Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: 6tuka   
Дата:   12-04-05 13:55

[smilie7]Не мога да ви разбера[smilie8] винаги ли трябва да ви вълнува материалната изгода?!?[smilie7]
А да направите нещо ей така за престиж,за вас си ,за това в професионалната ви автобиография да пише 4е ваша снимка е била представена на този конкурс(макар че това не е толкова алтруистично,а по скоро пресметливо)?!!!?,все пак става въпрос за представяне на България,а не толкова на авторът!!!!
Аз бих участвала,ако имах достатъчно добър кадър,за съжаление точно по темата нямам[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: Amigo   
Дата:   12-04-05 14:01

Ех, borissov, borissov...[smilie2] Левски, защо мислиш, си е написал в тефтерчето "Народе" с няколко удивителни[smilie2] https://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gif Ама то тая тема не е за тук май...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: volokin   
Дата:   12-04-05 14:03

щука, а ти как мислиш, кое е типичното ''чистото'' българско лице, кои са признаците? Аз доколкото знам още има спорове българина по-славянин ли е от българин, като последните две са със съвсем различни признаци. Това доколкото знам го е имало в близкото минало...в една немско говоряща държава [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: borissov   
Дата:   12-04-05 14:09

Абе за навсякъде си е тази тема...Щото скоро в България няма да останат свестни, интелигентни и образовани хора, всички бягат. Единици сме тези, които имаме намерение да се върнем.
Това са зверски сериозни проблеми, които засягат всеки един от нас, и трябва да се борим, кой както може. Пък било то и с калашници и изпращане в концлагер на попфолк гилдията, ако трябва. Простотията и циганията се превърщат в основна характеристика на България, заедно с киселото мляко (или както невероятно гнусно го рекламират мазните французи от Данон, "йогурт", което си е турска дума). Народът се изражда в някакви инертни, безформени душевно, осакатени интелектуално зомбита...
И междувременно една шайка престъпници трупат огромни богатства, възползвайки се от този факт.


А, в този ред на мисли, знаете ли че в момента от 10 родени деца в България, 6.7 са цигански? Коментарът е излишен...

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: 6tuka   
Дата:   12-04-05 14:17

Volokin,
[smilie7] не мисля че трябва толкова да се анализират антропологичните характеристики на "чистото" българско лице.Да не се изпада в такъв буквализъм и да се се прави аналог с "арийската раса",да се определя цветът на косата,дебелината на веждите и формата на очите примерно.В конкура се има предвид(предполагам[smilie7] )!!!) да се улови типично българското излъчване,духовност и нещо чисто специфично,наше си,което го няма в другите народи.
Ти определено си достатъчно широко скроен и мисля че ти е ясно за какво иде реч[smilie7] по-скоро сега си чешем езиците с теб[smilie7]
сега без да си правя реклама ще ти дам пример с моя снимка,която бих изпратила за конкурса,а ти ми кажи дали е по темата[smilie7]
https://photo-forum.net/i/70610&USER_ID=6225

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: volokin   
Дата:   12-04-05 14:39

Щука, първо благодаря за кройката [smilie3]
Сега по темата: много добре разбирам какво искат, дразни ме обаче начина на изразяване, все пак това е национална телевизия и те ако не могат да се изразяват, то кой?????
Та не мисля че си чешем езиците.

А относно твоя портрет, да харесва ми, но мился Българинът трябва да е по-млад, а хубави млади жени има, това май е единственото което мога да твърдя за нас със сигурност!![smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak]

Лично моето мнение е че един автопортрет на Симон би бил доста представителен, най-малкото като се има предвид височината му (казват, пра-пра Българите, които идват от Хиндукуш, сродни на Иранците, били много високи)

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: borissov   
Дата:   12-04-05 14:43

Мда, ама автопортрет....Ще трябва първо да му обясняваш няколко дни кое как да натисне :-)
Все едно Буш да очакваш да може да натисне копчето на апарата:-)

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: 6tuka   
Дата:   12-04-05 15:03

Volokin,
това обещава да стане интересна тема[smilie7]
Аз лично съм си консерва,признавам си и мисля че трябва да се заложи на нещо,което е много специфично за нас,а от миналото ни и битовизма който имам предвид с показаната снимка не се сещам по-подходящо[smilie7] Но въпрос на виждане,може би още не съм дораснала да видя другите неща.
За Симон,който познавам само от снимките му(които са много показателни за таланта му), а предполагам че е отличен актьор също мога да кажа че -да може би е подходящ за събирателен образ,но по-скоро е събирателен образ на младия,талантливия,търсещ и можещ млад човек-малко ми излиза от конкретните рамки за типично БЪЛГАРСКИ образ[smilie7] !
П.С.след толкова комплименти не е зле да почерпи по[beer] този Симон[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: borissov   
Дата:   12-04-05 15:28

Ииии, аз съм прочел "Симеон" и помислих за премиера....Добре съм, добре съм....:-))

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: volokin   
Дата:   12-04-05 16:42

съгласен с битовото! Ама то младото поколение го е обърнало на чалга, а това не е наше типично, поне аз не се смятам за тази част от Българина, предполагам и други са като мен. Аз просто си мисля, не може ли по-млада жена?
А относно съвременния българин, мисля, че картината не може да бъде представена само с една снимка, ако някой успее да го направи по моите представи, то шапка му свалям. Що? Просто един е потомък на Бай ни Ганя, друг на някогашната средна класа, трети е просто рожба на комунизма, сляп или по-скоро ослепен, и тази пословична трудолюбивост май е поосакатена от последният строй. Гостоприемството, май и то се стопява...та такива ми минават през главата. Изобщо не мисля, че Българина е толкова еднороден и май единствената му обща черта е НАИВНОСТТА.
Дано не съм прав.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: nemchev   
Дата:   12-04-05 18:16

аз паък виждам нещата така....ся ще плъзнат едни сбръчкани старци....едни изстрадали физиономий....после аиде да формираме мнението на чужденците за България....е как да стане?аиде едно примерче
https://photo-forum.net/i/53415&USER_ID=6041
може да се отнася за баба Илийца
https://photo-forum.net/i/99394&USER_ID=6041
или пък тва????и в двата случая зависим от тва кои от журито как си представя българина[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: 6tuka   
Дата:   12-04-05 19:06

Nemchev,
може и да е нещо такова в българският му вариант[smilie7]
https://photo-forum.net/i/100813&CATEGORY_ID=1

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: Тони-К   
Дата:   12-04-05 20:49

Струва ми се, че дискусията ни се изплъзва.

Става тя като селекцията на песен която правиха за Евровизия. Там като че бяха казали песента, авторът и визията да са максимално
далеч от всичко българско! Какви ли не ГРАФОмани се бяха събрали, какви ли не ХУМОРисти и БУКВАлисти! Обаче нямаше нищо, което ако не да ОСТАНЕ, поне да мине...
Преминаваме от някакви неясни тълкувания до чист буквализъм - физически или статистически. Наистина, тези които ни ръководят, дърпат не стават за портрета [smilie3] За този портрет не стават и тези, които пълнят статистиките - раждаемост, смъртност, масовост, среден българин, селянин, гражданин и т.н.

Типичният българин е онзи, които повечето от нас носят вътре в себе си, на които се възхищават или подражават, от които се срамуват! Хората, които биха могли да направят такава снимка са малко. Той не се разминава с нас, не ни заобикаля. Това е събирателен образ вътре в нас, събран
през различни времена от различни лица. Ако успеем да го изразим и извадим наяве - тогава сме успели. Трябва да го намерим, и да успеем да го покажем, ако имаме шанс и късмет. Всяка илюзия има реален прототип.
Той не е нито млад, нито стар. Нито богат, нито беден.

Образът трябва да прави връзка със средата, с природата, да може да съществува само тук! Трябва да е траен. Всеки да може да каже: О, това не е испанец/африканец/скандинавец/азиатец.
Трябва да не изразява нито надмощие, нито немощ, нито надменност, нито стремеж, нито дистанция нито достъпност, нито мъдрост,нито глупост, нито охолство или мизерия. Без никакви крайни чуства и емоции.

Струва ми се, че образът трябва да е женски за нашата страна и реалност. Досегашната подобна символика на такива творби също го показва. Образът на лъва или високия азиатец идват малко ретро [cool]
Образът трябва да изразява вътрешна красота и хармония, естествено излъчване!
Това не е най-често срещания образ около нас, напротив!

Предизвикателството е да го намерим и уловим. Той е рядък, трябва да е запазен.
Големите художници са успявали с тази тема. Нека си спомним картините на Владимир Димитров - Майстора.

Написах какво трябва и как аз го разбирам, друг е въпроса какво ще мине или не. Ако не го направим, поне да си го представим [smile]
Надявам се поне да става ясно, че документалистиката, базирана на статистика няма място тук, напротив. Красотата, физическа или духовна е рядка, затова е ценена! Портретът трябва да е баланс между двете.


Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: stoevmobile   
Дата:   12-04-05 22:06

Автор: borissov (извадки от оригинала [smilie3] )
Дата: 12-04-05 13:35
Стига, бе...Обаче масата нагъва шкембе чорба с чесън...
ХЕЕЕЕЕЕ, излових теееее [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]
Ей туй си нямаш -шкембе чорба с чесън, повечко оцет и лют червен пипер - основният ъглов камък на изкуството, дето сутрин освежава мозъка след тежката вечер на творчески експерименти, са го изпозабранили у европата и се консумира нелегално само [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[shtrak] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: Тони-К   
Дата:   12-04-05 23:18

Борисов, за всичко си прав,[smilie24] само не виждам само защо и шкембе чорбата е нещо лошо?[smilie8] Паста и лазаня ли да ядем, че да приличаме на хора?https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/zmvt1463.JPG
http://techhelpers.net/e4u/drink/trink15.gif



Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: borissov   
Дата:   13-04-05 00:15

Не бе, просто органически не мога да понасям шкембе чорба, от малък още ми се повдига само от смрадта й...И винаги съм я асоциирал с плебса :-)
Барабар с бирата, ама това май не трябваше да го казвам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БНТ обявява конкурс за фотография
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-04-05 00:46

Напълно подкрепям силните думи на Borissov.
Какъв портрет и на какъв българин? Май на снимката трябва да се мъдри един задник ....
За изтеклите 15 години се прави замяна на една изкривена ценностна система с някаква друга , която е най-низко връщане към първобитно- просташкото(да ме извини Фред Флинстоун). Азис, Мария, Анелия, Део, Е.Минчев,Мел,Заебне, министър (ха-ха-ха) Чилова и Севлиевски -(ВИС$СИК) и други като тях НЕ са елита на България. Те се опитват да ни наложат , че чалгата е изкуство, че подкупът е нужен , че престъпниците са неуловими за закона и така да ни смажат психически , да ни зомбират и после много лесно управляват. В следващия парламент колегите фотографи ще имат "удоволствието" да снимат в кулоарите "непринуден разговор между Б. Борисов Азис и Цв. Кънчев....
Идва ВЕЛИКден трябва да си почистим държавата не мислите ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна