Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 12:58

asahi- абсолютно си прав,и считам, че не е редно да ангажирам конкретен човек с моя снимка, но от друга страна ако получа коментар, от мен зависи дали и как ще го вземо под внимание[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: icicle   
Дата:   17-10-06 12:58

asahi, Тед,

Може да не отдавате никакво значение на точките и гласуването, и сигурно сте прави, но така или иначе те съществуват и се явяват някакъв критерий тук.

Та, проблемът е как този критерий да стане по-обективен, а не изкривен и неадекватен[smilie7]



Публикацията е редактирана (17-10-06 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: AnyBodyGirl   
Дата:   17-10-06 12:59

Асаши,
аз също не обръщам внимание на гласуването по много причини, но една от тях е, защото не съм убедена, че не е предубедено[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 13:02

Кое според Вас е по- добро- да имате точки със списък на далите Ви ги, или коментари или"Workshop"-ве/Редакции" на Вашите снимки??Или и двете??Не мислите ли, че ще стане доста по-забавно и приятно, без да се намесват Админите??[smilie24] [beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Lalinda   
Дата:   17-10-06 13:10

И това няма да помогне, защото хората си гласуват по групички... Ти на мене, аз на тебе - какво значение има някакво си icq? Нима не биха могли да си пращат лични съобщения помежду си, че вече са качили снимката си?

Невъзможно е да се спре. Просто няма как. Ако им трябва, и SMS-и ще си пращат.

Най-смешното за мен, че анонимните автори тук са паралелно неанонимни в съседните сайтове, където групите им действуват по същия начин...

Не виждам как би могло да се спре.

Един от начините е обаче да не се допуска снимки качвани другаде в български сайтове, в които се гласува за тях, да се качват и тук, и авторите сами да избират къде да качват.

Лично аз качвам различни неща в различните сайтове, и не задръствам пространството с едни и същи работи, показвани пред една и съща публика с цел да бъдат гласувани два пъти от нея [smilie11] [smilie11] [smilie11].

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: terminator   
Дата:   17-10-06 13:12

Phoki, идеята ми беше че който и сега слага наляво и надясно !!! и +++ без да се замисля, едва ли ще го сбърка Ctrl+C -> Ctrl+V

Аз например не пиша коментари, едно че нямам достатъчно време, друго и аз все още се уча и не съм профи та да давам акъли, просто с няколко +++ отбелязвам, че дадена снимка ми харесва, ако ми харесва много - пиша и по някоя дума. За снимките които не ми допадат или не разбирам - там си мълча и не гласувам.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: delchev   
Дата:   17-10-06 13:13

Lalinda [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 13:17

terminator-аз също гласувам анонимно/виж ми профила/, но казвам, че сами можем, ако искаме, ако- не, само ще си хленчим[smilie24] [beer]

Lalinda- какво по- точно ще промени твоето предложение?Само ще разводни "ширата"[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: deyo   
Дата:   17-10-06 13:37

Списъка с хората, които са гласували за дадена снимка ще извади наяве доста от групичките по ICQ!!! Всеки ще може сам да си направи извода, след като види, че примерно за един автор гласуват едни и същи хора.
От друга страна, колкото и на някои хора да не им пука за гласовете, именно гласовете и точките правят селекцията в този форум, така че за мен са важни от гледна точка на това, че благодарение на тях могат по-лесно да се сортират качествените неща.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: slivenski   
Дата:   17-10-06 13:44

Автор: deyo
Дата: 17-10-06 13:37

Списъка с хората, които са гласували за дадена снимка...
-------------------

Това го прадлагам от една година, ама никой не обръща внимание... Не че е кой знае какво, но поне ще се видят някои работи...

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 13:51

deyo, slivenski- това което казвате, го знаете или предполагате, че е така?Защото и в идиния и в другия случай не разбирам, какво ще промени това???[smilie24] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: slivenski   
Дата:   17-10-06 13:58

Phoki, това да се вижда кой е гласувал за дадена снимка ще направи две неща според мен...

Първо ще накара гласуващите добре да преценят за какво и как гласуват /никой няма да иска да види името си в списъка на гласувалите за някоя боза или чифт не дотам добре заснети голи цици/, което ще повдигне малко естетическото ниво...

Второ, ще може да се види дали съществуват т.н. групи, което ще накара всички да мирясат на тая тема...

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (17-10-06 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Lalinda   
Дата:   17-10-06 13:58

За година и нещо, откакто се регистрирах, бяха направени доста въведения, които не са повишили качеството на снимките, а само са стимулирали групиранията...

А какво ще стане, ако и коментарите са анонимни? Ще има ли sup-sup-zup и +++, тоест рапортувам, че гласувах?

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: vladimir666   
Дата:   17-10-06 14:13

Не мен ми се струва , че май бистрите повече политиката на сайта , отколкото снимате. Май повечко точките ви интересуват отколкото снимките.

Кофти е така.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: deyo   
Дата:   17-10-06 14:21

vladimir666, на работа сме пич, няма начин [smilie5] Мислиш ли, че щях да кисна тука в това хубаво време, ако не бях на работа?! Да не съм луд?! [ezik]

Иначе за промените - според мен някои имаха ефект, и то осезаем. Показването на гласувалите , освен нещата, които е споменал slivenski, ще направи излишни и коментарите от сорта на +++, !!! и т.н. Както казах, на мен ми е любопитно да видя кой е гласувал за моя снимка, не защото после ще тичам да връщам гласове наляво-надясно, а защото ме интересува дали примерно kolov, или nsirakov, или някой друг от любимите ми автори е харесал моя снимка. И да, одобрението е важно за мен, тъй като аз се смятам за ученик тук. Не виждам нещо лошо в това. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: belphi   
Дата:   17-10-06 14:25

Тинман, идеята си я бива[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: SKY   
Дата:   17-10-06 14:26

Ако се съчетаят предложенията от по-горе може би ще се получи нещо:
1.Анонимна снимка в продължение на ПОНЕ 24 часа
2.Анонимен рейтинг - т.е. ще има рейтинг, но няма да се знаят точките на снимките (може и без това, мисля)
3.Снимките да нямат директен линк, докато са анонимни
4.Открито гласуване по 2 или 3 различни критерия - композиция, естетика, техническо изпълнение, оригиналност и т.н. Така гласуващите може би повече ще се замислят като оцянават дадена снимка.
Ами това е...
И без (2) мисля, че ще помогне нещата да станат по-обективни
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: valetvitor   
Дата:   17-10-06 14:26

Аз гласувам ЗА това предложение. Колкото по-анонимно, толкова по-добре. Много хора гласуват просто защото дадена снимка е на някой автор, а не защото са я харесали кой знае колко. Не казвам, че всички са така, обаче съгласете се, че са доста.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: SKY   
Дата:   17-10-06 14:28

Анонимно за АВТОРИТЕ, но
ЯВНО за гласуващите! [smilie24]
И най-добре наистина да има критерии [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Lalinda   
Дата:   17-10-06 14:32

Проблемът е именно в ТОЧКИТЕ, не в снимането! Защото хората започнаха да снимат (или показват) единствено това, което е ТОЧКУЕМО.

***

Малко история от участието ми в този сайт, доста периферно, именно заради непрекъснатите нововъведения, КОИТО НЕ ПООЩРЯВАТ СНИМАНЕТО И СПОДЕЛЯНЕТО.

Впрочем, идеята да се регистрирам тук ми бе дадена от потребител, който бе много популярен тук, но и той от година насам не е качил нищо!!!

Та, първият ми шок дойде от изумително сложните правила (не познавам предисторията им, регистрирах се в средата на юни 2006 г.). Дълго време не можех да схвана идеята с местенето в албум Избрани, просто си качвах по три снимки на ден, по някое време, като понасъберяха стотина точки, ги премествах в Избрани (практика, твърде различна от основната тук, но тогава нямаше ограничения в гласуването). Понеже схванах, че по-високият рейтинг дава право на повече кадри в Избрано, показах и неща, които ловяха окото. С други думи, след десетина дни вече имах право на 3 снимки на 5 дни. Не показвах неща, които бях показвала другаде, и не познавах никого!

Втори шок - за снимките не се гласува, преди да са Избрани!

Ами, какво да кажа - дори да ги пращах в Избрани, те вече не събираха заветния минимум, понеже - именно - не познавах никого....

Трети шок - анонимно представяне. Същевременно - анонимни автори тук заливаха със същата неанонимна продукция паралелния български сайт...

Четвърти шок - повявата на чалги в топа...

Пети шок - появата на депресарски мазни, както им викате тук, в шопа...

Следващите шокове реших да си спестя.

Престанах да гласувам за неща, видени другаде. Нали не са тук, според вас, заради точките, а за да бъдат видени?

Пък и мястото ми вече не бе тук...

"Сбогом, и благодаря за рибата!".

От година не качвам нищо, ще местя в Избрано разни неща отпреди, докато се свършат, но някои от тях си остават и с нула точки...

Регистрирах се, за да показвам, но както бе казано по-горе, ако нямаш ТОЧКИ, НЕ ТЕ ВИЖДАТ.

Е, понеже предпочитам да ме виждат, а не да си извоювам виждане с разпращане на депеши, реших да качвам там, където ме виждат и без депешите...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: AnyBodyGirl   
Дата:   17-10-06 14:38

Скай,
Идеята да не се виждат точките, когато една снимка влиза за гласуване е за да се избегне инерцията на гласуването. Много хора постъпват така:
Виждаш снимка без глас и изобщо не отварящ, виждаш снимка с рейтинг Б 20 точки и отваряш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: SKY   
Дата:   17-10-06 14:55

Мдам, правилно, включваме я! [smilie24]
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Jamess   
Дата:   17-10-06 14:57

Виждаш снимка без глас и изобщо не отварящ, виждаш снимка с рейтинг Б 20 точки и отваряш
................................................
Мдаа, така е, AnyBodyGirl...

tinman , подкрепям напълно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: pmartinov   
Дата:   17-10-06 15:08

.








Едно изкуство което се разбира единствено от автора си е достойно само за съжаление...





.

/това е реплика която вече не може да влезе в затворената тема/



Публикацията е редактирана (17-10-06 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: eXile   
Дата:   17-10-06 15:10

Ех, много шок и ужас в тая тема[smilie21]

Аз имам следния стратегически въпрос...

Ако тази гениална система бъде въведена според вас какво ще стане с рейтинга?[smilie21]

Аз пък не подкрепям[smilie23]

Кои са ТЕЗИ с групичките по кю-то?
А?
Кои?
Все говорите за ОНЕЗИ, онея там... Дето всички ги знаем кои са, ма май без мен само, щото аз не знам и ми е много интересно.
Кои си гласуват по кю-то? Конкретно?
Кои не са си заслужили многото точки или точките в рейтинг Б?
Кои гледат точките под тъмбнейла?
И откога четете мисли за да знаете кой какво прави и какво гледа? Тя телепатията по нашите географски ширини много се тачи и всеки все знае другия кво казал на гошо, пешо, за коя снимка гласувал, пък кои точки гледал, па какво гледал за да отвори снимката...

Голяма конспирация...

Празните мисли на един празен човек продължават гледайки профила ми в култа, където всичко е прозрачно и си има един контингент от десетина души (а това не е малка цифра предвид точкуването в култа), които са гласували за повечето от снимките ми И интересното е, че на нито един от тях му нямам кю-то и не съм си драсвал и ред... Зарежете тези тъпи конспирации и тъпи точки, снимайте, качвайте, показвайте...
Точките са най-малкото, което ви дава този сайт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна