Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 Принтер за директен печат?
Автор: fastman   
Дата:   16-09-05 23:09

Добра вечер на всички. Моля препоръчайте ми принтер с добро качество, като най-важния момент е , че ще се ползва без компютър. Да рисува сравнително достоверно, да няма странни измествания в цвета.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   16-09-05 23:55

за какъв апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fastman   
Дата:   17-09-05 00:03

Фуджи 5500. Качеството на принта не е най-важното![smilie5] На първо място- да е дурако-устойчив, да не се запушват глави и т.н. и да има понусими оригинални консумативи. Посленото , точно защото проблеми с принтера са крайно нежелателни.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   17-09-05 00:30

И аз търся подобен, ама и с качество на принта.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Boby_   
Дата:   17-09-05 00:31

[smilie5] Като гледам реакцията на гилдията в темата за цената на копирането, май и аз вече търся. Ако намерите, говорете за три. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: navy   
Дата:   17-09-05 00:32

ip4000 печата директно вързан за апарата по USB. Много удобни менюта на ЛСД екрана на фотото. За Фуджи не знам, той е Канон [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fastman   
Дата:   17-09-05 11:24

А някаква идея за лазерен? Да не е фотопринтер, просто да печата там нещо цветно и да работи дирекно от апарата. [smilie2] Аве що се хванах с лаици- повече никога. Всичко тва не е за мен.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: asahi   
Дата:   17-09-05 14:14

Към днешна дата няма такъв лазерен принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fotocolor   
Дата:   17-09-05 17:23

Всичко от Канон IP серията.От моделите;
IP 4000
IP 5000
IP 6000D
Всеки един от тези принтери е ВЕЛИКОЛЕПЕН.Отличен печат,страшно качество.Потьрси в темите назад много сме дискутирали специално за тези принтери.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: plamennk   
Дата:   17-09-05 17:44

fotocolor
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   17-09-05 18:15

Бе аз пак да попитам, че изчетох де що намерих вече [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Та за тези малките термосублимационни принтерчета за "пощенски картички" от серията Selphy CP на Canon, някой има ли идеята за цената на консумативите, че не можах да намеря нищо из БГ сайтовете [smilie2]
Колко струва картриджа и пакетчето фотохартийки, колко снимчока печати с едно зареждане на касетката, има ли ги да се продават по отделно и изобщо някой виждал ли е нещо за тях?
Иначе ги гледам ценичките в bhphotovideo, ама у БГ не намерих [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fotocolor   
Дата:   17-09-05 18:22

Стоев,скьпо излиза-0.55-0.60лв на брой.Фолиото с мастилата вьрвят комлект

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   17-09-05 18:27

fotocolor,
рядко използвам принтер.
Каквото и да си купя друго - май ще засъхне ако не се използва примерно месец-два, а тогава какво да правя?
Не за първи път рева из форума за принтер, дето не се спича, ако принтвам рядко, а този на такъв ми прилича, освен това не държа на големи копия, които рядко ще потрябват на любител, а за тях фотоателиета има много, дето ще получа качество за цената му.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Mimic   
Дата:   17-09-05 18:31

Стоев, 25 долара за 108 хартийки и мастило

http://www.amazon.com/gp/product/product-description/B000265DJA/ref=dp_nav_0/103-6632073-9200649?%5Fencoding=UTF8&n=172282&s=electronics

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: darko   
Дата:   17-09-05 18:57

fotocolor - имам няколко въпроса към теб

знам от предни теми, че имаш принтер Canon от серия PIXMA и че ползваш неоригинални консумативи. та въпроса ми е - колко пъти си ги зареждал патроните с неоригинално мастило и има ли запушени дюзи до момента?

от един сервиз ми казаха за тези модели на Канон, че дори да ползваш оригинално мастило принтерската глава е разчетена за до 10 смени на комплекта мастила - т.е. след това няма да бачка и трябва да си я смениш (аз обаче не съм видял нито в БГ нито в чужбина да продават отделно Print head). Ти имаш инфо по въпроса с главата?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: plamennk   
Дата:   17-09-05 19:00

Стоев да ти кажа аз какво направих на старото Ксерокс де го имам. Махам патроните с мастилото и ги запечатвам хубаво с тиксо(от по дебелото) вадя главите и ги промивам хубаво с топла вода, докато спре да пуска мастило от дюзите (пробвам с мека бяла салфетка), подсушавам хубаво.
Така принтера стоя близо полвин година и после никакви проблеми.
обаче тоя номер става само с принтери с отделни мастилници и глави.
Каноните дето ги комантираме толкова са точно такива, и за това предполагам че с тази процедура няма да ти съхне нищо [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   17-09-05 19:07

plamennk,
а нещо за термосублимационните?[smilie11]
там май не се налага специално съхранение..

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: sagitarious   
Дата:   17-09-05 20:12

Термосублимационните принтери са отговора на вашите нужди. Сравнително ниска цена на принтер и поносима цена на консуматив, зависи от типа на хартията, дали е на лист или на руло. Различните марки са с различни цени. Мога да говоря само за Olympus. P-10 400 лв. цена принтера има и разли4ни комплекти с апарати и хартия на преференциални цени, консуматива за 10/15 с печат за 45 сек на USB и апарата трябва да поддържа Picture Bridge, 80 ст. за лист всичко, хартията се продава заедно с фолиото за печат. Новият им принер P-11 ще е по-евтин 330 лв със същия консуматив. За работа за паспортни снимки и за лични карти е перфектен, за любителски снимки.... според джоба ви. 12 хил цвята за 30 сек. супер ще е. Познавам фотоателиета, които са направили 15-20 хил копия на такива принтери, нямат никакви дертове. Ако има интерес: dimitarpopov@mail.bg
p.s. има и стандарт А4 при принтерите, комбиниран с А6 едновременно

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fotocolor   
Дата:   17-09-05 21:57

Не крия че сьм фен на Канон.Мастилата които ползвам са на Инктек.Преди сьм пьлнил15-20 пьти мастилниците с такова мастило.Сега си купувам готови патрони по5.50лв.Колкото до траенето на мастилниците при ИП-серията мастилото не се излива директо от мастилницата в/у хартията както е при постарите модели.Имахме принтер който от 1ноемри 2004 до началото на ОПТО салона през април не беше пускан,но като го вкл. никакьв проблем-работеше перфектно.За други марки не мога да коментирам тьй като работя само с Канон

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: darko   
Дата:   17-09-05 23:22

какво имаш предвид не се излива директно в/у хартията - че как да се излива?

аз също съм им "хвърлил око" на тези мастила (засега обаче ползвам само хартия на Инктек - Premium Photo paper и съм много доволен). Гледах въпросните мастила във Вали ама не бях сигурен в качеството преди ти да ми отговориш (не че сега съм сигурен [smilie3] ама ще ги пробвам с по-малко притеснение). Нещо друго да те питам fotocolor - имаш ли идея колко време ще се запазят цветовете с тези мастила (канон дават към 50 години с техните)?

Това което писах по-горе, за 10-смени го научих от printeri.com - познати ми казаха че си разбирали от работата и аз им повярвах. Явно обаче са сгрешили, щото ти си счупил рекордите с твоите 15-20 зареждания :)
Между другото ти виждал ли си да продават Print Head отделно?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: plamennk   
Дата:   17-09-05 23:42

главите са отделно от мастилниците. На моя ксерокс му дават 10000 копия на главите. мастилото се излива в главата тя си го пръцка на хартията.(бих казал че главата го изпомпва от мастилниците)
Аз също ползвам мастила на интек и съм доволен от тях

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   17-09-05 23:44

Благодаря за инфото[smilie24]
Освен приемливо качество, за мен е важно преди всичко принтера да може да стои изключен дълго време и да не се налага да побългарявам мастилници/глави чрез облепване/държане в хладилник/в съд с течност и така нататък, а просто да го използвам, когато ми потрябва.
Не бих ползвал функция за директно печатане от апарат, нито искам да го влача за гъзария или търговия със себе си.
Ако по-голямо форматен има по-изгодна използваемост в частта себестойност(принтер)/консумативи, в смисъл че "пощенски картички" може да се принтват и на голям фото принтер, то ще се радвам някой да ме светне.
А ако някой форумец има и оферта, дето не му се пуска тук заради рекламата у сайта, нека я хвърли на мейла у профила ми[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: ecobo   
Дата:   17-09-05 23:52

Аз си задръстих главата на един Канон i550 с мастило на Инктек. Запушиха се четири дюзи на магентата и принтера почна да прави изключително гадни линии. А главата струва по-скъпо от нов принтер (поне така ми казаха от Кантек). Щях да се спукам от яд, щото принтера беше на 2 месеца, но имах оригинални патрони, сложих ги и след като изпечатах 2 формата А4 снимки, магентата се отпуши. Принтера си работи перфектно до ден-днешен, но никога не съм му слагал неоригинални мастила след тая случка.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: fotocolor   
Дата:   18-09-05 08:59

Има момент на зареждането-когато почне да капе мастилото отдолу просто се изхвьрля

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: MAX-1   
Дата:   18-09-05 10:28

Ела вземи моя, Епсон 1290 , пе4ата в широ4ина 33см.дьлжина колкото искаш , просто ми се обади за повеце подробности 0888851928



Публикацията е редактирана (18-09-05 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: darko   
Дата:   18-09-05 14:34

fotocolor - ти от къде ги намери патроните по 5.5лв? за тези 15-20 презареждания успя ли да засечеш средно колко страници А4 се отпечатват на зареждане (на мен ми е ясно, че все някой от цветовете ще свърши първи и затова те питам горе-долу) - или колко струва мастилото за 1стр. А4 при макс. качество със Инктек мастила.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   18-09-05 18:23

МАХ-1,
Епсона не засъхва ли, ако стои невързан към компютър и изключен месец-два?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: plamennk   
Дата:   18-09-05 19:18

vali.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: Стоев   
Дата:   18-09-05 21:21

Вали предлага малко или почти нищо, ако се гледа страницата им, което ме учуди.....
Принтер Sagem ми звучи като жиесемчето на един приятел, който се отърва бързо от него...
plamennk,
дай по-точно линкче, ако имаш[ezik]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: plamennk   
Дата:   18-09-05 22:46

http://vali.bg/article_content.php?group=102&article=4292
това за патрони на интек


http://vali.bg/article_content.php?group=109&article=2482
рефил 1 литър
дето дарко питаше

в консумативи.ком са по по ниски цените ама нещо не им работи сайта

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за директен печат?
Автор: lubo1972   
Дата:   19-09-05 00:09

И аз съм фен на Канон, мисля че IP4000 е супер машинка. Ако ви трябва повече полутон -малко нагоре в моделния лист има със повечко цветове. От опит обаче съм се убедил, че неоригиналния консуматив води до проблеми рано или късно. И после нова глава от Кантек /сервизна част се води, затова не с епродава в магазините/ за солено количество левчета :-)Епсъните като че ли държат повече на 'чужди' боички.

Отговори на това съобщение