

chitsujo странни са понякога куките, онзи ден в събота например, спират едни мои хора с джип за проверка,явно е стнало нещо защото спирали всичко живо без камиони. Проверили документите, на всички във возилото,огледали колата и ги пуснали по живо по здраво...Дотук нищо интересно,само дето джипа бил пълен с пушки,които си висели в джипа [smilie18] Интереса към тях бил нулев [smilie5] Моя човек разправя, че първото нещо,като видял,че го спират, било да вземе да вади разрешителните, да не вземат да се спичат...Да ама не, куките погледнали пушките все едно били клони на дървета [smilie18]

Аз пък наскоро ме спират в 1 вечерта на едно недотам осветено място между две села. Ама нали съм си куражлия спрях,изглеждаха като истински полицаи, имаха даже и пищофи[smilie5] Та зяпат те стикери микери, правят се нещо на навъсени, по едно време единия пита:
- С какво се занимаваш?
- С еди какво си...ама викам на колегата трябваше с хероин да се занимаваме, гледай колко пари е едно кило, а ний мъкнем кат хамали за дребни пари, кръст не ни остана...[smilie18]

Куките както бяха едни намусени, като почнаха да се смеят, онзи дето ми проверяваше в същото време документите си забрави мисълта от смях.[smilie5]

Този дето зададе въпроса, спря да се хили и ми вика:
- Абе то е тъй по принцип, ама там много стрелят и бият.
- Верно стрелят,му думам, ама знаят за ко бачкат хората, а ний какво трепем се за жълти стинки...
Онези пак ХАХАХАХАХА, върнаха ми документите, лека мека и чао,всеки кой откъде...[smilie5]
Представям си ако бях попаднал на някой тъпунгери като твойте оперирани от хумор, представяш ли си сигурно щяха да ми разколачат возилото да търсят дрога [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка от страна на полицай
Автор: niagara   
Дата:   08-12-08 20:13

Нека си вършат работата хората...[smilie24] ...ама верно, зависи какви ти се паднат[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.