Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: japanese   
Дата:   12-04-05 02:11

az ste vik kaga che sled kato vchera otdelih cial den i si testvah vsichkiye obektivi na NIkona stigan do zakluchenieto che da pravish testove ne e lesno :) i vazmognostite za greshki sa ogromni ...tova za L seriata e trudno da se poviarva che Sigmata e po riazka .. no savet za vsichki koito testvat vseki test povtorete 3 pati !!!!!!!!!!!!i togava vadete zakluchenia

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   12-04-05 11:17

"EF 17-40/4L дава по-добра картинка за предпечат "
Това как да се разбира?

Не знам какво и как снимаш, но точно 17-40L има чувствително повече CA сравнен с тези обективи от L серия с които съм работил /24-70/2,8L, 70-200/4L, 70-200/2,8L/. Това е факт, който констатират всички снмащи с този обектив. Има категорично повече CA и от споменатия Tamron 17-35, който действително е добре оптимизиран за работа с DSLR-и.
17-40L е относително стара разработка като оптична схема и това не ме учудва изобщо. Неговата сила е в друго - здрава, стабилна механика, добра рязкост от край до край, много малко flare при работа в контра и добра оптична схема, която осигурява доста равномерна рязкост при различните фокусни разстояния.

Рядко споменавана истина е че на бленди 8-11 разликите в рязкостта /особено в центъра на кадъра/ между обективите от "нисък и среден" и "среден и висок" клас съответно, са в пъти по-малки от разликата в цените им - понякога дори неосезамо малки. Истината се вижда когато отвориш блендата докрай или снимаш на контра или пробваш да фокусираш в някоя тъмница - тогава високия клас почва да "говори".

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: x.files   
Дата:   13-04-05 00:03

Как снимам съм писал по-горе.

И понеже при моя начин на работа (репортаж & от време на време студио - VISATEC)
"cromatical aberation" на практика не се забелязва по начина в степента представени тук и на малка част от многото фото - сайтове в Internet, то тогава да се замислят тези с горепосочения проблем, които си нарекъл с анонимното "всички" ...

Те очевидно имат накакъв проблем - не аз.

Аз повече просто няма какво да кажа.

А иначе който каквото иска да вярва.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна