Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: "щракачът"
Автор: Frida   
Дата:   08-04-05 16:19

digi'to prawi horata shtraka4i?!?!?!?
blagodaria

wsi4ko e w glawata

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-04-05 16:20

волокин :) забрави едно... :) не само видео функция.. ами и добро аудио да вади по възможност Стерео :)[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: TheMadMan   
Дата:   08-04-05 16:22

Todd, на латински "също ми е през ..." е trans penis mihi est [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: volokin   
Дата:   08-04-05 16:24

;-) ти знаеш моето мнение за теб, виж си пощата и не се впрягай [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3]
То изключения винаги е имало и ще има .......[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-04-05 16:24

Quo curre est ... се казва лудий:) на латински е Quo curre est.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: volokin   
Дата:   08-04-05 16:29

Сега знам че много хора ще се впрегнат щото масата снима с дигиталка, ама е време да се замислите...
То творчество може да се прави както с диги, така и с пинхол, както с маслени бои, така и с въглен, както с писалка, така и на компа, но тук говорим за щракача!!
Разгледайте малко албума, ама всички снимки и си запишете тези които наистина ви грабват, айде сега сравнете процента с дадения от мен, а именно 99,99 ![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: Todd   
Дата:   08-04-05 16:34

Volokin , ами нема лошо .А сега си представи ако само майстори с незнам какви си техники са във форума -колко човека ще са ??? Хардовете на Бони ще си седят празни :)[smilie19][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: volokin   
Дата:   08-04-05 16:39

Тод, не казвам че е лошо, просто подкрепям си становището с факти.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: elfljo   
Дата:   08-04-05 16:51

az pq ste vi izdam, che volokin go sqrbi da si kupi sony v3 ili leica digilux L2 aaaahaha [smilie19] ama ne kazva toj, neeee!

volokin, hajde dovechera [beer] i [shtrak] na mc'donalds-a, a?

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: canon   
Дата:   08-04-05 21:10

Волокин
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: Peter_D   
Дата:   13-04-05 21:04

Четох, четох мнения... така и не ги дочетох всичките. Ще кажа само: Апаратът е СРЕДСТВО, не цел. Фотографията е също средство, не самоцел. За съжаление на много хора това им убягва като идея.[smile]

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: boreto   
Дата:   13-04-05 22:34

Аз съм щракач.

Убийте ме!

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: nasov   
Дата:   13-04-05 22:36

no coment:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kpxm2148.JPG
https://photo-forum.net/images/n_1113310565_120405.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: _milen_   
Дата:   14-04-05 09:57

boreto, не знам дали го каза в истинския му смисъл или сложено в невидими кавички, но аз иксам да се присъединя евентуално към теб и да кажа, че и аз се смятам за щракач.

само дето определението, което е направило впечатление на лола малко ми изглежда като изказване на обиден депутат с високопарни думи.

1. аз не се радвам на структурна сложност на моята играчка, защото не разбирам колко сложна е тя. затова не мога да се впечатля от нея, но все пак съм си щракач. [shtrak]

2. да, аз не търся невероятното, дори не разбирам защо тази дума е използвана тук и какъв нюанс би трябвало да предизвика у мен. явно затова и съм си щракач [shtrak] . което вкарва в тази категория и всички реалисти и т.н.

3. не мога да опростявам функционирането на апарата, защото не аз съм му разработчикът, но наистина в повечето случаи използвам автоматизирани функционалности, когато не снимам натюрморт и нямам много време за подготовка.

4. "Непрогледната автоматизираност" ... не знам, не ми звучи смислено ... някой доста е изпил преди да го напише. сори, виждам, че това всъшност ме опиянява според него. явно и пиенето на някой вреди на моето здраве, а не само тютюнопушенето :)

5. "Клубовете на фотолюбителите са места за опиянение ..." - това няма да го коментирам, за да не се отъждествявам с целия клуб, но можем всички да го решим с общо гласуване, ако се смятаме за такива. [smilie24] (май някой трябва да си направи изследвания за несъзнателно поемане на дрога [smile] )

6. "редундантни картини" - леле колко съм тъп. би ли ми го обяснил някой този израз [smilie2] ( предполагам, че новоизмислената дума може да е 'преведена' на български думата redundant, но все пак, не съм сигурен)

7. "щракачът може да гледа света само посредством апарата и във фотографските категории." - тук вече не ми се връзва. нали съм щракач. аз от фотографски категории не разбирам. не знам кой ги е измислил тези категории, от коя организация са одобрени, какви са техни стойности и т.н. [smilie11] надявам се това да не ме изключи от едночленната група на щракачите.

8. "Той седи не “над” фотографията" - така е. и над апарата също не седя, че ме е страх да не го счупя. [smilie25]

9. "се е оплел от алчността на своя апарат" - моят апарат е дигитален и неодушевен и не може да ме опияни със своята алчност, тъй като подозирам, че не изпитва чувства. но ... кой знае, аз съм само един прост щракач [smilie7] (подозирам, че се има предвид "към" вместо "на", което доказва, че още като малък автора е бягал от лекциите по роден език, за да трупа фотографкси опит.

10. "превърнал се е в продължение на спусъка на апарата си.” - наполовина съгласен. зависи от посоката на движение или кое ще приемем за отпред и кое - отзад.

КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ, ВЯРНО СЪМ ЩРАКАЧ.

лола, ако се откажа от всички тези мои пороци, негативни качества и цифровия апарат, това ще ме направи ли нещракач?
[smilie8]
а да. май ще трябва да обещая да не правя повече от 6 снимки на ден за да имам по 4 часа да мисля над всяка от тях.

добре че не се говори за задължителни средства (не само програми) за доизкусуряване на снимката, защото още не съм си инсталирал ФШ.

така че все още съм си член на клуба.

do
[shtrak]
while true;


Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: Peter_D   
Дата:   14-04-05 10:15

_milen_ , не разбирам с каква цел си написал всичко това, какво искаш да кажеш в същоност?

Лола се е опитала да обърне внимание на това как се губи смисъла, когато се отива в крайности и как се обезсмисля идеята за изкуство. Така, че подобни риторики са абсолютно безсмислени и ненужни, според мен. Всеки да разсъждава за себе си.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: gorbi   
Дата:   14-04-05 10:59

Peter_D: на това тук името му е форум...... не място за възклицания..... Естествено е всеки да сподели мнението си, а не да "разсъждава за себе си".....[smile]
Колкото до темата - каква е тази мода да подхвърлиш една чужда теза с чужди аргументи и да гледаш сеир..... тъпо ми се струва......[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: Тони-К   
Дата:   14-04-05 18:09

Lola

"Противоположно на фотографа и играча на шах, той не търси нови “ходове”, информация, невероятното.."

хубави думи, прекрасни..

А ти търсиш ли нови ходове, или караш само на теория!?

Шахът е сложна игра, със селски триходов мат дори може да се направи кариера в махалата [smilie3]
https://photo-forum.net/static/forum/2006-07/opbx8421.JPG
http://labinnag.ru/telega/zhopa/img/zhopa-02.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lwdc5279.JPG
https://photo-forum.net/img/111/o_1103027015_kartografii2.jpg

https://photo-forum.net/i/64457&USER_ID=1804
това и на изложба беше!! Не би желала да му направя анализ, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: volokin   
Дата:   14-04-05 18:15

този е бил инспириран от израза ''на гъза на географията'' [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: bs6247   
Дата:   14-04-05 18:18

абе къде бяха ""Ревящите" 40 градусови ширини"....???[smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: azazelo   
Дата:   14-04-05 18:20

"Щракачът" е просто човек, които не се взема така насериозно. Снима защото му харесва, а не за да се покаже или защото си мисли, че обслужва високи естетически категории. Ако се получи нещо хубаво се радва да го покаже. Всичко останало си е чиста надменност.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: _milen_   
Дата:   14-04-05 20:21

azazelo,

много добре казано! напълно съм съгласен с теб. поради простата причина, че това е точно моят случай.
[smile]
[smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "щракачът"
Автор: boreto   
Дата:   14-04-05 20:32

"Щракачът" е просто човек, които не се взема така насериозно. Снима защото му харесва, а не за да се покаже или защото си мисли, че обслужва високи естетически категории. Ако се получи нещо хубаво се радва да го покаже. Всичко останало си е чиста надменност.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Не бих могъл да го кажа по-добре!
[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна