Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: Eeyore   
Дата:   04-12-04 00:17

Преди малко ми попадна някакъв каталог на Метро, и там видях въпросната машинка! Някой да има впечатления от нея?Струва ли си за цената 369 лв без ддс!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: mapex   
Дата:   04-12-04 00:53

Зимай добра е машинката има силен обектив и е бърза, има си и недостатъци, но за парите е супер

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: RebelAct   
Дата:   04-12-04 15:01

Би ли посочил недостатъците. Мен също ме интересува този модел

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: Svilko   
Дата:   05-01-05 08:48

RebelAct
има си и недостатъци, това е ясно. Ако съдим от брошурата на МЕТРО, там са поизлъгали за едно нещо а друго са написали от характеристиките на апарата което не е точно така. Та за какво иде дума:
1. В брошурата пише "видеоклип СЪС звук", да ама НЕ, този модел не записва клиповете със звук.
2. 500 снимки със алкални батерии, е това вече си е луда работа [smilie10] . Аз пробвах с оригиналните батерии (Panasonic), и направих 50-60 снимки.

От това разбира се има изход, купих си допълнително срещу 80лв, 4 бетрии SANYO NiMH, 2300 mAh и зарядно към тях, с което си реших проблема с батериите.

Иначе апарата си е готин, има доста настройки, прави хубави снимки, и е с много-бърз старт. Ако не държиш на звука за клипчетата - взимай го! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: scrap   
Дата:   05-01-05 09:44

аз имам Z3 и съм доволен..ама да знайш само че с тоя зуумец няма да ти бягат и аберацийките[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: SanniE   
Дата:   05-01-05 09:59

az imam z10....dovolna sum....verno lkipa nqma zluk ama mene klip ne mi trqbva taka 4e mnoo ne me greee....verno pravi po 60 70 snimki s edni baterii....mnogo burz start verno, macroto e super dobro,,,,,az sum dovolna vsi4ki novi snimki sa mi ot nego ako iska6 hodi na profila mi da vidi6 rezultata i kakvi snimki pravi

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: Svilko   
Дата:   05-01-05 10:29

sannie

ne moga da namerq tvoite snimki, ne moga da gi otkriq [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: psychonaut   
Дата:   06-01-05 23:02

Много приятен апарат за цената си - 420лв. Снимки от него съм накачулил тук http://free.datacom.bg/browse/rastafire2/Rila%2003-06.01.2005/
Имайте предвид, че го взех часове преди да почна тези снимки и не съм се запознал много добре с него. За по-малко от секунда след включването е готов за снимка. измерването на експозицията може да е spot или multi-segment (точка или зона), може да прави по 3 кадъра (bracketing).Поддържа еквивалент ISO 64/100/200/400 чувствителност (авто или ръно).Светкавицата има няколко режима - auto, запълваща, red eye reduction, може да се наглясява компенсация. Има пълно авто, полуавтоматични (различни комбинции) и изцяло ръчни настройки + режим за залези, портет, приоритет на блендата, и още разни подобни. Прави серия от кадри, като може да нагласява фокуса след всяка снимка. Има възможност да повтаря всеки кадър по 3пъти с различна експозиция (стъпки от по 0.3 Ev)С едни батерии тошиба алкални изкара 180 снимки на fine без светкавица, 1280x960 + 4 клипчета от по 30ина сек. Дисплеят може да не се ползва, за икономия на батериите, визьорът показва това, което излиза на снимката (рефлексен е). Има симулация на широкоъгълен обектив. Увеличението е много добро, дори и цифровото - не замазва много, но статива е задължителен при zoom повече от х8-10. Има режим Vivid Colors който усилва цветовете, ако е необходимо, има ръчен/автоматичен баланс на бялото... и т.н. :) Макрото е страшно - можеш да залепиш обекта за лещата, но тогава попада в сянката на обектива :) Недостатък е, че когато скоростта на затвора падне под 1/250 трябва много да се внимаваш да не мърдаш, защото се размазва кадъра (няма anti handshake). Също е пропуск е че не владее 1024х860 формата. Не ми харесва, че няма и зарядно/акумулатори в комплекта, а и самият апарат не може да зарежда. Менюто е лесно, но можеше да направят няколко бутона за които сам да определяш функция - досадно е да минаваш от теле- към широкоъгълен с по 5-6 маневри в подменютата. Глупаво решение е и 16мб карта в комплекта, която събира 6-8 големи снимки, но за 120 лева се купува 1ГБ СД флаш, който може да се ползва и в МП3 плейър, GSM и като removable HDD. За нощните снимки и светкавицата не мога да кажа много все още.



Публикацията е редактирана (24-01-05 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: mooneclipse   
Дата:   07-01-05 02:13

И аз от две седмици имам същия и съм доволна от снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: LIMPARA   
Дата:   05-02-05 23:49

Imam edin vupros.Naskoro si vzeh tozi aparat ama ima li efecti - t.e negativ sepiq i tn.Ako ima opishete kade se namira shoto az ne gi namerih

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: scrap   
Дата:   05-02-05 23:54

LIMPARDA цъкаш na менюто на 3-тата страничка и от colour mode [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: LIMPARA   
Дата:   06-02-05 10:27

oks namerih go ama nqma negativ nali
a i trqbva gore tova kadeto se vrutka da ne e na auto nali!!!!a tiq "p,a,s,m" za ko sa che v manuala mnogo ne razbrah!!!Blagodarq predvatitelno

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: scrap   
Дата:   06-02-05 10:33

не,няма..има само Natural Colour,Vivid Colour,B&W и Sepia

P-напълно хафтоматичен режим(блендата и скоростта са от апарата)
А-приоритет на бленда от теб,скоростта е от апарата
S-скоростта от тебе,блендата от апарата(като сделка звучи,а?[smilie5] )
М-блендата и скоростта от теб


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: RAMZE   
Дата:   06-02-05 11:01

Лъже в цветовете,светкавицата гори,ама така качествено прегаря че трябва да я сложиш на -1,5 за да ти докара нещо сносно.Относно издържливост:300 кадъра на светкавица и няма никакво намерение да свършва тока - 2300мАч. батерии.
Но за цената си е супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Konica Minolta Dimage Z10
Автор: LIMPARA   
Дата:   06-02-05 14:42

blagodarq !!!ako imam vuprosi nali moga pak da se oburna kum vas!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна