Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: dokade i dokolko...
Автор: n1x0n   
Дата:   09-04-05 09:28

За хората без талант всяко изкуство е изчерпано още преди да се пробват в него, за хората с талант това не е било проблем никога.
Добрия портрет, добрия пейзаж, добрия спортен кадър, добрата репоретажна фотография и т.н. никога няма да се изчерпат, защото живота е съставен от поредица уникални моменти. Само трябва да можеш да ги ловиш.


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Borisoff   
Дата:   09-04-05 10:01

Е то май не може да стане просто ей така: Дай ми една снимка да видим дали ще намокря пердето и така ще рабера дали е хубава и въздедйстваща! Първо трябва да можеш не само да гледаш, но и да виждаш (като стана въпрос за канал 2001 [smilie3] )

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: canon   
Дата:   09-04-05 11:01

фотос = светлина, графо = пиша, рисувам
Та кое по-точно е изчерпано не разбрах?
Коя част от ?

Гледай светлината и се любувай на нейната красота. Затвори очи и погледни. Това, което си видял преди вече го няма, а онова което ще видиш после, още не се е появило.” Леонардо Да Винчи

И тук някъде е мястото на фотографското изкуство

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: nemchev   
Дата:   09-04-05 15:52

ако ходиш само накино кат те поканят по тж с реклама ..... нормално да мислиш че е изчерпано....ама вдигни си главицата и погледно точно пред носа си ....(в европа)там също се праи кини,при това доста успешно...пък за фотографията няма смисъл да говорим...поо-нагоре вече беше обяснено[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тони-К   
Дата:   09-04-05 17:44

Увеличават се тези, които правят разни вариации по вече направени неща. С друга дума - копирачите. Те се превръщат в спортисти, а тези които ги оценяват и гонят в мас-спортисти, абе масовка направо.[smilie21]

Когато опиташ оригинала, нямаш нужда от ментето.[smilie21][smilie21] [smilie21]

Трябва да се върнеш малко назад, за да се засилиш за скок! (това не значи, че трябва нон-стоп "да твориш" в случая със задна дата).

Нови и оригинални неща винаги е имало и ще има, но малко имат очите, с които да ги видят. За да видиш новото, ти трябва ежедневно да можеш да виждаш онова старо, което не е фалш, случва се покрай тебе и си заслужава да го хванеш. Ако фалшът тържествува - да го изопачиш по оригинален начин. Това е школата за добрия фотограф. Така той ще може за 1/100 с. да улови и новото, когато проблесне пред обектива му. Тези неща не се случват всеки ден, затова са и ценни.

Тържествуващата поп-култура сега определя шоколадените си шампиони и във фотографията, и в киното (където всяка тукашна тема се претъркулва), и в..литературата ако щете. От това се затлъстява и отегчава! Ако фотографът трябва да е поне малко и икономист, то кинорежисьора трябва да е много икономист. Това определя днешния кинопродукт като още по-далечен от идеалните си цели.[smilie3]

Ето, и аз снощи гледах новата версия "Спартак", нищо заслужаващо си, старата блудкава емоция в нова пропагандна украска, във всяка сцена - направо можеш да предсказваш следващата лъжа!

Не можеш да вложиш милиони, ако не си култивирал среда преди това, среда от празни глави, т.е. ако не си си гарантирал възвращаемост и печалба. Не можеш да направиш стоиностен филм, без да вложиш.....хиляди поне [smile]
Не можеш да правиш хубави фотографии, и да ги хвърляш на улицата! (освен ако например не си месар, и ги правиш в свободното си време[shtrak]

Добрата фотография изисква своите инвестиции, и те не са сапунерката от 100 -10000 лв.! Инвестицията в добрата фотография е интелекта и умението на създателя и, както и на потенциалните и зрители. Средата ! В противен случай машината работи на празен ход.

Тези които могат, никога не страдат от липса на идеи или оригиналност, от липса на умения за реализацията им. Те страдат от липсата на среда, на място. Те са обречени да творят за единици, в настояще или бъдеще време. Добрата фотография е скарана с финикииските знаци, какво остава за тукашни точки [smile]
Фотошопа е един мощен и достъпен инструмент, но покорителите на Еверест все още не ги спускат там от хеликоптер, нали

Фотошопът е една еманация на комунизма във фотографията: "От всеки според способностите, на всеки според потребностите"! Уви, способностите да твориш или възприемаш дори творби са доста ограничени, за разлика от огромните потребности на всеки, които са еднакви, повечето в гонене на фалшива слава, точки, пари, его и т.н. - все далечни на фотографията неща. Тя е само едно средство на себелюбеца.

Надявам се, отговора на въпроса ти да е удовлетворителен:)


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: zoomaniak   
Дата:   09-04-05 17:50

Я па ти как че се изчерпала фотографията. Дай ми твоя апарат за 1 месец и стой та гледай в радиус от 5км ще ти направя снимки които са неснимани.....само вяра да имаш друго не ти трябва.......всеки който мисли, че се е изчерпала фотографията просто е в творческа криза. Или прекалено сайтове за фотография гледа и се чуди сега това дето е снимал дали вече е снимано и т н.......божеееееееее

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: aemon   
Дата:   09-04-05 18:34

murnau го каза добре! спортист. да си призная, и аз съм пускал фотки, които не ме кефят, но знам, че ще съберат точки, ей тъй да си погаля самочувствието. отвратително! добра фотография - к'во е това? трудно ли е да снимаш a lа National Geographic? не. лесно е да се снима за клиент или публика, когато знаеш кое как се котира и кой какво иска. ама аз като не знам още какво искам? коя е тогава хубавата фотография? така че за мен не се е изчерпала...


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:09

iskam da izkaja priatnoto si wpe4atlenie ot komentarite, napisani poslednia den...[smile] o4akwah prosta6ki wklju4wania ot sorta na gospodin GOSPODIN, za radost - niama,... kakto i da e, ne e mestoto da komentiram wsiako otdelno pisanie(bih go naprawil s udowolstwie, no uslowiata na forumite po prinzip sa nezadowolitelni)...waw wsiako otkriwam po ne6to, koeto da swarja s moite wijdania, moje bi sam se izkazal malko po-kraino otkolkoto e triabwalo(wse pak towa e fotoforum), no taka ili ina4e ne mislia, 4e ne sum izliazul izwan granizite na blagorazumieto i iskrenostta na spodelenite wpe4atlenia i nabljudenia...moiata zel suwsem ne bila da prinizia dostoinstwata na fotografiata i kinoto a do izwestna stepen, spored wazpriem4iwostta na 4itatelite, da prokaram edna nepredubedena yerarhia, spored palnata 4istota na namereniata mi, koiato taka il ina4e sa6testwuwa...po gornite waprosi ima o6te mnogo da se gowori...no s koi...??? ne iskam da se karam naprazno...a da proweda razumna diskusia, zadal sum waprosi, na koito nikoi dosega tuk ne mi e otgoworil...ne go i iziskwam...prosto spodeliam...za men e udowolstwie da sre6tam kulturni repliki...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:25

ne sqm sqglasna

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:27

protestiram sreshtu tezata ti- iznachalnata.
stanaha mnogo horata, koito se zanimavat s tova i da otkriesh neshto, koeto da te trogne - pokraj prenasishtaneto e svqrzano s vreme otdeleno za "izdirvane".

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:42

wsa6tnost, taka kato se zamisliam, doniakude zapo4wam da se ubejdawam, 4e ne sum uspial da postawia dostatu4no dobre, kato se ma predwid sredata w koiato e bila postawena, izna4alnata si teza...da, prawi ste, no - do izwestna stepen - dostatu4no malka za da ne za4erkwam stanowi6tata si, wse pak edin wid sum se podpisal pod tiah, tezi izkustwa dawat ne6to i prosto ne mogat da nadsko4at sebe si, towa e, ni6to powe4e, towa niakoi mislia go razbraha i dotuk, no haide 6te go ikaja i po tozi na4in...tarsene, avela, ima nawsiakude, towa ne e niakakuw kriterii...masowost ima nawsiakude, nali?[smile] dori ot edna strana e dobre, 4e ima masowost - towa pozwoliawa na wse pow4e hora da prawiat ne6to...no towa e drug wapros...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 01:43

hahaha, kak vseki kato slusha drugia si proveriava tezata pak i si ia promenia spriamo drugte, nagajda ia...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:44

dobre, izcherpva se spored men sposobnosta da se predava istinskoto, pokraj friziraneto na dejstvitelnosta i pokraj mnogo drugi neshta. izblednjava vqtreshnija svjat na horata, no tova, kolkoto i da stoi v njakakva zavisimost s masovoto eksploatirane na tezi izkustva- ne sqm sqglasna,che gi izcherpva. njama da dojde takqv moment.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 01:48

ars, artis (lat. f.)

jenski rod e izkustvoto znachi shte nastupi klimakteriuma po niakoe vreme.
no einstein kaza, che vremeto bilo otnositelno poniatie.

da vi pitam az : klimakteriuma fikcia li e ili dokument?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:48

mislja, che za mnogo hora, koito se zanimavat s tova, vse edno kolko utvqrdeni, ili kolko bledi sportisti s kqs dqh- ne e vazno da gi vqlnuva istinski i da im idva ot vqtre izrazjavaneto, a e njakakqv vid samocel. men tova me drazni poveche.
mislja,che i ti kqm tova klonish.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:49

po nikakuw na4in ne sum si promenil tezata, moeto mom4e, nito sum ia nagodil, prosto kazwam ne6to ot drug ugul, 4eti wnimatelno!!! kazwam - spored wazpriem4iwostta na 4itatelia i spored i t.n.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:55

da, vidjah, ne mislja, che se opitvam da te ubezdavam.
govoreh za vqzprijatie, useshtane, koeto moze da e "blizko". karash me da vnimavam, kakvo pisha.[smile]

murnau, mislja, che e fikcija, klimakteriuma.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:02

avela - dobro nabljudenie, no, streliaiki w tamnoto, ne uzeli podhodia6tia 4owek, samozel...???...ne ti se wrazwam za towa[smile]
Murnau - izkustwoto redowno izjiwiawa klimakteriumite si, ama za razlika ot prirodnite fenomeni, razwiwa6ti se waw wremeto, to ima swoistwoto sa6tnostta mu da e izwan nego(wremeto) - i zatowa prejiwiawa neprekusnat renesans, no bez da zagubwa zelostta...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:05

luxor, ok, objasni mi teb kakvo te privlicha vqv vizualnite izkustva?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 02:07

luxor go privlicha dushevnata krasota i moralnoto izvisiavane.
katarzisut edin vid.
...
dali toj samiat ne e tvorec?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:10

dushevnata krasota na tvoreca i moralnoto mu izrastvane?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:18

avela, ako 6te postawia6 pod sumnenie gornite dwe ne6ta, to mislia 4e samo 6te si gubim wremeto[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:23

kraen si. az ne gi postavjam pod sqmnenie, interesno mi e vqzmozno li e razgranichavane mezdu produkta i lichnosta na tvoreca? i do kolko...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 02:25

ustanovih, che
ars, artis v zavisimost ot znachenieto si moje da bude v mujki rod!
koeto postavia nov problem : izkustvoto androgyn li e?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:41

avela - to4no towa koeto me pita6 wsa6tnost e edin ot waprosite , koito nai-mnogo me wulnuwat...znam 4e sus sigurnost towa e wuzmojno, no waprosa e dokolko wseki edin moje da go prawi

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна